IHTIOZA

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

IHTIOZA

Post od daneS » Ned Maj 27, 2007 7:25 pm

es-selamu alejkum,
IHTIOZA,/bolest kože/
nešto sam čitao o toj bolesti na jednom od foruma na netu i kao zadnji odgovor medicine nepostoji.
oblika ima mali milion i od čovjeka do čovjeka se razlikuje manifestacija/jače slabije,grozno,svrbi itd,itd/

dali postoji neko provjereno riješenje ili iskustvo sa tim a da je rezultiralo dobro,ili nabollje?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Maj 27, 2007 9:52 pm

Selam alejkum buraz.Jel psoriaza ili ihtioza.Za ovo prvo znam da se jedan jaran moj izlijecio,a za ovu ihtiozu nisam cuo,al su joj simptomi isti.Pitacu ga pa cu ti rec.Selam alejkum buraz

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Ned Maj 27, 2007 10:18 pm

Ihtioza je genetska bolest, vrlo rijetka, a javlja se obicno u ranom djetinjstvu, izmedzu 2-3 godine zivota.Obicno se javlja na cijelimo tijelu, osim lica i nekih drugih djelova tijela.

Uglavnom se lijeci lokalnom aplikacijom keratolitika, koji jednostavno skidaju visak koze.Kao sto su i neki prirodni ljekovi i druge terapije..

To se cesto zove "riblja koza" radi pretjeranog isusenja koze i pucanja, pa cesto izgleda, kao riblja koza.Opet, ja nisam dermatolog :))) ovo ti je dosta za pocetak.

jesi probao googlati :))

selamun alejkum
Poslednja izmena od taqwaluk u Ned Maj 27, 2007 10:43 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Ned Maj 27, 2007 10:56 pm

Da zaboravih, jel' imas sta konkretno oko toga, sta i koja vrsta bolesti ili ti o ovom, onako..jer mnoge druge bolesti koze su slicne, ali nisu identicne.

Ovo je genetska bolest, neki oblici su nasljedni, ali njih nema mnogo.Zato sto je genetska, Allah Dragi samo zna sto neko dobije tu bolest, ljudi su nista tu ne mogu, kao sto su i neke druge bolesti.Iako, ne desava se cesto da se dijete rodi sa ovom bolesti, ali se dogodi.

Samo jedan oblik ove bolesti nije nasljedan, sve ostalo je isto.Simptomi su uglavnom jaci u djetinjstvu ali sgodinama se poboljsaju, tako da je moguce pogorsanje u starosti.

Zavisno koji je oblik, koza se mora odrzavati konstantno, tako da nebi se zapustila.Nije uvijek tako grozno, ali za one koji imaju ovu bolest promjena klime jako afektira oboljene, kao sto i samo znojenje itd..


selamun alejkum

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Maj 28, 2007 9:20 am

es-selamu alejkum,
o ihtiozi bi mogao da postiram mali milion linkova koje sam posjetio i pročitao i kazao bi da medicina nema lijek nego alternative koje su ublaživanje i zaliječenje, i ne izliječenje bolesti

zadnji liječnički samit na tu temu je bio u bugarskoj i novo ništa nisu rekli,samo kao probati sa novom kremom a to je farmaceutska rekklama bez koje se naravno nemože.

priča o bolesti mi nije potrebna nego alternativa koja je provjerena i taqwaluk, bolest napada i lice.
zatim nije istina da se poboljšava sa goidinama jer priod puberteta je taj koji može donijeti poboljšanje/pogoršanje/ i trudnoća je upravo ista.


Abu...,dosta je slična i isti lijekovi/kreme-kupke/ se upotrebljavaju,


p.s
zanima me dali ima kakva altenativna i koja,a predavanja o bolesti me nezanimaju

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Maj 28, 2007 12:53 pm

EsSelamu alejkum

nešto sam čitao o toj bolesti na jednom od foruma na netu


Trebao si se onda bolje izraziti i reci da si totalno informisan, iako, za ovakve stvari niko informisan ne moze toliko biti, pa cak ni oni koji imaju tu bolest, jer je nepoznanica i strucnjacima.

Ne budi prepotentan, jer zvuci bezveze, koliko god iscitao clanaka, necete napraviti specijalistom, da ne govorim strucnjakom.Ne studira se medicina valjda dzabe, ali danas fakultete svi imamo, jer smo nacitani iz svih oblasti, kako Islamskih nauka, tako medicinskih itd.,

Samit jeste bio u Sofiji, ali nije bio juce, a od samita do danas mali milion istrazivanja su se desila.

Nema vremena sad, a kasnije ces, InsaAllah, dobiti link od stranice ihtioza u kojoj je pisano da bolest se, ublazi u odraslom periodu, a pogorsa opet u starosti.Isto tako kod ovakvih bolesti, ne mozes tvrditi nista sa sigurnoscu, pa ni sami doktori to ne radi, jer dosta se o tome ne zna.Napada lice, ali ne u svim slucajevima, veoma rijetko..halo bolan, nisam ovdje da se rasipamo spamecu i nadmudrujemo, ja sam mislila da insan u danasnjem vaktu mozes diskutovati zdravo, da se stagod nauci, ali ocigledno ne moze, svi su pamet svijeta danas pokupili i sve svi znaju :roll:

Ja nista predavanja drzala, rekoh nisam dermatolog, a vidim nisi ni ti, prema tome postedi me svoje prepotentnost, jer da je jedan insan toliko iscitan, ni doktori se nebi sastajali pa diskutovali o toj bolesti.Uvijek ima ljudi koji vole nesto nauciti, a ima i onih koji misli da su pamet svijeta pokupili.

Pitas nesto, a uopste ne navodis ista o osobi koja bi koristila terapiju.Ne mozes neki caj ili tablete preporuciti djetetu, ako je za odraslu osobu.Isto, nije isto ako se neko rodio sa tom bolesti i ako je dobivena poslije.Na kraju krajeva sto se petljam bez veze..

Retinoids se pokazivao uspjesnim u nekim slucajevima.




[/u]

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Maj 28, 2007 1:27 pm

es-selamu alejkum,
taqwaluk-pitanje je jasno,a ono je ihtioza,lijepo sam naveo da medicina nema konačno mišljenje o tome pa netrebam tvoju definiciju ,a pogotovo definiciju kulture i lijepog pnašanja ,nego ako znaš ALTERNATIVU,IZVOLI NAPIŠI.
molim te da ova tema nebude dijalog između mene i tebe i sve savjete meni osobno,zadrži za sebe.
Na kraju krajeva sto se petljam bez veze..
-ova je jedina prava

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Maj 28, 2007 1:36 pm

es-selamu alejkum,
ako,ZA SVAKU BOLEST IMA LIJEK,koji je za IHTIOZU?

MOŽDA BUDE JASNIJE PITANJE!

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Maj 28, 2007 1:52 pm

EsSelamun alejkum

DaneS, dijalog nece biti, savjete tebi nisam dijelila, a ti nacitan toliko nisi, a nisi Bill O'Reilly, smanji dozivaljaj, on barem ima posao da intimidise ljude,necu ti smetati, da budes u elementu.

Jednu si alternativu dobio, da se proba, ako nije isprobana, lijepo je reci hvala.Za sve ostalo, bas kao sto kazes, najbolje da se ne mijesam, pa stim ne zelim niti da ti preporucujem ostale cajeve, a ni kreme.

Naravno, meni ni najmanje nece zasmetati da Enes obrise moje postove.Ostani pametan i uvazen, sve do kraja.

Sejo
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:22 pm

Post od Sejo » Pon Maj 28, 2007 2:31 pm

taqwaluk napisao:Za sve ostalo, bas kao sto kazes, najbolje da se ne mijesam, pa stim ne zelim niti da ti preporucujem ostale cajeve, a ni kreme..
Selam alejkum

Taqvaluk, slobodno prostiri sve sto mislis da je korisno da narod procita i sazna. Jes da je brat Danes postavio pitanje ali mislim da odgovor i savjete zeli da cuje vise nas.

Selam alejkum

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Maj 28, 2007 3:09 pm

ES-SELAMU ALEJKUM,
Za sve ostalo, bas kao sto kazes, najbolje da se ne mijesam, pa stim ne zelim niti da ti preporucujem ostale
- uh kako smo osjetljivi

hvala Allahu dž.š meni nisu potrebni ni čajevi ni kreme, nego sam post postavio zbog drugih,a sama me bolest zainteresirala zbog svoje mistike.
ja vjerujem da svaka bolest ima lijek,pa sam zato postavio to pitanje, jer činilo mi se da bi bilo interesantno na ovom forumu.
ti i dalje budi osjetljiva i meni dijeli lekcije iz kulture, a ako imaš neku alternativu,to zbog drugih napiši.
počela si komplicirati i pametovati bez veze,i ako ti je to zadovoljstvo UŽIVAJ!

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Pon Maj 28, 2007 5:38 pm

Es-selamu alejkum!!
E moj Danese jesi nafakali sa ovim prepirkama, pa bas ti ne daju ni pitanje postaviti! :P

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Maj 28, 2007 6:30 pm

daneS napisao:ES-SELAMU ALEJKUM,
Za sve ostalo, bas kao sto kazes, najbolje da se ne mijesam, pa stim ne zelim niti da ti preporucujem ostale
- uh kako smo osjetljivi

hvala Allahu dž.š meni nisu potrebni ni čajevi ni kreme, nego sam post postavio zbog drugih,a sama me bolest zainteresirala zbog svoje mistike.
ja vjerujem da svaka bolest ima lijek,pa sam zato postavio to pitanje, jer činilo mi se da bi bilo interesantno na ovom forumu.
ti i dalje budi osjetljiva i meni dijeli lekcije iz kulture, a ako imaš neku alternativu,to zbog drugih napiši.
počela si komplicirati i pametovati bez veze,i ako ti je to zadovoljstvo UŽIVAJ!

Eselamu alejkum!

Ihtioza .............ima lijeka / za svaku bolest ima lijek osim smrti/ i mislim da niko nebi smio reć da nema lijeka, ima, on je tu samo treba pronać izmiksat i to je to. Ja bih samo htio reć ovo. Veoma je važno koja je ta osoba , koje su njene mane i vrline, kako živi , kako razmišlja. Ima dosta primjera gdje se jedna te ista bolest kod nekoga izliječi a kod drugog traje. Mnogi od nas imaju problema sa kičmom neko osjeti taj bol a kod nekih pršljenovi oronuli a bola nema. To samo primjer.

Mislim da zbir alternativnih lijekova mora dat rezultat. Negdje sam pročitao da te i takve bolesti imaju veze sa sihirima , Allah s.w.t. najbolje zna. Pod alternativom smatram i liječenje Kur'anom i sunetom mada je ovo možda ružno reć ali to je danas tako . Mnogi nisu ni svjesni da praktikovanjem vjere eliminišu se mnoge bolesti pa onda ispada da Kur'an i sunet podvedemo pod alternativu..



Ja kada bi dao terapiju za tu bolest onda bi trebao imati osobu koja ima tu bolest a da je psihofizički stabilna i da može izdržat uslove liječenja fitoterapija, apiterapija, Kur'an i sunet , i naravno savremena medicina.

Danes da li se zna uzrok te bolesti.



Esselamu alejkum!

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Maj 28, 2007 7:24 pm

ES-SELAMU ALEJKUM,
Danes da li se zna uzrok te bolesti.
- postoji medicinski odgovor koji je u smijeru bolest -uzrok, a ne uzrok -bolest,t.j kad već nastane bolest kože određenog dijela medicina ima uopšten i logičan odgovor ali lijeka nažalost nema.

senade, ja poznajem IHTIOZU kao što sam rekao, i nemam je, hvala Allahu dž.š tako da o uzroku iz iskustva nemam pojma.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Maj 28, 2007 7:58 pm

daneS napisao:ES-SELAMU ALEJKUM,
Danes da li se zna uzrok te bolesti.
- postoji medicinski odgovor koji je u smijeru bolest -uzrok, a ne uzrok -bolest,t.j kad već nastane bolest kože određenog dijela medicina ima uopšten i logičan odgovor ali lijeka nažalost nema.

senade, ja poznajem IHTIOZU kao što sam rekao, i nemam je, hvala Allahu dž.š tako da o uzroku iz iskustva nemam pojma.
Esselamu alejkum!

Shavtio sam da ti to nemaš hvala Allahu. Ako već poznaješ taj problem mislio sam da znaš o uzroku te bolesti.

Meni tu malo nejasno bolest-uzrok ili želi da se kaže da je nekakva bolest uzrok toj bolesti :roll: .

Kada sam rekao psihofizičke sposobnosti mislim na to da oboljeli razumjeva prije svega svog Stvoritelja Onog koji daje bolest i lijek.

Navešću neke možda neznatne primjere i mnogi će reći ah to je lahko....ali zna biti i bogami gadno za mnoge..

Ovako. Moj zemljak inače vjernik imao je problema sa bradavicama na lijevoj ruci u prijedjelu šake, Naime ta bradavica koja je bila na šaci lijeve ruke između ostalog smetala mu je prilokom radova a ružno je i izgledala sva se nekako rascvijeta. Pokušavao je na sve moguće načine al ništa i već kad mu je dojadilo sa traženjem lijeka kaže MOJ BOŽE UČINI DA OVA BRADAVICA NESTANE SA TOG MJESTA I NEKA IZRASTE NA DRUGOM MJESTU GDJE SE NEĆE VIDJETI I GDJE NEĆE SMETAT.

I zaista ta bradavica je nestala sa tog mjesta i pojavila se iznad lakta, nije smetala a nije se vidjela kada se obuče i majica kratkih rukava.

Ako bi mogli analizirat ovo onda moramo primjetiti da je Allah s.w.t. dao iskušenje, drugo da je dotični opet na kraju obratio se Allahu, treče nije insistirao na tome da u potpunosti nestane jer je time sam sebe ohrabrio i četvrto dova je uslišana peto nakraju je zadovoljan svojim Gospodarom.

U suštini mora se ustrajat , mnogo odricanja. Mišljenja sam da je lijek daleko djelotvorniji ako čovjek razumije svoje bivstvovanje na ovom dunjaluki i ako je svjestan da će morati preseliti i vratiti se svome Gospodaru. Sve ide ka svome izvoru pa tako i bolest ili će nestati ili će biti uzrok smrti i ući u dženet i tako se izliječit.


Esselamu alejkum

Odgovori