Selam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Medion_1978
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:12 am

Selam

Post od Medion_1978 » Sub Avg 02, 2008 1:07 am

Es-selamu alejkum.

Prije svega da Allah dz.s. nagradi sve one koji pomazu ljude koji su zapali u takav uzas.
Jednostavno se da zakljuciti da postoje dva puta, put kojem poziva Allah dz.s i put kojim ide sejtan.
Znaci, ako covjek ne ide putem islama ici ce sejtanovim putem, a to je put sihra, nevjerovanja itd.
Ne kazem da sam bio cvjecka, a nisam bio ni potpuno zalutao, prije ovog iskusenja, kazne ili sta je vec ne znam, jedino Allah to zna.
Mislim da je malo bolesti na dunjaluku koje pate covjeka kao sto je sihir i sto je to dosadna bolest, mislim na nagle promjene stanja, sada je covjek zdrav za 10 minuta je bolestan itd, da Allah sacuva.
Valjda ce nekakva nagrada i za ovo biti.

Evo jednog interesantnog detalja u mom lijecenju:

Kada sam poceo osjecati nervozu (da se ispravim 11 mjesec 2007 god), odmah sam se cuo sa arapom u Ilijasu koji lijeci Kur'anom i zove se Imaduddin, koji mi je konstatovao tu dijagnozu.
U pocetku lijecenja krenulo je na gore tamo negdje do proljeca, kada se pocelo stanje malo stabilizovati.
Ozenjen sam i zena mi je od prvog dana pokrivena, imam i dijete.
Oko aprila mjeseca sam se sa zenom dogovorio da prikljucimo sebi kucni telefon, inace sam koristio ocev buduci da stanujem u prizemlju oceve kuce.
Radnici iz telekoma su dosli i rekli mi da trebam u fasadi kuce napraviti kanalic kako bi tu stavili kabal kada budu drugi put dolazili.
Ja sam to uradio i cekao da dodju, kada su dosli postavili su kabal i prikljucili telefon.
Kada su to zavrsili rekli su da taj kanalic ispunim malterom, sto smo ja i zena to uradili, ali igrom slucaja nam je zafalilo maltera i odlucili smo to popuniti dok ga nabavimo.
Proslo je 2-3 dana dok smo se nakanili da to sto je ostalo zamalterisemo.
Kada smo stigli na to mjesto ja sam nastavio da zatrpavam kanalic, a zena je bila tu pored mene.
Najednom mi rece: "Vidis li da je onaj prijasnji malter (na jednom mjestu posebno) ispucao.
Uzeo sam cekic i orunio to mjesto, kad unutra se nalazi grumen velicine oraha, nekakvog loja umotan u neke dlake.
Zena se strahovito prepala, a ja sam hvala Allahu dz.s. ostao priseban, skinuo sam taj loj dobro i bacio ga u vatru.
Poslije sam vidio na malteru da su bili i otisci prstiju kako ga je uguravalo, vjerovatno dok je malter bio svjez.
I dan danas zalim sto nisam uzeo taj komad maltera sto je bio sa otiscima i zamolio prijatelja koji radi u policiji da mi provjeri o kome se radi.
To bi mi bio najrelevantniji dokaz koja je to osoba, a ono sto znaju dzini pricati taj i taj je, ja u to bas i nevjerujem, jer oni lazu i to im je dobra prilika da nekoga i optuze za takvo nesto i jednostavno ne volim kada neko puno sa njima prica, smatram da to izlazi iz okvira ispravog lijecenja, pogotovo kada se pozivaju nekakvi "dzini pomagaci" od kojih nema nikakve pomoci.

Mozda da sam doznao bilo bi svasta, ne mislim da bi se svadjao, nego bi vjerovatno nesto konkretno primjenio sto bi je maklo sa ovog dunjaluka, a ja bi zaglavio zatvora.
Mozda je bolje sto nisam saznao, Allah zna najbolje.

Nadam se da ce se neko okoristiti ovom mojom pricom.
Takodjer smatram da ljudi ne trebaju citati knjige tipa "Razgovor sa dzinom muslimanom" i slicne jer negativno uticu na covjeka pogotovo kada se lijeci i toliko isprepadaju bolesnog da mu treba vremena da dodje sebi.

Ne znam, ali jedino sto znam na sebi jeste da osjecaj, strah i sve negativne pojave tokom lijecenja covjek treba zanemarivati i jednostavo sto je prije moguce zaboravljati kako iste ne bi lose uticale na njegovu psihu.

Oduljio sam halalite.

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Napokon nesto normalno

Post od I ja sam došao » Sub Avg 02, 2008 2:29 pm

Selamun a'lejkum
Na ovom forumu se napisu takve gluposti koje granicne sa naucnom fantastokom.Subhanallah lijece ljudi leukemiju,karcinom dojke... u jednom postu jedan nick zapomaze ima problema sa dinn-ima trazi savjet i pomoc razumije se pod hitno na drugom postu taj isti nick djeli savjete kako lijeciti leukemiju.na jednom mjestu covjek se ubi prepisujuci iz neke knjizice kako lijeciti... potom procitas kako dzinn poznaje svoj trag ili tamo neki njegovi poznaju njegov trag pa neka se kao bolesni zamisle i razmisle hoce li se lijecit.Subhanallah kakve sve gluposti i bljuvotine covjek nece ovdje procitat.Ima razumije se jako ucenih i obrazovanih osoba (malo ih je) na ovom forumu.Ostalo je jednostavno supljarenje i bljuvotine.Ko ima tri ciste od prve ce vidjet dali je neki pametnjakovic tek pretipkao nesto iz neke knjige da bi se ovdje pokazao kao sejh ili covjek stvarno ima znanje.Ne bih zelio da ovaj post bude svacen kao uvreda mada sam svjestan da ce sipat drvlje i kamenje ne boli me glava radi tog.Na ovom forumu se pojavi zdrav covjek koji razumije se ima tanko ili nikakvo vjersko znanje a jos manje znanje o paralelnom svietu i ode sa ovog foruma bolestan u pravom smislu rijeci.po pisaniju "strucnjaka" sa ovog foruma bi najmanje 85% svijeta trablo biti pod utjecajem dzinn-a opisivanje i moci dzinn-ova te onog sto oni mogu skoro a u nekim segmentima prelazi granice SIRK-a kako ljudi malo razmisljaju.Pa onda razno razni "RUKJASI" (ucaci rukje) koji to rade za debele pare po onoj KOLIKO ZA ZDRAVLJE TVOGA DJETETA ZAO NIJE TOLIKO DAJ.( podvlacim ne mislim direktno ni nakog da mi se opet nebi tamo neki rukjas natakandarao na kosti sa pricom kako on samo"pomaze")Oni ako te se docepaju e trebat ce ti i psihijatar.
Sasvim normalno je veoma lijepo da ima onih koji iskreno u ime Allaha dz.s uce Kura'nsku rukju jer mora postojat alternativa sihirbasima ali je to na zalost u mnogo slucajeva zloupotrebljeno polupismeni cobani poceli da otvaraju ordinacije i da "lijece".Tacno je da je dozvoljeno uzet nagradu za ucenje rukje ali je isto tako tacno da ni ti jedan jedini Ashab nije nikad sjedio kod kuce i cekao da mu dodju "bolesnici" da bi ih on "lijecio".Tako da to sto se danas radi da nas Allah sacuva od tog zla.Sverc sa Kur'anom najblaze receno i uz to razumije se debela novotarija a sta je novotarija to bi "rukjasi" trebvali znati.Ne postoji lijepa i dobra novotarija.Ko god kaze da ima lijepa ili dobra novotarija taj ije iznio potvoru na Muhammeda a.s.I po mom misljenju na Allaha dz.s.Znaci OPTUZIO JE MUHAMMEDA A.S DA JE NESTO IZ VJERE SAKRIO I DA NIJE U POTPUNOSTI PRENIO POSLANICU KAO I INDIREKTNO NEUDHUBILLAH GOSPODARA SVJETOVA. Zar je nekom od nas dozvoljeno da ista uvodi ili izvodi iz vjere.Ko radi neki posao sa kojim izdrzava sebe i svoju porodicu pa kad naidje neko kom je to zaista potrebno pruci rukju elhamdulillah da ga Allah nagradi a sve drugo bljak.Da ti se zgadi.
Savjetujem onima koji lijece sve vrste karcinoma da prijave patent ako nisu znali onom ko otkrije lijek za lijecenje karcionm-a (rak) ne gine Nobel-ova nagrada.A tek pare subhanallah toliko da sigurno za citav zivot nece toliko zaradit supljarec i lazuci priprostu svjetinu.
We-selamun a'lejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Napokon nesto normalno

Post od Senad » Sub Avg 02, 2008 5:38 pm

I ja sam došao napisao:Selamun a'lejkum
Na ovom forumu se napisu takve gluposti koje granicne sa naucnom fantastokom.Subhanallah kakve sve gluposti i bljuvotine covjek nece ovdje procitat.

Esselamu alejkum!


Nisi mogao obuzdat svoje podstanare. Daj bolan drzi se teme . Brat je lijepo opisao svoj slučaj za koji smatra da ima veze sa sihirima tj. bolest koju nosi.

Ako smatras da je to sto je brat ispricao glupost daj nam obrazlozi svoj stav po tom pitanju a ne odmah obiđes cijelu zemaljsku kuglu i iskočis iz zemljine orbite i neznas se vratit .
Povuci rucnu idaj objasni zasto smatras da je glupost i naučna fantastika ovo sto je brat iznio. Hajde polagano i malo krace postovo duze ćes trajat.





Esselamu alejkum

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Selam

Post od I ja sam došao » Sub Avg 02, 2008 10:54 pm

Selamun aćlejkum
Naprotiv Senade to sto je brat napisao i opisao njegov problem je sasvim ok.Procitaj ti moj post vise puta nadam se da ces tad svatit i razumjet ili si se mozda osjetio pogodjenim.Ja rekoh da ce sipat drvlje i kamenje poslije mog posta znaci pocelo je.
I da na pomenem ne pada mi napamet vise odgovarat na posts slicne tvojim Senade.Bez uvrede ali da ispravljam krivu drinu i lijecim necje frustracije niti imam volje niti vremena za bacanjeWes-selamun a'lejkum

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Ned Avg 03, 2008 3:39 am

Es selamu Alejkum We rahmetu Allahi We Berekatuhu

Dragi brate Medion_1978 da te Uzviseni Allah nagradi za ovo sto si podijelio sa nama, lijepo je od tebe da nam preneses dio tvog iskustva. Mislim da ce se ljudi okoristit.
Sto se tice brata I ja sam došao, nemoj se osijecati krivim sto tako srdito pise ovdije na tvom topicu, jer je kod brata uobicajeni metod da privuce paznju sebi na drzak nacin, mada sam ga savijetovao prije da se drugacije ponasa ali izgleda nije uspijelo. Ti i dalje ako imas sta pisat nastavi insha Allah.
I ako se slazem da neki pisu bez znanja ali ne znaci da moramo bit drski, vec trebamo im reci istinu sa dokazima.

Covijeku je do paznije a ne da podijeli svoja iskustva ili znanja sa nama.

Molim Uzvisenog Allaha da te nagradi za tvoj trud, amin.

Evo hadise o ahlaku i moralu Allahov Poslanika as.

Amr b. el-As, r.a., kazuje:”Allahov Poslanik a.s. je razgovarao licem okrenut i prema najlošijim ljudima. Okretao bi mi se licem i tako mi govorio da sam pomislio da sam ja najbolji ashab. . .”

Enes b. Malik pripovijeda:”Allahov Poslanik a.s. nije bio razvratnik, niti bestidnik, niti je vikao po trgovima. Na zlo nije uzvraćao zlim, nego je praštao i bio velikodušan.”

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Selam

Post od I ja sam došao » Ned Avg 03, 2008 6:24 am

Selamun a'lejkum brate Yasin
uopste mi nije namjera da privlacim necju paznju na sebe a i zasto bih.Zelio sam ukazat bratu Medion i novo pridoslima na opasnosti koje se ovdje kriju:Zastrasivanje,zaglupljivanje,zloupotrebljavanje Kur'ana i vjere uopste.Vjerovatno jest malo prezestoko izrazena moja kritika ali nekad se vatra nemoze ugasit vodom naprotiv potrebna je vatra.Ovje samo ako se covjek ne slozi sa nekim odmah je on "bolestan" (lud,glup,opsihiren...)Ti i brat Abdurahmanibnfadl ste da budem iskren jedni od rijetki koji zasluzujete (moje misljenje a Allah dz.s najbolje zna) svako postovanje.Ja prezirem MUNAFIKE i NOVOTARE jednostavno da skratim alergican sam na one koji govore MI RADIMO U IME ALLAHA a lazu rade oni u ime sejtana.Onaj tko radi u ime Allaha dz.s suti i radi i nema potrebe da se ikom dokazuje niti da to bilo kom govori a jos manje da to dokazuje.Procitaj ti brate yasin moje posts a forum vjerovatno poznajes pa razmisli.Dokazi ti meni da je seratski ispravno i opravdano ucenje Kur'ana za dunjaluk i da je ispravno i opravdano otvaranje tzv ordinacija za "lijecenje" Kur'anom.Navedi mi bar jedan primjer da je to radio iko od Ashaba ili cak prve generacije poslije njih.A dali je to radio Muhammed a.s to necu ni pitat.Znaci najbalze receno to je Bid'a (nobotarija).Ima li lijepa novotarija?Najmanja novotarija je HARAM a vise od tog je... STA?Prema tomu brate savjetujem dobro razmisli i potrazi dokaze za samog sebe jer si ti jedan od moderatora ovdje znaci jedan si od onih koji kolo vode i razumije se snose i snosit ce odgovornost.Meni ti mozes prosipat bisere ja u svadju ne ulazim ne dolikuje mi to.Kao sto sam rekao da covjek ima posao iz kojeg uzdrazava sebe i porodicu pa kad zatreba prouci rukju nekom to je pohvalno i sta vise potrebno da nebi ljudi isli sihirbasima i a ko uzme platu koju mu osoba kojoj je ucio rukju da nije mu grijeh ali da sjedi kao parazit i zivi od Kur'ana ili bolje rec od tudjeg jada i neserece koji vjerovatno prouzrokuje i dobrim djelom pisanije sa foruma slicnih ovom to nije i nemoze bit opravdano taman to pravdao tamo neki...Dali su ti poznati hadisi sta ce se desiti i u kakvom stanju ce bit prozivljeni oni koji su ucili Kur'an i od tog se uzdrzavali?Fakat je moj posts upozorenje svim novo pridoslima da manje citaju bljuvotine i nabuloze te kojekakve gluposti koje iznose pojedinci na ovom forumu.Zasigurno nije kako to neki tamo pokusvaju proturit pokusaj privlacenja paznje na sebe.A i zasto bih?Jesam li dao moj broj telefona,adresu ili cak grad gdje zivim i naznacio kako"lijecim"da ne kazem ZLOUPOTREBLJAVAM I ISKORISTAVAM TUDJ JAD I NESRECU. Niti lijecim niti se tim profesionalno bavim niti ikad hocu prema tomu prica o privlacenju paznje je supljak krajnje neodgovorna izjava a to o kontroli "podstanara" Pa svi cemo na sudnjem danu biti pitani za ono sto smo govorili i radili.Allah dz.s ce nam presudit a nece biti ni srebra ni zlata da se otkupimo niti mogucnosti podmicivanja.Nailazio sam na "poduke" u gramatici subhaballah tek tako da bi se ista napisalo iako sa doticnom osobom nisam ni pomisljao da stupim u prepisku i razumije se nisam ni replicirao davno je receno o mudri ni posto sa glupim u raspravu ne stupaj.Imali koristi od davanja bisera svinjama?Tako ni koristi o raspravi sa neznalicom.Ja i Enes smo "razmjenuli"misljenje i bez vredjanja i omalovazavanja zavrsili iako mi na pocetku nije bilo namjera prepiske sa njim.Dok ostali da te Allah sacuva.Razumije se ti si bio izuzetak.
Wes-selamun a'lejkum

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Ned Avg 03, 2008 8:56 am

Selam alejkum
Ja prezirem MUNAFIKE i NOVOTARE jednostavno da skratim alergican sam na one koji govore MI RADIMO U IME ALLAHA a lazu rade oni u ime sejtana.
ahbabu gledaj da nisi ti taj koji sebe mrzi
Onaj tko radi u ime Allaha dz.s suti i radi i nema potrebe da se ikom dokazuje niti da to bilo kom govori a jos manje da to dokazuje.
pa de ti onda malo šuti.
Ko god kaze da ima lijepa ili dobra novotarija taj ije iznio potvoru na Muhammeda a.s.
Abdurrahmân ibn Abdul Qari priča: "Izašao sam, u društvu Omera ibn Hattâba, jedne noći mjeseca ramazana u džamiju i saznao da ljudi klanjaju u različitim grupama – jedan čovjek klanjaše sam, drugi s malom grupom iza sebe. Tada Omer reče: ‘Po mome mišljenju, bolje je da okupim te ljude iza jednoga karije (učača) [tj. neka klanjaju džematile (zajednički)].’ Tako ih okupi iza Ubejja ibn Ka‘ba. Potom druge noći, ponovno izađoh s njim a ljudi klanjaše iza svoga učača. Na to, Omer primjeti: ‘Divnog li bid‘ata (novotarije u religiji);”

(Sahîhul Buhârî, tom III, poglavlje 32, br. 227)

Jeli po ovom Omer r.a. laže na poslanika Muhammed s.a.v.s.?

Slušaj ti mladiću. De se malo kani nasrtaja i napada. Ako imaš da te je neko ugrizo, de ga prozovi imenom i prezimenom, ili još bolje otiđi njemu reci osobno u lice. Ovako sakrivat se iza nika ili vikat tamo neki ima radi to ili ono, je M.U.N.A.F.I.Č.K.I.

Moje ime je Mirza Pašović sin sam Halima Pašovića. Ako sam ti išat uradio prozovi me imenom i prezimenom i imenom moga oca. Niko ti nesmije zabranit nemoj. A ti se predstavi ako smiješ, i ljude koje sumljaš prozovi imenom i prezimenom, pa da vidimo to srce junačko i pamet ne sa jednom več čak i tri čiste.

Mirza

Selam alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Selam

Post od Senad » Ned Avg 03, 2008 7:51 pm

I ja sam došao napisao:Selamun aćlejkum
Naprotiv Senade to sto je brat napisao i opisao njegov problem je sasvim ok.Procitaj ti moj post vise puta nadam se da ces tad svatit i razumjet ili si se mozda osjetio pogodjenim.Ja rekoh da ce sipat drvlje i kamenje poslije mog posta znaci pocelo je.
I da na pomenem ne pada mi napamet vise odgovarat na posts slicne tvojim Senade.Bez uvrede ali da ispravljam krivu drinu i lijecim necje frustracije niti imam volje niti vremena za bacanjeWes-selamun a'lejkum
Esselamu alejkum.

Daj otvori novi post i daj mu naziv kako god hoceš u vezi tih koje prozivas pa će mo svi ponesto napisat i vidjet gdje smo i kuda idemo, ko su pravi učači a ko oniko je ti prozivas.

Naprotiv Senade to sto je brat napisao i opisao njegov problem je sasvim ok
Ako je OK zasto skrećes sa teme. Znaci tema je bila slucaj koji je brat ispricao i on smatra da je sve to sto je nasao u malteru vezano za sihir. Siguran sam da si iznipo svoj stav o ovoj temi niko ti nebi zamjeri imas pravo na to.

Procitaj ti moj post vise puta nadam se da ces tad svatit i razumjet ili si se mozda osjetio pogodjenim.
Ja veoma dobro tebe razumije samo si maloodluto od teme to je jedno a drugo slobodno kazi ko je taj o kome govoris ali ne na ovoj temi . NEW TOPIC.

Iskren da budem nisam pogođen niti sam ranjen tvojim pisanjem. Svakako mislim da mozemo imat ikonstruktivan dialog bez obzira na stavove i pozicije i promišljanja.

I da na pomenem ne pada mi napamet vise odgovarat na posts slicne tvojim Senade
Pa ja i netrazim da odgovaras na moje postove nego samo da se drzis teme i da odgovoris na pisanje koje je postavljeno od brata Medion



Esselamu alejkum

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Post od Sunna » Uto Avg 05, 2008 11:28 pm

Es Selamu alejkim wrwb,

Halali brate " i ja sam dosao " ali ti opet ko zapeta puska na ovom forumu. De ne muci se s tako dugim postovima nego konkretno reci koga bi ti sad na tapete da postavis. Kad bi se otreso te grubosti, bilo bi bolje. Prepricacu ti jedan istiniti dogadjaj, dobro za razmisljanje.

Dolazi svestenik u dzamiju da mu daju Kuran. Shvate ga kao provokaciju i onako brzopleto i grubo gledaju da ode. On uporan, doso da mu daju Kuran. Prilazi jedan i pita sto mu treba, za sta ce mu. Veli da odnese jednom muslimanu u zatvor, to mu poslednja zelja, dobio je smrtnu presudu.
Eto, ne valja optuzivati i brzoplet biti.

Kontam o onom sto velis da u vrijeme ashaba nisu sjedili kuci ( ashabi ) i cekali da im ljudi dolaze povodom ucenja rukije. To si tacno reko. Ne moze se ni porediti s ovim nasim vaktom. A kako bi i moglo kad se tad ZIVLJELO I UMIRALO S KURANOM. Temelji drzave izgradjeni po Kuranu i sunnetu Profeta Islama s.a.w.s. Pa Allah dao i pola svijeta osvojili. Znaci i sudilo se po Kuranu. Trebamo li o tome pricati? Ne klanjas - pod kljuc te stave pa ti otresaj usima. ( To u vrijeme Omera r.a. na primjer ). Ali sad imas sresti muslimana koji ne znaju da treba klanjati.
Nas Profet s.a.w.s. je vazda samo istinu govorio. Pa i o ovim nasim vremenima postoje hadisi. Mnogo ce ljudi umirati ( iz naseg ummeta ) u ratovima i od sihra. Neznanje nam je dovoljno kao bolest. Znaci u masovnom smo gafletu ( kako ko, manje ili vise ), i ne ide porediti s vremenom ashaba. I nek te ne zulja to sto ljudi pocaste ucace rukije i sto im idu. Ne diraj u tudja djela, cuvaj svoja. Sta predlazes: da pune dzepove tamo nekim nepismenim zapisnicarima ili psiholozima bez licnog identiteta ?
Najbolje je preslusaj se malo o svojim izjavama i citaj gore sta su ti braca pisala.

Selam i svaki hajr

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Selam

Post od I ja sam došao » Sre Avg 06, 2008 4:22 pm

Selamun a'lejkum Mirza Pasovicu
Abdurrahmân ibn Abdul Qari priča: "Izašao sam, u društvu Omera ibn Hattâba, jedne noći mjeseca ramazana u džamiju i saznao da ljudi klanjaju u različitim grupama – jedan čovjek klanjaše sam, drugi s malom grupom iza sebe. Tada Omer reče: ‘Po mome mišljenju, bolje je da okupim te ljude iza jednoga karije (učača) [tj. neka klanjaju džematile (zajednički)].’ Tako ih okupi iza Ubejja ibn Ka‘ba. Potom druge noći, ponovno izađoh s njim a ljudi klanjaše iza svoga učača. Na to, Omer primjeti: ‘Divnog li bid‘ata (novotarije u religiji);”

(Sahîhul Buhârî, tom III, poglavlje 32, br. 227)

Jeli po ovom Omer r.a. laže na poslanika Muhammed s.a.v.s.?
E moj Mirza prvo skoci pa potom reci hop.
Mirza ne laze Omer r.a na Muhammeda a.s nego TI LAZES NA OMERA r.a.
Gore navedena predaja je tvoj citat i istinita je ali zasto kazem da ti lazes?Omer r.a. nije uveo nista novo u vjeru nego je samo ozivio nesto sto je bilo prekinuto.
Da ti protefsirim to malo.
Omerove r.a. rijeci Divan li je ovaj Bid'at ne znace uvodjenje novotarije naprotiv.Resulullah a.s je klanjao teravih namaz sa ashabima u dzem'atu a zatim je prestao klanjati sa njima plaseci se da im Allah dz.s ne naredi teravih namaz kao farz.Zbog tog je resulullah a.s prestao klanjat teravih namaz kao imam,a ashabi su nastavili klanjati pojedinacno i tako sve do pravednog halife Omera r.a.To znaci da teravih namaz nije postao Bid'at vec sunnet kojeg je praktikovao resulullah a.s. a kojeg je Omer r.a. ponovno uveo(ozivio) da bi klanjali iza jednog imama kao sto su nekad klanjali za resulullahom a.s. Po tebi bi Omer r.a. bio novotar u vjeri zato sam i rekao da ti lazes.U pravu je Senad trebalo je otvorit novi topic sto cu i uradit i malo po radti na Bid'atima.A tebi Mirza savjetujem mani se cobansko-seljackog zargona tipa e daj adresu dje si mrco da se po bijemo ka ljudjii.Idi bolan pa nisam ja sa tobom po Durmitoru ovce napasao.Naumpo cebanluk jeli Mirza?Jadnice pa niko te ni pomenuo nije a ti kao junacki djetic nudis tamo nekaka imena ma ko tebe za zdravlje pita i kog briga kako se ti zoves i ako je uopste istinto to ime koje si naveo.Ti bi kao da dodjes sa prokletija u USA da se pobijemooo?

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Sre Avg 06, 2008 5:55 pm

Selam alejkum

Meni je ime Mirza. Ime mi je dala majka i na njega sam ponosan. Tako me znaju svi. Gdje si ti shvatio da se želi neko sa tobom da bije to znaš ti i niko drugi osim tebe.

Nego mladiču za ovo čemo se ja i ti pred Allahom dogovorit.

Tamo navodiš seljake i čobane, mogo bih ti šta od njih da naučiš. Tebe niko nije pozvao da se biješ da se tučeš, samo ti je bilo rečeno da se držiš teme i da ljude koje govoriš da su vaki ili onaki nazoveš imenom i prezimenom, pa da i mi znamo. Ako nemožeš čuti.

Evo ti još jedan primjer od Omera:
Kad je bio Omer r.a. halifa, vidio je dvoje kako čine blud (uženjen muž i udata žena). Kada je to reko pozvali su ga da dovede još 3 svjedoka. Upošto halifa Omer nije imo 3 svjedoka, pokrio je oči i počeo da viče:"Nisam ništa vidio, nisam ništa vidio." Tako radi iskren čovjek. Ili jasno kaže sa dokazima ko, šta, kako i kada ili čuti.

A ja ti ponavaljm, de nam reci, KO je novotar, KAD je novotariju prakticirao, KAKO je prakticira i KADA.

Selam alejkum

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Sre Avg 06, 2008 10:34 pm

Esselamu Alejkum]

U svome djelu El-Dzamiu Tirmizi biljezi :da je Allahov Poslanik Muhamed s.a.v.s. rekao: Ko svog brata osramoti zbog nekog grijeha,nece umrijeti dok i on ne pocini isti grijeh
"(Na Putu Ka Allahu)[/size][/size]


Neki Beduin je rekao Poslaniku s.a.v.s. Oporuci mi nesto? Rekao je Poslanik s.a.v.s. Budi Bogobojazan!Ako te neko uvrijedi zbog necega sto je pri tebi ti njega nemoj sramotiti time sto znas o njemu,on ce biti grijesan a ti nagradzen.I nemoj nista grditi. Beduin je rekao ,Nista nisam grdio. Hadis prenose Ahmed i Taberani. r.a.

Ebu Derda ,r,a je prenio od Poslanika s.a.v.s.: Ko izmisli mahanu nekome da bi ga osramotio Allah ce ga zadrzati u Dzehenemu dok ne dodze sa mahanom koju je izmislio. (Et Tergib 5/157)


Preneseno je od Ebu Musa el-Esarija r.a. da je rekao:Upitao sam Allahovog Poslanika s.a.v.s Ko je Najbolji Musliman? Rekao je:Najbolji Musliman je onaj Musliman od Cijeg jezika i ruku su postedzeni drugi Muslimani.(Buhari,Muslim)



Imam Malik ,r.a je spomenuo da je Isa a.s. rekao:Ne govorite mnogo osim kad spominjete Allaha s.v.t. jer govor srce otvdrnjava, a kruto srce je daleko od Allaha s.v.t. ali vi ne znate.Ne gledajte u ljudske grijehe kao da ste Gospodari,gledajte u svoje grijehe kao da ste robovi.Ljudi su iskusani ili ne,pa smilujte se iskusanima a zahvalite Allahu dz.s. na tome sto niste iskusani.


Rekao je Omer r.a. :Spominjite Allaha svt ,spomen Allaha svt je lijek,a ne spominjite ljude,spomen ljudi je bolest.
preneseno iz Knjige: ZASTITA OD DZINA I LJUDI U SVJETLU KUR'ANA I SUNETA[/code][/list][/list]

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Čet Avg 07, 2008 8:16 pm

Esselamu alejkum

Ne namjerno sam gore naveo tj pogrijesio sam u pisanju da sam prenio iz Knjige ZASTITA OD DZINA I LJUDI U SVJETLU KURANA I SUNETA,greska jeste.ali nije ni velika kad razmislim

ispravno je da sam prenio iz knjige: ZASTITA OD DZINA I SEJTANA U SVJETLU KUR"ANA I SUNETA

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Post od BozjiRob » Čet Avg 07, 2008 8:54 pm

Nihad napisao:Esselamu alejkum

Ne namjerno sam gore naveo tj pogrijesio sam u pisanju da sam prenio iz Knjige ZASTITA OD DZINA I LJUDI U SVJETLU KURANA I SUNETA,greska jeste.ali nije ni velika kad razmislim

ispravno je da sam prenio iz knjige: ZASTITA OD DZINA I SEJTANA U SVJETLU KUR"ANA I SUNETA
:D slazem se :D

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Avg 09, 2008 3:53 pm

selam alejkum we rahmtullahi we berekatuhu

Rekao je Allahov Poslanik salallahu alejhi we sellem;Kada Allah subhanehu we te ala zeli Svome robu zlo,oduzme mu stid,..a u drugom hadisu Kaze Resulullah salallahu alejhi we sellem,u covjeku postoje stid i Iman.kada nestane stidaa nestace i Imana,i obratno kada nestane Imana nestace i stida...isto tako rekao je Allahov Poslanik salallahu alejhi we sellem I stid je dio imana.

Odgovori