Mozeli mi neko objasniti?

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
selsebil

Mozeli mi neko objasniti?

Post od selsebil » Uto Sep 20, 2005 8:57 am

EsSelamu alejkum wr wb,imam jedno pitanje,jedna osoba koju poznajem ima problema sa strahovima raznih vrsta,osjecajem bolesti....Radjena joj je rukija ali nije reagovala nicim na ucenje,osim kada je pritisne na odredjeno mjesto osjeti jak bol.Receno joj je da nema dzina u sebi ,pretpostavljam nema sihr nego ima nesto drugo ,kako sam mogla razumjeti nesto kao dodir ili slicno,pa me interesuje razlika i kako se to lijeci ?Allah vas nagradio EsSelamu alejkum wr wb.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Sre Sep 21, 2005 12:49 pm

Esselamua lejkum
Rijetke su situacije da dzinn nije u tijelu osobe koja je bolesna.
To se desaje kad je dzinn letac u pitanju i on ne boravi stalno u tijelu.
Dode odradi posao i potom napusti tijelo a sihr mu daje mogucnost da se stalno vraca.
Isto tako ne mora da znaci ako nije bilo nekih posebnih rekacija da dzinn nije u tijelu, nego je prilicno jak pa nece da se javi sto je veca vjerovatnoca.
Ima situaciju gdje ljudi ne mrdnu prstom a dzinn je u tijelu.
U tim situacijama je najbolje da se rukja uci svaki dan ujutro i uvece, da bi se postigao brzi efekat.
To ipak u vecini nije moguce, pa ostaje da osob koja je bolesna sto vise uci Kur'an, da zikri jutrom i uveče i da sto vise slusa rukju.
Ovo gore navedeno je moje iskustvo, jer sam imao rodaka koji je gubio kilazu, nije mogao da se krece a imao je svega 23 godine.
Kada sam mu prouci prvi put rukju, samo ga je zabolio stomak i bol je trajala do sljedece rukje koja je bila ujutro.
Bez obzira sto rekacija nije bilo, ja sam nastavio da mu ucim svaki dan ujutro i uvece nekih pola sata da bi on lagano vracao se u normalno stanje.
Razlog zasto nisam odustajao, jeste sto medicniski momak je 100 % bio zdrav.
S toga preporucujem da se nastavi sa ucenjem rukje i terapijom koju je dao taj ucac(nadam se da je dao)

Odgovori