Kako doci do Bugarija?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pet Maj 11, 2007 7:33 pm

Naravno ako je covjek dobar govornik nemora znaciti da je superucac rukje itd.....

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pet Maj 11, 2007 8:20 pm

EsSelamu alejkum

Hfz.Bugari bio je gost dzemataorg i kao gost te stranice odgovarao je na pitanja..

evo jednog pitanja..


Denis:

esselamu'alejkum. znao sam prisustvovati sijelima u prostorijama mladih muslimana u hrasnom. kako sam primjetio znalo se desiti da zovnes zene u prostoriju gdje sijede muskarci. cuo sam da ti to uradis kako bi se braca i sestre medjusobno vidili te svidili jednom drugom, tj. kako bi to bio podsticaj na sklapanje braka. ako to nisi radio sa ovim razlogom, ili ako to uopste nije bila tvoja inicjativa, volio bih da dadnes objasnjenje zasto jesi ili ako je ovo drugo slucaj, ko jeste i sa kojim ciljem. a ako si radio sa razlogom koji sam pomenuo da li si mislio na to da se 4-5 brace moze sviditi ista sestra, kao i obrnuto. i da li si mislio na to da tu sjede braca koja nemaju uslove za zenidbu a vrlo lako se mogu zaljubiti. ne znam da li ti je poznato da te 'veze' cesto znaju potrajati poprilicno dugo, te se zavrsiti poprilicno bolno. da li se upozoravaju one sestre koje su udate da ne izlaze iz odvojene sobe. samom ti je vjerovatno poznato da na takva sijela dolaze i osobe koje tek prilaze islamu te koje se jos nisu ostavile nekih harama ili o tome vode malo racuna. sta ocekivati od tih ljudi, a i od ostalih, da budu pravi mum'ini pa da ne osijete ni slucajno ni malo pozude, dok sijede nasuprot sestara, koje cesto nisu ni propisno obucene. a ako osijete pozudu onda su oni krivi a ne oni koji su te sestere tako lijepo "izlozili u izlog" (?) halali ako djelujem grubo, nadam se da nema ljutnje i nadam se da ces se potruditi da mi ukazes na moju gresku ukoliko sam negdje pogrijesio.

S. Bugari:


Taèno je da sam ponekad pozivao i sestre iz druge prostorije u Hrasnom da se pridruže nama. To sam radio prvenstveno iz tehnièkih razloga kako bi i one mogle èuti predavanje zbog kojih su ta sijela i organizovana. Ali i u takvoj situaciji sjedenje je bilo odvojeno.

Zaljubljivanje i ljubavne emocije, a shodno tome i ponašanje, lièna su stvar svakog pojedinca i èovjeku se mogu svugdje desiti. Ako je veæ tako onda je, èini mi se, bolje da se to ljudima dešava u džamiji, na vazu i sl. nego u tramvaju, kafiæima, na ulici itd. gdje postoji daleko veæa moguænost da to bude promašaj. A ono što kažeš da tu dolaze i oni koji nemaju uslove za ženidbu; zbog takvih i drugih problema koji tište svakog od nas i postoji džemat, u kome svako može iskazati svoju potrebu i dobiti savjet i potrebnu pomoæ.

Brate Denise, u pravu si kad kažeš da tu dolaze i osobe koje tek prilaze Islamu, te koje se još nisu ostavile nekih harama. Zar ovakva sijela nisu za njih najbolji put kako da se oslobode zabranjenih stvari. Na nama je da pronaðemo najbolji naèin kako da popravljamo sebe i da se borimo protiv svih tih harama koje spominješ i u džamiji, na vazu itd. I ne samo tu,nego i na ulici, u školi, na poslu, zajednièkom sastanku. Ne zaboravimo osnovno šerijatsko usulsko pravilo: izmeðu dva zla biramo manje zlo.


na linku ispod mozete procitati ostatak:

http://islam.dzemat.org/modules.php?nam ... t&sid=2102

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Sub Maj 12, 2007 10:54 pm

es-selamu alejkum,
hfz Bugari,zanimljivo da se toliko prašine diže zašto,kaže poslovica;"za dobrim konjom se prašina diže"
može biti simpatičan kao osoba ili ne ali ako se nakon rekla kazala informacija počne vrednovati ili nametati kao istina neznači da hfz Bugari stvarno to i jest.
ja sam slušao njegova predavanja i osobno sam oduševljen načinom i jednostavnaošću bez nametanja,da sam se vozio sanjim ili probao čorbu ili burek znao bi dali je dobar vozač ili je čorba po mom ukusu.tako ako je neko bio kod hfz B.ns rukji neka kaže i ako je bio kod nekog drugog pa da se vidi ta usporedba odnosno šta nije u redu.
dali on uopće još liječi rukjom i ako ne zašto ne,možda je shvatio da se nemože nositi sa tim teretom pa svoje znanje usmjerio u ono što najbolje zna a zna dosta toga dobro,koliko znam osnivač i pomagač jedruštva za odvikavanje,droga alkohol itd

zanimljivo je ono o oduzetoj diplomi,prebačen iz one u onu džamiju ,kako je to moguće ispada da čovjek bez diplome može imama da bude,samo ne u ovoj nego onoj džamiji.Opasan rijaset
8)
zar nije dužnost muslimana da štiti musliman,zar nije dužnost muslimana da sramotu sakrije od brata muslimana.
ispada da kod pojedini muslimana na ovom forumu ne dolazi u obzir pokajanje ili se to nebroji.

dali je taj hfz B.,bio loš ili zaveden od strane "jačih na momenat"pa se vratio na pravi put i postao mnogima uzor i vodič na pravom putu.
hoćemo li tražiti njegove mane i prozivati ,a pogotovo da nismo sigurni.
ne samo da osuđujemo nego i sudimo,dali na trenutak ili malo duže neznamo čija je to uloga.

sad idem na njegovu stranicu pitaći za diplomu dali je izbrisana,pokušaću i odgovor od rijaseta da dobijem a neko i na medinski univerzitet ću ako budem ikao zao gje i na koga da se obratim
pa ako dobijem i bilo kakav odgovor podijeliću ga sa vama.

ja sam se odlučio razbijati atome jer su lakši od predrasuda


:lol:

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Sub Maj 12, 2007 11:11 pm

es-selamu alejkum,

za one koji savjete daju,pozivaju



http://www.youtube.com/watch?v=mZiTUugu ... ed&search=


preporučio bi i ,GAŠENJE SRCA
a pogotovo da čuju treću stvar koja srce gasi zar pored nekog ko ovo kaže i poziva ka tom da je loš ili neznalica ili onaj koji se protivi volji i odredbi Svevišnjega, ja nebih to nikad pomislio a pgotovo rekla kazala tezi

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Ned Maj 13, 2007 2:38 am

Selam alejkum

Nije njemu rijaset uzeo dozvolu, nego dole u Saudiji,a sto se tice rijaseta on i dalje moze biti imam, al eto ti bujrum pa to sve provjeri.
Slazem se da treba bratu sakriti sramotu ali osoba koja daje zapise sa rastavljenim harfovima mislim da ne podlaze za osobe kojoj se treba sakriti sramota.
Elhamdulillah i drago mi je bas ako je se iscupao iz svega toga i vratio se gdje treba, nadam se da ce se jos ostaviti sufijskih tumacenja islama i ilahija u kojima se spominju koje kakvi djedovi koji se uzdizu visoko......

reso
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 6:31 pm

Post od reso » Pon Maj 14, 2007 7:50 am

Brate Kemo, ako ti ce se dusa smiriti brata Bugarija mozes samo licno naci na sabahu u Bjeloj djamiji. I ja imam problem i ja sam isao.
Ali iz iskustva cu ti reci,slazem se sa Enesom on je dobar predavac dobro vazi,ali za lijecenje nema strpljenja,nije me ni saslusao kako treba, i nista mi nije bilo bolje,dok sam prije neki dan skupio para i sam se uputio iz Sarajeva u Zavidovice Enesu autobusom tri prevoza sam promjenio,vjeruj mi nisam se nimalo pokajao. Moj je savjet svima slusaj te vaz Bugarija,jer Allah ga je za to nagradio,a ako imate problem idite samo kod ljudi kojima je Allah dao da uce rukiju,lijecite se kur'anom.
Nikakve hamajlije ne uzimaj vjeruj mi iz iskustva ti govorim,to je sve prividno ozdravljenje,a Allah najbolje zna.
Allah vas sve nagradio....
selam

evijan
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 8:16 pm

Re: bugari

Post od evijan » Čet Maj 24, 2007 8:39 pm

bolesnik napisao:Selam. Bugari više ne liječi,ja sam trebao ići kod njega pa čak nisam uspio ni preko veze. On mi je preporučio onu nanu Vasviju a braća su već rekla o njoj šta misle... Pravo liječenje je samo liječenje učenjem Kura`ana a nana Vasvija to ne radi... Uopće mi nije jasno zašto Bugari nju prepo ručuje???
A sto se tice te vasbvije nema blage veze oko toga.Samo halal zaradzeni novac davat u haram

Zaključana tema