Ja ju volim-al ju gubim.

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Izgubljen_D
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Jul 05, 2009 4:50 pm

Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Izgubljen_D » Ned Jul 05, 2009 5:07 pm

Zdravo svima.
Evo tražim neke odgovore, i put me nanese na ove stranice.
Moj problem je sledeči. Imao sam djevojku, sa kojom sam biu u vezi 5 godina. Sve je bilo između nas ok. Slagali smo se i nije bilo nekih večih problema, osim onih nekako ustaljenih, za koje vjerujem, da svaki par prođe i doživi.
Pre mesec dana smo našli stan i naumili, da zaživimo zajedno. I do tada smo faktički živjeli zajedno, samo što eto nismo bili useljeni skupa.
Razdvojeni smo bili samo tada, kad smo bili na poslu.
Kao što rekoh, nekako pre mesec dana, kada smo uzeli taj stan, sa njom se počelo nešto čudno, da događa.
Između nas je puklo. Mislio sam, da se je možda premilsila i, da je možda shvatila, da joj veza samnom više ne odgovara.
Pokušao sam, da razgovaram sanjom. Ona mi kaže, da ju je moje prisustvo počelo, da guši, a kad nisam uz nju, da ludi i, da je nemirna. Nešto kao, da ju tjera.
Počela je bila, da izlazi noču vani sa nekim lošim društvom. Čak je bila sa drugim muškarcem.
Probavao sam sve to nekako, da gledam sa razumjevanjem. Ali mi ona nije jasna nikako-kao, da ju ne poznajem više.
Kaže, da me voli, i da nezna šta se sanjom dešava. Da kad je bila sa drugim, da je izdala samu sebe i, da uopšte nezna šta joj je bilo.
Počela je, da mi priča, da razmišlja o samoubistvu. Želim, da kažem, da je to bila jedna vedra i pozitivna osoba, a sada ja je ne prepoznajem više.
Nisam više znao šta, da radim ... mislio sam, da okrenem glavu i, da odem. Ponizila me je pred svima.
Ali mi ne dozvoljava. Kaže, da ju tjera neki nemir. Male sitnice ju izbace iz kontakta. Ako sam prema njoj malo više kako, da kažem ustrajniji, odmah poludi.
Šalje mi poruke, da me voli i sve to. Ali kad stanemo jedno pred drugo, kao, da se neka željezna pregrada stvori između nas.

Sve u svemu neznam dali čete me shvatiti. Tražim savjet, da mi netko pomogne. Ja živim u Sloveniji. Želeo bi samo, da znam, dali je među nama ovakva situacija jer je sudbina takva, ili je možda crna magija posrijedi. Dali mi netko može pomoči na koga, da se okrenem, odnosno dali neko poznaje neku osobu, koja bi mi mogla pomoči.
Više neho zahvalan bi vam bio za neki broj telefona i kraj gdje se ta osoba nalazi.

Jer više neznam šta, da radim. Volim ju svim svojim srcem, al više neznam šta bih.

Molim vas pomozite mi.

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od bjela ruza » Ned Jul 05, 2009 8:09 pm

Selam alejkum,

Procitah tvoj post i cini mi se po opisu da bi moglo da se radi o dzinu koji opsjeda tvoju djevojku. Da bi bio siguran pokusaj sa rukjom da vidis kakav ce dati rezultat.
Ako to bude u pitanju nek joj je Allah na pomoci. Ne oklijevajte sa rukjom ucinite to sto je moguce prije i niukom slucaju ne idite vracarima i zapisnicarima jer cete samo pogorsati situaciju.

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od meli » Pon Jul 06, 2009 10:06 am

Selam alejkum brate,
Spored toa sto razbrav, po moe mislenje se raboti za sihr-crna magija.Prakticno e nevozmozno da nekoj do vcera e ludo zaljuben vo tebe, a denes ne saka ni da te vidi.A i zelbata za samoubistvo e poradi dejstvoto na sihr (dzin ja tera na toa).Prati mu pp na Enes pa da ti kaze toj kade da odis ili ako imas moznost odi kaj nego.A dali si ti musliman, ili?
Se molam ALLAH da ti e na pomos
Da ti dade sto e mozno pobrz izlez na hajr
Selam alejkum

Izgubljen_D
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Jul 05, 2009 4:50 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Izgubljen_D » Pon Jul 06, 2009 1:35 pm

Situacija je sledeča .... ja nisam musliman, ona jeste muslimanka.
Skinuo sam sa ove stranice rukju i sam sam je poslušao. Jedino što sam osjetio je pritisak u grudima ... kao, da mi neko nešto pritišče na prsa i teško dišem. A kroz neko vrjeme me je počelo preznojavati.

Pokušat ču danas, da i ona ovo sasluša, pa ču vam javit.

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od meli » Pon Jul 06, 2009 2:12 pm

Selam alejkum
Togas moj sovet e da prvo prifatis islam.Stom imas i ti simptomi, se raboti za sihr na razdelba.Mislam deka ALLAH od tebe saka da i ti bides musliman inshaAllah.Si go gledal filmot "The Exorcism of Emily Rose "? Toa e vistinska slucka.Devojce na 19 god umira zatoa sto svestenikot ne mozese da ja izleci.SAMO ISLAMOT E PRAVIOT LEK.
Ti veke slusas kuran, no bi trebalo da go prifatis prvo islamot.Nasiot posleden pratenik e Muhammed saws i posledna kniga e kur`an,znaci ALLAH go prifaka samo islamot kako vera.Mnogu hristijani go prifatile islamot otkako go procitale kuranot,sfatile deka e islamot najdobra vera.Nikoja vera osven islamot ne moze da ti pomogne vo vrska so lecenje od sihr (exorcism).ALLAH neka ti e na pomos.
Samo napred moli se na ALLAH.ALLAH gi saka onie koi baraat pomos od nego i ne gubi nadez.Ako ALLAH saka da bidete zaedno ke bidete.Se stanuva so ALLAHOVA dozvola.Duri i list od drvo ne moze da mrdne bez negova dozvola.Znam deka e tesko,so malku poveke strpljenje se ke bide.ALLAH E GOLEM.Pa kako sto vikaat po dozdot ide sonce.
Selam alejkum

Izgubljen_D
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Jul 05, 2009 4:50 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Izgubljen_D » Pon Jul 06, 2009 3:04 pm

Ja vjeru, da menjam .... nemam namjeru. Kako ču, da poštujem Islam i, da ga prihvatim, ako svoju pogazim.
Meni je Bogom data vjera kad sam rođen. Svoju poštujem, a tako i sve druge.

Sad sam ju zvao, da se nađemo .... ali dok mi je čula glas po telefonu, kao da ju je nešto opsjelo.
Postala je živčana i prao je siktala, da se ne želim dobiti samnom.
A danas dopodne mi je slala poruke u kojima je pisala, da me voli i da nemože bez mene.
Ja više neznam šta da radim. Počinjem da ludim!!!!!

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od meli » Pon Jul 06, 2009 5:34 pm

Selam alejkum,
Brate ti i podsvesno znaes deka samo islamot moze da ti pomogne,zasto togas slusase rukja?Toa e kur`an,a kur`an e knigata na islamot.
Brate ALLAH te saka pa saka da te stavi na prav pat.Sekoj ne ja ima taa sreka.Onda preporucujem ti da go vidis toj film "The exorcism of Emily Rose", kako hristijanstvoto ne i pomogna na toa devojce.Neznam jas ti sto vera si?Jas ne te teram so sila, vo islamot ne mozes da teras nikoj, ali veruvaj iskreno ti kazuvam bez kur`an nema da se izlecis, treba da klanjas,a ke odis i na rukja i toa e kur`an.SAMO ISLAMOT E PRAVIOT LEK.Imase edno devojce tuka na forum mislam Elena bese,taa bese hristijanka i dodeka ne go prifati islamot ne se izleci.Sega se povtorno so nejziniot maz zaedno elhamdulillah,go prifatija islamot i dvajcata i klanjaat sega.SE E VO TVOI RACE
Go molam ALLAH da ti pomogne
Selam alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Senad » Pon Jul 06, 2009 5:38 pm

Izgubljen_D napisao:Situacija je sledeča .... ja nisam musliman, ona jeste muslimanka.
Skinuo sam sa ove stranice rukju i sam sam je poslušao. Jedino što sam osjetio je pritisak u grudima ... kao, da mi neko nešto pritišče na prsa i teško dišem. A kroz neko vrjeme me je počelo preznojavati.

Pokušat ču danas, da i ona ovo sasluša, pa ču vam javit.
Mir Božiji

TA muslimanka bi trebala da zna da nemože da se zabavlja , da se uda za pripadnika druge vjere.
Očito je da tu nešto u startu neštima
Ja vjeru, da menjam .... nemam namjeru. Kako ču, da poštujem Islam i, da ga prihvatim, ako svoju pogazim.
Meni je Bogom data vjera kad sam rođen. Svoju poštujem, a tako i sve druge.
Ti kao punoljetan imaš slobodu odlučivanja i to je tvoja lična stvar. Što se tiče tvog navoda da ti je Bog dao vjeru po rođenju to si u pravu i istinu si rekao. Samo moraš da znaš da si ti rođen u islamu tj. kao musliman samo što su te roditelji odgojli u kršćanstvu tako da to moraš prvo da razlučiš.
Svaki čovjek na zemaljskoj kugli rodi se kao musliman , u islamu , a kasnije roditelji njegovi ga odgajaju.

Kada kažeš da poštuješ druge vjere onda logično je da tu djevojku koja je druge vjere ostaviš na miru i da joj kažeš da i ona tebe ostavi na miru . Njoj je strogo zabranjeno da se uda za kršćanina i tim činom izlazi iz vjere.


Svako dobro tebi i tvojoj obitelji

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od bajro17 » Pon Jul 06, 2009 9:59 pm

Mozda te voli kao muskarca ali je shvatila da se ne moze da uda za pripadnika druge vjere pa te zato izbjegava pa ti zato salje poruke da te voli ali ne zeli biti s tobom jer nisi musliman a ona jeste a sada cu da ispricam jedan istiniti dogadjaj:
Kod jednog je lijecnika dolazio mladic oji je mislio da ima sihr, jer kad bi bio bez svoje cure ludio bi za njom ali kada se vide on postane agresivan znao ju je cak udariti i kada je lijecnik upitao dali su cinili blud on je na to odgovorio potvrdno pa im je lijecnik rekao da se to cesto dogadja kada se prijedju granice koje je Allah postavio pa sada malo i o tome razmisli

Izgubljen_D
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Jul 05, 2009 4:50 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Izgubljen_D » Sre Jul 08, 2009 8:57 pm

Stvar je sledeča .... Ja sam sanjom sve sredio. Pomirili smo se i imamo namjeru, da se vjenčamo.
Nebitno što ja nisam musliman, a ona jeste muslimanka .... mi čemo se ipak vjenčati i nadam se imati djecu.

Vjerujem, da ljubav ne poznaje ni vjeru, ni godine, ni ništa takvo što bi razumski razdvajalo dvoje.
Ljubav je nešto, što se osječa srcem i dušom. Ja ju volim upravo takvu kakva je, nebitno na to, da je muslimanka.
Meni to ne smeta. Poštujem svoju ali isto tako i njenu vjeru.

Zahvaljujem svima vama na pomoči i sve vas pozdravljam.

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od meli » Čet Jul 09, 2009 9:44 am

Selam alejkum
Brate, nie ne ti vikame za loso.Toe e tvoe pravo i mozes da biras.Dobro,a sto utre?Koga ke imate deca.Kade ti ke odat?Kakva vera ke imaat?Kade ke se vencate,vo crkva ili camija?Mislam ima mnogu prasanja na koi treba prethodno da se misli.Vozrasen si i imas pravo sam da si odlucis.
Selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Haris » Čet Jul 09, 2009 10:59 am

Izgubljen_D napisao:Stvar je sledeča .... Ja sam sanjom sve sredio. Pomirili smo se i imamo namjeru, da se vjenčamo.
Nebitno što ja nisam musliman, a ona jeste muslimanka .... mi čemo se ipak vjenčati i nadam se imati djecu.

Vjerujem, da ljubav ne poznaje ni vjeru, ni godine, ni ništa takvo što bi razumski razdvajalo dvoje.
Ljubav je nešto, što se osječa srcem i dušom. Ja ju volim upravo takvu kakva je, nebitno na to, da je muslimanka.
Meni to ne smeta. Poštujem svoju ali isto tako i njenu vjeru.

Zahvaljujem svima vama na pomoči i sve vas pozdravljam.
I vjera je nesto sto se osjeca srcem i dusom.. Kao sto meli kaze, problemi dolaze kasnije, oko izbora vjere, oko imena djece, da li ce biti muslimanska ili krscanska. O svemu treba dobro razmisliti. A da li njeni roditelji pristaju na to, jer brak koji ne podrzavaju roditelji nije validan.

A Allah najbolje zna...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Senad » Čet Jul 09, 2009 2:06 pm

brak koji ne podrzavaju roditelji nije validan.
Esselamu alejkum

Ovak brak nemogu podržati roditelji, i kada bi ga podržali neskida grijeh sa svoje kćerke jer automaski iskače iz vjere ako se muslimanka uda za nekog druge vjere. Da li će imati vreman da se vrati u vjeru to samo Allah s.w.t. zna.

Prolaznik
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:09 am

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Prolaznik » Čet Jul 09, 2009 2:43 pm

Esselamu alejkum,

muslimanka udajom za krscanina ne izlazi iz islama, al' je napravila veliki grijeh, kao da konstantno cini blud...za osuditi svakako!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ja ju volim-al ju gubim.

Post od Haris » Pet Jul 10, 2009 9:18 am

Ne ženite se mnogoboškinjama dok ne postanu vjernice; uistinu je
robinja-vjernica bolja od mnogoboškinje, makar vam se i sviđala. Ne
udavajte vjernice za mnogobošce dok ne postanu vjernici; uistinu
je rob-vjernik bolji od mnogobošca, makar vam se i dopadao. Oni
zovu u Džehennem, a Allah, voljom Svojom, nudi Džennet i oprost,
i objašnjava ljudima dokaze Svoje, da bi razmislili.
(El Bekare, 221)

Mislim da se u ovom slucaju mnogoboscima smatraju i oni koji pripadaju drugim monoteistickim religijama, kao katolicanstvo, pravoslavstvo itd.

A Allah najbolje zna...

Odgovori