Migrena i strah od ilahija

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Migrena i strah od ilahija

Post od Nedim » Uto Maj 31, 2005 11:29 am

Esselamu aleik dragi brate,
čuo sam neki dan od jednog ahbaba da rukja pomaže kod liječenja migrene.
Naime moja majka često ima tešku migrenu gdje ne pomažu tablete, nego samo krajnja solucija, tj. injekcija.
Dalje, kada sam ja slušao ilahije, ona je uvijek govorila, smanji to, meni se plače kada to čujem.
Inaće osim kelime i šehadeta nije makla.
Može li se ovako na daljinu reči sa sigurnošću da nisu to džinnska posla, ili ipak samo kontakt uživo može razjasniti to pitanje?
Te interesuju me konkretni neki tvoji savjeti.
JazakAllah hajr i alejkumu selam,
Nedim

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Čet Jun 02, 2005 1:50 pm

Sto se tice migrene, ja sam imao par slučajeva sa medicinskom dijagnozom ''migrena''.
To si bile osobe kojima vise nije pomagala niti jedna tableta pa cak ni dvije inekcije.
Na zalost, ispostavilo se da je sve to bilo uzrokovano boravkom dzinna u tijelu.
Problem se rješavao sa dvije do tri rukje, naravno ne u svim slucajevima. Ponekad je potrebno i vise rukji.
Ovo ne mora da bude lsucaj sa tvojom majkom, da i ona ima problema sa dzinnima, ali nema sta izgubiti ako joj se prouci rukja.
Na daljinu nista posebno se ne moze pomoci, osim da sluša rukju (http://www.lijecenje-kuranom.com/download/rukja.mp3) tako sto abdesti, legne zazmiri i poslusa barem dva dana ujutro i uvece.
Neka bude neko u njenom prisustvu i neka prati njene reakcije.
Ako se jave rakcije, koje mogu biti razlicite, trzaji nekog dijela tijela, plac, tjeskoba u prsima, jos veca glavobolja, povracanje), onda definitvino treba da ide da joj se uci rukja.
Ne treba ici do svakoga i neka vam ne bude mjerilo kao kod vecine ljudi: sto skuplji tretman to bolji ucac!
Isto tako treba imati u vidu da slusanje Kur'ana sa nekog medija i ucenje Kur'na uzivo, ne može se porediti.
S toga opet savjetujem, bez obzira ako se rekacije ne jave tokom slusanja rukje, da ode na rukju da joj se poruci i to po mogucnosti ne ici na grupne rukje.
Sto se tice ilanija, moguce je da se jave rakcije jer se i tu spominju Allahova imena.

Odgovori