Dodjoh po pomoc...

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
Sarajlija82
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 8:07 am

Dodjoh po pomoc...

Post od Sarajlija82 » Čet Dec 23, 2010 10:23 am

Sellam Alejkum postovani brate Enese

moja prica je jako duga i komplikovana, bio sam je napisao ovdje, ali vidim da si tanak s vremenom pa cu za sada samo napisati ovo:
bolijem od Sclerosis Multiplex (valjda jer je bilo u cistih nalaza) vec skoro 7 godina. Pomirio sam se s njom jos u prvoj godini. Od prije neke 3.5 god imam neke tegobe koje mi ljekari nisu mogli ni otkloniti ni objasniti. Moju zenu, koju sam volio vise od sebe, sam po ulasku u brak prije 2 god i 8 mjeseci, poceo sam smatrati neprijateljem odmah po vjencanju i poceo pljuvati po svemu sto je radila za mene te se stalno svadjati s njom. Pored bracnih problema ja sam poceo da se razbolijevam vrlo cesto, razne upale i infekcije i prehlade bez valjanog razloga. Napustio sam dzamiju i namaz (na jednoj dzumi mi je bilo jako lose) i od tada samo trazim izlike da ne idem. Tesko ucim ili nikako. Volim biti sam. Imam sulude i prljave misli, snove, cak od prije par noci i neke vizije, desava mi se da "gubim sliku i ton". Stalno mislim o drugim zenama i opcenju, tako sam i zenu prevario. porodicu sam zapustio.
Kroz bolest sam obisao razne "ljekare", a jedna zena koja nicim ne lici na pravu muslimanku je ismijala nalaze doktora i rekla da imam neke "polipe" te davala neku vodu sa zapisima koje bih jeo i caj. To sam pio dugo vremena. Ta zena je mojoj zeni pravila zapise olovo koje je noslia oko vrata. Napravila nam je nesto "za uspjeh", valjda braka... Sada sam pred razvodom vjerovatno zbog svega toga.
Citao sam vasu stranicu vise puta, imam nekog osnovnog znanja o ovome svemu i javio sam se nakon dugo razmisljanja.
Necu dalje duljiti, ima tu jos mnogo detalja (prvo sam bio napisao 3 stranice).

Juce sam slusao ruk'ju 3x. Prvi put na poslu, plakao sam do negdje trecine, od polovine sam se tesko koncentrisao i borio se s mislima i zijevao te su me prolazili trnci.
Kuci sam je sklusao jos 2x. Prvi put sam sjedio na podu opruzenih nogu sa rukama ravno ispred na butinama okrenut Kibli i pod abdestom. Zatvorenih ociju. Opet sam plakao do polovine, da bi mi noge utrnule (ova utrnulost ne podrazumijeva i nemogucnost pokretanja, osjecas je da su tudje ali ih mogu pokretati). Cijelo vrijeme su me podilazili zmarci, narocito s desne strane tijela, tesko sam se koncentrisao na slusanje. Osjetio sam ogroman srah da otvorim oci.
Kada sam izasao iz sobe, poslije toga, kucna maca koju imamo je nakosrijesena stajala ne sred sobe. Gledala je u sobu prestravljeno. Prosao sam pored nje i sjeo. Ona se cudno kretala, gledala je u sobu sve vrijeme i polako se priblizavala, ali u sobu nije smjela uci. To je trajalo nekih 5 min. Tek kada sam ja ustao i usao u sobu i ona je. Onda sam pustio ruk'ju opet i ponasala se sasvim normalno, cak i veselo.
Drugi put sam slusao stojeci. Od pocetka su mi sake trnule, sto se sirilo prem podlakticama i vracalo dole. Klatio sam se (mada to moze biti i od MSa). Tesko sam se koncentrisao na slusanje misli su letile svuda. Ponekad bih ne svojom voljom zamislio neko crno bice crvenih ociju nedefinisanog oblika. U trenutku kad je poceo Kulkuvalahu, istog trena sam cuo neki sustav zvuk s desne strane iza mene, a kroz cijelo tijelo mi je val trnaca hladnoce i straha.

Kao sto gore rekoh, ima tu jos jako mnogo stvari koje smatram u najmanju ruku cudnim, ali za sada bih volio tvoje misljene o ovome.

Neka te dragi Allah nagradi.
Sellam

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Dodjoh po pomoc...

Post od Enes » Čet Dec 23, 2010 11:09 pm

We alejkumusselam
Da ti Allah olaksa stanje, da te ucrsti i uputi na pravi put i da ti da izlaz iz iskusenja u kojem se nalazis, ti i tovja porodica.
Prvo i osnovno, ako postoje rekacije na ucenje Kru'ana, onda postoji problem uzrokovan prisustvom dzina u tijelu.
S druge strane, to ne mora da bude uzrok svih problema, ali moze dosta da doprinosi.
Moja preporuka bi bila, da na prvom mjestu vratis namaz, jer je namaz osnova svemu.
Posto si ti vec lutao i trazio lijeka a nije ga bilo, puno toga utice na ishod a izmedu ostalog, vrlo moguce da se sihr ponvalja ili da cak jedni te isti dzini se vracaju, jer ih ti nesprecajes da se vrate.
Zvuci mozda grubo, ali zaista namaz odvraca od ruznih i nevaljalih djela a time se covjek stiti i ne dozvolja sejtanu da mu lako prilazi.
Moja druga preporuka, jeste da prije nego dode do tog razvoda, dobro razmislite i ti i supruga, jer.....ucinjenoj stvari lijeka nema.
Sejtanu najdraze djelo jeste rastava braka, s toga, ako je bilo ljubavi, koja se pretvorila u ''problem'' govori o tome da neko uplice svoje ruke u vas zivot, time sto se koristii sihrom.
Sto ponovo ukazuje na to da je nekom cilj da taj vas brak ne uspije, da propradne, da unisti jednog ili drugo bracnog supruznika pa cak i oba.
Jer samim razvodom, necete svoj problem rijesiti koji je nastao sihrom, naprotiv, kad se desi da se ponovo dode u fazu sklapanja braka, sihrbaz ce ponovo pokusati da nrapvi sihr a prethodno ste poklekli, tako da on ima vise morala i nade da ce uspjeti i drugi put.
Zato pokusajte da nadete zaejdnicu i da idete na lijecenje, da vam se uci rukja ali i tu budite oprezni, jer....puno je onih danas koji uce rukje al pored toga imaju sumnjivih stvari tip: ja sa ti vec bio u kuci, ja ti ucim rukju na daljinu pa mi trea tvoje ime, prezime, ime majke da mogu ''predati'' rukji itd...sto su jako ne obicne i u najmanju ruku dovode u sumnju.

Odgovori