Sihr na odjeci i jos ponesto...

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Allahu_akbar
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 6:00 pm

Sihr na odjeci i jos ponesto...

Post od Allahu_akbar » Pon Jan 14, 2008 5:48 am

Selam alejkum we rahmetullah

Zanima me da li neko moze kupiti nov odjevni predmet, zatim staviti sihr na njega, a onda ga pokloniti osobi, kojoj je sihr namjenjen?

Zatim, da li je moguce da neko pokloni drugoj osobi koristenu odjecu, a da onda ta druga osoba na tu odjecu stavi sihr namjenjen osobi koja mu je odjecu poklonila? Drugim rijecima, da li moramo paziti kome dajemo odjecu, koju smo mi vec koristili?

Da li je uslov za djelovanje ovakvih sihira koristenje odjece na koju je sihr stavljen ili ta odjeca ne mora cak biti ni u posjedu osobe, kojoj je sihr namjenjen?

Da li opsihirena osoba osjeca vece tegobe, kad je u toj odjeci?

Procitala sam negdje na ovom forumu da je takvu odjecu najbolje spaliti, mada se moze i natopiti u vodu na koju je naucena rukja... Da li je prilikom spaljivanja potrebno nesto uciti, ili je dovoljno: "Bismillah" i spaliti?

Dalje, da li osoba koja redovno slusa rukju moze poceti osjecati da se krevet ili stolica ispod nje trese, ali da to ljudi oko nje ne primjecuju, nego ona to samo osjeca i to ne samo prilikom slusanja rukje?

I... kako izgledaju fleke po tijelu koje se pojavljuju u toku lijecenja? Moraju li biti lahko uocljive ili mogu izgledati kao stari oziljci od rana koje nisu bile duboke, ali su obuhvatale vecu povrsinu (kao na primjer da si se nekad davno sprzio peglom :) i sad koza vise nema drugaciju boju, ali ipak izgleda drugacije od ostatka tijela). I moze li biti da dio tijela (npr. podlaktica) bude prosaran, kao da imas bijele tacke?

Nisam ocekivala da ce ovaj post biti ovako dug, ali izgleda da imam vise pitanja, nego sto sam mislila.

Da vas Allah nagradi na strpljivom citanju i eventualnom odgovaranju :).

Selam alejkum we rahmetullah

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Pon Jan 14, 2008 11:58 am

We alejkum selam,

Sestro na vecinu tvojih pitanja odgovor je da! :)

Evo ovdje mozes pogledati sta su druga braca i sestre pisali oko simptoma kada se krevet trese :
viewtopic.php?t=1027

Vezano za fleke po tijelu nije neuobicajeno da se pojave tokom lijecenja, mogu biti i kao male crvene tackice, a da li mogu izgledati tako kao sto si opisala,to je bolje da ti dopune nasa braca koja se bave ucenjem rukje.

Allahu_akbar
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 6:00 pm

Post od Allahu_akbar » Pon Jan 14, 2008 2:25 pm

Selam alejkum

Dzezakillahu hajr, sestro :)

Procitala sam to sto si mi preporucila i bit ce da ja to osjecam iznutra, jer ne primjecujem na stvarima oko sebe da se tresu, niti to drugi ljudi primjecuju.

Za fleke mi je vec receno da bi se mogle pojaviti, zato sad stalno provjeravam, pa se nekad pitam jesam li sebi samo umislila od stalnog pregledanja, ili stvarno vidim nesto sto prije nije bilo.

Uglavnom, osip se pojavio jutros prvi put. S tim da je i reakcija na rukju jutros bila jaca nego prije. Strujanje koje sam osjecala u ruci, pomjeralo je prste, a poslije me je ruka boljela, ali je u toku dana bol prestao i osip se povukao. Ostali simptomi koje osjecam su trnjenje tijela (posebno desne strane), lijeva ruka je skoro uvijek hladnija od desne, bockanje, trzanje misica, pulsiranje u glavi, trnci posebno po nogama i stomaku (s tim da ponekad osjecam da se svi krecu prema odredjenoj tacki, kao da se skupljaju na tom mjestu), ponekad osjecam da pomjeram dio tijela (npr. da rukom diram celo, a onda se trznem i shvatim da mi je ruka ispruzena kako je i bila; mozda zaspim i sanjam?!) itd. U svakom slucaju ne pojavljuju se svi odjednom, neki se pojave samo jednom, neki vise puta, neki svaki put. Cak nekoliko puta prije ovog jutros sam imala osjecaj da nemam nikakvih reakcija i vec sam pocela misliti da sam sve umislila. Osim toga, ono sto sam primjetila jeste da je sveukupna reakcija tijela najjaca na dio ajeta koji se ponavlja vise puta: "...Ono sto ste priredili carolija je! Allah ce je unistiti,...".

I znaci li ista ovo jacanje i slabljenje reakcija na rukju? Da li se iz toga moze ista zakljuciti? Npr. da li jacanje reakcija znaci da je lijecenje uspjesno ili su to momenti kad dzinn ojaca, a ja oslabim?

Opet se ja raspricala :)

Da vas Allah nagradi.

Selam alejkum

P.S. Jos uvijek cekam odgovore i na pitanja iz prvog posta :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Jan 15, 2008 8:23 pm

Esselamu alejkum!

Svakako neznanje je najveći sihir , zatim predrasude, sumnja, itd.

Toplo bi preporučio da uzmeš Kur'an i nađeš 102 ajet sure Beqara , pročitaj i razmisli. Posebno obrati pažnju na riječi ..........ali nisu mogli time nikome bez Allahove volje naudit...........istinu je rekao Allaha.

Ja ću ukratko ova tvoja pitanja obradit a ti ako nisi u vjeri onako kako bi trebalo da bude onda polahko napreduj usput preporučio bih ti da malkice pročitaš na ovom linku http://lijecenje-kuranom.com/forum/viewtopic.php?t=1207 o Halidu Ibn Velidu pa da tu svoju predrasudu razbiješ na proste faktore i da se oslobodiš predrasuda.
Zanima me da li neko moze kupiti nov odjevni predmet, zatim staviti sihr na njega, a onda ga pokloniti osobi, kojoj je sihr namjenjen?
Ako posmatramo ovo pitanje ukontekstu da li može odgovor je da može, zašto nebi moglo. Drugo je pitanje hoće li to Allah s.w.t. dozvoliti da taj sihir djeluje
Zatim, da li je moguce da neko pokloni drugoj osobi koristenu odjecu, a da onda ta druga osoba na tu odjecu stavi sihr namjenjen osobi koja mu je odjecu poklonila? Drugim rijecima, da li moramo paziti kome dajemo odjecu, koju smo mi vec koristili?
Neznam zašto nekome pokloniti odjeću pa poslije sumnjati da su sihiri. Ako sam dobro razumio ovo pitanje. Ma nesikiraj se ništa biva onako kako Allah s.w.t. hoće

Da li je uslov za djelovanje ovakvih sihira koristenje odjece na koju je sihr stavljen ili ta odjeca ne mora cak biti ni u posjedu osobe, kojoj je sihr namjenjen?
Mišljenja sam a Allah s.w.t. najbolje zna da sihiri djeluju iznutra bar iz iskustava mnogih koje ja poznajem. Tu vjerovatno dolazi do uznemiravanja i od ovihkoji su OUT. Predmeti koji se koriste to je manje više samo sredstvo za zabludu. Svakako poznato je to da kada se pronađe sihir i uništi onda dolazi do ozdravljenja tj . džin napušta tjelo ili biva spržen a i nemora značiti niti jedno od ovog dvoga Allah s.w.t. najbolje zna

I... kako izgledaju fleke po tijelu koje se pojavljuju u toku lijecenja? Moraju li biti lahko uocljive ili mogu izgledati kao stari oziljci od rana koje nisu bile duboke, ali su obuhvatale vecu povrsinu (kao na primjer da si se nekad davno sprzio peglom :) i sad koza vise nema drugaciju boju, ali ipak izgleda drugacije od ostatka tijela). I moze li biti da dio tijela (npr. podlaktica) bude prosaran, kao da imas bijele tacke?
Što se tiče ovog gore idi na ovaj link http://lijecenje-kuranom.com/forum/viewtopic.php?t=1205



Eto toliko

ESSELAMU ALEJKUM

Odgovori