Dzinovi i Sejtani tokom Ramazana

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Dzinovi i Sejtani tokom Ramazana

Post od Dado » Pet Sep 19, 2008 5:25 am

Selam Alejkum svima,

moje pitanje je: da li je osoba koja ima sihr, ili dzina u sebi,"mirna" odnosno "zdrava" tokom mjeseca Ramazana, jer sam citao da su svi dzinovi zatvoreni tokom Ramazana??

Hvala unaprijed na odgovoru.

We Selam.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Sep 19, 2008 7:54 am

zatvoreni su sejtani a dzin nisu.
Dzini su kategorija bica ako ljudi.
jer da su zatvoreni svi dzini koji su pokvareni, tom logikom bi morali biti i ljudi koji su pokvareni bit zatvoreni u dzehenem.
A osobe koje su pod sihr, imaju lakse stanje tokom mjeseca RAmazana.

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Post od Dado » Pet Sep 19, 2008 9:48 am

Selam Alejkum Enese,

imam jedno pitanje u vezi rukje. Ja sam bio kod jednog ucaca rukje koji uci u dzamiji nad mnogo ljudi, znaci muskarci naprijed u red, a iza njih zene u red. Ucac uci i ide korz redove gore dolje. Svi zmire, i onda pocinju reakcije. Iza mene 2 ili 3 zene pocele da se deru da jaucu, par ljudi pored mene jedan covjek da vice. Ja sam predhodno citajuci ovaj forum se informisao i bio upoznat sa tim sta bi me moglo cekati na rukji, tako da me nije bilo strah od reakcija. Medjutim, kako sam ja stajao i svezao ruke na grudi kao kad klanjam,zmureci normalno, poslije jednu 20 minuta ja pocnem da se ljuljam blago i onda sve jace i jace, dok ne padnem na pod. Na pod lezeci osjecam kako mi srce nenormalno jako lupa. Ucac sagne se do mene i otvori mi kapke i pogleda me u oci i kaze aj sad ustani i sjedni tamo do zida i opet zazmuri, dok je on nastavljao da uci. Jos jednu 5 minuta ucio i rukja se zavrsila. Prisao sam mu ali i prije nego sto sam pregovorio, rekao mi je da je kod mene sihr u pitanju. Taj brat koji je ucio vazi za veoma iskusnog ucaca i citao sam i na ovom forumu za njega, tako da je provjeren.
Ja nekako ne znam sta da vjerujem, jer sam svo vrijeme bio svjestan sta se radi oko mene. Zar ne treba bolesnik da izgubi svijest kad rukja bozijom voljom utice na njega? Je li moguce da nije bila reakcija na rukju, nego da sam onako izgubio ravnotezu, kao n.pr. sto sam gledao preko tv-a kad osoba dugo stoji, recimo neko ko pjeva u horu ili sta ja znam, i onda izgubi ravnotezu i padne kao drvo???

Dzazak Allahu hair.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Sep 19, 2008 10:25 am

ne, ne mora gubiti svijest, rijetke su situacije da osoba u potpunosti izgubi svijest tokom rukje.
znaci moguce se hajde da akzem cetri situacije tokom rukje.
Osobo aje svjesna svega, zna gdje je zmiri slusa od rekaicja se pojavljuje trnnjenje strujanje po tijelu, da se trza ruka noga, pomjera se ruka, noga mimo volje onog sto slusa rukju....
druga stvar da je osoba svjesna svega sta se desaje zna gdje al na pitanje ucaca kako se zove ne moze odgovoritii ni ti pomjeriti ruku, nogu, evenutalno blago kimnut glavnom na pitanje ucaca da li cuje pitanja.
treca stanje jeste da osoba svjesta svega, zna gdje je sta se desaje, prica dzin iz tijela, al osoba u kojoj je dzin ne moze da to knotrolise i poslije rukje da kaze da je bio hajde da kazem posmatrac samog sebe i geldao sta radi al nije mogoa uticati na to.
cetvrta stvar tokom rukje jest da se osoba ne sjeca nista, izgubi potpunu svijest, da dzin prica iz tijela, da osoba place povraca, sve i svasta al da se nicega ne sjeca.
To su rjede situacije.
vecina ljudi se sjeca svega tokom rukje al nemoze da reaguje.

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Post od Dado » Pet Sep 19, 2008 12:35 pm

sta mislis konkretno za moj slucaj, i moju reakciju... Jeli moguce da sam izgubio ravnotezu zbog stajanja na mjestu ili bi ti rekao da je to od dzina??? I sta je to mogao vidjet u mom pogledu, da zakljuci da je sihr u pitanju? Na tvojoj video rukji nisam zapazio da otvaras kapake i gledas pogled, koliko mi se cini..

Selam alejkum.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Sub Sep 20, 2008 2:44 pm

ti ako sumnjas da si izgubio ravnotezu zgob stajanja ti ponovi rukju i pripremi se dobro da stojis.
Sta je on vidio u tvojim ocima to on zna, to se nijanse kako koji ucac prakticira i iskustvom stekne neke detalje koji mu pomozu pri rukji
a vjerovatno ti jrekao da je sihr na osnovu onog sto si pao a ne na osnovu pogleda.
na osnovu pogleda je gledoa da li si ti pri svijesti ili je dizn preuzeo kontolo a Allah najbpolje zna sta je podrazumijevao pod tim gledanjem u oko

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: Dzinovi i Sejtani tokom Ramazana

Post od Dado » Čet Okt 02, 2008 1:19 pm

Nisam se ni zahvalio za tvoj odgovor.

Da te Allah dz.s. nagradi dzenetom.

We Selam Alejkum.

Odgovori