o nani i stravi

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Sep 18, 2008 9:21 pm

Kome je sada hvala Nani ili Allahu?

Ako je hvala Nani dijete ti nije jos zdravo,vec je dijete ili ono sto je u njemu Pauzirano ko kad gledas neki filn na cd playeru.i ako das njenu adresu na trazilici a ona nesipravna svaki haram svakog onog koji ode kod nane imas udjela u tome,mi smo ovdje pisali na temu o salijevanju strave,Vidio je Resulullah saws neku kao narukvicu na ruci jednog ensarije pa ga je upitao ,sta ti je to a on odgovori ,to mi je zbog wehna(slabosti)Resulullah saws rece baci to jer tako mi Allaha ona ti samo povecava slabost .Cilj Strava i hamajlija je odvratiti Allahove robove od robovanja Allahu ,i oslanjanju na ljude i predmete,sto je u ovom slucaju i to olovo koje garant drzis blizu djeteta,ako je dijete opsihreno ili usao dzinn u njega, zatrazite pomoc od Allaha i lijecitge se onim cime nas je poducio Allah swt i Njegov Poslanik saws .Nema nikakvog argumenta o salijevanju strave da je to halal,i oni koji su pokusavali da ohalale haram dan danas nisu dali odgovore,a i nece ih dati jer ih nema.Tvoje dijete je bolje jer je Allah azze we dzell to dozvolio al ne posredstvopm nane.nana je uzrok da ti povjerujes u njenu moc lijecenje koje je bazirano na tradiciju wudu`a i kabale, imas temu o salijevanju strave da se ne ponavljamo

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: o nani i stravi

Post od AnidaH » Sre Okt 01, 2008 10:14 am

Cista zabluda jer sam se uvjerila na svojoj kozi...Jednom prilikom,tacnije,poslije operacije, dosla mi je neka nana da mi salije stravu (kao zbog strahova i sl.)...Znala je sve o meni a vidjela me prvi puta u zivotu, u njenom su olovu izlazile odredjene figurice,nana je ucila smuseno,brzo,da cak nista od njenog govora razumjela nisam a ja sam zijevala ko luda i razapinjala mi se dusa...U sustini,da skratim pricu, jedno vrijeme sam zaista bila smirena a onda mi je postalo jos gore...U sustini, sejtanska posla, po meni...
Inace, zivot mi je bio veoma brzog tempa (fakultet,honorarni posao,poslovi po kuci) i bila sma cesto pod stresom pa me mucila nesanica...Uvijek,nakon kupanja, uzimala bi abdest i ucila dove iz jedne knjizice (zbirka dova) i to mi godinama pomaze da pronadjem svoj mir kada je san i noc u pitanju...
Zato predlazem, a i mislim da je moguce i pozeljno, da roditelj uci svom djetetu odredjene dove...Sigurno je nekoliko tvojih dova bolje od svih naninih strava koje su navodno/privremeno pomogle.

Odgovori