Spahic Mirzet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
reihana
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 2:11 pm

Spahic Mirzet

Post od reihana » Čet Nov 06, 2008 1:07 am

Molim vas ako je ikome poznat Spahic Mirzet i njegove metode on inace pravi i prodaje razne smjese od
meda ulja i nekakvih trava.Nastanjen je u Austriji to je sve sto znam o njemu a volila bi vise da znam
jer sam misla da kupim neke proizvode od njega pa reko prvo da vidim jeli iko kupovao i kako djeluju.
Da vas Allah unaprijed nagradi i ako moze brzi odgovor.

Spahic_Mirzet
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 8:23 pm

Re: Spahic Mirzet

Post od Spahic_Mirzet » Sub Nov 08, 2008 8:28 pm

Esselamu Alejkum sestro!

Metode koje ja koristim u lijecenju su vecinom iz unani medicine i podosta islamske medicine.Dakle to je kombinacija dvije najstarije medicine na dunjaluku,a znanje sam dobio u nasljedstvo od Hakima iz Pakistana a on od njegovog babe a njegov babo od njegovod dede itd.
Pored toga radim i hidzama terapije itd itd.
Wesselamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Spahic Mirzet

Post od Senad » Sub Nov 08, 2008 8:43 pm

Esselamu alejkum!

Spahic_Mirzet napisao:Esselamu Alejkum sestro!

Metode koje ja koristim u lijecenju su vecinom iz unani medicine
Objasni malo narodu UNANI medicine

Gdje ordiniraš i šta koristiš kod hidžame

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Re: Spahic Mirzet

Post od BozjiRob » Ned Nov 09, 2008 2:09 am

Esselamu Aleikum,

Pretrazivajuci po internetu naisla sam na sljedecu stranicu:

http://www.itmonline.org/arts/unani.htm

Stranica govori o Unani Medicini (izgovara se Junani) za koju ja prvi put cujem koja je naime vrsta alternativne medicine koja kombinuje Indijsku Ayuverdu a inace potice iz Grcke ali se na Istoku prosirila i uveliko primjenjuje.Dakle kombinacija Ayurvede (koja se bazira na elementima vatra,boda,vazduh,zemlja) hladna i topla vrsta hrane kao i vrsta hrane koja se preporucuje takozvanim toplim tipovima ljudi ili hladnim (citiram) itd.... i razlicitih trava (grcka verzija) pa kobinacija ovoga gore i jos kojecega (ulja, vodice..).

Mi znamo da je prva medicina na svijetu bila alternativna medicina i da se iz nje razvila savremena medicina. Mozda stoga mi smatramo bilje prirodnim i ne stetnim.Naprotiv, postoje dvije strane skoro svemu, dobra i losa, stetna i nestetna! Treba biti oprezan kao i sa tabletama koje su vam prepisali (ili nisu ali kao da ih uzimate na svoju ruku). Strucnjaci koji su zavrsili skole (postoji skola alternativne medicine za Unani (sto znaci Grcka za Arapskom usput :) ,
i treba birati ono sto vam je poznato, duboko ispitano i tek onda obratiti se strucnjacima.

Mnoge sadasnje tablete za koje je potreban recept i samim tim diagnoza od lijecnika - sadrze u sebi velike ili jake kolicine nekih materija koje nam mogu i ugroziti zdravlje ako nisu za nas - a koje se dobijaju iz materija biljaka (kao npr. Aspirin).

Da vas ne dosadjujem, zelim samo napomenuti da ja ne poznajem osobu o kojoj se gore govori, stoga ne komentarisem o tome dalje. Sve najbolje i s oprezom kao i uvijek. Allah je taj koji napravi da lijek bude lijek, tako i voda moze biti lijek! Molitva Allahu je najveci lijek.

Spahic_Mirzet
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 8:23 pm

Re: Spahic Mirzet

Post od Spahic_Mirzet » Pon Nov 10, 2008 5:24 pm

Wesselamu Alejkum.

Bas lijepo objasnjeno...
Sto se tice hidzame najbolje je da se prate dani u kojima je ona preporucena sunnetom Allahovog poslanika s.a.w.s.Naravno isto tako je vazno da se ispune i higijenski uvijeti pa onda dalje da se radi.Ja koristim alat za hidzamu koji se sastoje od casa sa magnetima i pumpicom,a poslije toga se naravno vrsi sterilizacija istog ,da nebi doslo do prenosa neke bolesti i sl.
Poznajem i praktikujem 3 vrste hidzame i to:
Prva je hidzama povrsinskim zarezivanjem koze na odredenim mjestima na tjelu.
Druga je suha hidzama(bez zarezivanja)
Treca vrsta hidzame je hidzama masaza, a radi se na taj nacin da se prethodno namaze tjelo maslinovim uljem te se onda stavljaju casice na odredena mjesta i pod vakumom pomijeraju do odredenih granica i vracaju nazad.Zadatak ove hidzame je da dovede krv do mjesta gdje nedolazi i tako unisti bol ili bolest.Naime naucno je dokazano da 70% bolesti nastaje zbog toga sto krv ne dolazi do odredenih mjesta u organizmu i tako nastaje bol ili bolest.
Ova druga i treca hidzama nisu iz sunneta Muhammeda s.a.w.s ali imaju praksu i jako dugu tradiciju kod kineza i daju jako pozitivne rezultate.Najbolji rezultati se postizu u kobinaciji sve tri hidzame.Ako zelite nesto vise o tome da naucite,evo postavicu link gdje mozete sve to besplatno da naucite i naravno da nadete potrvrdu u naucnim istrazivanjima: http://healthmeanswealth.co.uk/
Allah s.t.je stvorio za svaku bolest lijek,samo ga treba naci.Po hadisu hidzama je lijek za svaku bolest ako se radi u pravo vrijeme i kako treba.
Dalje ono sto ja radim je, savjetovanje ljudi kako da na osnovu izhrane sami sebe lijece a na osnovu hadisa gdje poslanik s.a.w.s kaze:Centar svih bolesti je stomak!
Ako pogledamo u jelovnik poslanika s.a.w.s. znamo da je on kosistio maslinovo ulje,med ,corokotovo ulje(za koje je rekao da lijeci sve bolesti osim smrti) i mozemo u nadogled nabrajati.
Nema fizicke ili psihicke bolesti na koje npr. corokotovo ulje nedjeluje pozitivno.Samo njegovo djelovanje kad bi se pisalo trebala bi mi puno vise vremena i prostora da vecinu toga obuhvatim.Nazalost kod naseg naroda je prisutno neznanje o tome kako se ono pravilno upotrebljava jer se samo trguje s njim a nepoznaje njegovo djelovanje i pravo doziranje.
Znaci nacin na koji ja radim je taj da pokusavam kroz razgovor ili vec poznatu diagnozu da pronadem uzrok bolesti,pa da ga otklonem i kroz izhranu pokazem kako osoba sama sebi da pomogle i sl.
Ljekove koje pravim iskljucivo su na biljnoj bazi bez primjesa bilo kakvih kemikalija i sl.
Rezultate mojih tretmana poznaju moji klijenti a na svaki proizvod postoi garancija povrata novca ukoliko osoba nije zadovoljna sa tretmanom.Trenutno ordiniram u becu i linzu.
Wesselamu Alejkum we Rahmetullahi we Berekatuhu

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Spahic Mirzet

Post od Senad » Pon Nov 10, 2008 9:09 pm

Esselamu alejkum!
Spahic_Mirzet je napisao/la:Esselamu Alejkum sestro!
Metode koje ja koristim u lijecenju su vecinom iz unani medicine
Objasni malo narodu UNANI medicine
Kada ćeš nam objasniti ovo o UNANI :? jesili zaboravio ili. :roll:

Slobodno piši nemoraš se ustručavat i oko ćurokota kako šta, na koji način da najbolje iskoriste ljekovata svojstva. Mi u BOsni imamo ćurokota a možda ga ne prijemjenjujemo kako treba.

Narod je željan kvalitetne informacije pa bujrum i nadam se da ti neće biti uskraćena nafaka ako objasniš i prezentuješ svoje znanje.


Esselamu alejkum!

Spahic_Mirzet
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 8:23 pm

Re: Spahic Mirzet

Post od Spahic_Mirzet » Uto Nov 11, 2008 9:17 am

Esselamu Alejkum
Sto se tice unani medicine evo postavicu ti link pa ko ima interesa neka uci:
http://www.unani.com

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Spahic Mirzet

Post od Senad » Uto Nov 11, 2008 3:36 pm

Spahic_Mirzet napisao:Esselamu Alejkum
Sto se tice unani medicine evo postavicu ti link pa ko ima interesa neka uci:
http://www.unani.com
Esselamu alejkum.

Fino, hvala na odgovoru. Ali ovaj web nema opciju za jezike ili nevidim, ili se možda treba registrovat da bi dobili opciju na bosanski, Hvala unaprijed.



Esselamu alejkum!

Spahic_Mirzet
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 8:23 pm

Re: Spahic Mirzet

Post od Spahic_Mirzet » Uto Nov 11, 2008 9:04 pm

Esselamu Alejkum.
Halali ja sam mislio da poznajes engleski.Ukoliko nepoznajes preporucujem ti knjigu`` Poslanikova Medicina`` od ibn Qaima el Dzevzijje i tu ces isto naci odgovore na tvoja pitanja.A ako nesto konkretno zelis da pitas ,bujrum vrata moga e-maila su uvijek otvorena.(mirza2@gmx.at)

I evo navescu ti jedan primjer ljecenja:
Ukoliko osoba ima psorijazu(kozna bolest).U biti je to bolest jetre i skolska medicina nepoznaje lijek za takvu osobu.Islamska medicina poznaje.Stvar je u tome da treba pogledati u jelovnik te osobe i eventualno emotivne probleme.Ako osoba jede puno slatko,gazirano i kiselo ,a obicno je tako, tesko ce se izlijeciti.Ukoliko joj se promijeni jelovnik ,gdje se izbaci hrana koja nije dobra za jetru i zamijeni sa vise svjezeg povrca ,vitaminom D itd.jako brzo ce doci do rezultata.A ukoliko se u jelovnik ubaci corokotovo ulje i pocne piti i masirati ,rezultati ce uz Boziju pomoc biti brzo vidljivi,i ne samo vidljivi nego ce se osoba i izlijeciti akobogda.Ukoliko se uspostavi da je bolest nastala zbog emotivnih problema ,onda prvo treba poraditi na tome da se oni rijese pa dalje nastaviti sa tretmanom izhrane.Ako je bolest emotivne prirode vecinom je u pitanju neki sihr ,koji naravno treba rijesavati pojacavanjem imana doticne osobe ,ucenjem rukje itd.
Jos ako se uradi hidzama na par tacaka na tijelu izlijecenje ce se jos vise ubrzati akobogda.Ja sam licno na ovaj nacin tretirao velik broj osoba na podrucju europe i elhamdulillah rezultati su bili 100%.
Wesselamu alejkum

reihana
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 2:11 pm

Re: Spahic Mirzet

Post od reihana » Ned Dec 28, 2008 11:27 pm

Da te Allah s.t nagradi za ova objasnjenja i molim Allaha da nam budes od koristi sa tvojim radom i znanjem.

Odgovori