Ukrsteni macevi ?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
NP_DK
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:50 am

Ukrsteni macevi ?

Post od NP_DK » Ned Jun 10, 2007 7:45 am

Esselamu Alejkum,

Neka mi Allah oprosti na mom ne znanju ali zelim da pitam nesto sto se da primjetiti na nekim islamskim stranicama (IOM uzimam samo kao primjer)..
Dakle na linku ispod IOM stoji nacrtani ukrsteni macevi zajedno sa arapskim natpisima, da li je to u redu da se moze obiljezavati na taj nacin ili ne?
Po meni sve sto je ukrsteno nebi trebalo da se nalazi u kontekstu sa islamom (ali kao sto rekoh nisam ucen po toj temi)
Nihad napisao:Esselamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.

E'uuzu billaahi mines-sejtaniir-radziim.
Bismillaahir-rahmaanir-rahim.

http://islammostar.com/index.php?option ... &Itemid=35

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ukrsteni macevi ?

Post od Senad » Sre Jun 13, 2007 5:57 pm

NP_DK napisao:Esselamu Alejkum,

Neka mi Allah oprosti na mom ne znanju ali zelim da pitam nesto sto se da primjetiti na nekim islamskim stranicama (IOM uzimam samo kao primjer)..
Dakle na linku ispod IOM stoji nacrtani ukrsteni macevi zajedno sa arapskim natpisima, da li je to u redu da se moze obiljezavati na taj nacin ili ne?
Po meni sve sto je ukrsteno nebi trebalo da se nalazi u kontekstu sa islamom (ali kao sto rekoh nisam ucen po toj temi)
Nihad napisao:Esselamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.

E'uuzu billaahi mines-sejtaniir-radziim.
Bismillaahir-rahmaanir-rahim.

http://islammostar.com/index.php?option ... &Itemid=35


Esselamu alejkum!

Da li i ovo spada u novotariju ili......

Moderatori zar nemate neki hadis na ovo što se pita :roll: .


Esselamu alejkum!

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Sre Jun 13, 2007 7:38 pm

Ja koliko znam to je simbol dzihada a ima hadis koji kaže:dzennet je u hladu maceva (dzihadskih) ne znam da li je hadis vjerodostojan.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Jun 13, 2007 8:11 pm

Selam alejkum
Hadis je Sahih.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Jun 14, 2007 6:08 pm

Madzid napisao:Ja koliko znam to je simbol dzihada a ima hadis koji kaže:dzennet je u hladu maceva (dzihadskih) ne znam da li je hadis vjerodostojan.

Esselamu alejkum!

Dakle na linku ispod IOM stoji nacrtani ukrsteni macevi zajedno sa arapskim natpisima, da li je to u redu da se moze obiljezavati na taj nacin ili ne?
Brat je mislio ako se nevaram na križanje/ukrštanje/. Vjeovatno pod ovim vidi nekakav KRST ILI KRIŽ I PITA DA LI SE NA TAKAV NAČIN MOŽE OBILJEŽAVATI SIMBOLIZIRATI ISLAM.¨




Esselamu alejkum!

NP_DK
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:50 am

Post od NP_DK » Sub Jun 16, 2007 8:59 am

Senad napisao: Brat je mislio ako se nevaram na križanje/ukrštanje/. Vjeovatno pod ovim vidi nekakav KRST ILI KRIŽ I PITA DA LI SE NA TAKAV NAČIN MOŽE OBILJEŽAVATI SIMBOLIZIRATI ISLAM.¨


Esselamu alejkum!
Esselamu alejkum!

da, dobro si me shvatio..
naime razumijem da je doticni hadis sahih, medjutim nije mi pojasnjeno da li igdje ima opis koji bi polozaj ti macevi/sablje trebali da imaju, pa sam mislio da ko zna/poznaje pouzdan izvor o ovoj temi..

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Jun 16, 2007 12:50 pm

Upitaj na taj link gdje si to vidio,zasto je i kako je,mozda ti oni daju odgovor.Eto Senad moze pretrazit pa ti on moze rec.

Odgovori