Zivot van planete Tellus : )

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Zivot van planete Tellus : )

Post od medina22 » Čet Jun 26, 2008 12:56 pm

naisla sam na tekst gdje se tvrdi da se u Kur'anu priznaje zivot van ove nase zemlje

http://www.answering-christianity.com/a ... _quran.htm

trazila sam fetve po tom pitanju i nisam naisla osim na jednu gdje se kaze da islam niti podrzava niti negira postojanje toga i da su muslimani otvoreni prema toj mogucnosti ,,zna li ko sta vise na po ovom pitanju ?

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Uto Jul 01, 2008 4:35 am

Is there life on other planets?
Is there life on other planets or in other galaxies?.


Praise be to Allaah.

As for the seven heavens, they are populated by the angels, as Allaah says (interpretation of the meaning):

“Nearly the heavens might be rent asunder from above them (by His Majesty), and the angels glorify the praises of their Lord, and ask for forgiveness for those on the earth. Verily, Allaah is the Oft‑Forgiving, the Most Merciful”

[al-Shoora 42:5]

“But if they are too proud (to do so), then there are those who are with your Lord (angels) glorify Him night and day, and never are they tired”

[Fussilat 41:38]

Al-Tirmidhi (2312) narrated that Abu Dharr (may Allaah be pleased with him) said: The Messenger of Allaah (peace and blessings of Allaah be upon him) said: “Verily I see what you do not see and I hear what you do not hear. The heaven is creaking and it should creak, for there is no space in it the width of four fingers but there is an angel there, prostrating to Allaah. By Allaah, if you knew what I know, you would laugh little and weep much, and you would never enjoy women in your beds, and you would go out in the streets, beseeching Allaah.” Classed as hasan by al-Albaani in Saheeh al-Tirmidhi.

In al-Saheehayn it is narrated from Maalik ibn Sa’sa’ah, in the story of al-Isra’ wa’l-Mi’raaj (the Prophet’s Night Journey and Ascent into heaven): “ … Then the Much-Frequented House (al-bayt al-ma’moor) was raised up for me, and I said: ‘O Jibreel, what is this?’ He said: ‘This is the Much-Frequented House. Every day seventy thousand angels enter it and when they depart from it, they never return to it.” Al-Bukhaari (3207) and Muslim (164).

This has to do with the heavens. As for the planets and other galaxies, our answer is to say: Allaah knows best.


Islam Q&A

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Sre Jul 02, 2008 6:42 pm

Allah ako je htio da ima jos neko ziv na drugim planetama to je Njemu lahko i to za mene ne bi bilo cudo ali sada opet Allah najboolje zna .

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Zivot van planete Tellus : )

Post od bajro17 » Pet Apr 24, 2009 6:08 pm

ja osobno ne vjerujem da postoji zivot na drugim planetama al na drugim nebesima postoji sto posto

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Zivot van planete Tellus : )

Post od mesiha » Sub Apr 25, 2009 3:58 pm

ja osobno ne vjerujem da postoji zivot na drugim planetama al na drugim nebesima postoji sto posto
kakva druga nebesa,gdje je to?

ja vjerujem da ima zivota na drugim planetama,univerzum je beskrajan,i bilo bi cudno da je jedina planeta sa zivotom ova nasa(koja je jedna od manjih,isto mrvica u okeanu).Citala sam u novinama da su astronomi pronasli jednu planetu koja puno lici ovoj nasoj,planeta je mala...a opet 3 puta veca od nase(toliko o tome koliko je nasa zemljica mala sprem ostalih planeta :)),uglavnom sada se naucnici nadaju da cemo s vremenom biti u mogucosti da posjecujemo te druge planete,pa cak i kolonizacije imaju na umu,Allah najbolje zna hoce li to moci ikada :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Zivot van planete Tellus : )

Post od Haris » Sub Apr 25, 2009 4:36 pm

"On je za vas sve što postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; On sve zna." (El Bekare, 29)

"Mi smo sedam nebesa iznad vas stvorili, i Mi bdijemo nad onim što smo stvorili;" (El Mu'minun, 17)

"Upitaj: ”Ko je Gospodar sedam nebesa i ko je Gospodar svemira veličanstvenog?”" (El Mu'minun, 86)

"On je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja – ovo je objašnjenje za one koji pitaju –

zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: ”Pojavite se milom ili silom!” – ”Pojavljujemo se drage volje!” – odgovorili su,

pa ih u dva vremenska razdoblja, kao sedam nebesa, stvorio, i odredio šta će se u svakom nebu nalaziti. A nebo najbliže sjajnim zvijezdama smo ukrasili i nad njim Mi bdijemo. To je odredba Silnoga i Sveznajućega." (Fussilet, 10 - 12)

"Allah je sedam nebesa i isto toliko zemalja stvorio; Njegovo naređenje na sve se njih odnosi, a nek znate da je Allah kadar sve i da Allah znanjem Svojim sve obuhvaća!" (Et Tahrim, 12)

"Onaj koji je sedam nebesa jedna iznad drugih stvorio – ti u onome što Milostivi stvara ne vidiš nikakva nesklada, pa ponovo pogledaj vidiš li ikakav nedostatak," (El Mulk, 3)

"Zar ne vidite kako je Allah sedam nebesa, jedno iznad drugog, stvorio," (Nuh, 15)

Toliko sam uspio nac u Kur'anu prema rijeci SEDAM

Esselamu alejkum.

Odgovori