Dilema

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
hakeem

Dilema

Post od hakeem » Ned Jul 24, 2005 1:10 pm

Esselamu alejkum. Nedavno sam skinuo sa vaseg sajta rukju u mp3 formatu i dolucio da se testiram. Okrenuo sam se prema kibli, zazmirio i pustio ucenje. Vec na samom pocetku sam osjetio da mi se noge malo pomijeraju, a narocito nakon petnaestak minuta kad se uce ajeti o Musa a.s. i sihirbazima, da bi to kulminiralo na samom kraju kod ucenja sura Ihlas, Felek i Nas.
Inace nemam nekih ocitih simpoma sihra. Jedino na sto sumnjam mogla bi biti konstanta lijenost i tromost i nevoljnost da radim bilo sta korisno iako to istinski zelim..Napominjem da namaz obavljam vec duzi niz godina..
Zamolio bih brata Enesa da mi mi kaze sta bi najbolje bilo ciniti u mom slucaju. Dali da se odlucim da odem kod nekoga ko lijeci Kur'anom ili sta?
Nek vas Allah Uzviseni nagradi najljepsom nagradom...Esselamu alejkum

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Avg 05, 2005 10:36 am

Bez obzira sto covjek preduzme sve da ne bi doslo do problema, problemi se ipak jave, pa tako i u tvom slucaju.
Nije pravilo da covjek koje obavlja namaza ne može biti opsihren!
Kao dokaz za to imamo Poslanika saws.
Druga stvar, mnogi pored namaza imaju dosta propusta koje mogu da uticu da covjek nema apsolutnu zastitu.
Ima sam priliku čuti od ljudi koji kažu da moraju lagati za interes firme u kojoj rade!!!
Da bi se rijesio dileme a i mogućeg problema najbolje je da odes do nekoga ko uci rukju.
Ako bude prisutan dzinn( a tvoje rekacije tokom rukje to ukazuju) mozda se jednom rukjom rijesis problema (mada je obicno potrebno vise tretmana).
Ako ne onda ce ti dati program kojeg ces se pridrzavati i koji ce pomoci da se rijesis problema.
Najveci problem jeste u bolesniku, jer je dzinn u njemu i zbog njeg a ne zbog učača rukje.
Obicno se desi da se covjek ne pridrzaje dosta toga, a sto je vjerom propisano, pa se onda dzinn vrati ponovo nakon par dana u tijelo.
Zato je vazno da se covjek pridrzaje svega sto ucac rukje ''naredi''!
Da napravim poredenje:
Ako covjek oboli od gripe, naravno lijecit ce se. Mora koristiti odredene medikamente da bi pospjesio lijecnje.
Nakon lijecenja mora se opet pridrzavati odredenih stvari da ne bi odmah ponovo obolio(mora se utopliti ako je hladno i slicno).

Odgovori