Hafiz Kurana, koji je zaboravi kuran

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Hafiz Kurana, koji je zaboravi kuran

Post od Mirza » Pon Jun 18, 2007 6:48 pm

Selam alejkum

upošto je ovo jedini Islamski forum koji redno posječujem i čitam, dozvolit ču sebi pravo da postavim pitanje koje nije vezano za sihr, pa bi vas molio da mi ne zamjerite puno

Jedne prilike sam od brata koji je povjerljiv čuo priču, o hafizu kurana, koji je zavoli krščanku. On je u nadi da če ona primiti Islam oženio nju, i otišo u njezin kraj. Prošlo je puno vremena, pa je jedan trgovac iz njegovog sela sreo tog čovjeka. Pitao ga je ako je on onaj hafiz kurana što se ga sječa, našto mu je ovaj odgovorio da jeste i da je sada on krščanin i da je zaboravio čitav kuran osim dva ajeta.

Zamoli bih vas one koji znate da ispravite ovu priču onako kako je bilo, i ako možete da mi kažete koji so kuranski ajtei koje nije zaboravio

neka vas Allah nagradi

selam alejkum

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Uto Jun 19, 2007 4:28 am

Selam alejkum

Rijec je o jednoj muslimanskoj vojsci kada je prolazila kroz neko mjesto i kada je jedan hafiz ostao sa jednom kriscankom.
Kada se ta vojska vracala upitala ga je jel ti sta ostalo od Kur`ana a on im je odgovorio da mu je ostao jedan ajet "zažlit ce nevjernici sto nisu postali vjernici"

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Uto Jun 19, 2007 5:55 am

Selam alejkum

da te dragi Allah nagradi

selam alejkum

Odgovori