Smirivanje živaca

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Smirivanje živaca

Post od Senad » Pon Jan 05, 2009 3:17 pm

medresant napisao:Selam alejkum svima, molim vas da mi pomognete oko jendog pitanja. Naime, čitao sam o vegetativnom nervnom sistemu i nervu vagusu koji je odgovoran za mnoštvo nekih funkcija u organizmu. zanima me kako smiriti taj nerv? može li čovjek sebi naučiti nešto na vodu, na ulje, kako bi smirio taj nerv. uglavnom, neki recept za smirenje? Hvala svima i da vas Allah đž.š. nagradi!
Alejkumu selam

Kakve su tegobe, koji su simptomi i zašto misliš da je vagus .
Evo vagus sve ovo što je žutim obojeno
Slika

H@n@
Mlađi član
Postovi: 68
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 9:21 pm

Re: Smirivanje živaca

Post od H@n@ » Uto Jan 06, 2009 1:28 pm

Sellam...

Interesantan slucaj..Trazi lijeka u Kuranu, moguce je. A taj lexilijum je haman toliko jak da bi svakog bolesnika doveo u stanje da ne reaguje ni na sto.A meni se cini da svaki doktor kad nema rjesenje za neku bolest dadne pacijentu lexilijum.
Moj rodak, 18godina je bio na lexilijumu, srecom kratko, al se ispostavilo da mu treba lijecenje Kuranom.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Smirivanje živaca

Post od Senad » Pet Jan 09, 2009 5:52 pm

medresant napisao:Svaka čast na ovoj skici. Problemi su uglavnom tiču pojačane nervoze u situacijma kada druge uglavnom obuzima trema kod mene je to pune teže, unervozim se, znoje mi s eruke, bojim se obavljati poslove koji su iskljucivo na meni koji iziskuju odgovornost i plasim se tih situacija. jednom mi se ne znam iz kod razloga zamantalo, otrnio mi je potiljak, srce mi je jako lupalo i brzo, i ot toga su pocele te traume. Ako sam gladan, ne valja, ako se najedem isto ne valja jer onda mi se abdomen cijeli imam osjecaj da treperi, ako trpim neku fiziolosku nuzdu jendostavno sam napet i zivcan. kad se nazivciram opasno mi se zamanta, i noge mi s eodsijecaju i gotovo da padnem u nesvijest, javlja se nemoć. skoci mi i pritisak na 140/90 i dok s ene smirim to tako traje. najgore mi je sad po ovom haldnom vremenu veoma lose reagujem na hladnoću, kad se unervozim ruke i noge mi se smrzoše, i tad su najgore tegobe , za neizdrzat. Čiato sam o ovom vagusu i po svemu sto sam pročitao imam osjećaj da mi je u tome problem čak mi je i jedan internista rekao da se radi o distonia neurovegetativa, i veoma dobro na mene djeluje lexilium od 1,5 mg tad budem super gotovo sve tegobe nestaju. Meni se ne pije lexilium zbog ovisnosti pa zato trazim ima li koje rjesenje u liječenju Kur'anom, hvala ako iko može pomoći, džezakellahu hajren!
Esselamu alejkum

Idi na ovaj link , skini sebi rukju i testiraj se pa nam javi ima li kakvih reakcija, postupi onako kakoje objašnjeno pa nam javi , pa će mo onda dalje da te usmjeravamo na ono što će ti biti od koristi inšaAllah.
http://www.lijecenje-kuranom.com/download/audio.html

Da li tvoj nick (medresant) ima kave veze sa medresom tj. tvoja malenkost ili je nešto drugo u pitanju.

Esselamu alejkum!

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Smirivanje živaca

Post od samko » Sub Mar 16, 2013 11:15 pm

sellam brate,ti patis kao ja,to je anksioznost(tjeskoba)anksioznost nastaje od nagomilani stresova,sekiracija,brige,tuga,odbijaj to od sebe,to je vise psihicka bolest,ne konzumiraj cigarete,kafu,gazirana pica,cokoladu,cajeve,vjezbaj,hodaj,trci,uci i slusaj kur'an,zikri,izbjegavaj svadje,zaboravio sam ti reci i alkohol,skoro svaka 3 osoba pije lijekove za smirenje,to je dusevna bolest,ne mora znaciti da imas sihr,urok,itd..vecinom te bolesti dolaze od stresova a normalno da sejtan se tu umjesa.ja to imam,dodje nekad i nestane,vrijeme najvise utjece,druzi se uz kur'an,namaz,nocne nafile,ne vodi kolo dzini u svakoj psihickoj bolesti,ja sam slusao rukju,slusam el bekare nema reakcija.znam komsija mi ima psihicku bolest,ima cudne siptome,isao kod ucaca rukje nema nista,al ti se opet testiraj,pazi,kaze Kur'an je lijek za dusu,On je hrani,a ti si dusevni bolesnik,dusa se mora hranit.ako je ne hranis ti si bolestan.kur'an je lijek za sve,citaj ga sa prevodo ako ne znas na arapsi,sto vise uci ajetul kursiju,ihlas,felek i nas i fatihu,fatiha je lijek za svaku pomoc,da bi se lijecio kur'anom moras biti vjernik i od Allaha,trazit pomoc.Kaze Allah dz.s,sjetite se vi mene sjetit cu se i ja vas,Ako Allaha dz.s zaboravis i On Ce tebe zaboravit.Molim Allaha dz.s da bolesnicima podar Zdravlje,Amin

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Smirivanje živaca

Post od samko » Sub Mar 16, 2013 11:18 pm

da se ispravim,Fatiha je za svaku bolest

Odgovori