Sta je ovo?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
emina_
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 3:37 pm

Sta je ovo?

Post od emina_ » Ned Apr 13, 2008 10:42 am

Selam alejkum

Imam tetku koja nije mogla imati djece preko 9 godina,dok nije otisla jednoj zeni.Isla je i doktorima ali nisu nalazili nikakve grijeske.Zena joj je naredila da zakolje zdrav kurban i da ce nakon toga dobiti troje zdravo dijece,dvije kcerke i jednog sina.To je i uradila...i ubrzo nakon toga je rodila prvu kcerku,te nekoliko godina kasnije jos jednu kcerku i onda sina.

Jeli ovo islamski ispravno ili se radilo o sihribazkinji?

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: Sta je ovo?

Post od AnidaH » Čet Okt 02, 2008 6:34 am

Selam! Ukoliko joj nije ništa gatala, ogledala ili kako već hoćeš mislim da tu onda nema ništa što nije u skladu s vjerom...Opet neznam, možda griješim, jer neznam cijelu situaciju,opisala si sve vrlo kratko...Moguće je da ti se tetka bila udaljila od vjere pa je to bio rezultat svega. Allah najbolje zna!

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Re: Sta je ovo?

Post od BozjiRob » Pet Okt 03, 2008 1:11 am

Selam Aleikum,
Moje misljenje:
Samo Allah dz.s. zna kolko ce ko djece imati , hoce li i kad ce, i jel' musko ili zensko.
Svi ostali koji tvrde da znaju - pripisuju sebi osobine Allaha dz.s. , rade sa djinn, grijeh/shirk/shaytanska posla.
Neko moze drugom pomoci da se vrati vjeri - priblizi Allahu dz.s., ali ne i reci imati ces to i to.

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Sta je ovo?

Post od Yassin » Pet Okt 03, 2008 9:18 pm

AnidaH napisao:Selam! Ukoliko joj nije ništa gatala, ogledala ili kako već hoćeš mislim da tu onda nema ništa što nije u skladu s vjerom...Opet neznam, možda griješim, jer neznam cijelu situaciju,opisala si sve vrlo kratko...Moguće je da ti se tetka bila udaljila od vjere pa je to bio rezultat svega. Allah najbolje zna!
Es Selamu Alejkum, Postovana sestro ja ti savjetujem da nedajes brze odgovore ako nisi sigurna, jer bi poslijedice tog odgovora mogle biti kobne tebi i onome ko pita. Vidim da neke stvari jos ti nisu jasni te da imas puno pitanja oko lijecenje od sihra za koja si vec dobila odgovore ali nisi sigurna dali su ispravni odgovori, stoga te savjetujem da ne odgovoris na pitanja dok ne rijesis svoje probleme uz Allahovu pomoc, nadam se u sto skorijem vremenu. Bolje nedat odgovor nego da ljudi nastradaju zbog toga.
Sada cu ti objasniti zasto ovo govorim, Odgovorila si na ovom topicu, netocno, bez vjersokog dolkaza a nasa vjera se zasniva na dokazima. Odgovor kojeg si dala vodi u sirk (mnogobostvo) jer jedino Allah zna gajb (ono sto je skriveno) ta zena bavise opasnim stvarima, to su dijela sejtana, da ne duljim dacuti za to dokaze iz kur'ana i hadisa:

Prenosi se od Enesa ibn Malika da je Poslanik s.a.v.s rekao: “Allah je zaduzio meleka u maternici da zapisuje pa kaze : ”O Gospodaru, sad je sjeme, O Gospodaru, sad je ugrusak! O Gospodaru, sad je komad mesa!” Zatim ako Allah odredi da dovrsi njegovo stvaranje , melek pita: "Gospodaru, musko ili zensko? sretnik ili nesretnik? Kolika mu je nafaka ? Koliko ce zivjeti?” To je znaci vec sve zapisano dok je stvorenje bilo u majcinoj utrobi." ( Sahih Buhari )

Čitaj, u ime Gospodara tvoga koji stvara, stvara čovjeka od "alaqa"! čitaj, plemenit je Gospodar tvoj.(sura Al-'Alaq, Ugrušak, 1.-3. ajet)
"Mi vas stvaramo - pa zašto ne povjerujete? Kazite vi Meni: da li sjemenu koje ubacujete vi oblik dajete ili Mi to činimo?" (sura Al-Waqi'a, 57.-59. ajet)

"I da On par, muško i zensko, stvara od kapi sjemena kad se izbaci ..." (sura An-Najm, 45. i 46. ajet)

"On vas stvara u utrobama matera vaših, dajući vam likove, jedan za drugim, u tri tmine. To vam je, eto, Allah, Gospodar vaš, Njegova je vlast, nema boga osim Njega, pa kuda se onda odmećete?" (sura Az-Zumar, 6. ajet)

"Pa onda kap sjemena ugruškom učinili, zatim od ugruška grudu mesa stvorili, pa od grude mesa kosti napravili, a onda kosti mesom zaodjenuli, i poslije ga, kao drugo stvorenje, ozivljujemo, - pa neka je uzvišen Allah, najljepši stvoritelj!" (sura Al-Mu'minun, 14. ajet)

"To je Onaj koji zna i nevidljivi i vidljivi svijet, Silni i Milostivi, koji sve savršeno stvara, koji je prvog čovjeka stvorio od ilovače - a potomstvo njegovo od srzi kapi hude tekućine." (sura As-Sajda, 6.-8. ajet)


«Es'elullahe-l-'Azime Rabbe-l-'arši-l-'azimi en ješfijeki» / «Molim Velikog Allaha, Gospodara velikog Arša, da te izlijeci»

PS. Halali Ako sam te icim uvrijedio nije mi namjera, znam da si imala dobru namjeru.

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: Sta je ovo?

Post od AnidaH » Pet Okt 03, 2008 9:32 pm

Es Selamu Alejkum, Postovana sestro ja ti savjetujem da nedajes brze odgovore ako nisi sigurna, jer bi poslijedice tog odgovora mogle biti kobne tebi i onome ko pita. Vidim da neke stvari jos ti nisu jasni te da imas puno pitanja oko lijecenje od sihra za koja si vec dobila odgovore ali nisi sigurna dali su ispravni odgovori, stoga te savjetujem da ne odgovoris na pitanja dok ne rijesis svoje probleme uz Allahovu pomoc, nadam se u sto skorijem vremenu. Bolje nedat odgovor nego da ljudi nastradaju zbog toga................
We alejkumu sellam, poštovani brate...upravu si da sam dala brzoplet odgovor...ali ja sam post osobe koja je postavila temu shvatila na način da joj je dotična žena rekla da zakolje kurban, u smislu kao da se vrati vjeri i da se vrati na pravi put...Sad tek shvatam da je to zapravo bilo u druge svrhe a ne u ime Allaha, a od malena znam da se kurban ne smije klati ni u čije drugo ime i da su to onda u tom slučaju šejtanska posla...Nemam ti šta halaliti jer ti zaista ništa ne zamjerim!

Odgovori