koja je razlika?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: koja je razlika?

Post od bjela ruza » Pet Dec 05, 2008 12:58 pm

Selam,

Po onome sto ja znam svaki covjek ima po sejtana i meleka koji ga prate. Ustvari imamo dva meleka koji zapisuju nasa djela a to su Kijamin i Katibin. Oni se rastuze kada mi pocinimo neko lose djelo i navode nas na cinjenje dobrih djela. Sejtan nas nagovara na losa djela i donosi nam lose misli. Taj pratioc se zove karin. A lose misli i sugestije koje nam donosi su u stvari vesvese. Svako od nas ima tog pratioca sejtana cak i Muhammed a.s. ali njegov karin je primio islam. A sihr je nesto drugo, to je kad ti neko namjerno hoce da naudi pa ti napravi crnu magiju sa odredjenim ciljem (da te odvoji od muza, da se razbolis, poludis, sihr ljenosti ... itd ) Postoji dzin ili vise njih koji te opsjeda ili prati i cuva sihr i on ili oni se brinu o tome da izvrse sto im je zadato prilikom spravljanja sihra odnosno ugovora izmedju sihirbaza i dzina. To ti nanosi boli i stetu, ali niko ti nista nemoze ukoliko mu Allah to ne dopusti. Cesto je sihr i patnje koje prouzrokuje razlog da se ljudi vrate Allahu i postanu pravi vjernici sto je dobro za nas. U svakom slucaju za sve patnje koje dozivimo bit ce nam oprosteni nasi grijesi pa makar to bio ubod trna. A sihirbaz ma gde da dodje nece uspjeti.

H@n@
Mlađi član
Postovi: 68
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 9:21 pm

Re: koja je razlika?

Post od H@n@ » Sre Dec 31, 2008 10:17 pm

Selam

Cini mi se da u ovoj temi mogu postaviti ovo kratko pitanje...
Imali smo u kuci jednu hamajliju. Bila je u koznom omotu.Kad sam je otvorila, bio je to Kuran umanjen, i sure i djelove koje znam napamet sam mogla procitati...Jel i to hamajlija koje se treba rijesiti??

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: koja je razlika?

Post od bjela ruza » Čet Jan 01, 2009 9:12 am

Selam H@n@,

Prema onome sto ja znam odnosno sto sam imala priliku procitati i vidjeti(a pogledaj i ti video varka sihirbaza imas ga na youtube ili na http://www.n-um.com) kod hamajlija se cesto radi o iskrivljenom kur'anskom tekstu ili napisanom naopako ili lijepim Bozijim imenima ispred kojih je dodana negacija (da nas Allah sacuva od toga) pa tako da su te hamajlije samo pozivnica za dzine u datu kucu. Znam da je nekad i moja nana imala tako neku hamajliju sa koznim omotom pa ju je moj brat trazio da je unisti prije par godina. Znaj da je sto bi se reklo u vrijeme dzahilijeta vecina naroda imala hamajlije ne znajuci da je to gori otrov. Ja bih ti preporucila da to pokazes nekom ko dobro cita arapski jezik da vidi je li nesto od gore navedenog da budes sigurna pa onda ako jeste unisti je paljenjem.

Odgovori