Negativni ljudski uticaj

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Negativni ljudski uticaj

Post od zara » Čet Nov 01, 2007 12:14 pm

Salam aleykum!

Htjela bih da prokomentarisem nesto sto ne umijem da objasnim.Ja se uglavnom druzim sa vjernicima,elhamdu lillah,ima nas boljih , gorih , Allah nas najbolje poznaje.Primjetila sam da ima sestara s kojima kad provedem 3-4 sata zajedno ,poslije toga se ruzno osjecham.Jedna od njih je puno zavidna,negativna, uglavnom se zali na sviju i svakoga,nikad joj nije pravo.Meni se ispovjeda i ja to slusam , nastojim da je posavjetujem.Ali svaki put ,ovo vech godinama poznajem , poslije susreta s njom ja ostanem rastrojena, imam vesvese, osjecham pritisak u grudima,treba mi 7 dana sebi da dodjem.?Subhane llah.Druga je starija, skoro primila islam ,ide na tretmane psikijatrijske radi zivaca i s njom mi se desi isto.Euzubillah mine sheytaniradzim.
Nekako pretjerano utice na mene njihovo pisustvo, a ja to ne znam objasniti.Stid me rechi im da mi smetaju, ali kad bih kojim slucajem , sacuvaj Allahu morala svkodnevno da ih vidjam , mislim da bih se skroz razboljela.Na samu pomisao da che me posjetiti me uhvati panika,najradije bih se sakrila.Napominjem da su one obje imale problema u kuchi sa sihrom i dzinima.Mislim da ostale s tim .
Uz to s vjerom se bore,slabe su u praksi,ja ne nislim da mi prave zlo svjesno, ali kao da dio tog necega sto je uz njih ostane ,poslije njihovog odlaska.I ja to osjetim.
Inace s ostalim sestrama , cak i sa nevjernicima nemam taj problem.
Da li se to ikome od vas desava?
salam svima!

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Čet Nov 01, 2007 8:53 pm

Selam alejkum draga sestro.

Taj pojav nije neobičan, prateči problem ljudi oboljelih za sihirom.
Meni se je dešavalo to svuda, u masi ljudi, kraj nepoznatog čovjeka, pored poznatih ljudi..itd. Kako mi je brat Enes obrazložio dodje do sudara nekakog izmedju tvog i džina koji je u toj osobi, ko da se nepodnose na neki način. Stvar je jasna posebno kad si rekla da imaju isti problem tvoje kolegice. Meni se to više ne dešava..možda tada kad prestajem pratit koliko pažnje posvetim vjeri i praktikovanju nje same. Druga stvar je kad sretnem učenog čovjeka, muslimana. Dodje do slične situacije ali mislim da bude i gore, jer nepodnosim ni pogleda te osobe. Nekako odma na licu vidim, znam kakav je. Osjetim. Tako kao što osjetim ko ima problema sa sihirima, ko je samo pod igrom šejtana, a ko je musliman, dobar čovjek(bilo koje vjere da je) njegove mahane,prateče grijehe...nekako ko da poznam čovjeka..ali samo u slučaju da taj neklanja..kraj ljudi što klanjaju to se nikad ne dešava..te stvari osjetim samo kada džin dominira nadmnom i kada nadvlada mene. Jasno je da oni znaju neke stvari jer su informacijski jako dobro povezani medjusobno, tako da uprate čovjekovo ponašanje.
Sve dok džin nije potisnut psihički na stranu te stvari se osječaju. Obično nakon rukje kad se probudi i medjutim dok ja dolazim sebi. Nato neobračam pažnje i savjetujem tebi isto. Živi svoj život a take situacije probaj izbječ ili vodi psihičku bitku sanjima koja je jako teška, kada do toga dodje. Dovoljno ti je da učiš euzubilu i bismilu..oznojit češ se od muke ali če se povuč i prestat.
Ako redovno klanjaš, učiš zikr, to nestaje samo od sebe. Pojavljuje se samo ukoliko prestaneš davat pažnju vjerskom životu.Tako sam ja upratila na sebi.
Svako je sestro priča zase ali ovo je moje izkustvo. Možda kod tebe nije isto. Promatraj samu sebe.
Ja se razpisa... :)

Selam alejkum.

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Čet Nov 01, 2007 8:57 pm

Mir i spas Allahov

Kod mene je isto slicna situacija.Isti simptomi neraspolozenja i prosto covjek osjeca da nesto nije u redu.
Negdje sam procitao da takve osobe mogu da uticu negativno. :twisted:
Izbjegavat mozemo takve susrete ali ako one nasrcu pocesto onda stvarno nije lako.

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Čet Nov 01, 2007 9:03 pm

Mido napisao:Mir i spas Allahov

Kod mene je isto slicna situacija.Isti simptomi neraspolozenja i prosto covjek osjeca da nesto nije u redu.
Negdje sam procitao da takve osobe mogu da uticu negativno. :twisted:
Izbjegavat mozemo takve susrete ali ako one nasrcu pocesto onda stvarno nije lako.
brate, sve je pitanje zikra, koliko učiš i poštuješ granice Allaha. Koliko kontrolišeš ljutnju...znači disciplina samog sebe. U tom slučaju nema toga koji bi negativno efektovo svana.(izuzimam opsihrene koji su napadani u samoj u psihi)...sve crne misli brate su igre šejtana..prepoznaj i odbij. To je njegova specialnost - ružne misli.

Selam alejkum.

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Pet Nov 02, 2007 9:20 am

Alejkum selam sestro,

To sto ti osjetis pri druzenju i komunikaciji sa takvim ljudima nije nista neobicno. Svaki covjek bilo vjernik ili nevjernik, prakticirao vjeru manje ili vise ili imao problema sa dzinima ili ne, oblada sopstvenom energijom, tzv. energetskim poljem. Kod nekih ljudi je ta energija izrazenija, npr. vidis da su radosni, glasni, stalno pricaju, komuniciraju, itd, kod nekih ne. Sve je to normalno, jer smo svi mi razni.

Kod zene sa kojom si ti komunicirala je prisutan ocigledan naboj negativne energije (bilo zbog problema sa dzinima ili zato sto je ona takva sama od sebe), takvi ljudi najcesce podsvjesno traze "zrtvu" nekoga kome ce prici i zapoceti pricu o tome sta i kako ne valja u njihovom zivotu, kako je sve crno, itd. Pricajuci o tome oni izbacuju svoju negativnu energiju, a crpe od osobe sa kojom razgovaraju njenu pozitivnu energiju, prenoseci tim samim svu negativu na osobu sa kojom razgovaraju. Takvi ljudi se jos nazivaju i "energetski vampiri". Zbog svega toga se ti osjecas lose i fizxicki i psihicki i treba ti puno vremena da dodes sebi.

Potrudi se da se sto dalje drzis od takvih osoba, narocito sada kada si i sama primjetila kako uticu na tebe, te ogranici komunikaciju na minimum, znaci samo ono sto moras ako se susretnete. Ne moras nikome reci da ti smeta ako te to stid ali mozes reci da si zauzeta, da nemas vremena, da imas drugih obaveza, samim tim daces im do znanja nakon nekoliko takvih izgovora da ne zelis da vise slusas njihova "ispovjedanja".

Nadam se da ce ti ovaj savjet makar malo pomoci, meni se ovo isto jako cesto desavalo sa raznim ljudima ali kako sam ti i sama rekla, cim bih primijetila da se ja poslije susreta i razgovora s njima osjecam negativno i bas razdrazljivo i lose, prestala bih imati s njima kontakta.

Zelim ti svako dobro, hajr i bericet

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Pet Nov 02, 2007 12:48 pm

Pricajuci o tome oni izbacuju svoju negativnu energiju, a crpe od osobe sa kojom razgovaraju njenu pozitivnu energiju, prenoseci tim samim svu negativu na osobu sa kojom razgovaraju. Takvi ljudi se jos nazivaju i "energetski vampiri".
E sad ja sam i nekako to sve podnesem fala Uzvisenom Allahu ali na moju zenu se to sve mnogo jace odrazava.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Pet Nov 02, 2007 1:42 pm

Selam alejkum

može biti da i nisu džinni odmah. Inače kad čovjek konstantno dolazi i žali se na sve i svašta, taka osoba je puno neugodna i nezaželjena. Sa svojim žaljenjem optereti nas i s tim činom nas odbije. Ono što nam kaže nas optereti i sami trebamo dugo vremena da preradimo/prežvačemo. Još ako se nađemo u situaciji da nama nešta treba, pa nas i ne upita ni kako si, a več krene kako je njemu/njoj, ... takve situacije su krajnje nepovoljne i teške.

Mislim da nije problem te ljude naputit na koga drugog, jednostavo zaobilazit ili smanjit mogučnost posječivanja takih osoba.

Mirza

selam alejkum

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Nov 02, 2007 2:33 pm

Salam aleykum!

Makar nisam sama u tome.Mene uvijek uhvate na istu foru:ono da si obavezan slusati muslimana dok ti se zali i posavjetovati ga.Tako da sam se ja dugo vremena osjechala obaveznom sve to slusati.Obje tvrde da im je puno lakse ,poslije toga.
I meni je puno teze :?
,euzubillah minesheytanirradzim bismillahi rrahmani rrahim.
Slusam ja i druge , pa mi ne smeta, osim ova dva slucaja.
U prvom ,osjecham kao da otrov izlazi iz te zene dok prica,u vechini slucajeva nema pravo, i u drugom mislim da bi ta najradije sjela na moja ledja pa da je nosim .Ta mi dovodila djecu da im pricam , muza, vodila me kuchi da joj ucim Kuran.
Nista meni od toga nije tesko , samo sto nekako pretjerano osjecham njihovo stanje.Ne vidim ali osjecham to nesto negativno sto je uz njih.
Slicne su i u vjeri , treba im neko da ih pomogne da klanjaju , da poste itd.Ja bih bila sretna da im sve to pomognem ali nekako ne mogu.Razbolim se od njih,sto se vise trudim gore mi je.
Ukoliko je osoba vjernik/ca bez obzira na probleme koje ima i bolesti , nemam taj problem.Osjecham blagost i zao mi je.Cak i kad sam bila sa sestrom koja je bila pod dzinskim dejstvom ,nekako je drukcije.Nem tih smetnji.
Cudno meni to sve.
Da nas Allah swta uputi.

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Pet Nov 02, 2007 3:10 pm

Selam alejkum,

mislim da ti je jednostavno riješenje da izbjegavaš te osobe. Prije ja dok nisam još klanjala, čitala sam puno te bioenergetske knjige. Meni se je to dešavalo nonstop pa sam tražila odg.,piše tamo da ljudi sisaju energiju iz tudjeg energetskog polja na razne načine...možda je nešto istine u tome ali nakon povratka islamu odbacila sam taku vrstu literature i sve što je tim povezano..šta je u tvom slučaju ja nebi znala ali znam da je meni kad sam bila jako bolestna štetila blizina ljudi. Bilo gdje na autobusu, na cesti kad neko pored mene staji, u razgovoru...to je bio džehenem. Ali eto otkad klanjam prestade.
Ti možeš smanjit komunikaciju sa tom ženom. A na nešto bi te upozorila. Možda ta žena nije toliko loša kao što ti misliš i osječaš. Šejtani koriste razne finte da nas oddalje od ljudi a znamo da su sposobni prikrojavat nam misli.
Jedino ti mogu reči da se nemoj sikirat plaho i tome ne pridodaji neke važnosti. Zaboravi to. S njom malo omanji kontakte vjerovatno če prestat.Ja na ovu stvar nebi glegala sa energetskog stališta več vjerskog. Kako se osječaš kad sanjom pričaš po telefonu?Malo razmisli i sama ugotovi šta je.
Budi nevtralana, radi tog izkustva nemoj mislit loše o njoj.Niko nikome nebi namjerno štetio. Ali dragi Allah dž. najbolje zna.

Selam alejkum.

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Pet Nov 02, 2007 3:22 pm

zara napisao:Ne vidim ali osjecham to nesto negativno sto je uz njih.
Slicne su i u vjeri , treba im neko da ih pomogne da klanjaju , da poste itd.Ja bih bila sretna da im sve to pomognem ali nekako ne mogu.Razbolim se od njih,sto se vise trudim gore mi je.
Sad se sjeti. Moja tetka ima problema sa glavoboljom jakom več par godina. Razpoloženje joj non stop niše, agresivna je..itd. Jednom joj bi posebno slabo.Sa njom sam ispunila neki formular za ugotavljanje džinske prisutnosti. Večino što mi je kazala podudaralo se sa džinskim djelovanjem na čovjeka. Dogovorile smo se da dodje kod mene pa da joj pustim rukju da je nesluša sama, bi je nešto strah. Tu noč bilo mi je jako slabo. Sanjala sam čovjeka u crnom mantilu i reko mi je ako se budem miješala da ču past mrtva. Subhanallah.Ja se više nisam miješala u to ništa. Ona posle tog nije htjela iz nekih svojih razloga i ja je nisam prisiljavala. Na tom je ostalo. Ovo je živa istina. Sada moguče da je nešto slično kod tebe, posebno ako je ti uvodiš u vjeru.Nači če šejtan svaki način da zavede i spriječi čovjeka da se moli Allahu dž... Razmisli o svemu dobro.
Selam alejkum.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Nov 02, 2007 3:54 pm

We aleykum salam!

:lol: bas si me nasmijala Leyla.
Lakse mi je kad pricam o tome.Ovdje se svi poznajemo muslimani , pa ne bih da ogovaram.Odmachu se ja insha Alla, ovo mi se desilo prekjuce, pa je jos frisko.
Odem da se nadjem s jednom od njih sva sretna ,nismo se odavno vidjele.I pricamo tako,o sekama kako su elhamdu lillah ,i ima jedna sestra sto su joj stvari krenule nagore ove godine,toliko da je ostala bez stana sa dvoje djece i bolesnim muzem.I ja to pricam mislim treba sestri pomochi , ja kad se ova upali.Kaze tako joj i treba ,jer je nju njen muz vratio s vrata kad ih je posjechivala.pa se druzi s drugom a ne sa njom.Ona je malo dosadna valjda bila,pa zato.Zatim kaze da je ona "molila" Allaha da rastjera tu grupu,toliko je to sve zlurado govorila,srechna sto sestra gubi sve sto je imala.Ja je zabezeknut gledam i vidim da joj je krv udarila u lice ,da se izoblicila,zatim osjecham to zlo u njoj i pricam da je toj sestri tesko sad.
Euzubillah, zato kazem otrov,zavist koju svaki put izbaci kad spomene nekog,jer eto taj neko je nju povrijedio.Zatim kako je ona nesretna, sama , jadna itd.
Zatim idem kuchi i pitam se kako je mogla "moliti"Allaha da razdvoji dvije sestre.I dodjem kuchi bolesna.
Jucer sam jedva klanjala i sjetim se da je to skoro uvijek s tim svijetom tako.Cak i kad chute.
Pa zato komentarisem.
Da nas Allah spasi od svakog zla!
amin

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Pet Nov 02, 2007 6:51 pm

Treba se druziti sa iskrenim muslimanima sa kojima osjecamo radost i srecu ,sa kojima cesto spominjemo Allaha dz.š. a ne o tome kako ne možemo stici ovodunjalucka uzivanja,

ISLAM_Leptirica
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 1:25 pm

Re: Negativni ljudski uticaj

Post od ISLAM_Leptirica » Sre Nov 05, 2008 5:42 am

es selamu alejkum draga Zara,evo da ti odgovorim jednostavno nisam mogla da ne prokomentarisem temu o kojoj si pisala ali i druga braca i sestre koji ti savjetuju uglavnom da se maknes takvih osoba,pokusat cu biti sto kraca i jasnija i nadam se da ces me shvatiti ali i oni koji se ne budu slozili sa mnom neka se zapitaju zasto je to tako.Pricamo o pozitivnim stvarima kao o necemu sto je lijepo u svakom slucaju i to je nesto sto treba svima nama,hajmo reci da te tvoje prijateljice tebe uzimaju bas za pozitivnu osobu,i kojima je lakse kada se izjadaju takvom nekome a ne bilo kome mozda imaju bas to neko povjerenje u tebe pa to cine isto kao sto ni ti ne bi voljela da tebe neko otkaci jer si izrazila svoje osjecaje oko necega sto te muci tako smatram da i mi ne treba da na taj nacin funkcionisemo nego da pokusamo pomoci takvim osobama i uglavnom otvoreno o svemu razgovaramo sa njima.Kada bi smo svi mi poslusali ono sto kazu neki insani kao sto vidim da komentarisu da je takvih osoba najbolje se udaljiti zapitajmo se sta bi bilo sa tim osobama koje ostavimo na cjedilu,stim sto ti se jadaju i ti znas da imaju problem sa dzinnima jasno je da ti to govori da imaju problem,cudno od brace koja kaze da se klonis ja ti savjetujem da ti poradis na sebi jer istu stvar sam naucila u zivotu mnogo stvari na mene lose utice,mnogo stvari me lomi,ovaj dunjaluk prepun je lazi,nepravde,obmane,negativnosti,ljubomore i svega losega mada ima svakako i lijepih stvari nije sve tako crno.Problem treba rijesiti a ne bjezati od njega nadam se da me shvacas.To sto sam rekla da poradis na sebi tj.da obuzdas svoje emocije da obuzdas tu svoju energiju i naucis postupati u takvim situacijama,tada ce ti sve biti lakse i jednostavnije,ako mi to ne mozemo kako onda od drugih ocekivati to isto,da li me razumijes.Ne dozvoli da lose stvari uticu na tebe,ostani kakva jesi i trudi se da pomognes jer tome nas i Islam uci...svako dobro!!!

Din.o.Dubravčević
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:20 pm

Re: Negativni ljudski uticaj

Post od Din.o.Dubravčević » Pon Nov 17, 2008 10:37 pm

Sestro, eselamu alejkum
Nekako pretjerano utice na mene njihovo pisustvo, a ja to ne znam objasniti. Stid me rechi im da mi smetaju, ali kad bih kojim slucajem , sacuvaj Allahu morala svkodnevno da ih vidjam , mislim da bih se skroz razboljela.
Što se tiče tog osjećaja koji ne možeš objasniti, to ti je zato što možda previše razmišljaš o tome. Tvoj strah od mogućnosti dobijanja "bolesti" jeste opravdan - ako dovoljno zikriš (Allah dž.š. najbolje zna) "biće" manje susreta sa tim osobama. Ali ako manje zikriš, tj. ibadetiš (ako se tako može reći) biće više takvih susreta. Moje mišljenje je da ti Allah dž.š. daje slobodu izbora (da li da budeš s njima, ili ne) - na tebi je, sestro da se odlučiš.
Pokušaj da u njihovom prisustvu dok ih slušaš, učiš sve sure koje znaš, a pogotovo bih ti preporučio Ayetul-kursi... (naravno u sebi).
Na samu pomisao da che me posjetiti me uhvati panika,najradije bih se sakrila.Napominjem da su one obje imale problema u kuchi sa sihrom i dzinima.Mislim da ostale s tim .
Uz to s vjerom se bore,slabe su u praksi,ja ne nislim da mi prave zlo svjesno, ali kao da dio tog necega sto je uz njih ostane ,poslije njihovog odlaska.I ja to osjetim.
Inace s ostalim sestrama , cak i sa nevjernicima nemam taj problem.
Da li se to ikome od vas desava?
S druge strane, kada slušaš brata ili sestru u Islamu, lijepo se osjećaš, zar ne??? To je zato što šire Allahovu riječ...
Upravo si to i sama rekla. Znači ipak tu postoji "energija", tj. u ovom slučaju je to tvoja emotivna tolerancija, odnosno osjetljivost. Ako bih recimo ja slušao svaki dan, od loših ljudi, loše stvari, i ja bih kad -- tad bio kao i oni... rastrojen.
Možda bi trebala da probaš sa video/audio rukjom (možeš je skinuti sa: http://www.studio-din.com).
Sestro, želim ti sve najbolje i neka ti je dragi Allah dž.š. na pomoći, On najbolje zna. Ako imaš dodatnih pitanja možeš me kontaktirati na PM ili preko msn-a. Čuvaj se, pa će te i Allah čuvati.

Amin!

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Negativni ljudski uticaj

Post od medina22 » Uto Nov 18, 2008 3:16 pm

A zasto ne pokusas biti iskrena prema tim sestrama? objasniti im da se osjecas strasno nakon svih njihovih prica,da ne zelis da budes dio toga...da zelis pricati o drugim temama.Mozda ce shvatiti a ako ne,onda je do njih ne do tebe...a da ih izbjegavas bez da im das sansu da se promjene je nepravda prema njima,a sama kazes da su slabe u vjeri,pa mozda sejtan zbog toga zeli da te odvoji od njih,kako bi njih lakse odvoijo od islama

Odgovori