Bracni problem, trebam pomoc!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Senad » Čet Dec 10, 2009 6:28 pm

Enna33 napisao:Ne, ne želim. Ne bi htjela da čovjek ima neugodnosti.
Gledajte, ja sam tamo bila i uz mene je bilo dosta ljudi koji su čekali, a u prostoriji nisam bila sama s njim. Poznam osobu koja me odvela tamo i znam kroz što je prošla u životu i kakvih problema je imala.
On ju je "izvukao", taj dio nisam znala, mislila sam da je sve to sama riješila, udala se, rodila ove godine dijete i sretna je. To mi je bilo dovoljno.
Rekla sam vam što je radio, ne traži novac i ja se dobro osjećam, to mi je najbitnije.

Meni je jasno što mi hoćete reći pa i na privatnim porukama mi pišete da se oslonim na Alaha, ali ja sam kršćanka i ne da ne želim nego ne znam moliti niti išta znam o vašoj vjeri.

Došla sam ovdje da vidim da li mogu prepoznati da li se radi o nekom zlu ili je to samo slijed događaja u životu.
Esselamu alejkum
Mir Božiji

Enna pa kako ću ja znati ime ako ne kažeš ....

Bilo bi interesantno i d0 apišeš ovdje te PP poruke bez navođenja imena.
Nemogu da vjerujem da si dobijala poruke da moraš postati muslimanka da bi se riješila problema.

Biti musliman pripadnik Islama nije nešto što se može uzeti, riješiti probleme i onda ostaviti,,,, to treba da dođe iz srca i spoznaje.
Ako misliš da je Allah s.w.t. samo naš (muslimana) Bog onda se varaš, isti taj Allah s.w.t. opskrbljuje i tebe i sve stvoreno i niko ničiji teret neće nositi......Mi muslimani nemamo monopol nad Islamom, Kur'anom niti nad časnim Poslanikom s.a.w- jer su i Kur'an i Poslanik a.s. poslani cijelom čovječanstvu.
Isto tako mi raspolažemo pravom nad Isa a.s. sin Merjem (Isus sin Marijin)
isto tako Musa a s. (Mojsije) , Ibrahim a.s. (Abraham) sva ova imena su zajedničko i za kršćane i za muslimane.

Kada ti se kaže oslonac na Boga ond se misli na to bez posrednika, i moli svojim riječim prije svega da ti da spoznaju , da ti uveća znanje ,mudrost, strpljenje, da otkloni nedaće i da te uputi na pravi put. samo tako ćeš postići dobra i ovog i onog svijeta. Ako je tebi važniji ovaj svijet možeš ti i to moliti i vjerujem d a će ti se udovoljiti, ako želiš dobro i ovog i onog svijeta onda moraš biti spremna na iskušenja, strpljenje ponekad teškoće , tegobe, ... a zaista smukom je i slast.


Svako dobro tebi i tvojoj obitelji

Esselamu alejkum
Mir BOžiji.

Enna33
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:41 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Enna33 » Čet Dec 10, 2009 8:33 pm

Ne želim stavljati tuđe poruke, vi se tu međusobno već znate.
Zapravo, ako sam dobro shvatila trebala bih prihvatiti islam jer tu mi je spas. eto tako nešto. neke sam poruke i obrisala.
Ma nikome ja ništa ne zamjeram, ovo je forum, svako ima pravo na svoje mišljenje.

Ja sam prihvatila tu pomoć i bolje se osjećam. Kad sam počela piti tu vodu imala sam neke simptome u tijelu, nešto što se ne može opisati
ali od onda mirnije spavam i nisam više opterećena.
Iako mi se u životu sve sad još dodatno kompicira ja se držim bolje i podnosim to bez plača i histerije.

Ako tako mora biti neka bude. Ja sam na sve moguće načine pokušala spasiti svoj brak, ponizila sam se, molila, pokušavala objasniti mirno i u svađi ali ne ide.
Nemam više snage i ne želim ju trošiti jer mi treba za dijete.

Dijete je najbitnije.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Senad » Čet Dec 10, 2009 9:04 pm

Enna33 napisao:Ne želim stavljati tuđe poruke, vi se tu međusobno već znate.
Zapravo, ako sam dobro shvatila trebala bih prihvatiti islam jer tu mi je spas. eto tako nešto. neke sam poruke i obrisala.
Ma nikome ja ništa ne zamjeram, ovo je forum, svako ima pravo na svoje mišljenje.

Ja sam prihvatila tu pomoć i bolje se osjećam. Kad sam počela piti tu vodu imala sam neke simptome u tijelu, nešto što se ne može opisati
ali od onda mirnije spavam i nisam više opterećena.
Iako mi se u životu sve sad još dodatno kompicira ja se držim bolje i podnosim to bez plača i histerije.

Ako tako mora biti neka bude. Ja sam na sve moguće načine pokušala spasiti svoj brak, ponizila sam se, molila, pokušavala objasniti mirno i u svađi ali ne ide.
Nemam više snage i ne želim ju trošiti jer mi treba za dijete.

Dijete je najbitnije.
Esselamu alejkum

Mir Božiji

Ma dobro Enne ako neželiš da objaviš nije problem, U principu zna nekada biti i kontraproduktivno ako se obajavi ime iscjeljitelja još ako je neispravan.......

Enna vidjela si ovdje na forumu ako čitaš da se ovdje preporučuje istina i ono što će čovjeku zaista pomoći. Međutim kad nam se desi problem mi bi to odmah ako je moguće još juče da se to riješi bez obzira što se problem danas desio. I svi idu linijom manjeg otpora niko ne razmišlja o konačnici.
Ovdje na forumu što se preporučuje to je ona metoda kad osoba mora sama sa sobom da raščisti, i da krene samostalno da gazi putem sreće.

Djelovanje sihira je nešto što mnogi ne razumiju, ZAista teško je preporučiti nešto pogotovo nekome koje druge vjere. NEmoj se osjećat na ovom forumu kao neko ko ne zavrijeđuje pažnju bez obzira na tošto si druge vjere.
Ako neko nudi da prihvatiš islam zbog ovih tvoji problema,pa u takvim problemima je mnogo muslimana, pa i onih koji praktikuju istinski vjeru. Da je u ISlamu spas toje istina ,međutim ako bi ti se vratila ISlamu pa ti se stanje pogoršala ( kao vid iskušenje) ti bi vjerovatno rekla sama sebi... ma odoh ja na ono staro.....

Istina je nešto drugo ti i ako bi se odlučila da se vratiš istinskoj vjeri onda to treba da bude od srca i spoznaje, fakat poznajem slučajeve gdje je katolkinja vratila se islamu(upitanju je bio tumor dojke ako se nevaram) koja je nakon seanse liječenja Kur'anom spoznala istinu i to je bio od uzroka da se ona vrati islamu.
¸Mi možda možemo sebi dopustiti da tvoju 1/2 (očeva strana) smatramo kao vlastitu( vjernici su braća i sestre) bez obzira na tvoj odgoj u kršćanstvu tako nemoj nam tu zamjeriti. :P

U biti najvažnije da se ti Bogu obratiš za pomoć bez posrednik jer zaista ti niko netraba u tim komunikacijam. Obrati se BOgu Uzivšenom vlastitim riječim kao što sam ti naveo gore , da te uputi na pravi put, spoznat ćeš ti neke stvari koje će ti biti od koristi,
POstavi sebi prioritete, imaš to djete i nedozvoli sebi da napraviš glupost, Onoga kog Allah s.w.t. zaštiti niko mu ni na nebesima ni na zemlji ne može zlo nanijeti.

Esselamu alejkum
Mir Božiji.

Enna33
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:41 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Enna33 » Čet Dec 10, 2009 9:50 pm

Kako bude neka bude.
Ako mi je tako negdje zacrtano ja tu ne mogu ništa.
Smirila se jesam, moj problem traje skoro 2 mjeseca, meni to izgleda kao dvije godine.
Suprug želi rastavu. On je odlučio.

Ja tu više ne mogu ništa.
Molila sam se puno, i oprostila sam im u svom srcu jer to moja vjera nalaže.
A i inače se ne smije mrziti nikoga jer trujemo sami sebe i tako se ne može dalje.

Već sam rekla da mi je dijete najvažnije i treba mi snaga za njega i za novi početak.
Šansu sam mu dala, on ne reagira i to je to.

Enna33
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:41 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Enna33 » Sub Dec 12, 2009 7:38 pm

Mislim da s mojim suprugom nešto nije u redu.
Danas se derao i vrijeđao pred djetetom.
Sada nas želi izbaciti iz kuće, tj. želi da što prije odem i to što dalje. Vjerojatno da on savije gnijezdo s onom udanom ženom.
Kakav to luđak moraš biti da se tako ponašaš? :shock:
Uspjela sam se svladati i samo sam dijete privila uz sebe i izašla van iz sobe.

Pa ne znam kad će ovo ludilo završiti? Mislila sam da je u meni problem, ali sad vidim da on izgleda ima većih.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Senad » Sub Dec 12, 2009 9:28 pm

Enna33 napisao:Mislim da s mojim suprugom nešto nije u redu.Danas se derao i vrijeđao pred djetetom. Sada nas želi izbaciti iz kuće, tj. želi da što prije odem i to što dalje. Vjerojatno da on savije gnijezdo s onom udanom ženom. Kakav to luđak moraš biti da se tako ponašaš? :shock:
Uspjela sam se svladati i samo sam dijete privila uz sebe i izašla van iz sobe.

Pa ne znam kad će ovo ludilo završiti? Mislila sam da je u meni problem, ali sad vidim da on izgleda ima većih.

Esselamu alejkum
Mir Božji

Enna samo budi mirna, staložena, nemoj uzvraćat ni uzdahom a kamoli da prigovoriš, gledaj samo da vas ne povrijedi bolje je se povoću, osaburit što bi rekli dobri bošnjani, nego napravit veći belaj,

Ja vjerujem da to nije on , baš je malo sve to čudno da s e za dva mjeseca napravi toliki preokret kod njega.
Sav bjes koji on ispoljava to je rezultat djelovanja sihira .. Allah s.w.t. najbolje zna.

MOžda bi se moglo shvatiti da se prema tebi tako ponaša, mada i to nebi trebalo da bude ,ali prema djetetu biti takav toje grozno, moraš se strpiti biti jaka i sve to da izdržiš.


Eselamu alejkum
Mir BOžiji

Enna33
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:41 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Enna33 » Ned Dec 13, 2009 12:20 pm

Senad napisao:
Enna33 napisao:Mislim da s mojim suprugom nešto nije u redu.Danas se derao i vrijeđao pred djetetom. Sada nas želi izbaciti iz kuće, tj. želi da što prije odem i to što dalje. Vjerojatno da on savije gnijezdo s onom udanom ženom. Kakav to luđak moraš biti da se tako ponašaš? :shock:
Uspjela sam se svladati i samo sam dijete privila uz sebe i izašla van iz sobe.

Pa ne znam kad će ovo ludilo završiti? Mislila sam da je u meni problem, ali sad vidim da on izgleda ima većih.

Esselamu alejkum
Mir Božji

Enna samo budi mirna, staložena, nemoj uzvraćat ni uzdahom a kamoli da prigovoriš, gledaj samo da vas ne povrijedi bolje je se povoću, osaburit što bi rekli dobri bošnjani, nego napravit veći belaj,

Ja vjerujem da to nije on , baš je malo sve to čudno da s e za dva mjeseca napravi toliki preokret kod njega.
Sav bjes koji on ispoljava to je rezultat djelovanja sihira .. Allah s.w.t. najbolje zna.

MOžda bi se moglo shvatiti da se prema tebi tako ponaša, mada i to nebi trebalo da bude ,ali prema djetetu biti takav toje grozno, moraš se strpiti biti jaka i sve to da izdržiš.


Eselamu alejkum
Mir BOžiji
Ne bi on udario, toliko daleko mislim da ne može otići, a da ne govorim da sam mu dala do znanja da bi ga prijavila policiji, a to povlači i probleme sa viđanjem djeteta, iako mi djeluje da mu je svejedno i za dijete trenutno. :shock:
To NIJE moj suprug, on je znao nekad podići glas ali na ovaj način i ovim riječima NIKAD.
Nazvala sam mu mamu i rekla joj da je vikao i sve što je bilo.
Danas se javio da otkud mi pravo da ja njegovu mamu zovem i da plače žena od jučer.

Samo sam mu rekla: ne plače zbog mene nego zbog tebe i svega što si napravio.

Enna33
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:41 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Enna33 » Ned Dec 13, 2009 12:22 pm

Ja vjerujem da to nije on , baš je malo sve to čudno da s e za dva mjeseca napravi toliki preokret kod njega.
Sav bjes koji on ispoljava to je rezultat djelovanja sihira .. Allah s.w.t. najbolje zna.

kako to zaustaviti? :cry:

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Senad » Čet Dec 17, 2009 10:52 am

Enna33 napisao:Ja vjerujem da to nije on , baš je malo sve to čudno da s e za dva mjeseca napravi toliki preokret kod njega.
Sav bjes koji on ispoljava to je rezultat djelovanja sihira .. Allah s.w.t. najbolje zna.

kako to zaustaviti? :cry:
Esselamu alejkum
MIr božiji

Enna pitanje kako zaustaviti je dobro pitanje, i za razmišljanje!

Teško je bilo što učiniti ako on neće da sarađuje, pogotovo utvojoj situaciji . Ono što ti preporučujem je da se nekoristiš metodama koje mogu još više pogoršati stanje kod dotičnog ili da napravi nekakvu glupost.
Mnogi kada upadnu uprobleme takve prirode odlaze kod sihrbaza i traže pomoć, Neki se hvale kako im j sihirbaz pomogao kakoje sve uredu...međutim ?????!!!! iza toga se krije neznanje onih koji traže pomoć kod sihirbaza. Ko je sihirbaz lako je prepoznati a može se naći i na internetu objašnjenje gdje se kaže da ako se kod dotičnog iscjeljitelja nađe samo jedan od primjera taj čovjek radi neispravno.

MOžda sada nebi bilo mudro da ti preporučujemo one metode koje se preporučuju muslimanima, KAda se daju preporuke bez obzira što su te preporuke ispravne mogu dodatno pogoršati stanje jer se džini/sihiri tim metodama uzdrmaju. Ko nezna se postaviti utakvi situacijama i ko nije uporan i nevjeruje u Kur'an kao lijek teško će izaći na kraj,

Svi takvi slučajevi zahtjevaju proces liječenja uz uslov da sarađuju i da izvršavaju preporuke glede ispravnih metoda liječenja.

Za tebe kao kršćanku idealno bi bilo da sa mužem posjetiš nekog iskusnog šejha, koji radi dozvoljenim metodama, ONo što bi ti mogao preporučiti je Enes koji ima iskustva sa takvim slučajevima a uz to radi ispravno.
U koliko muž ne pristaje na tretman onda gledaj da sebe i djete spasiš.

Zamoli Allaha s.w.t. ( Boga Uzvišenog) da ako je taj tvoj muž za tebe da ti ga približi i d a ti olakša stanje , a ako nije da ti ga udalji od tebe i da ti da ono što je dobro za tebe.


Svako dobro
Esselamu alejkum
MIr božiji

Visoko
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 1:53 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Visoko » Čet Dec 17, 2009 11:06 am

num napisao:Pozdrav Enna!

Malo sam procitao ovo gore sto si napisla i vidjeh da si isla kod jednog covjeka koji "toboze" lijeci. Molim te, procitaj ovaj tekst koji sam pisao u vezi moje sestre koja je u Bosni isto tako otisla kod jednog "lijecnika": Kad Sihirbaz lijeci" http://www.n-um.com/?q=node/2366

Obavezno pogledaj video "Varka sihirbaza - sihr" najbolji video, sa prevodom na nas jezik, koji tretira ovu tematiku: http://www.n-um.com/?q=node/1934

I na kraju procitaj tekst: "Imas li problema sa sihrom": http://www.n-um.com/?q=node/1420

Enna, strpi se na problemima, mozda se iza ovih iskusenja krije velika korist prema tebi (mozda sada zvuci cudno), ali sam tvoj dolazak na ovaj forum, mozda bude od uzroka tvoje srece u daljnjem zivotu, inshaAllah.

Molim Uzvisenog Boga da ti se smiluje, da ti podari izlaz iz ovog iskusenja i da ti podari istinsku uputu!
Selam alejkum brate,
Da li mozes dati informacije tih ljudi koje je hfz. mr Senaid Zaimovic preporucio koji ispravno ljece Kur´anom.Mozes li mi poslati informacije o njima?
Hvala
Selam alejkum,

Enna33
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:41 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Enna33 » Čet Dec 17, 2009 5:46 pm

Senad napisao:
Enna33 napisao:Ja vjerujem da to nije on , baš je malo sve to čudno da s e za dva mjeseca napravi toliki preokret kod njega.
Sav bjes koji on ispoljava to je rezultat djelovanja sihira .. Allah s.w.t. najbolje zna.

kako to zaustaviti? :cry:
Esselamu alejkum
MIr božiji

Enna pitanje kako zaustaviti je dobro pitanje, i za razmišljanje!

Teško je bilo što učiniti ako on neće da sarađuje, pogotovo utvojoj situaciji . Ono što ti preporučujem je da se nekoristiš metodama koje mogu još više pogoršati stanje kod dotičnog ili da napravi nekakvu glupost.
Mnogi kada upadnu uprobleme takve prirode odlaze kod sihrbaza i traže pomoć, Neki se hvale kako im j sihirbaz pomogao kakoje sve uredu...međutim ?????!!!! iza toga se krije neznanje onih koji traže pomoć kod sihirbaza. Ko je sihirbaz lako je prepoznati a može se naći i na internetu objašnjenje gdje se kaže da ako se kod dotičnog iscjeljitelja nađe samo jedan od primjera taj čovjek radi neispravno.

MOžda sada nebi bilo mudro da ti preporučujemo one metode koje se preporučuju muslimanima, KAda se daju preporuke bez obzira što su te preporuke ispravne mogu dodatno pogoršati stanje jer se džini/sihiri tim metodama uzdrmaju. Ko nezna se postaviti utakvi situacijama i ko nije uporan i nevjeruje u Kur'an kao lijek teško će izaći na kraj,

Svi takvi slučajevi zahtjevaju proces liječenja uz uslov da sarađuju i da izvršavaju preporuke glede ispravnih metoda liječenja.

Za tebe kao kršćanku idealno bi bilo da sa mužem posjetiš nekog iskusnog šejha, koji radi dozvoljenim metodama, ONo što bi ti mogao preporučiti je Enes koji ima iskustva sa takvim slučajevima a uz to radi ispravno.
U koliko muž ne pristaje na tretman onda gledaj da sebe i djete spasiš.

Zamoli Allaha s.w.t. ( Boga Uzvišenog) da ako je taj tvoj muž za tebe da ti ga približi i d a ti olakša stanje , a ako nije da ti ga udalji od tebe i da ti da ono što je dobro za tebe.


Svako dobro
Esselamu alejkum
MIr božiji
Znači ja sam bila kod pogrešne osobe i ne mogu si pomoći. :shock:
Najbolje je da uzmem dijete i udaljim se i iz ove kuće kao i grada jer te promjene i oscilacije u njegovom ponašanju su zastrašujuće.
Danas je zvao da se najavi i imao takav ton glasa kao NEKAD i jučer je bio nekakav premiran i zaštitnički djelovao, a prije 3 dana me vrijeđao i vikao, dobro što je dijete otišlo spavati pa ovaj puta nije bilo prisutno.

Ne mogu si ja nikako pomoći, da mu spomenem išta od ovoga rekao bi da nisam normalna.
Tko zna što mogu očekivati danas.
Situacija je skroz zamršena, počela sam neke pripreme oko novog stana u drugom gradu jer iskreno želim se potpuno maknuti i krenuti u novi MIRAN život s djetetom.
Moram si sačuvati živce i zdravlje a s njim u ovakvoj situaciji je to nemoguće.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Mirza » Pet Dec 18, 2009 10:17 am

Selam i mir Božji

upravo tako Enna. Prvo i najbitnije je da sačuvaš sebe kako bi bilo dijete na najsigurnije mogučem mjestu.

To što se neko mjenja tako brzo, može biti vrlo opasno. Naime, jedan trenutak se pokaže kao dobar, ponudi malo nade da ide na bolje, kad vidi da si se ti pomirila vrati se starim putem. Nemoj to sebi dozvoljavat.

Mirza

Enna33
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:41 pm

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Enna33 » Ned Dec 20, 2009 5:06 pm

Sada se ponaša kao neki pokajnik. Nekakav je sjetan, tužan, sve vidi crno. Ne ide mu ništa od ruke, stalno traži dijete.
Ja sam postavila neke uvjete za rastavu i rekla da od njih ne odstupam.
Ne odgovaraju mu ali nije vikao niti prijetio nego samo šuti.

Rekla sam mu da Božić želim provesti u miru i ako bude nervozan da uopće ne dolazi, jer to nije dobro za dijete.
Sad češće zove, kao da se primirio. Zove i svekrva iako prije nije.
Ali ne vjerujem mu ništa.

Očvrsnula sam dosta, stojim iza onog što sam rekla i vidi da ne budem odustala.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od Mirza » Ned Dec 20, 2009 6:16 pm

selam i mir Bozji

Ja neznam tog covjeka. Govorim samo ono sto se najcesce desava. Covjek koji se brzo razljuti i brzo pomiri je najgori. Nikad neznas kako sa njim. Hodat u svojoj kuci ko po jajima nije ni malo zgodno.

Mirza

selam i mir Bozji

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Bracni problem, trebam pomoc!

Post od evlad67 » Pon Dec 21, 2009 9:36 am

@enna33,

a ti nemoj onda sada svoj inat tjerat, ako on napravi korak prema tebi, jer sejtan uvijek ide od jednog do drugog, uvijek onom ko je slabiji!
I ako vidis da se pokajao i uvidjeo kakvu gresku pravio je, onda i ti pokazi milosti u sebi i nedozvoli da te sejtan nagovara da ti prekines zajednicu! Bez sumnje, imaces veliku nagradu za to, a Allah dz.s. zna najbolje!
Sto neznaci da netreba da mu pokazes granicu tolerancije, ne o tome ne pricam, samo ti daj njemu do znanja sta se moze tolerisat a sta ne!
Samo nemojte onda ni jedno ni drugo lazni ponos forsirat, nemoguce je bit godinama u braku a da samo jedno grijesi, al to si i sama spomenula, nista nije ljepse nego kad se porodica insallah ujedini!

evlad67

Odgovori