Lijecenje od UROKA?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Lijecenje od UROKA?

Post od evlad67 » Sre Jun 17, 2009 12:41 pm

Selam aleikum,
imam jedno pitanje na ovu temu o urocima, pa me zanima dali je lijecenje od uroka isto kao i kod sihira i opsjednutosti dzinima?
Moj sin ima jake simptome uroka, barem sto se tice njegovog opisa-UROKA, pa bi volio da pokusam nesto za njega!
Mali je 11 godina star i ide u 5ti razred skole!

Selam
evlad67

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Lijecenje od UROKA?

Post od Enes » Sre Jun 17, 2009 12:44 pm

sta god da proucis od kur'ana na vodu i das djetetu da se napije, ako je urok nestat ce.
Il ga okupas s naucenom vodom.

al dosta toga na djecu djeluje stos e desaje roditeljima, tako da stanje koja se nadu kod djece ne treba odmah povezivati s urokm, dzinima....cisto s pshioloskog pristupa posmatrati problem i pokusati ga prevazici na taj nacin

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Lijecenje od UROKA?

Post od evlad67 » Sre Jun 17, 2009 12:47 pm

Selam,
to je naravno tacno, problemi medju roditeljima se cesto ogledaju na djeci, pa i djeca pate zbog toga.
To je sasvim opravdana misao, i nju sam uzeo u razmatranje vec prije!

selam
evlad67

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: Lijecenje od UROKA?

Post od Farshi_turaab » Sre Jun 17, 2009 6:24 pm

Selamun alejkum!

Rekoh da ne otvaram novu temu jer se radi isto o djeci. Zanima me ako je zena trudna, a ima džina u sebi, da li taj džin može da našteti tom djetetu u utrobi? Znam da šejtan kola tijelom poput krvi, i ako je zaista u krvi onda ima pristupa bebi posto je krvotok majke povezan sa krvotokom bebe dok je u stomaku.Zanima me zato sto me ovaj sejtan puno napadao dok sam bila trudna, i sad mi je curica puno strasljivo dijete, svaka sitnica je prepada i nekad se od straha trese, pa me zanima ima li to ikakve veze sa džinskim djelovanjem dok sam bila trudna ili ne? Da vas Allah nagradi.

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Lijecenje od UROKA?

Post od evlad67 » Sre Jun 17, 2009 7:20 pm

Aleikum selam,
cuo sam da se to moze odrazit na bebu dok je u stomaku, i nakon rodjenja i ona ima na sebi taj problem.
Tako nesto je bilo kod moje sestre, mada je sihir bio namijenjen njoj odrazilo se i na moju sestricnu koja je bila u stomaku tada,
i sada kada moja sestricna slusa bekare suru, ona postane histericna, nervozna.

selam
evlad67

ta_sa
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 8:39 pm

Re: Lijecenje od UROKA?

Post od ta_sa » Sre Jun 17, 2009 7:25 pm

Esselamu alejkum,,evo da ija nesto napisem u vezi djece,,sin mi svaku noc pred spavanje prouci fatihu,kulhuvallah,felek i nas,,vise puta naglas tako da je naucio i svoju mladzu sestricu sure napamet,on ima 10 g.. Sad zadnje vrijeme je sam primjetio i kaze mi,,babo ja kad ucim sure navece vise puta imam strasne snove,,a nekad ga i sam cujem sred noci kako place u snu pa odem u sobu kod njega i polahko ga probudim ,,pitam ga sto place a on kaze da neplace okrene se i fino zaspe dalje,,reko sam mu da sto vise bude ucio sure da ce manje sanjavati ruzno,,cerkica nema problema s tim,,,sellam

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Lijecenje od UROKA?

Post od Enes » Sre Jun 17, 2009 8:41 pm

Desaje se da se u doredenoj mjeri moze prenijeti djelovanje sihra i na razvoj djeteta.

Sto se tice krvotoka, s medicniske strane postoji na pupcanici kao nazovimo je neka granica gdje se krv majek i krv djeteta ne mjesaju.
S druge strane, rijstkost je da se dzini krecu bas kroz krv.
Hadis je prenesen da se sejtan krece po ljudksom tijlu kao sto kola krv, al ne znaci da tece venama.
Rijtski su dini koji se krecu dirketno kroz krve, jer je to kako kazu ''ljigavo'' previse.
Pored vene postoji jedan mali prosstor i oni obicavaju da se krecu tim kanalima a oni se pruzaju duz svake vene.

Ono sto je preporuka da se nauci ihlas, felek, nas, ajetul kursijja, fatiha po sedam puta na vodu i da se djeca kupaju tom vodom par dana prije spavanja.
Moja praksa jeste da kad god zena kupa djecu poslije kupanja ih sablije naucenom vodom.

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: Lijecenje od UROKA?

Post od Farshi_turaab » Sre Jun 17, 2009 10:38 pm

Aha, da vas Allah nagradi svakim hajrom, insha'Allah svakako ću to ubuduće praktikovati.

Odgovori