Pitanje u vezi razvaljivanja sihra

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
Islam1
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 6:47 pm

Pitanje u vezi razvaljivanja sihra

Post od Islam1 » Uto Feb 23, 2016 7:23 pm

Eselamu alejkum
Htjela bih pitati u vezi razvaljivanja sihra
Prije vise od godinu dana ja i moja porodica smo se osecali lose.Preporucili su nam jednog hodzu koji leci.Otisli smo svi zajedno tamo i reko nam je da je sve spaljeno i da je bilo puno sihra ne jedan.Dao nam je jednu zastitnu dovu za kucu i posebne dove koje trebamo nositi svi sa sobom. Osetili smo poboljsanje koje je trajalo oko tri meseca ali sa tokom vremena smo se ponovo osecali lose.Isto me zanima cula sam da ima vise nacina spaljivanja sihra i dzina - ali kad smo otisli tamo taj nacin koji on koristi nama je bio nepoznat i nismo to do tad videli - on nam je rekao da ta tradicija traje oko 700 godina i da je to ispravno spaljivanje.On uzima listove papira koliko osoba ima slova u imenu i to zapali.On nam je isto tako rekao da ako je potrebno moze izuciti i rukju ali u tome slucaju je smatrao da nije potrebno.Isto tako sto se tice zastitne dove trazio je ime majke i oca i brojao koliko ima slova zajedno - pa rekao koliko ima slova toliko hodza treba uciti tu zastitnu dovu.
Isto tako nam je dao neke dove koje smo trebali staviti u vodi i piti - nekoliko meseca.
Zanima me dali je to ispravan nacin spaljivanja i dali mislite da su stvarno sihr i dzini spaljeni.
Ja cu vam sada poslati i neke slike koje dove nam je dao : za kucu nama i dove koje trebamo nositi,isto tako jednoj osobi iz porodice je dao jednu dovu koja se iskljucivo moze koristiti po prvom slovu imena - reko je ta se dova moze nositi a moze se staviti u vodi i piti.
Hvala vam puno.

Odgovori