Savjet/Pomoc

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
semir
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Avg 03, 2005 3:25 pm
Kontakt:

Savjet/Pomoc

Post od semir » Sre Avg 03, 2005 3:35 pm

Esselamu Alejkum Braco i Sestre.
Ja sam 18 godisnjak, teenager kako se to vec kaze i zivim u Americi. Klanjam redovno 5 dnevnih namaza i ucim Kur'an, dove i zikr, ali ipak imam nekih problema. Naime sve je uredu samnom dok sam sam i dok razmisljam, citam ili slusam neka predavanja, Kur'an i tome slicno, ali kad dodje vrijeme namaza onda nemogu da se skoncentrisem na namaz 100% jer misli same idu negdje Allah sami zna gdje. Iako ja pokusavam na sve sile misliti i skoncentrisati se na Namaz vise puta nemam uspjeha u tome. Da li neko od vas zna o cemu se radi ovdje i kako bi se to moglo na najbolji nacin promijeniti. Slusao sam Rukju sto ima na ovoj stranici i primjetio sam pri tome neke promjene u nogama kao da se misic trese i kao da nesto hoda ispod, takodzer mi je jednom dolazilo kao da hocu da povratim. Ako neko zna o cemu se radi molim vas da mi odgovorite. Unaprijed Hvala. Takodzer sam poceo gubiti vid rije 2-3 godine sto se pogorsava iz dana u dan, isao sam kod ljekara oni mi propisali naocale i to je to, dali ima ovo dvoje ikakve konekcije i dali moze sihr utjecati na slabljenje vida. Da vas Allah dzelevala nagradi najljepsom nagradom na ovom i na onom svijetu AMIN>

Sellam Alejkum

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Avg 05, 2005 10:34 am

We alejkumusselam
Kao provo, na namz se niko danas ne moze skoncentrisati u potpunosti.
Ima hadis gdje je poslanik saws punudio ashabima da klanjaju dva rekata a da ne pomisle nista drugo tokom ta dva rekaota osim na Allaha.
U jednoj predaji stoji da je kao nagradu za to davao devu u drugoj ogrtac (hadis ne znam citirati u potpunosti).
Ashab koji se javio da moze, samo je u jednom trenutku pomislio da li ce deva biti sarena ili crvena!
Gdje smo mi danas toliko stoljeca iza ashaba???
Po pitanju rekacije koje ti se javljaju tokom rukje, isto tako kazuju da ima nesto sto ne bi smjelo biti u tvom tijelu.
Poslusaj jos par puta i mozda povratis i da se rijesis problema.
Sto se tice vida, moze se desiti da on slabi posljedicom boravka dzinna u tjelu.

Odgovori