Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od seher-77 » Uto Mar 10, 2009 8:07 pm

Interesuje me, kako on zna koliko puta treba da uci ruk´ju da kaze, da je izljecio osobu?

Hanuma
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 7:32 pm

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od Hanuma » Uto Mar 10, 2009 8:26 pm

Dina napisao:Selam svima.Pa ne zna,učit će dok ne ozdraviš,dok ne budeš imao nikakve reakcije...
sellam


Dino bas tako sve dok se ne osjeti na osobi da je dobro.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od Enes » Uto Mar 10, 2009 8:50 pm

Selam alejkum
NE sjecam se tacno tko si...imam pretpostavku da si dolazio avionom...pa nisi nasao onog sto si dolazio????pa te zajimovic usmjerio do mene???
Vidi, to je pitanje k+o lutrija.
Ima slucajeva koji se rijese problema za 10 min ucenja rukje a neki od rukje prije mene, kod mene i rukje poslije mene pa opet do mene....ako me razumijes.
Nije sustina hodati po rukji, nego svatiti da jedino bolensik moze sam sebi pomci pri izljecenju.
JEr ako uceci rukju netko drugi moze nanijeti bol dzinu koji je tu zbog tog boelsnika zasto taj boelnsik ne moze uraditi puno vise ako je taj dzin u njemu 24 sata????
Morate se osloniti na Allaha a ne na ucace rukje i prica sta ce vam tko od tih ljudi reci.
JEr u ovoj problematici, punu ljudi ce ti reci ono sto ti zelis da cujes.Ja ne, ja kazem ono sto mi moje iskustvo govori...a ne znaci da sam u pravu uvijek...al iskren jesam 100% svakom!

seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od seher-77 » Sre Mar 11, 2009 7:53 pm

Esselamu alejkum, hvala na odgovoru. U pravu si. Ja jesam dolazio avionom i htio sam do Mustafe Cajlakovica. Hvala Bogu sto ga nisam nasao i hvala Bogu sto me je Senajid Zajimovic do tebe uputio. Mene samo interesuje kako ucac zna koliko puta treba uciti rukju. Po cemu on donese zakljucak da je "otjero'" dzina? Ja sam cuo, neznam naravno koliko je to istina, da bi se covjek skroz iclijecio, potrebno je da se nekoliko puta uci rukja. Naravno da se treba uzdati u Allahovu pomoc ali, ako je covjek siguran da ima sihr, nemoze se samo izlijeciti ako klanja itd. Recimo, koje simptome covjek mora pokazati, da ti kazes da si otjerao dzina ili skinuo sihr sa njega? Ko god ima sihr na sebi, da li to znaci da on i automatski ima dzina u sebi? Ja jesam laik sto se ovoga tice i zato imam mozda neka cudna pitanja. Ja sto se tebe tice Enese, samo sam pozitivno cuo i nek te Allah dz.s. nagradi.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od daneS » Čet Mar 12, 2009 9:19 am

es-selamu alejkum,
Ovako,učač rukje zna da je istjerao džina po tome što više nećeš imati reakcije na rukju,znači,nećeš imati nikakve simptome.
-nemora da znači,zašto?pa prekompleksno je za opisat,mislim da je odgovor dao Enes.
sam ćeš znati najbolje ako sebe analiziraš, a najbolji smjer za analizu je koliko si napredovao-la u imanu.
vjeruj u STVORITELJA,ALLAH dž.š,i dobićeš odgovor kao samouvjerenje kad je takvo pitanje upitno.
ovako, ako ideš kod učača i sumnjaš u njega onda si u pravu, da trebaš ići kod drugog,i opet ako u njega sumnjaš onda ideš kod desetog i tako redom,normalno ako svi rade po ispravnom načinu koji je naširoko i po sto puta objašnjen na forumu.i zašto sve to, pa zato što je prisutnja sumnja u nekoga, ataj je netko ko ispravnim putem liječi i automatski sumnjaš u riječ Božiju,odnosno sumnjaš u moć i istnu Allahovu dž.š./podsvjesno/ a to nisi ti/,nadam se/.
uspjeh je zagarantovan ako se riješi sumnja, a automatski se počinje vjerovati da je jedini onaj koji daje lijek ,Allah dž.š.
učači su oni koji vjerodostojno i ispravno kanališu Allahovu dž.š riječ da biva onako kako On hoće/Allah dž.š/

za svoje zdravlje se treba potruditi i dosta odreći,jer i to je naša obaveza.

neka je mir sa vama

seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od seher-77 » Čet Mar 12, 2009 4:59 pm

Esselamu alejkum, hvala Vam na odgovorima. Nema sumnje u Bozije rijeci ali otkud znam da taj ucac rukje, ispravnim putem lijeci? Ja znam da Enes ispravnim putem lijeci a za ostale nemogu garantovati. Kao sto sam vec rekao, neko kaze da se treba nekoliko puta uciti rukja, da bi ga/nju izlijecio a to ucac rukje trebo bi da zna koliko puta se treba uciti a mene interesuje, po cemu on dodje do zakljucka da nad nekome uci nekoliko puta rukju a nad nekome samo jednom?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od Haris » Čet Mar 12, 2009 10:29 pm

Kao sto je vec gore navedeno.. Ukoliko ucac ne primjeti simptome kod oboljelog, tj. u najvecem slucaju igranje misica, trzanje nekog dijela tijela, polagano ljuljanje... onda on moze donijeti zakljucak da ne treba vise. A Enes je vec rekao: to je kao lutrija. Ja sam bio kod Enesa jednom i kada sam ga pitao da li bih trebao doci opet, rekao je "bilo bi dobro da dodjes". Znaci da ne moze bit siguran dok ne provjeri :)

Esselamu-alejkum.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od daneS » Pet Mar 13, 2009 10:12 am

es-selamu alejkum,dina


Ovako,učač rukje zna da je istjerao džina po tome što više nećeš imati reakcije na rukju,znači,nećeš imati nikakve simptome
na ovakvu glupost sam trebao odgovoriti, LUPETAŠ.
shvati da nije svačije kroz selo pjevati,a o takmičenju niti govora, nego minimalni odgovor za kompleksnu situaciju.
pravi učenjak će reći i rekao bi,da je takvo pitanje stvar ,GAJBA.I ZNA SE KO GA POZNAJE!

u tim primjerima je vrijeme pokazatelj, a ako ideš kod sihirbaza e onda ti on može reći, da JA sam taj i TO TI JE TAKO.
JEDNOSTAVNO, NEMJEŠAJ ISTINU SA NEISTINOM JER U ISTINI SE SVE ZNA, tvoje OVAKO, na početku famoznog odgovora, tebe stavlja kao AUTORITET,koji sa saigurnošću tvrdim da nisi.
i tebi ću reći opet javno,pp je osobno/lično/kontaktiranje.
ničim izazvan, moram javno i ja da se branim

neka je mir sa tobom i neka je svakog trena,Amin

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Kako ucac ruk´je zna, koliko puta treba uciti ruk´ju?

Post od daneS » Pet Mar 13, 2009 12:12 pm

es-selamu alejkum,
ovaj i svi drugi forumi nisu za svađu ali su za raspravu.

mir i spas neka je na nas

Odgovori