Selam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Medion_1978
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:12 am

Selam Alejk

Post od Medion_1978 » Pon Avg 11, 2008 11:22 pm

Es-selamu alejkum

Braco draga, ja postavio ovu temu da mi neko ko je relevantan, da svoje misljenje ili mi pomogne u laksem nosenju sa svojim belajom.
Medjutim, vidim da su stvari krenule u totalno pogresnom smijeru, pa da i ja napisem koju na tu temu.
Slazem se sa bratom "I ja sam dosao" u nekim stvarima.
Nisam osoba koja lahko nasjeda na kojekakve price itd.
Slazem se da Allah dz.s. moze da uradi sta hoce, kada zdravog ucini bolesnim tako i bolesnog moze zdravim.
Iskreno receno sumnjam u dosta stvari sto se tice dzinna, a pogotovo kada oni govore.
Te su kojekakvi muslimani koji bi odjednom "sami dzamiju napravili", a nalaze se u tijelu neke osobe, pa se kada "prihvate vjeru" toliko pretvaraju da su muslimani, kakav i jedan sejh.
Poslije "javlja se drugi dzinn" koji se zove nakavim lijevim imenom i prkosi, a u stvari jedan te isti i samo obmanjuje covjeka.

Ja bih se ponovo vratio na knjigu "Razgovor sa dzinnom muslimanom", licno moje je misljenje, a na koje ima pravo svaka individua, da je bolje bilo da se ta knjiga nije ni odstampala.

Ne znam, meni licno dosta tu stvari izgledaju smjesno.

Evo npr. Ima dzina (sejtana) zaduzenih za muziku, za svasta nesto.
Tu se po nekoj logici stvari moze postaviti jedno veoma prosto pitanje: " Pa gdje je u svemu tome covjek ako mu je Allah dz.s. dao slobodnu volju"

Ovdje preciziram na to da ti kojekakvi dzinni stvaraju kod covjeka osjecaj za slusanje muzike.
Stvarno, pa gdje je onda covjekov prirodni osjecaj, ima li ga uopste.
Ako je sve tako, zasto ce covjek da odgovara na Sudnjem danu ako su to sve dzinni radili itd.
Ima tu mnostvo pitanja da se postavi, ali ne bih o tome.

Ima takvih ucaca rukje da sijele sa dzinnima i pitaju ih za neke stvari iz svog licnog zivota ili zivota drugih ljudi.
Po meni jedino ispravno lijecenje je to gdje se samo uci Kur'an, a sa njima se ne komunicira.
Obrazovan sam covjek i ne nasijedam na kojekakve euforije po pitanju toga, koje jako puno zamejavaju ljude koji se lijece.

Zalosno je sto je danas poceo da tumaci vjeru kako ko stigne.
Ako ima neko bradu on je brat, ako nema on je murted, kjafir itd.
Neki pak idu do te mjere da oblace arapsku nosnju u Bosni itd.
Samo se nesto raspravlja, a od toga nikakve fajde.

Uvidjevsi to narod je poceo da zbija sale sa tim ljudima, ali nazalost nisu nista izmislili, pa kazu:
"Znate kako bradonja gleda zene"
"Kako" odgovaraju drugi
"Joj sto bi volio onu ozeniti da mi bude druga" kazu.

Nemam nista protiv tih ljudi, da im Allah pomogne.

Es-selamu alejkum

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Uto Avg 12, 2008 1:35 am

Esselamu Alejkum

Molim Allaha svt da i tebi bude na pomoci.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Uto Avg 12, 2008 3:32 am

Esselamu alejkum

Samo cu dati komentar na ovaj zadnji dio posta sto si napisao,ostalo neznam dali ima smisla da se bilo sta kaze,
Na ovakve uvrede ne sutim.

Prvo, najeo si se dobro mesa od svoje brace Muslimana,tako Resulullah savs kaze u hadisu,tj ogovorio,pa si na kraju rekao da ti nemas nista protiv i Cinis Dovu za nekoga.Upitaj se za koga ti to Dovis i sta u toj tvojoj stoji.Nazivas nekoga bradonjama tj,opisujes kako narod kaze,
Dali ti znas razlog zasto Allah svt neda Ljudima uputu i lijeka?
Zbog njihovog istrajavanja u Grijesenju.

Ove tvoje zadnje rijeci u postu mogu biti razlogom da Udzes u Dzehenemsku vatru.Ako meni nevjerujes uzmi ovaj svoj post ili cu ja da ga prenesem jednom od strucnih Daija koji ce ti dati odgovor pa da se uvjeris na ovo moje upozorenje.
Dobro izvagaj sta si napiso,i dali te rijeci srde Allaha svt?Pa sta mislis da je Allah svt poslao Poslanika i propise ove vjere da bi se ljudi Ismijavali,na racun brada,visezenstva,itdAllah svt je ljudima ovu vjeru dao kao olaksicu.Pa ko je upotpunosti prihvati spasen je,blago njemu.Pa ko je zapostavi ili bude se ismijavao,teskoli se njemu.Mnogobrojni su Kuranski ajeti i hadisi na ovu temu tvojih rijeci koje si opisao.

Ebu Hurejre,r.a. prenosi da je Allahov Poslanik,savs rekao:Covjek moze ponekad izreci neku rijec neznajuci sta je u njoj i da se zbog nje baci u Dzehenem dublje nego sto je razdaljina izmedzu Istoka i Zapada.(Muslim)


Allahov Poslanik Muhamed savs kaze u hadisu:Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan,neka govori dobro ili neka suti.

Ako mislite da je ovaj forum rekreativni centar Bujrum ,Izvolite,ili pojedinim sluzi za zivcano Ispuhivanje nervi.
Vjerujem da vecini sejtani nedaju ni oka sklopiti po cijelu noc,jedva cekajuci da ko sta napise pa da se da odgovor uz ogromne Sejtanske vesvese.To se da primjetiti po pisanim textovima.

Allah ti dao svako dobro

Medion_1978
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:12 am

Selam

Post od Medion_1978 » Uto Avg 12, 2008 6:08 pm

Ja nisam generalizirao stvari i ne kazem da su svi takvi.
Cast pojedincima.
Ja govorim za one sto se kriju iza brade, pa sramote cestite i postene ljude.
Ne bih komentarisao indirektne optuzbe na moj racun i zamolio bih te da moje misljenje ne vezes za moje stanje, tj. zdravlje.
Izmedju mene i Allaha dz.s. nema niko.
Ako se slicna metodika bude primjenjivala, ne valja!

Samo govorim iz iskustva, ne napamet i ne smatram ljude "evlijama" to je posao Allaha dz.s., takodje ne optuzujem ljude i ne govorim im: "Zbog toga i toga ti je to i to"
Nisam kompetentan za takvo sto i ne bih se stavljao u ulogu sudije i sudio ljudima za njihova djela ili misljenja.

Selam
Vallahi ne adresiram ovo nikome

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Post od I ja sam došao » Uto Avg 12, 2008 8:24 pm

Selamun a'lejkum
Nihade nevidim zasto tako zestoko napadat covjeka(Medion 78) covjek ne rece nista lose.Doduse zavisi kako se gleda i ko gleda.Po meni je covjek rekao nasu zbilju sustu stvarnost na zalost.Zar ti hoces ustvrdit da je brada dokaz imana?Kakvi su na ovom forumu moram naglasit da nemam nista protiv brade niti brace koji nose bradu naprotiv.Zaista Mu'min nema potrebe da naglasava kako nema nista protiv brade (brada je sunnet) ali to vazi za normalno drustvo a negdje gdje se rijeci izvlace iz Allah zna iz ceg nije nista na odmet.Ovdje samo ako se covjek nece slagat sa vlasnikom foruma ili sa "starim-privilegovanim" clanovima on je odmah i Munafik i kjafir te ga pozivaju neka obuzda podstanare...Sta mislis Nihade kakvo je stanje onih koji pisu izjave i titulisu ljude na nacin koji sam naveo?? jesu li i oni za Dzehennem-a.
Pa covjece ko ima normalan da ako procita bljuvotine koje se ovdje pisu(cast izuzetcima) a da ne odreaguje.Lijecite karcinom,te sta znam koje sve vrste malignih oboljenja a patent prijavili niste.Najcudnije je sto na jednom postu jedan nick hvali i brani Vlasnika foruma( sto je ok i treba tako)opisuje svoj posjet istom posjetila ga je kao pacinetica to zakljucujem iz njenog drugog posta jer tamo zapomaze kako ima problema sa dzinn-ima da sad ne citiram post dok na trecem mjestu isti nick lijeci leukemiju subhanallah.Jednim rijecima u svakoj corbi je mirodjija.Svoje misljenje o tom sto pise bolje da ne iznosim.
Na bilo koji komentar koji pomisle kako je pritiv vlasnika foruma stuste se kao pobjesnjeli psi na onog ko se drzne to napisat.Ponasaju se poput onih koji su se skupili da oplacu i ozale vladarevog magarca dok kad je isti vladar umro njega nisu dosli ni sahranit.
Ili se jednostavno jave oni koji se pronadju u postu.
Jedan od rijetki a mozda i jedini AbdurahmanibnFadl je osoba vredna da ga se upozna i razgovora sa njim,taj nick je medju rijetkim koji kad nesto napisu zaista i vredi a ne tipa"NEKAZE SE NABULOZA NEGO MABOLEZE..."Jednim rijecima da nije onog sto vecina prepise iz neke knige ovaj forum bi bio odvratniji od najogavnijeg smetlista.(ne mislim na posjetioce vec na njihove bisere)
Jedan pise kako treba da se konsantno ponavlja suretul Baqara u stanu on to pise "i dok vrtite kravu..."Gdje tu duzno postovanje prema Kur'anu?
Drugi se busa:Ja se zovem ovako i onako daj ti tvoje ime reci kao ako smijes,na kraju ispada kako isti hoce d auvodi neku novotariju "vjeru" pa to bi vlada trebao znat nebi bila vjerksa vec obicajna novotarija i ako bi uopste bilanovotarija jer je ta praksa odavno ziva.Covjek bi mogao pomislit da je vlasnik foruma psihijatar a moderatori psiholozi.(neznaci nista lose ni za vlasnika ni za moderatore naprotiv)
Wes-selamu 'alejkum

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Uto Avg 12, 2008 8:42 pm

Dragi ''Mirsade Sekicu'' ili ti ''Slovenac'' ili ti i Buzimac porijeklom ili ti i ''ja sam dosao''
nisam ti ja kriv sto tebe i dan danas boli tekst koji je postiran prije par godina pa kad si prvo jedan dan hvalio forum i kako su ti ovi isti clanovi pomogli pa si sutra dan procitao tekst u kojem se spominje tvoj Buzim, da se u okolici Buzima pale svijece pa onda laze hafiz i svi mi.
Da te malo podjsetim sta si pisao meni privatno i ono sto je stizalo dok nisam blokirao mailove da ne stizu od tebe:
From: "Buzimac" -----------------------
To: <forum@lijecenje-kuranom.com>
Sent: Wednesday, December 24, 2003 1:16 AM
Subject: Re: Skretanje paznje

........Neka je proklet i onaj
hafiz na kojeg se sad ona oslanja kao to je ona samo prekopirala hafiz
Senaid je to pisao a neka si proklet i ti ako to ne maknes sa
foruma.Slobodno moj IP banuj ja sam rekao sto sam rekao.NEKA ME ALLAH DZ.S
UCINI PROKLETIM I DRUZBOM SEJTANOVOM U DZEHENNEMU NAPISEM LI IKAD I JEDNO
SLOVO NA TVOM FORUMU.
A ovaj crveni dio mi nekako najvise zapada za oko.Ti se napisa na ovom forumu poslje toga i ovim si pokazao haman u cijoj si druzbi dok tako pises.
pa jos jedan mail:
From: "Buzimac" -------------------
To: <forum@lijecenje-kuranom.com>
Sent: Friday, December 26, 2003 11:42 AM
Subject: Re: Skretanje paznje

Es-selamu alejkum posjetio sam tvoj forum i vidio sam da nisi ispravio lazi
o Buzimu iako si to obecao.To si i duzan Brate tko bolje poznaje narod i
obicaje tvoga mjesta ti ili ja?Tko bolje poznaje Buzim i njegove obicaje ti
i Hafiz Senaid Zajimovic ili ja?Znaci da posto sam skrenuo paznju na gresku
na tom postu trebala je odmah biti ispravljena.Dali bi ispravljanje te
greske (ako je greska ako vec nije smisljeno i planski za debele pare
plasirana) stetilo bilo komu?Svakako da nebi Da ste napisali da se po
krajini pa cak i u Buzimu posipa kabur vodom kad se mejjit ukopa ja se nebih
bunio jer je to istina(nazalost)ali da se plasiraju takve lazi i potvore
necu dozvoliti bar necu sjedit skrstenih ruku Allahom se kunem. Da dokazem i
tebi hafizu da ne lazem evo vam pa citajte.Dok se hafiz Senaid Zajimovic ne
ispravi o gnusnim lazima o Buzimu i Buzimskim dzamijama ja cu od sada pa
nadalje radit ovako. Es-selamu alejkum Nema potrebe da mjenjas nick zna se
tko se krije iza nick-a Bosnjakinja.Nemozes mi govorit o tomu sta je u
Buzimu a sta ne valjda ja bolje od tebe znam za obicaje u Buzimu rodjen sam
i porastao u Buzimu i razumije se dobar dio zivota proveo u Buzimu.Nikad
nisam tvrdio i nikad necu tvrditi da je Buzim postedjen novotarija ali da
postoji nesto tako gnusno i odvratno kao sto je paljenje svijeca po
dzamijama da bi se mrtvima osvijetlili kaburovi sacuvaj me boze.Sta vise
prvi put sam cuo za nesto tako ogavno i odvratno od Lazljivog Hafiza senaida
Zajimovica.Mozda nebi bilo lose zapitat se za kog radi vajni hafiz i tko ga
placa.Poznato je da Agro-cetnici nisu mogli Buzimu stetit Puskom i topom
tokom njihovog sramonog pokusaja secesije za vrijem Srpske
agresije.Zapitajmo se nije li vajni hafiz zavrbovan od strane zlocinacke DNZ
(stranka ratnog zlocinca i otpadnika Fikreta Abdica),nije li vajni hafiz za
debele pare plasirao takve lazi s'ciljem i namjerom ocrniti Buzim i uspomenu
na 505-tu vitesku Buzimsku brigadu na celu sa rahmetli generalom Izetom
Nanicem?Ako se zna da je upravo Buzim sprecio kvazi drzavu i kvislinsku
tvorevinu Fikreta Abdica nije li to pokusaj da se osvete narodu Buzima perom
vajnog Hafiza Senaida Zajimovica.Abdicevi agro-cetnici i njihova klika su
sijaset puta pokusali na slican nacin Buzimskom narodu prikrpiti razno razne
gluposti i lazi ali nije prolazilo.Zapitajte se nije li sad uz pomoc vajnog
hafiza gnusna laz i teska potvora o sirku po Buzimskim dzamijama upravo
djelo Abdicevske ratno-zlocinacke organizacije.Es-selamu alejkum
To je samo jedan ''normalniji dio'' i to je razlogom ogorcenja na mene i pljuvanja po meni.Eto nena ljudi znaju zasto si ti uzeo mene na zub i zasto nemas petlje da me direktno prozoves!
:wink:
Poslednja izmena od Enes u Uto Avg 12, 2008 9:26 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Uto Avg 12, 2008 8:50 pm

a u jednom se slazem s tobm, da ima lupetanja u pisanju, ali ljudi uce samo se sjeti sebe i svog prvog javljanja kad si bio bez cvrstog oslonca na Allaha

Medion_1978
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:12 am

Selam

Post od Medion_1978 » Uto Avg 12, 2008 8:53 pm

Ja bi po nekima trebao sada zbog ovakvih rijeci ne nosati glavu na ramenima, ali imam iskustva i sa takvim.
U mom mjestu je bilo takvih ljudi da su gotovo za sve ljude govorili da su kjafiri i da zasluzuju Dzehennem kako si ti meni adresirao.
Cak sta vise, nijedno misljenje ne dolazi u obzir osim pojedine tzv. brace.
Ne poricem visezenstvo jer je to propis Kur'ana i Sunneta, a ti me optuzujes da se ja ismijavam na taj racun.
Cak imas hrabrosti da zaviris u moju dusu i da ti odredjujes kakve su to moje dove.
Imam tih "bradonja" jako dobrih prijatelja, ljudi cijem moralu i ponasanju se divim i puno se druzim sa njima.
To sto ja te ljude nazivam "bradonjama" ne znam kako bi ih drugacije nazvao.
Halo, ja sam otvorio ovu temu da mi neko ukaze kakav savjet, a ne da me odmah trpa u vatru Dzehennema zbog mog normalnog misljenja.
Ja sam i svjedok gdje je nekakav bradonja dosao mom komsiji i od njega kupio motor za svog kombija i nije mu nikada platio.
Razumijem ja da u svakom zitu ima kukolja, pa i medju tim ljudima.
Selam

Medion_1978
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:12 am

Selam

Post od Medion_1978 » Uto Avg 12, 2008 9:00 pm

Selam Nihade

Cak sta vise razmisljam da ti ne halalim te uvrede i neosnovane optuzbe

Es-selamu alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Avg 12, 2008 9:16 pm

Pa covjece ko ima normalan da ako procita bljuvotine koje se ovdje pisu(cast izuzetcima) a da ne odreaguje.Lijecite karcinom,te sta znam koje sve vrste malignih oboljenja a patent prijavili niste
Eselamu alejkum!

Evo brate >>>>>i ja sam doso<<<<<< da ti ispričam slučaj koji sam čuo prije otprilike 20 dana od čovjeka koji sa bavi liječenjem Kur'anom.

Krsćanka iz Hrvatske dosla je do braće koja liječe ispravnim načinom zbog svoje bolesti kao zadnja nada. Ta bolest zove se tumor ili karcinom dojke.
POslije tretmana sa rukjom i hidžame otisla je na medicinske preglede .
Svi nalazi su pokazali da od uzroka karcinoma ili tumora nema ni traga.

Za tvoju informaciju ta žena je presla na islam sto pokazuje da je jedan od puteva liječenja karcinoma ili tumora Kur'an i sunet. I svakako to je bilo uzrokom prihvatanja islama za tu ženu.

Naravno to se sve desava Allahovom voljom.







Esselamu alejkum
Poslednja izmena od Senad u Uto Avg 12, 2008 9:36 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Selam

Post od Senad » Uto Avg 12, 2008 9:34 pm

Medion_1978 napisao:Selam Nihade

Cak sta vise razmisljam da ti ne halalim te uvrede i neosnovane optuzbe

Es-selamu alejkum

Esselamu alejkum!

Brate nemoj tražiti niti uvjetovati nesto na forumima poput HALALA . Ima ljudi koji se jos vise razbole ako mu kažes da nećeš halalit a neshvataju da je ovo forum - razmjena informacija - i da se ponesto nauči i sazna


Halaliti ili ne halaliti na inim forumima nekako mi izgleda smjesno. Ovo je forum i ini drugi forumi informativnog karaktera i svi možemo pogrijesiti.

Uvrede shvati kao nesto sto moras prevazic, nemoj se plaho na to osvrćat ima nas svakakvih i svakako dobro je da izneses svoj stav . sigurno je jedno kao sto si i sam naveo da nema posrednika između tebe i Allaha s.w.t.

NIje mi namjera da te uzdižem niti omalovažavam svakako si upravu za svoje navode o onim koji misle da je ispravno samo onako kako oni praktikuju vjeru.






Esselamu alejkum

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Post od BozjiRob » Uto Avg 12, 2008 10:48 pm

I ja sam došao napisao:Selamun a'lejkum
Nihade nevidim zasto tako zestoko napadat covjeka(Medion 78) covjek ne rece nista lose.Doduse zavisi kako se gleda i ko gleda.Po meni je covjek rekao nasu zbilju sustu stvarnost na zalost.Zar ti hoces ustvrdit da je brada dokaz imana?Kakvi su na ovom forumu moram naglasit da nemam nista protiv brade niti brace koji nose bradu naprotiv.Zaista Mu'min nema potrebe da naglasava kako nema nista protiv brade (brada je sunnet) ali to vazi za normalno drustvo a negdje gdje se rijeci izvlace iz Allah zna iz ceg nije nista na odmet.Ovdje samo ako se covjek nece slagat sa vlasnikom foruma ili sa "starim-privilegovanim" clanovima on je odmah i Munafik i kjafir te ga pozivaju neka obuzda podstanare...Sta mislis Nihade kakvo je stanje onih koji pisu izjave i titulisu ljude na nacin koji sam naveo?? jesu li i oni za Dzehennem-a.
Pa covjece ko ima normalan da ako procita bljuvotine koje se ovdje pisu(cast izuzetcima) a da ne odreaguje.Lijecite karcinom,te sta znam koje sve vrste malignih oboljenja a patent prijavili niste.Najcudnije je sto na jednom postu jedan nick hvali i brani Vlasnika foruma( sto je ok i treba tako)opisuje svoj posjet istom posjetila ga je kao pacinetica to zakljucujem iz njenog drugog posta jer tamo zapomaze kako ima problema sa dzinn-ima da sad ne citiram post dok na trecem mjestu isti nick lijeci leukemiju subhanallah.Jednim rijecima u svakoj corbi je mirodjija.Svoje misljenje o tom sto pise bolje da ne iznosim.
Na bilo koji komentar koji pomisle kako je pritiv vlasnika foruma stuste se kao pobjesnjeli psi na onog ko se drzne to napisat.Ponasaju se poput onih koji su se skupili da oplacu i ozale vladarevog magarca dok kad je isti vladar umro njega nisu dosli ni sahranit.
Ili se jednostavno jave oni koji se pronadju u postu.
Jedan od rijetki a mozda i jedini AbdurahmanibnFadl je osoba vredna da ga se upozna i razgovora sa njim,taj nick je medju rijetkim koji kad nesto napisu zaista i vredi a ne tipa"NEKAZE SE NABULOZA NEGO MABOLEZE..."Jednim rijecima da nije onog sto vecina prepise iz neke knige ovaj forum bi bio odvratniji od najogavnijeg smetlista.(ne mislim na posjetioce vec na njihove bisere)
Jedan pise kako treba da se konsantno ponavlja suretul Baqara u stanu on to pise "i dok vrtite kravu..."Gdje tu duzno postovanje prema Kur'anu?
Drugi se busa:Ja se zovem ovako i onako daj ti tvoje ime reci kao ako smijes,na kraju ispada kako isti hoce d auvodi neku novotariju "vjeru" pa to bi vlada trebao znat nebi bila vjerksa vec obicajna novotarija i ako bi uopste bilanovotarija jer je ta praksa odavno ziva.Covjek bi mogao pomislit da je vlasnik foruma psihijatar a moderatori psiholozi.(neznaci nista lose ni za vlasnika ni za moderatore naprotiv)
Wes-selamu 'alejkum

Allah lijeci i tu ne treba patent.

Allah lijeci i daje lijek. Allah nam daje i bolest i lijek.

Hvala Allahu i mene je izlijecio.

Zelim dodati ako neko ima problema sa sihrom, moje misljenje je da ta osoba ima pravo ziviti i dati svoje misljenje i odgovor na necije pitanje, naravno ako se razumije u pitanje (a bilo je da li neko poznaje lijek/terapije za rak krvi-putem medicine).
Gdje u Kuranu pise da osoba ne smije pricati/dati svoje misljenje, posebno ako razumije ponesto (ili ima mnogo iskustva) u vezi pitanja i zeli pomoci drugom bratu ili sestri koliko moze.
Zahvaljujem se svima koji su podjelili sa nama svoja iskustva i mislim da ne treba gledati na pojedince koji ce uzeti ta iskustva i ismijavati se. Nije lijepo ismijavati se ljudskim sudbinama, Allah moze dati sta hoce i kome hoce i kad hoce.Allah nas je stvorio takve kakvi smo.
Allah nagradio onog clana koji iznese svoje iskustvo i lijek koji je nekom pomogao u zelji da pomogne nekom bratu i sestri.
Ja stojim iza toga da 100% bolesti se izlijece Allahovom pomoci pa makar to bila i obicna naucena voda (Allah je taj koji lijeci) i tu ne treba patent, zasto je nemoguce ako neko svom najblizem zeli pomoci i moli Allaha za pomoc i uci Allahove rijeci iz Kur'ana na nesto - da se ne izlijeci rak????.
To nije ni prvi put. Allah lijeci sve bolesti !
Evo ja cu olaksati "I ja sam dosao" koji opisuje par mojih postova u detalje i zove me "neko". Ja sam taj neko koji iznese svoje misljenje,
u nadi da podjelim sa bracom i sestrama ono sto znam i da upitam ono sto neznam. Imala sam problema sa sihrom, Allah me dragi izlijecio.
Brat "I ja sam dosao" smatra da ja ne smijem dati svoje misljenje na temu "Rak krvi" - moj odgovor je samo me Allah moze sprijeciti da ne pomognem nekom ako nesto znam, ne smatram da sam rekla ista sto nije naukom potvrdjeno - barem ne iz mog visegodisnjeg iskustva na tu temu, i Allah je taj koji nas osudjuje. Ja necu osudjivati tebe niti se ismijavati, niti uzetimati tvoju bolest za temu smijeha i sramocenja.
Allah je taj koji je postavio sudnji dan za osudjivanje i samo on to moze.
Grijeh nam je govoriti ruzno o drugima.Ne znam ni sto ti brat Enes smeta,
ne vidim da nesto rece a da nije da nekom pomogne.Jel ti smeta smo pomaze i sto ljudi to ovdje napisu.Zao mi je ako ti smeta, citiraj me opet.
Allah mi je svjedok da ovo pisem da pojasnim neke stvari i nek mi oprosti ako grijesim negdje, nije mi to namjera.
A Allah najbolje zna.

Medion_1978
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:12 am

Selam

Post od Medion_1978 » Uto Avg 12, 2008 11:12 pm

Es-selamu alejkum

Brate Senade, haman nama fali puno, puno ahlaka i tolerancije.
Mi se bolan ovdje prepiremo oko formalnosti.
Iznenadjen sam pravo, naime, covjek ne smije da iznese svoje misljenje.
Nisam osoba koja je podlozna jednoumlju i posmatram stvari racionalno.
To sto je brata uvrijedilo mozda sto sam rekao "bradonja" volio bih da mi neko kaze kako da ih nazovem.
Jasno je, svi smo mi muslimani, trebamo biti primjer ostalim ljudima i trebamo da ljude pozivamo u vjeru ne samo rijecima nego i ahlakom.

Evo jednog primjera iz mog zivota.

Druzim se sa jednim "bradonjom" koji je fantasticnog ahlaka, ma covjek je hodajuci biser.
Nisam nesto posebno isao u dzamiju, a on je stalno sa mnom pricao o vjeri.
U pocetku sam bio i krenuo malo ici u dzamiju i odjednom sam to malo zapostavio.
Sjecam se kao sada, ucio ezan na Podne namaz, taj prijatelj mi je otisao u dzamiju, a ja sam ostao kuci, nesto sam radio ne sjecam se sta.
Kada je namaz zavrsio kuca mi neko na vrata.
Otvorio sam vrata i vidio tog prijatelja "bradonju" kako osmjehujuci se naziva mi selam i pita ima li bujruma.
Rekao sam hajde bujrum.
Sjeo je i nije govorio nista, kad sam ga upitao je li nekakvim poslo dosao rekao je da mi je dosao na kahvu i onako da me malo posjeti.
Vallahi sam vidio pouku u njegovim ocima i ponasanju, nije mi trebao nista govoriti, skontao sam gdje lezi zec.
Mozda da me je poceo nazivati murtedom ili necim drugim, ja danas ne bih isao u dzamiju skoro na svaki namaz.
Taj covjek tako ima lijep ahlak, da mi je cast sa njim sjesti i pricati.

Svojim ahlakom je jednog prijatelja koji nije bio musliman zainteresovao za islam i covjek sada svjedoci da je Allah dz.s. Bog i da je Muhammed s.a.w.s. poslanik.

Kada bi neko sa losim ahlakom tako nesto uradio.
Krscani sve vise prelaze u Islam, kako sam informisan i Annelka je presao na islam.
Islam plavi zapad, ljudi masovno ulaze u Islam, a mi se proglasavamo murtedima, kjafirima itd.
Imam osjecaj da takvi ljudi smatraju sebe odabranim, isto da imaju nekakvu garanciju od Uzvisenog da su oni ti.
Treba bolan bratu grijesniku prici, pruziti mu ruku, nazvati mu selam, pocastiti ga.
Svojim gestom ga zadiviti, a ne odmah mu glavu skidati.
Ako je Allah dz.s dao mu vremena, zasto mu mi ne dajemo i odmah ga trpamo u Dzehennem.

Iskreno, povrijedilo me je sta je Nihad napisao, kao da sam ja neki otpadnik i neko smece koje nema pravo na dovu Uzvisenom, a kamoli da se borim sa sejtanima i da budem bolji vijernik (mislim na cesce ucenje Kur'ana i cesce spominjanje Allaha dz.s).
Ne smatram se ni boljim ni gorim od tih "bradonja", mislim da sam ja jedno u nizu Allahovih dz.s. stvorenja i da sam na dunjaluku radi ispita, a ne radi ispitivanja i prosudjivanja ko je kakav.
To je Allahovo dz.s. djelo i on jedini moze da sudi ko je kakav, a niukom slucaju mi.

Da te Allah dz.s. nagradi na tako lijepom gestu brate Senade i da ti dobro dunjaluka i ahireta

Mahsuz selam

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Sre Avg 13, 2008 4:22 am

Esselamu Alejkum

Medion,nisam ja tebe osudio,niti te ja trpam u vatru.
Ja sam te samo upozorio ,ovo sto si napisao je Veliko. Pazljivo procitaj ponovo svoj text.Ja sam te samo upozorio,a ti radi sta hoces.

Ovaj Nick-I JA SAM DOSAO- Vidi jednu stvar,ja nemam problema sa Vlasnikom Foruma niti zelim da imam ,on je moj Brat u Vjeri kao i svi ostali sa foruma,a ti ako imas problema sa nekim,onda to rijesaji privatnim putem.Nemoj uvlaciti citav forum.To je tvoj problem.Ja nigdje nisam na tvoj komentar odgovorio.Zato ne ulazi tamo gdje te se ne tice.Prvo rijesi svoje probleme,zapocnes jednu stvar onda zapetljas ,ni sam ne znas gdje si stigao.Halali, shvati ovo kako hoces, ja ovdje vidim samo da FITNU pravis.
Kreni od svojih postova pa analiziraj.Opet ti kazem,ako imas privatnih problema onda to rijesaji privatnim putem.Toliko od mene ja sam svoje zavrsio.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Sre Avg 13, 2008 4:41 am

Esselamu Alejkum

Medion vidi jednu stvar,ja sam mislio da ces ti izvuci pouku iz ovoga ali si otiso u predaleko.
Evo jednog primjera

Prija 5 godina,nesto sam pisao na forumu,Ispravio me je brat AbuAmrIbnFadl,bilo mi je krivo,mislio sam da sam u pravu,nisam odgovarao dok nisam sam naucio da sam pogrijesio.Razmisljo sam o ovome dugo,na kraju sam shvatio da sam Cak i mali sirk pocinio,sto me je brat i upozorio.Allah mu dao svako dobro i na dunjaluku i na ahiretu,kao i svim Muslimanima.

Allah svt u suri Al-asr kaze:

1.TAKO MI VREMENA

2.COVJEK,DOISTA GUBI

3.SAMO NE ONI KOJI VJERUJU I DOBRA DIJELA CINE,I KOJI JEDNI DRUGIMA ISTINU PREPORUCUJU,I KOJI JEDNI DRUGIMA PREPORUCUJU STRPLJENJE.

Odgovori