razvod braka (2 pitanja)

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Sablja
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 9:09 am

razvod braka (2 pitanja)

Post od Sablja » Uto Jun 09, 2009 8:32 am

Esselamu Alejkum

Zamolio bi one koji su upuceniji od mene da mi daju savjete/odgovore na moja sledeca 2 pitanja jer ja prolazim kroz veoma tezak period u zivotu.

Pitanje broj 1. Zena me ostavila. Moze biti 1001 razlog u njenoj glavi ali ona daje znakove sihra. Posto ja nemam pristup njenom domu a kontakt sa njom je oci u oci je veoma rijedak, a da idemo hodzi na rukju ili da joj dajem nesto nauceno ona to nebi prihvatila. Njena braca bi pomislila mozda da ja njoj pravim sihr jer oni nevjeruju da je to razlog. DAKLE, AKO BI BIO SIHR, DALI POSTOJI NACIN DA SE UKLONI s obzirom na gore navedene prepreke? Znaci nista od rukje, naucene vode itd. Sta da cinim. Imamo i malu djecu.

Pitanje broj 2. Moja starija sestra s majkom je otisla nekom 'hodzi' da nagledaju na kucu jer nam nista neide kako treba. One znaju da ja to branim pa su rekle da nagledaju na kucu samo ali ko zna sta su ga pitale. Taj tip im je rekao hrpu stvari koje su one shvatile kao 'sve nam je pogodio'. Spimenuo je i mene i rekao DA MI ZENA NIJE NI NA NEBU NI NA ZEMLJI (istina) I DA CE MI "DOCI U KUCU" I DJECU OSTAVITI I OTICI. Taj frajer nije vise dao nikakve detalje i rekao im da dodju po zastitnu kucnu hamajliju kad bude spremna i naravno da plate a platile su i za ovo 'prorocanstvo'. Medjutim nisu problem pare vec shirk koji moja rodbina cini i strah koji se meni nanosi jer sam vrlo osjetljiv na ovakve stvari. Ja necu ratovati sa rodbinom vec gledam da sebi nadjem stan.

Moje pitanje glasi, ako je on rekao, tj cuo od dzina koji su to mozda culi negdje, dali on to moze pogoditi? Dali ja to mogu promjeniti? STA DA RADIM POVODOM TOGA JER ME POMALO PLASI?

Dali njihove nadgledanje se obistini?

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: razvod braka (2 pitanja)

Post od bajro17 » Uto Jun 09, 2009 9:26 am

uzdaj se u Allaha i trazi oprost za grijehe svoje a za njih nemoze nista jedino da molis Allaha da ih uputi ili ako mozes to im zabrani
a za prvo pitanje klanjaj u zadnjoj trecini i moli Allah da unisti taj sihr ili ako je sihr da ti pokaze gdje se nalazi da ga ti unistis jer nemora znaciti da je sihr moze nesto biti u vezi same zene a moze biti i mess ili nesto drugo pa moli Allaha za pomoc

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: razvod braka (2 pitanja)

Post od meli » Uto Jun 09, 2009 11:52 am

Selam alejkum brate,
Nisto ne e nevozmozno za ALLAH,zatoa baraj od ALLAH da ti pomogne.Na mojot decko mu napravija sihr i toj NE SAKASE DA SLUSNE za oca ,no ELHAMDULILLAH pred 2 nedeli bevme kaj Abu Amr Ibn Fadl, ALLAH DA GO NAGRADI.Mnogu se molev da odime vo maj i ALLAH mi gi slusna dovite i mi ja ispolni zelbata ELHAMDULILLAH.
Znaci otvori gi racete i upati ja dovata do ALLAH i bidi siguren deka ke ti se ispolni.Bori se za toa sto go sakas vo zivotot.Ne moze da se izleci bez rukja,ti moli se i inshaAllah naskoro ke odite.

Sto se odnesuva deka "nekoj gleda"e laga.Samo ALLAh znae sto ke stane,site toa go rabotat za pari.Samo dova moze da ti pomogne,ne zimaj nikakvi amajlii.Tie sihirbazi ke ti kazat 30 raboti,ke ti "pogodat" 5 od sreka,ti ke mislis na tie 5 raboti,a ke zaboravis na tie 25 za koi ne ti "pogodil".Ako tvoeto semejstvo ne saka da sfati deka toa e haram togas najdobro fani si drug stan za da ja "zacuvas" tvojata psihicka sostojba.
Moli se na ALLAH
ALLAH NEKA TI E NA POMOS
AMIN
Selam alejkum

Odgovori