#kurban za djecu

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
Edis
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 9:51 pm

#kurban za djecu

Post od Edis » Ned Jan 16, 2011 2:31 pm

Esselamu alejkum, skoro sam sa zenom bio kod jedne zene sto saljeva strave. kada smo tamo stigli preporucila nam je da uradimo zajednicku jer je tako bolje na sto sam ja i pristao.
kad je zavrsila rekla mi je sledece:
-da zarucni prsten pod abdestom obnesem oko vatre i da stavim zeni na prst i da ga vise nikada ne skida, jer zena ne voli da uvijek nesto nosi na ruci
-da platim 3 jasina za 3 momka sehida i da ih prouci hodza koji jos nije ozenjen
-da za djecu zakoljem jedan kurban janje da bude saren, da dodje hodza da prouci tevhid djeci, da im prouci ezan i da se djeci opet dadnu imena, (mada sam ja djeci proucio ezane na usi kad su se rodila), kozica od janjeta da se osusi i da se na njoj klanja, da se kupi platno na kvadrat i da se iskopa rupa koliko je to platno siroko i dubine do pojasa gdje se vezu ruke, zatim da se u tu rupu stavi utroba od janjeta, 3 lopate zemlje, sve kosti od janjeta umotane u to platno pa opet 3 lopate zemlje i na to da se poredaju daske i zatim sve zagrne i onda da se zasadi jedno vocno drvo i da se klanjaju 2 rekijata. moje pitanje glasi da li samo redoslijed dobro napisao i da li se ovo praktikuje jer sam od moje majke cuo da su to prije neki radili, samo mi nije znala tacno reci kako ide
- rekla nam je da sebi napravimo zivotne hamajlije, ali ja se dvoumim jer vidim da hamajlije nisu bas preporucljive, koliko pomazu toliko mogu i naskoditi
Hvala
esselamu alejkum

Odgovori