Salijevanje strave

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam!

Post od Ernest » Uto Jun 05, 2007 12:24 am

Selam! Hafize brate ja tebe necu nazvati neukim. Necu kad ustanem na sabah da mi bude kakav grijeh vezan za tebe pa da se molim da mi Allah dz.s. oprosti. Nidje u Qur'anu ni u hadisima ne postoji praksa za ici vracarima. Ja sam u mom prethodnom postu iskljucivo naveo Qur'anske ajete i pouzdane hadise, koji su tebi zasmetali. Smeta ti brate Allahov dz.s. govor. A ukucaj brate u pretrazivac Qur'ana rijec "POUZD". A daj brate da umjesto namaza svi uzmemo to olovo kad je tako efikasno. Otici kod neke neuke zene koja izvodi svakojake rituale ko oni plemenski africki iscijelitelji je sirk. Sta te nesrecnice znaju o Qur'anu? Ti da imas iskrenosti u vjeri i pouzdanosti u Allaha dz.s. ni na um ti ne bi pali olovarke. Sta ce meni neke prljavice da me lijece pored mog Boga dz.s.? Ako me On ne izlijeci nece niko. Samo onaj kojemu je vjera slaba trazi pomoc od drugih. Meni je Allah dz.s. dovoljan zastitnik a ti brate lutaj.

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Sre Jun 06, 2007 7:21 pm

Es-selamu alejkum!
Erneste halali!
Evi i zasto ne volim ovo nglabanje ,pa bolan Emire evo covjek koji je zaduzen za fetve kaze da nije strava izricito zabranjena,erneste procitaj molim te ovaj odgovor profesora Ljevakovica koji je glavni za fetve pri Rijasetu IZ !
Evo Ljevakovic kaze da nije Haram ,a Sukri kaze da jeste,sta cemo sad!!??
Erneste,jesi li 100% siguran da je generalno svako ko saljeva stravu los ,da je sihirbaz itd,ovo su teske osude ,eto ja mislim suprotno,mislim da ne mozemo generalno osudzivati ljude!
Erneste ,kako mozes ovako pisati nije mi jsano,procitaj sta si napisao pa sam prosudi jesi li ucen ili ne!

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Sre Jun 06, 2007 7:23 pm

Selam!
A mogao bi erneste, kd ti dodju ljudi na lijecenje istu pricu da im ispricas,Allah ce vas izlijeciti i to je to!

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam.

Post od Ernest » Sre Jun 06, 2007 10:32 pm

Selam. Ja ne tvrdim da je svako ko salijeva stravu sihirbaz vec nenaucen. Allah dz.s. u Qur'anu kao i Muhammed s.a.v.s. u hadisima tako nesto nisu spomenuli. Sve se desava Allahovom dz.s. voljom, sve je od Allaha dz.s. Koliko se samo ovakvi ajeti kroz Qur'an provlace. Zar mislis da bi Allah dz.s. dopustio duhovni lijek u rastopljenom olovu? Da li ti mislis Hafize da bi Allah dz.s. dozvolio lijek u onome u sto ga nije propisao? Ne znam brate, ali nekako mi se olovo i dim ne poklapaju sa Qur'anom. Mislis li da ce ti prije pomoci zena sa olovom od iskrenog namaza? Evo samo mi odgovori na ovo pitanje. Sabah_sa, lijecenje koje ja radim nije duhovno, vec fizickim kontaktom. Osobe koje ja izlijecim ne pridaju mi nikakvu moc duhovnog iscjelitelja. U pitanju je samo znanje. Prema tome ja se ne mogu porediti sa onima koji suradjuju sa nevidljivim.
Poslednja izmena od Ernest u Čet Jun 07, 2007 4:44 am, izmenjeno 1 put ukupno.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Jun 07, 2007 1:43 am

Selam alejkum

Enes je rekao da se izbjegava ovakav nacin lijecenja...nemojte vise da raspravljamo o ovoj temi, mislim da je sve receno.
Halalite ako sam koga uvrjedio na bilo koji nacin ili sta ruzno rekao ali to mi nije niti nijet niti zelja bila.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jun 07, 2007 6:44 pm

Selam alejkum Hafize,svrha lìjecenje se bas nalazi u rijecima "Allah ce vas izlijeciti"Duznost je traziti lijek oslanjajuci se na Allaha da u tom lijeku da lijek.Svaki lijek,osim harama i onog sto je sumnjivo je dozvoljen,mi ne lijecimo,Allah njegovom dozvolom lijeci.Zabolio je Musa'a a.s stomak,pa se pozalio i zatrazio od Allaha pomoc.Pa ga je Allah uputio na odredjeno mjesto da nakupi odredjene trave,da sebi napravi caj,da ga popije te da ce ga stomak proc.Musa a.s je tako i uradio te ga je stomak prosao.Nakon nekog perioda javila mu se ista bol,pa je sam otisao na istom mjestu,nakupio iste trave,popio isti caj ali bol nije prosla,pa se obratio Allahu za pomoc.Allah mu je rekao.O Musa kada te je prvi puta zabolio stomak,obratio si se Meni za pomoc,pa je Mojom dozvolom ta trava sa tog mjesta bila lijek za tebe,a kada te je ponovo zabolio stomak,otisao si sam oslanjajuci se na sam lijek a ne na Mene.Tako da Hafize,najveci je lijek oslonac na Allaha.A kad smo kod salijevanja strave,to upamti da je haram,dozvolili ti to ili ne svi Rijasetski Pr.Dr.Mr,ko ima jace argumente ti se priznaju,u Begovoj dzamiji mos nac da prodaju i hamajlije a ima dosta njih koji znaju da su haram al ih ipak prodaju,i mevlud je Bid'at ali ga oni uce,i ceteresnice su uzete od krscana ali ih oni rade,i mudzahidi su ratovali po Bosni ali ih oni prodaju i predaju i progone.Samo mi ne pricaj o Rijasetu.Zna se sta se ucit,i zna se sta uci uplasenim osobama za strah,kada nesto nema izvor ni podlogu u islamu,onda je to izmisljeno i dodato islamu,kako bi foteljski dembeli koristili neuk i lijen gotovanski narod ,a ako je izmisljeno onda je sumnjivo,a sto je sumnjivo spada u nedozvoljeno,tako ne budi od onih koji ohalaljuju haram.Daj mi argument da je iko salijevao stravu,od Resulullaha saws,ashaba,tabi'ina,tabi tabi'ina i onih koji su slijedili sunnet.Jedini primjer za kog znam je primjer Abdullaha ibn Mes'uda r.a,kada je ashabima donio saljevenog olova,da bi im pokazao,sta ce biti pice Dzehenemlija.Molim Allaha da da svako dobro Muharemu Stulanovicu,a da Rijasetske Dembele uputi na pravoj istini.Amin

Sablja
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 9:09 am

Post od Sablja » Pet Jun 08, 2007 8:44 am

Ja licno nemislim da je salijevanje strave haram i dokazano je da to pomaze a dok se to radi samo se Kuran uci. Nista tu lose ne vidim.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam.

Post od Ernest » Pet Jun 08, 2007 12:49 pm

Kada se rastopljeno olovo ubaci u vodu pojavi se dim i tada reaguje Allag dz.s. i lijeci oboljelog. Ovo glupo shvatanje bi znacilo da Allah dz.s. djeluje, odaziva se pomocu trikova. Ovo bi znacilo da Allah dz.s. nije u stanju pomoci bez trika sa rastopljenim olovom i dima koji se kroz kucu vije. Ako salijevanje strave ima efekta taj efekat se ostvaruje iskljucivo preko sejtana. Kako to da sejtan pomaze ljudima? Pomaze iz razloga da bi osoba koja se lijeci pomislila da je lijek u lijecnika tj. salijevaca strave, a ne u Allaha dz.s. Sejtan ce pomoci ljudima na ovom svijetu samo iz razloga da bi ih gurnuo u vatru na onome svijetu. Selam.

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Pet Jun 08, 2007 3:32 pm

Selamun alejkum!
Emire evo razloga zasto nisam htio da nastavljam raspravu dodajuci odgovor dr.Ljevakovica ,mislim da je sa moje strane bilo pametno, medzutim ti si to iznio na forumu i opet imamo raspravu!
Erneste ponovo trazim halal preletio sam ,ali mislim da nisi shvatio o cemu ja govorim ,Abu.., samo da ponovim,moj stav jeste da ne mozemo generalno tvrditi da su osobe koje salijevaju stravu sihirbazi,te da je to generalno haram,i da je salijevanje strave generalno sirk!
Nikada nisam rekao da je to po sunnetu ,nisam tvrdio da treba taj nacin lijecenja preferirati i ponovo da naglasim ,posto me ne razumijete ja vjerujem da je Allah jedini Bog i da je Muhammed NJegov rob i Poslanik,vjerujem da On svojom voljom daje i lijek i bolest ,On daje iskusenja i izlaz iz njih!
Ima ljudi koji salijevaju stravu samo ucecii Kur`an u dove Allahu .trazeci pomoc od Njega ,prema tome na Sudnjem Danu cete morati odgovoriti za te osude,mislim da nije posteno generalno ljude osudzivati,jer Allah zna ,a mi ne!
Da ne bude zabune opet, ja preporucujem lijecenje Kur`anom na nacin kako je opisano u sunnetu Allahovog miljenika!!!
A sto se tice Rijaseta ,to je druga tema i neka moderatori otvore temu sa pitanjem MOZE LI BOSNJAK MUSLIMAN BITI NE CLAN ISLAMSKE ZAJEDNICA B&H JE LI TO HARAM ILI NE???

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Jun 08, 2007 7:55 pm

Selam alejkum,Hafize brate,to je tvoj stav,dok je istina ta,zabranjeno je i halas nema se vise sta polemisati,daj argumente brate,nismo mi nit jehudije nit krscani da se sluzimo prohtjevima i pretpostavkama,zar ti nije dovoljan hadis,"Sta je dozvoljeno,halal,jasno je a sta je zabranjeno haram jasno je,a izmedju njih ima nejasnih(sumnjivih)stvari.,do kraja hadisa,u saljevanju strave nema prostora cak ni za sumnju,prihvati se brate toga te upozori te koji to rade,pa makar ti i rodbina bila,reci im da je to haram i da prestanu to radit,a na Sudnjem danu cemo vidjet ko je u pravu,duznost ti je da naredis dobro,a da odvratis od zla,de ucini koje dobro djelo,odvrati ih od zla.Nije sihr samo dogovor dzinna i sihirbaza,sihr je i govor nagadjanja,i lazni izmisljeni govor.Isto i za tebe sablja,dajte navedite argumente,nemojte oduzimati vrijeme onima koji zele objasnjenje o svojim problemima.Trazili ste misljenje jeli saljevanje strave dozvoljeno,imate stavove gostiju o tom pitanju,na vas je da sada razmislite,zasto neki kazu da je haram a neki da nije.I jos nesto Habibi,kaze Resulullah saws: u dzehenemu ima jedna dolina,svih sedam dzehenema mole Allaha da ih sacuva te doline,a u toj dolini ima jedna jama,svih sedam dzehennema i ona dolina mole Allaha da ih sacuva te jame,a u toj jami ima zmija,svih sedam dzehennema i ona dolina i ona jama mole Allaha da ih sacuva te zmije,u njoj ce se kaznjavati oni koji su bili alimi,predvodnici zajednica a bili su lazovi.I kaze Resulullah saws:Na blizinu Sudnjega dana ukazuju slijedece stvari:Kada bude puno onih koji ce sa mimbera govoriti,Kada vasa ulema bude naklonjena vasim vlastima,pa im odobre i dozvole ono sto je zabranjeno,a zabrane im ono sto je bilo dozvoljeno,i budu davali fetve onakve kakve njima odgovaraju,Kada vasi uceni budu trazili nauku da uzmu vase dinare i dirheme,i kada pocnete trgovat Kur'anom.....

edenskivrtovi
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 10:04 am

Post od edenskivrtovi » Uto Feb 05, 2008 2:42 pm

[quote="insan"][
Tacno da u doba Poslanika a.s.nije bilo mnogih nacina lijecenja kojim su se poslije sluzili velikani naseg ummeta...npr.:Imami Ahmed r.a. koji je preko delegacije ljudi poslao svoju nanulu kao lijek bolesniku napadnutom od strane dzina.Taj bolesnik je preko te nanule i bio izlijecen.
Bezbeli Allah lijeci a ne u tom slucaju nanula....ili slucaj danas gdje ucaci telefonom uce ,pa audio rukja....sve to nije bilo u doba Poslanika A.s. a nije ni protiv Kur´ana a ni Sunneta.

selam...evo jedno razmisljanje, ne mora biti tacno.
mnogi navode kao primjer imama Ahmeda r.a. i taj primjer koji se desio...a mozda bi sve to znacilo sledece...s obzirom da je imam Ahmed r.a. bio na visokim stepenima i blizak Allahu dz.s. pa je tako i taj svijet dzina odmetnika strahovao od njega... e sad da bi stvar malo priblizili, zamislimo da je nekog naseg neduznog prijatelja zarobila policija i da bi mu pomogli mi pozovemo nekog ko im moze "komandovati"-ko ih moze smijeniti i sl. i taj neko ne bude imao vremena da dodje na lice mjesta al kaze evo ponesi ovaj papir koji je ovjeren neka ga puste... i tako i bude, naravno. e sad nadam se da na osnovu ovog recenog mozete sebi predociti tu situaciju sa imamom Ahmedom r.a. i ulogu nanule kao dokaza da c eu pomoc doci on ukoliko taj dzin ne napusti doticnu osobu.

edenskivrtovi
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 10:04 am

Post od edenskivrtovi » Pet Feb 15, 2008 2:08 pm

Cairo napisao:WE ALLEKIUM SALLAM WR WB


ellhamdullillahi, pa se ne povodim za charshijskom fukareshtinom, koja je u posljednjih 200stonjak godina pokupila haram nakon genocida nad mojim narodom Boshnjacima.. od strane gjaura(kjafira) i politichke asutro-ugarske i vatikanske wesvese,..


ako vam nije poznato, tijelo se sastoji od H2O i mnogih drugih kemijskih derivata koji se nalaze u zemlji,..

pa k'tome i sam supstrat olova, se nalazi u nashem tijelu,,


olovo je priznato kao egzorcistichki tretman,.. s uchenjem islqamskim sura,. i kombinacije ajeta.. a ovu tehniku donijeli su islamski uchenjaci, Osmanlije,.. inache, dobro poznata i u drugim zemljama Balkanske unije,
a tako i Juzhni pojas islamskih zemalja koje su okupirane od strane fashistichkog rezima iz Rusije..


Tajna u djelovanju sura iz Kur'ana i olova,. to je izvrsna kombinacija,.. za attac na shejtana ili dzhinna, koji obiljezhen izlazi iz tijela, i osakachen,. ako ne zehli izachi iz tijela tada i bude upozoren za smrt,,

o ovoj temi mogu mnogo govoriti.,..

pa,sto se tiche primjene sunna, i mnogih drugih pravaca,, ja bih samo nadodao, kada budete putovali svijetom, narocito islamskim,. vrisnut chete od jada,. na sta cete sve naichi i chuti,..


olovo tehnika,, ako se radi ispravno, ne moze biti pokudjena,.

molio bih lijepo, ne zamarajte se,.. puno, kada napisem neki komentar, gledaju se rezultati,... a ne prepjevi,.. chula rekla kazala,


zhelim vam svima ugodno surfanje,.. i sto manje chasrshijskog okrivljavanja,.. na pojedince,. ili mnozhinu,.

povedimo jednom zdrav dijalog,.





sellam aleikum wr wb
Cairo,. :)



selam cairo, slozices se da smo svi ovdje da nesto naucimo, po mogucnosti da to sto naucimo da je istinito.
kako onda objasniti da postoje te "stravarke" po srbiji i drugm zemljama...nema tu ucenja sura.

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Strava

Post od I ja sam došao » Pon Apr 07, 2008 7:42 pm

Es-selamu a'lejkum
Eudhu billlahi mines-sejtani radziim
Bismillahir-rahmanir-rahim
Svaka hvala i slava pripadaju Allahu dz.s salavat i selam na Muhammeda a.s.
Zaista ne zelim da me sejtan l.a.a.s posjeti,ne zelim i necu stupat u borbu u kojoj je pobjednik gori od porazenog(uvrede,prepirke...) znaci necu pominjat nicji nick tako da nebi pogorsao stanje na ovoj temi.Ipak bih zelio da mi oni koji tvrde kako je "SALIJEVANJE STRAVE DOZVOLJENO" kazu:DALI JE CISTIJA VODA SA IZVORA ILI SA USCA?Znaci dali je mjerodavnije ono sto je u Kur'anu i sunnetu ili ono sto je rekao ebu ovaj ili ebu onaj i dali je ako nesto radi neka stara nana koja "klanja"radi ispravnije i cistije od Kur'ana i sunneta?Najljepsi govor je Allahov govor a najljepsa uputa je Muhammedobva a.s. uputa a najgore je novotarija.Nije zasnovano na Kur'anu ni sunnetu ali se toga slijepo drze kao d aje farz pripisivat Allahu ili ohlaljivat nesto sto je od bid'ata je zastrasujuce opasno.Neko je pomenuo Osmanlije kako smo to od njih dobili?dobili smo od njih i Mevlud i jos mnogo tog ali to ne znaci da je to ispravno.Najmanja novotarija je haram a vise od tog je...PROSUDITE SAMI.Koliko vidim ovdje su sve sami "serijatsko pravni strucnjaci" malo ko iznosi dokaze ali zato lete uvrede i dok se neko sa nekim ne slozi odmah...Neko je pomenuo audio rukju i to iznio kao argument da salijevanje strave nije haram ili novotarija!!Subhanallah kako je moguce poredit ispravno ucenje Kur'ana bez iceg drugog sa necim sto je u najmanju ruku sumnjivo da ne idem dalje da nebi izazvao kontra efekat?Dali je za vrijeme Muhammeda a.s. bilo elektronike?A dali je Muhammed a.s. dozvolio rukju? odgovor znate svi ali neki idu toliko daleko da poput krscana tvrde nesto a dokaze ne iznose.Ako nemas dokaz iz Kur'ana i sahih ili hasen hadisa bolje ne govori nista o tomu o cem nista ne znas.Ja sam poznavao jednu staru zenu preselila je da joj se Allah dz.s smiliuje i u dzennet je uvede bez polaganja racuna i da je zastiti od kaburskog azhaba,bavila se salijevanjem strave i cuo sam nesto ju je u snu zestoko isprepadalo ne znam tacno sta je to bilo i sta joj je receno u snu ali samo jednom poslije tog je salila nekom stravu i imala je koiliko je meni poznato neke probleme radi tog i odrekla se tog ne-djela i umrla je a da to vise nikad nije uradila.Dok salijevaju stravu uce neke sure (feleq,an-nas,el-ihlas) na glas pa onda nesto sapucu(mrmljaju) pakao navodno govore "bjezite svi uroci strahe-strave u duboke potoke gdje mace ne mauce jare ne kreci i sta znam koje kakve jos gluposti.Pa mi smo Muslimani nismo krscani i mi ne trebamo posrednika da nas sa Bogom pomiri kako to oni kazu uputi dovu gospodaru svjetova iskreno vjerujucu i na njega se oslanjajuci i on ce ti pomoci a ne da ides tamo nekoj "olovarki" pa ona jadna tesko da i samoj sebi moze pomoci.A sto se tice Hamajlija,zapisa,amuleta i sl. Bozji poslanik a.s koliko je meni poznato nije izostavio ni jednu hamajliju posebno nije rekao da je dozvoljeno nositi onu na kojoj je napisan neki od ajeta a drugu hamajliju ili zapis zabranio a to sto je to tamo neki ebu u Saudijji napisao u nekom njegovom kitabu da bi mozda opravdao njegove postupke poput pijanice kad popije pravda se kao estagfirullah smije se piti i klanjat sve dok znas sta ucis da nas Allah sacuva.Hamajalije,zapisi amuleti talismani i sl.su sirk otvoreni ili prikriveni zavisi kako kod koga.Nije li Bozji poslanik a.s rekao da Ko objesi na sebe zapis amulet hamajliju ili sl ucinio je sirk?Islam je vjera logike i razuma a ne vjera mracnjastva i gluposti.Neko ovdje rece da je neki covjek poslao nanulu da bi istjerali dzinn-a?Koliko se covjek Boji Allaha dz.s toliko se i dzinn boji njega.Ne bojis li se ti i ne robujes li ti iskreno Allahu dz.s mislis li da ce se dzinni tebe plasit?I slusat tvojenaredbe da napuste necje tjelo?Sta mislis moze li se desit da tebe napadnu i nazao ti Allahovom dozvolom ucine?

I ja sam došao
pisem pomalo
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 10:36 am

Strava

Post od I ja sam došao » Uto Apr 22, 2008 6:36 am

Es-selamu a'lejkum
Eudhu billlahi mines-sejtani radziim
Bismillahir-rahmanir-rahim
Svaka hvala i slava pripadaju Allahu dz.s salavat i selam na Muhammeda a.s.
E moj Sukri ti se dobrano namuci dade nam link a potom prepisa doslovno svaku rijec koja je napisana u onim novinama "Dani"Ali je dobro da si nam dao i link.Znas li ti koje su stidni djelovi tjela zene i sta mora kod zene biti pokriveno posebno dok je na namazu ili dok Kur'an uci?Nomoze zena zavrnut rukave do lakata ili bolje rec ne smije to je protivno Islamskim propisima i drzazt Kur'an u rukama Allah ekber i jos pominje crvenu boju a sejtane l.a.a.s jarko crvena boja privlaci.Pa zar ti sama slika doticne nije dovoljan dokaz da je to haram.Islam je vjera razuma u logike a ne vjera mracnjastva i gluposti.I Islamski nacin lijecenja uroka nije olovom prelistaj malo forum pa ces nac kako se lijeci od uroka sigurno ne OLOVOM.Allahov dz.s. robe upotrijebi malo razum i razmisli pa zar i Allah dz.s. ne poziva "o vi koji razuma imate..." Ako danas ima 30 "pacijenata" i svaki da o 4 marke koliko je to para?Bogme nana dobre pare mlati tesko da u Bosni toliko zaradi i univerzitetski profesor.Stara zena gole ruke do lakta i jos drzi u rukama Mushav(bar tako izgleda) a moze li takva klanjat? A ako ne mzoe klanjat kako moze drzat i ucit Kur'an.Sukri imas li razuma(pameti) i bar trunku znanja razmisli i sam nemoramo ti valda nacrtat.A i taj koji je tvoju hanumu "Lijecio"Kur'anom ti rekao da ne boluje od sihra i da 7 strava salije subhanallah sa kim si se to ti spetljao?
We selamun a'lel murselin wel hamdulillahi rabbila'lemin
wes-selamun a'lejkum

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Salijevanje strave

Post od bajro17 » Uto Jun 02, 2009 9:24 am

neznam jesam li ja jos u nekim temama pisao o tome kada sejtan ulazi u tjelo covjeka a to su: kada je covjek u precelikoj radosti, prevelikoj tugi, kada ima velike strasti, u velikom strahu itd; tj kada covjek ne misli na svoga Allaha
isto da kazem u vezi ovih "wehabija" oni su zapravo selefije a ljudi su im dali naziv wehabije i jedan od tih je prvi na bakanu kreno da uci rukju do tada su postojale te zene koje su saljevale stravu i nadrihodze koji su letili na serdzadama i pisali zapise pa sada se malo zamislit a nemojte sada misliti da sam ja "wehabija" ja nisam nista os toga ja sam MUSLIMAN i nemojte misliti da se za nekoga zalazem
I sto jos zelim reci za ove dove sto se nosaju dali je poslanik imao kuran pisani i koji bi kada ga napadne neprijatelj pokazao kuran i neprijatelj se poplasi jer je to nemoguce nego je poslanik ucio dove iz kurana i svoje dove koje su ispravne i koje spominju Allahova ljepa imena a kolko sam ja cuo u tim se dovama spominje zastita od azraila od mikaila i ostalih meleka

Odgovori