Snovi u Islamu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Snovi u Islamu

Post od Haris » Uto Feb 10, 2009 11:43 pm

Ako neko sanja da čini tavaf oko Kabe , to znači da će mu neki od poglavara (imama) povjeriti neki časni zadatak.

Ako neko sanja da čini tavaf (kruži) oko Kabe i Mekke, to znaci da trna nepriličan odnos sa osobom sa kojom se ne može vjenčati po šeriatskom pravu.





Ako neko sanja umrlog mrtvaca kao da je živ, desiće se tome koji je sanjao da će mu se popraviti stvar nakon lošeg stanja, i slijedi mu poslije poteškoće olakšica odakle se i ne nada, i obratno, ko sanja živoga da je umro, zadesiće ga poteško­ća u njegovoj stvari, jer život znači olakšicu, a smrt poteškoću.

Ko sanja da mu je umrla sestra oživjela - to znači da će mu se neko odsutan vratiti sa puta i da će mu stići radost, shodno riječima Uzvišenog: "I reče (Musaova majka) njegovoj sestri: Slijedi ga! Pa ga ona ugleda iz daleka." Ko sanja da mu je oživio tetak ili tetka biće vraćeno ono što mu je pripadalo.





Selam

medunce
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Mar 25, 2010 9:12 pm

Re: Snovi u Islamu

Post od medunce » Čet Mar 25, 2010 9:43 pm

eselamu aleklum,

imam jedno pitanje u vezi sna. sinoc sam sanjala san , i prije nego sto cu leci u krevet, uzela sam abdest, proucila jednu suru iz kurana i proucila sto uvijek prije spavanja ucim ajetul kursiju, nas, felek i kulhuvalahu ehad. moj je san bio da sam ja sa svojim zarucnikom usla u stan njegove sestre i zeta i da je to bilo kasno ujutru, i vidjeli smo da spavaju u sobi, a u njjihovoj sobi je bio tus kada, a u drugoj sobi do njih je bio takodjer tus kada. i meni je u snu bilo nejasno zasto se cuje voda kao da se neko tusira kad nikoga nema u tusu i da oni spavaju, medjutim moj zarucnik je otisao do njihove sobe a ja sam pred sobom cekala njega, pogledala sam u onu drugu sobu gdje se nalazio isto tus, i vidim tamo neku osobu cuci u tus kadi i pokrivena rozim carsafom i kao da nesto radi a sjedi i ne mrda se, ali vidjelo se kao da nesto rukama radi., i ja sam pokivala i zvala mog zarucnika da dodje da vidi sta je to, i on je dosao, imao je neku sipku ostru, nosio je prema toj osobi ne bi li vidio sta se to krije ispod carsafa i ko to tamo cuci u tus kadi, ali to je krenulo prema meni, nisam mogla izbjeci, proucila sam bismillu i puhala da se sklone od mene, medjutim nije i sudarilo se to sa mnom, i u tom trenutku sam se trgnula iz sna, i probudila sam se tacno u 6:30 ujutru, vrijeme sabaha je proslo. molim vas da ako ikako mozete da mi protumacite taj san, jer citav dan mislim na to i htjela bi da znam sta bi to trebalo da znaci.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Snovi u Islamu

Post od Senad » Čet Mar 25, 2010 10:10 pm

medunce napisao:eselamu aleklum,

imam jedno pitanje u vezi sna. sinoc sam sanjala san , i prije nego sto cu leci u krevet, uzela sam abdest, proucila jednu suru iz kurana i proucila sto uvijek prije spavanja ucim ajetul kursiju, nas, felek i kulhuvalahu ehad. moj je san bio da sam ja sa svojim zarucnikom usla u stan njegove sestre i zeta i da je to bilo kasno ujutru, i vidjeli smo da spavaju u sobi, a u njjihovoj sobi je bio tus kada, a u drugoj sobi do njih je bio takodjer tus kada. i meni je u snu bilo nejasno zasto se cuje voda kao da se neko tusira kad nikoga nema u tusu i da oni spavaju, medjutim moj zarucnik je otisao do njihove sobe a ja sam pred sobom cekala njega, pogledala sam u onu drugu sobu gdje se nalazio isto tus, i vidim tamo neku osobu cuci u tus kadi i pokrivena rozim carsafom i kao da nesto radi a sjedi i ne mrda se, ali vidjelo se kao da nesto rukama radi., i ja sam pokivala i zvala mog zarucnika da dodje da vidi sta je to, i on je dosao, imao je neku sipku ostru, nosio je prema toj osobi ne bi li vidio sta se to krije ispod carsafa i ko to tamo cuci u tus kadi, ali to je krenulo prema meni, nisam mogla izbjeci, proucila sam bismillu i puhala da se sklone od mene, medjutim nije i sudarilo se to sa mnom, i u tom trenutku sam se trgnula iz sna, i probudila sam se tacno u 6:30 ujutru, vrijeme sabaha je proslo. molim vas da ako ikako mozete da mi protumacite taj san, jer citav dan mislim na to i htjela bi da znam sta bi to trebalo da znaci.
Esselamu alejkum
Seko,, nije ti potpun zikr pred spavanje ,kada ideš na počinak zna se šta se uči uzmi i nauči to,,, Izgovaranje bismile u snu;;; imat ćeš berićet u imetku ,(ako ti je taj zaručnik i na javi mogućnost brzog sklapanja braka),, hajr inšaAllah

Sabah na vrijeme klanjaj

Sanovnik123
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 7:15 am

Re: Snovi u Islamu

Post od Sanovnik123 » Uto Avg 17, 2010 8:25 pm

Esselamu alejkum

Sinoc sam usnila jedan san,pa sam danas trazila ne bi li nasla tumacenje te tako naisla i na ovaj forum.Naime sanjala sam da sam kod nene u stanu,da sjedim na krevetu i gledam nju kako ustaje i zatvara vrata,a vrata se stalno otvaraju.I tako je ustala zatvorila ih opet,a onda je prepadnuto pogledala u mene i pitala me cujem li ja.Upitah je cujem li sta,a ona samo i dalje prepadnuto gleda u mene.Ustala sam da zatvorim vrata,i krenula da opet sjedem na krevet,a onda sam osjetila jak nalet hladnog vazduha kako me obavija i neku prisutnost,a onda sam samo zacula glas kako govori : ˝Allah dz.s. je milostiv i samilosan,nema drugog Boga osim Allaha dz.s.˝ Bio je muski glas,i govorio je i dalje ali kao kroz hujanje vjetra,ovo sam jedino razaznala.A onda mi se kao san nastavio,sanjala sam da hocu da idem kuci i putem me sve skrecu,nikako da dodjem do kuce,svratila sam u jednu kucu i tu sam rekla da sam imala cudan san i prijatelji su mi rekli da ga nikom ne pricam,da se takvi snovi ne govore.Krenula sam kuci,medjutim nestale su mi papuce.I ostatak sna sam provela trazeci papuce(crne klompe) a onda sam se probudila.

Kao mala sam cesto znala cuti glas u snu,izgovarati neke nepoznate rijeci na arapskom Desavalo mi se da kad god proucim nesto pred spavanje sanjam mrtve(umrle)iz moje porodice i to me jako remetilo.Inace se bojim mraka,jos od malena i dan danas ne smijem spavati sama bez svjetla.Jednom prilikom (prije 5 god) sam vidjela bijelu svijetlost (takodjer imala san o umrlima) i probudila se i vidjela bijelu kuglu kako se krece prema meni,od straha sam se paralizirala i ucila sve sto mi je palo na pamet u tom trenutku i ona je nestala,poslije toga sam isla da izljevam stravu sto je islo jako tesko,i na kraju je ispadalo nesto u obliku covjeka.Medjutim nikad mi po pitanju tog straha od mraka nije bilo bolje.Iz tih razloga sam prestala da ucim pred spavanje,jer nisam mogla da imam mirne snove.
Ako mi moze neko protumaciti bila bih veoma zahvalna.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Snovi u Islamu

Post od Haris » Sre Avg 18, 2010 2:19 pm

Prva stvar je da si pogriješila što si išla na saljevanje strave. Druga stvar, moguće je da imaš nekih problema dok se bojiš mraka. Inače tako džini i prepadaju ljude. Pred spavanje.

Savjetujem ti da postupis ovako prije svega, pa ćemo dalje :) http://www.lijecenje-kuranom.com/download/audio.html

Odgovori