Hamajlije ili tacnije pecat sretne kuce

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Dada
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Avg 13, 2005 10:18 pm
Lokacija: USA

Hamajlije ili tacnije pecat sretne kuce

Post od Dada » Sub Avg 13, 2005 10:28 pm

Esselamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu

Draga Braco i Sestre imam jendo pitanje u vezi nekih Hamajlija
moji Roditelji su culi za to od moje Tetke i misle da je to dobro radi se o Hamajliji iz Bosne kako oni zovu Pecat sretne kuce i to das svoje ime prezime datum rodzenja i podatke od majke i to posaljes i oni kao uce na tome naprimer za brak porodicu i sta ja znam bolest i td. ja nisam znala da je to sejtansko djelo tek sam saznala prije nekoliko sedmica ja sam to odmah bacila ali moji Roditelji to jos uvjek imaju i pokusavam da im objasnim da to nevalja ali mi nikako ne uspijeva neznam sta da radim jedino da uzmem to iz njihove kuce i da ja bacim a da oni neznaju ali se bojim da ce oni to opet sebi naruciti (jos su im rekli da te hamajlije imaju traj roka ) molila bi da mi kazete kako da ih ubjedim da to nije od ALLAHA
ja sam svoj bacila ali se sada bojim da umeni nema neki dzin i neznam kako da pronadem dali ima ili ne ako mi mozete pomci bila bi vam puno zahvalna da vas dragi ALLAH cuva od svih zla AMIN.

ZemZem
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Maj 11, 2005 1:36 pm

Post od ZemZem » Ned Avg 14, 2005 12:01 pm

Pisano je o ovome na istom topicu Pitanja i Odgovori pod naslovom Pecat sretne kuce
Mirza
Eselamu alejkum,

Bas sam sinoc naiso na interesantan sastav o tom
pecatu sretne kuce ili kako se vec zove
prodaje se za 5KM i receno je da su to samo Kur'ansi
ajeti ali ako se u pecat malo bolje pogleda ko zna
naravno vidje ce zvjezdica, kocki, trouglova i jos
kojekakvih znakova i imena nekih drugih navodno
"bogova" napisano na arapskom. Pecat prati dzinn
koji radi svoj posao jedno vrijeme sluzi svog
sihribaza (ko je god napravio pecat naravno) i
pridonosi malo u kucu ali je taj pecat jedno velio ZLO
i treba se toga rijesiti sto prije jer ce to da privuce i
druge dzinne i sejtane i prouzrokovati samo Allah zna
sta. Tvom prijatelju prijeti velika opasnost jer
taj pecat ce da privuce sihr jer je to jedna laz i grijeh
imati. Taj pecat tvom prijatelju poboljsa stanje u
kuci malo privremeno ali da sam ja on odmah bi to
izbacio iz kuce evo bas sam nasao sta je napisano
o tome pecatu bas ovdje na http://www.lijecenje-kuranom.com

"Zanimljivo je da su se i neki ovdašnji časopisi čudne tematike uključili u rješavanje ovog problema. "Arka" u jednom od svojih zadnjih brojeva govori o crnoj magiji. Autor teksta zbrda-zdola prilazi temi, navodi činjenice i, na kraju, nudi bolesnicima lijek. ''Pečat sretne kuće'', oštampan na plastificiranom kartonskom papiru, navodno je spas za mnoge unesrećene brakove, za nervno oboljele, za one koji ne vide smisla u ovom životu, za potencijalne samoubice itd. Štiti od nesreće, nasilja, psihičkih tortura, stimulira zdravlje, podstiče harmoniju, sreću i ljubav te donosi svekolik napredak i blagostanje kući u kojoj se nalazi. Jednostavno, kupovinom tog papira koji košta pet KM i njegovim unošenjem u vašu kuću, bit ćete izliječeni! Nakon ponude, navode se svjedočenja oboljelih koji su nakon upotrebe Ťpečata sretne kućeť ozdravili i pronašli sreću. Vjerniku ne preostaje ništa drugo nego da kaže da se radi o običnoj laži, širku i dobroj reklami lista "Arka" i njenoga autora, koji nosi muslimansko ime. "Pečat sretne kuće" je klasični zapis-hamajlija na kome je ispisano nekoliko kur'anskih ajeta koji služe kao dobra kamuflaža, tako da čitalac na prvi pogled u njemu ne vidi ništa loše. Ko bolje zagleda, vidjet će da su, pored ajeta, ispisani i razni trokutići, kvadratići, crtice, zvjezdice, upitnici, brojevi, arapska slova, hijeroglifi i mnogo nerazumljivih riječi. Na njemu je 38 pravougaonih polja u kojima su ispisana imena najmoćnijih "bogova" kao što su Jah, Ormazd, Savaot, Adonaj... Davidova zvijezda i Solomonov pečat dio su sadržaja "Pečata sretne kuće". Osim toga što se radi o nedozvoljenoj hamajliji-zapisu, ovo je i direktan poziv u idolatriju. Naravno, taj zapis nema nikakve veze sa ispravnim načinom liječenja i onaj ko ga kupi i unese u kuću, neka zna da je unio veliko zlo, time je i rizikovao da svoju porodicu učini mamcem za džine i sihr. Možda mu privremeno i bude lakše jer će to džin koji ga nosi omogućiti, ali samo privremeno! Poslanik, s. a. v. s., nije nas učio Ťpečatima sretne kućeť već Kur'anu i dovama, da se njima liječimo ako se razbolimo."

Dada
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Avg 13, 2005 10:18 pm
Lokacija: USA

pecat sretne kuce

Post od Dada » Ned Avg 14, 2005 3:42 pm

Esselamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu

Hvala vam na odgovoru znam da je lose i td i ja sam to imala u kuci i kad sam bolje o tome saznala izbacila sam to iz kuce samo mi je ostao strah u meni da sada mozda taj dzin je jos uvjek tu u meni ili u mojoj kuci...

Hvala vam da nas ALLAH dragi cuva od svih zla AMIN....

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Ned Avg 14, 2005 8:58 pm

Nemora značiti da je dzin u to upetljan obično se radi o klasičnoj varci- oguli naivnjake do kože- nošenje takvih stvari je otvoreno mnogoboštvo prema bogu i oslanjanje na nešto pored Allaha dz.š. što je znak današnjeg neznanaja muslimanskog ummeta i strah od stvorenog a ne od stvoritelja.


Ako biraš izmedzu namaza i hamajlija kao vid štita i pokornosti Allahau dz.š. onda češ uz hamajliju biti pokorna šejtanu a uz namaz češ imati Allahov štit ipokornost prema njemu.
Ibrahim -- Ibrahim

Mekka - 52 ajeta

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Elif Lam Ra. Knjigu ti objavljujemo zato da ljude, voljom njihova Gospodara, izvedeš iz tmina na svjetlo, na Put Silnoga i Hvaljenoga

2. Allaha, čije je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji. A od užasne patnje teško nevjernicima,

3. koji život na ovome svijetu više vole od onoga svijeta i koji od Allahova puta odvraćaju i nastoje ga prikazati krivim! Oni su u velikoj zabludi.

4. Mi nismo poslali nijednog poslanika koji nije govorio jezikom naroda svoga, da bi mu objasnio. A Allah ostavlja u zabludi onoga koga hoće i ukazuje na Pravi put onome kome hoće; On je Silni i Mudri.

5. I Musaa smo poslali s dokazima Našim: "Izvedi narod svoj iz tmina na svjetlo i opomeni ga Allahovim danima!” To su, uistinu, dokazi za svakog onog ko je strpljiv i zahvalan.

IBRAHIM-KUR'AN


Vratite se Allahovoj vjeri tu ti je štit i spas.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Avg 15, 2005 1:36 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ne brini sestro, Allah dz.s ne kaznjava za ono sto ucinis iz neznanja.Tako i ta hamajlija koju si nosila sa sobom ili u kuci nije imala svoga efekta,jer si sumnjala u njenu djelotvornost,zato se nemoras brinuti da je dzinn u tebi.Kada te onaj koji ti da hamajliju ubjedi a ti povjerujes da je ona lijek,onda dolazi ono sto ide uz tu hamajliju napadi dzinna i propratne stvari .Lijepo je od tebe sto trazis Istinu..Da ima dzinna u tebi ne bi spalila i bacila tu hamajliju,vec je to uradila vjera u tebi i tvoje ubjedjenje da sve sto bude,bude uz Allahovu dozvolu.Pustaj Kur`an u kuci ako mislis da ima nesto sto vas smeta.Ako u nekom slucaju znas gdje su ostale hamajlije tvojih ukucana ti ih krisom nadji i spali tako ces se rijesiti i ono najmanje sumnje koja ostane u tebi.Nadji negdje ezan snimljen dali na Cd-u ili kaseti te pusti,ili suru El-Bekare,ona je Pecat sretne kuce,jer gdje se uci sura bekare tamo sejtan ne ulazi tri dana.Ne brini nije nista strasno za tebe i po tebe,i jos jednom kazem pokusaj naci te hamajlije tvojih roditelja te ih spali.time ces dokazati njima da to nije od Allaha,i da ako Allah hoce niko Ga nemoze sprijecit da ucini ono sto On hoce.Kaze Allahov Poslanik saws : Da se sakupe svi dzinni i ljudi da ti nanesu zlo nemogu ti uciniti nista ako to Allah nece,i obratno...Molim Allaha da ti da sabura i smiraja,da ti odagna zle misli

Dada
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Avg 13, 2005 10:18 pm
Lokacija: USA

Post od Dada » Pon Avg 15, 2005 11:57 pm

Esselamu Alejkum We Rahmetulahi We Berekatuhu

Hvala Brate AbuAmRibnFadL na tvom odgovoru dosta mi je tvoj odgovor kako da kazem psihu smirio ja sam nasla i suru El- Bekare i redovono je pustam dok dodem sa posla a takodze i Kuran jos od prije osjetim da sam se smirila dusevno a inace uvjek sam se bojala i samo na to mislila ali samo navece posle sedam osam sati mi te misli dodu i nikako da me pusti ali eto Hvala ALLAHU Dragom bolje je ..... ja nezivim sa svojim roditeljima ali cu pokusati da ih od toga odvratim i objasnim sta je to uopste

Jos Jednom Hvala vam svima

SELAM....

Odgovori