Da li su dzini ili ne?

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Da li su dzini ili ne?

Post od taqwaluk » Čet Avg 04, 2005 11:23 am

Es Selamu alejkum we rahemtullahi we berekatuhu

Naime jos kao dijete sam pocela sanjati zmije oko 12-13 godine..Uvijek bi sanjala da padam u neku veliku jamu i dolje je na hiljade zmija koje mile..Sa 14 sam pokusala izvrsiti samoubistvo..Ni danas ne znam sta je samnom bilo..Sjecam se da sam jednu vece poslije deset otisla kod komsinice..Malo sam sjela vratila se kuci da bi im odnijela kolace sto je mati pravila..Ni minute se nisam mogla vise zadrzati jednostavno me nesto tjeralo nazad kuci..Dosla sam kuci i pokusala da se ubijem..Moji kazu da sam tih prvih 20 dana pricala svasta ja se ne sjecam..Hvala Allahu ostala sam u zivotu iako imam fizicke posljedice..Medutim snovi s zmijama su nastavili..Toliko je bilo stvarno da satima bi sjedila na krevetu ali nebi smjela nogu da pomjerim..Takoder sam jedno par godina bila osorna sroditeljima da me i danas dusa boli sta sam sve mami govorila..Pocela sam da pijem i pusim nekotrolisano..Tako da sam zavrsila u bolnici strovanjem nikotina..Na kraju sam otisla od kuce jednostavno me nesto tjeralo..

Snovi sa zmijama su malo prestali ali se povremeno vrate..Ali imam osjeca ako bi vidjela zmiju ustvarnosti da bi dobila srcani udar..Dode mi recimo kada sam na sedzdi da me jilbab dotakne i ja se sva u momentu sledim..kao da mi neko kaze to je zmija..Kako sam pocela sve vise da ucim i klanjam i obracam se Allahu tebareke ve te'ala smanjilo se znatno..Dugo vremena bi ostalo samo kad udem u kupatilo da jednostavno mislim da vidim zmije tako mi se pricinja..Hvala Allahu u zadnje vrijeme se smanjilo jer nastojim da sto vise ucim i da sam pod abdestom..

Ali uveliko imam problem da se druzim sljudima..Ja se sva preznojim i skoro svaki put posvadam smuzem..Pretjerano sam osjetljiva i najmirnija sam kad sam kuci sama i imam svoj mir..Onda se sasvim dobro osjecam..Dugo vremena toliko sam bila opterecena da nebi isla u dzamiju klanjati i sada se moram natjerati iako volim dzamiju svim srcem..Toliko se opteretim da me ljudi gledaju da ne mogu da klanjam zato ostanem kuci..

Halalite ja pravo oduljih ali vec godinama trazim odgovor i eto naide na vasu stranicu i odluci da vas upitam..Ne znam sta je ali znam ako se ne promijenim ja i muz cemo se razvesti..Ne krivim ga, jer ja sebe ne mogu da shvatim kako neke rijeci mogu iz mojih usta izaci..Kao da neko vlada samnom i kao da imam kasetu koja se ponavlja godinama i ja po pet sati mogu pricati jednu te istu pricu..Sva se protresem i onda placem uzas..Inace jaka sam osoba i hvala Allahu pa mi se smilovao i ucvrstio mi iman..Podari mi je muza koji voli Islam i Allaha..Vec duze vremena stavila sam hidzab i nastojimo slijediti Kru'an i Sunet..Inace sam blaga osoba i insan bi rekao sasvim stabilna i razumna..Ali ponekad sama sebe ne mogu prepoznati..Postanem toliko histericna da u tom momentu najradije bi udarila muza bacila sve..U tim momentima Subhan Allah kad uci Kur'an ja bi najradije da prestane..mrzim ga da mi se Allah smiluje a volim ga i znam to..Toliko mu ruznih stvari kazem za sitnice ponekad da sam postala umorna od sebe..Molim Allaha dragog da mu budem supruga kakav je on suprug prema meni..

Slusala sam rukju, i prvi put me obuzeo ogromah strah..disanje mi se malo promijenilo disala sam isprekidano i nervozu sam imala u zeludcu..Pocela sam opet da mislim na zmije tako da se nisam uspjela opustiti i na kraju sam prekinula..Drugi put sam pustila i nije toga bilo samo mozda jedan trzaj u nozi i to je sve..Medutim postanem nehajna i toliko nemirna da na kraju opet odustanem misleci nista ovo meni ne pomaze...

Borim se stim citav zivot sada mi je 33 godine..Obisla sam toliko psihijatara i psihologa da su mi na kraju dali sve moguce dijagnoze ali niko nije znao odgovor..Nikada nisam htjela koristiti tablete ne znam zasto ali valjda zato sto me umrtve pa nista ne osjecam..Ne gubim nadu u Allahovu milost i eto halali te mi sto bas ovako opsirno pisem ali sam htjela da razumijete situaciju..

Allah vas nagradio amin

weselam

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Avg 05, 2005 10:31 am

We alejkumusselam
Prije nego se odlucis na razvod braka, ja bih ti savjetovao da to bude poslejdnje sto ces uciniti.
Prema svemu gore navedenom, ti imas velikih problema i ne bih da te plasim ali mislim da se ne moze lako ni rjesii jer to traje od djetinstva.
Isto tako kad bi imala snage kao sto si imala tolike godine da trazis lijeka putem medicine, pokusaj bar mali dio da usmjeris na lijecnjem putem rukje.
Porazgovaraj sa svojim suprogom o ovom vidu lijecnje i da te podrzi u tome.
Mislimd a ce biti potrebno puno snage i volje kako od strane tebe tako i od supruga.

Odgovori