sumnja na urok/sihr kod dječaka od nepune 3 godine

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
mali medo
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Dec 08, 2015 9:37 pm

sumnja na urok/sihr kod dječaka od nepune 3 godine

Post od mali medo » Uto Dec 08, 2015 10:22 pm

selam alejkum,

ja sam mama dječaka koji ima nepune 3 godine, tek nedavno je progovorio, ali još uvijek ne priča tečno i ne sklapa rečenice, inače je izuzetno živahan i fizički aktivan, ali u zadnja 3-4 mjeseca u ponašanju ima neke stvari koje mi izazivaju sumnju da nešto nije u redu s njim, inače je dijete koje je od rođenja naviklo na slušanje kur'ana, raste u vjerskom okruženju

povremeno dobije iznenadne i neobjašnjive ispade ili napade bijesa i vrištanja, bez ikakvog razloga, konkretno 2 puta se ponovilo identično: petkom u vrijeme akšama (s razmakom od 15 dana), iz čista mira počne da plače, a zatim i da histerično vrišti, neprestano traži nešto, a ni sam ne zna šta, to jest kad kaže da npr. hoće "auto" i donese mu se autić, on ga s hujom baci i onda traži npr. da pije vode, kad mu se donese voda, krene da je pije, ali je onda odjednom namjerno prospe, pa onda traži nešto treće i tako do unedogled traži stvari koje čim mu se donesu s bijesom baca i odbija, u tim momentima ništa ne pomaže ni lijep razgovor i tješenje ni kritika i "čvrsta ruka", jednostavno vrišti do besvijesti, i onda kako to odjednom krene isto tako odjednom stane, i nastavi kao da ništa nije ni bilo, nastavi s normalnim ponšanjem i komunikacijom

te epizode obično traju 20-ak minuta i tokom tih 20 min on kao da nije "tu", kao da nije prisutan, i to što traži stvari koje nakon par sekundi s bijesom odbija, nekad mi se čini kao da su u njemu "dvije volje" kao da ga nešto razapinje i vuče na 2 različite strane, u isto vrijeme on to nešto traži i hoće a onda odmah odbija i neće... i kad sve to prođe on postaje ono normalno dijete od prije s kojim se normalno komunicira

te epizode su pune i agresivnosti koja je neobjašnjiva... jednom je ta epizoda trajala ekstremno dugo - počela je isto u akšam, doveden je iz vrtića i u autu je bio fino raspoložen, ali kad je izašao iz auta i kad smo ga poveli kući, odjednom kao da je neko u njemu pritisnuo neko dugme, dijete je odjednom počelo da vršti i odbija da ide kući, jedva smo ga "unijeli" u kuću i to vrištanje je trajalo oko 2,5 sata, to su bila 2,5 sata neprestanog vrištanja, razbacivanja i gaženja igračaka i svega što mu se našlo pred očima, nikakva komunikacija nije pomogla da se s njim uspostavi kontakt, ni nježnost ni kažnjavanje nema nikakvog efekta, npr. hoće da pije mlijeko ali kad donese do usta odjednom ga s hujom odgurne od sebe, pa opet prinese ustima i opet isto onako s hujom odgurne, opet kao da se u njemu bore 2 različite "volje", čak se zatvorio sam u sobu i nije dao nikom da uđe (a nema ni 3 godine), neko vrijeme je bio tako sam i kad smo ušli da vidimo šta radi, samo je nastavio da vrišti i "istjeruje nas iz sobe"

u toku tog vrištanja on uvijek kašljuca na čudan način.......i to svaki put, iako inače ne kašlje, to je više kao kašljucanje a ne kašalj, kao da grca - ne znam kako da objasnim, uglavnom to nije normalno kašljanje

obično u tim danima kad dođu te epizode, on ne jede ništa niti spava normalno, a između toga po par dana normalno se ponaša, jede i spava

više puta se desilo da mu u toku tog ispada pustim na youtube dovu protiv uroka i uvijek se znao smiriti u roku od 1-2 minute čim počne dova

u zadnjih 10-ak dana sve je bilo u redu, ali zadnje 3-4 noći budi se oko 2 i više ne spava, bez ikakvog razloga, jednostavno se prevrće u krevetu i ne spava uopšte do svitanja
danas je počeo povraćati (bez ikakvog razloga, zadnjih par dana jede sve isto što i ostali ukućani, a niko drugi ne povraća), počeo je povraćati u akšam i povratio je 3 puta u roku od 3-4 sata
ne žali se da ga išta boli, samo odjednom povrati, čak i u snu, bez buđenja

nakon 3. povraćanja je ponovo zaspao i otac mu je stavio ruku na čelo i počeo učiti ajetul kursiju, mali je zatim počeo da se zakašljava u snu i opet je povratio - ovaj put sluz

tu smo mu nastavili s učenjem i opet se smirio i zaspao da bi nakon 15-ak minuta opet se zakašljao i izbacio malo sluzi........ do sad nikad u životu nije imao ovakvu vrstu povraćanja, ako bi i povratio kad, to bi bilo jednom u toku dana i to je to - ali ovakvo povraćanje 5 puta u toku jedne večeri, bez temperature i bilo kakve žalbe da ga nešto boli - do sad nije imao

to je ukratko o tim njegovim ispadima - muž misli da to nije ništa, da su to ispadi i faze povezane s razmaženošću i odbija svaku pomisao da se radi o uroku ili nečemu sličnom

ja opet imam "osjećaj" da to što mu se dešava nešto nije normalno i regularno za jednog 3-godišnjaka

i inače nije razmažen, dosta je samostalan, nezavisan i hrabar tako da ja isključujem tu opciju "faza razmaženosti"

voljela bih da mi neko neutralan ko ovo čita sa strane a uz to se još i razumije u ovu tematiku na koju ja sumnjam - da mi da neki komentar na ovaj opis ponašanja i kaže da li imam razloga da sumnjam na urok i sihr i da li je moja sumnja opravdana ili ne kako bismo znali šta dalje da radimo da se dječakovo stanje popravi

Odgovori