Pitanje u vezi istiharet-namaza

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Soraja
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 4:31 pm
Lokacija: ...

Pitanje u vezi istiharet-namaza

Post od Soraja » Sre Sep 21, 2005 1:58 pm

...
Poslednja izmena od Soraja u Sre Okt 05, 2005 5:08 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje u vezi istiharet-namaza

Post od Senad » Pet Sep 23, 2005 7:33 pm

Soraja napisao:esselamu alejkum!

Prije 3 godine sam imala velike probleme sa mojim tadasnjim zarucnikom i zamolila sam jednu hadzinicu koja mi je tetka da ona klanja za mene istiharu. Ja tad nisam redovno klanjala i nisam bila sigurna u svoju istiharu, pa sam mislila da je bolje da ona klanja za mene. Ona me je pitala za ime i prezime mog tadasnjeg zarucnika i ime njegove mame. Nesjecam se dali me je jos nesto pitala.Dan kasnije me je nazvala i saopstila mi sta je sanjala.
Rekla je da je sanjala da kreci sobu zelenom bojom, ali uvijek joj zafali kreca i da mora da prestane kreciti dok kupi nove farbe. Da Allah na hajr okrene. Amin.

U medjuvremenu sam u mojoj porodici saznala neke stvari zbog kojih sumnjam u tu zenu. Molim Allaha da mi oprosti, ali sad kad sam naucila dosta toga o islamu vidim da npr. ime mame mog zarucnika uopste nije bilo vazno za njenu istiharu. Isto tako znam da mi je ona davno strahu salijevala. U medjuvremenu znam da je i to haram. Znam da ona ne odrzava rodbinske veze sa mnom. Sve i jednu rijec koju je dala, prekrsila je...osim dvije istihare sto je klanjala za mene.

Dali sam u pravu da za istiharu te informacije uopste nisu potrebne kad neko klanja za mene istiharu?

Tad je veza sa mojim zarucnikom pukla. Sve i jedan moj pokusaj da upoznam drugog brata i stupim sa njim u brak zavrsi negativno. Ja sve i jednog kad tad odbijem. Nekad sa ozbiljnim razlogom a nekad osjecam da mi shejtan jednostavno nadje razlog. Nakon sto tog brata odbijem i on napusti moj zivot, ja se kajem i vidim ga skroz drugim ocima.

Sve skupa su 4 godine prosle i sve i jedan pokusaj sklapanja braka je neuspijesan. Zadnji put kad sam odbila jednog brata krenula sam kuci i samo sam plakala i krv mi je krenula na nos. Inace mi se to ne desi nikad.

U medjuvremenu sam bila kod jednog sahih ucaca rukje i reakcije su bile brojne i jednu sam osjecala jos i 2 dana kasnije. Sigurna sam da mi je sihr na zeludac napravljen, sto je i ucac rukje potvrdio kad je vidio moje reakcije, no nisam mogla nikako da povratim.
Nemam vise mogucnosti da mi neko uci rukju jer ovdje nema nikog u blizini.

Pored zdravstvenih problema vezanih za bol u zeludcu i kicmi, i pored toga da mi se uopste vise niko ne upoznaje jer se sve zavrsava na neki isti nacin, imam i nocne more, depresije...jedan dan se osjecam super, drugi dan mi dodju misli samoubistva i slicnog i tako to ide iz dana u dan. Nekad sama ne razumijem sta se desava.

Dali mogu tokom Ramazana upaliti sebi rukju i slusati je ili ima nekih prepreka? Imate li jos kakve savjete sta da radim?

da vas Allah Dragi obilato nagradi.

esselamu alejkum

Esselamu alejkum.

Sestro u islamu nema posustajanja, Allahova milost je neizmjerna, pa sjeti se Ejuba a.s. toliko je bolovao i nije dopustio sejtanima da ga savladaju, pa kazu da je Adem a.s. 200 godina molio za oprost grijeha.

Nemoj sebi dopustit da neko drugi rijesava tvoj proble jer si u startu osuđena na propast. Netreba posrednike između tebe i Allaha s.w.t. . Moli , traži, budi sigurna da će ti se udovoljiti ako si iskrena , sabur je ono sto se traži, .

Jedan, drugi , treći, pa nisu suđeni da budu tvoji, otkud znas da bi dobro prosla u tim brakovima..........ako je sihr, a očito da jest,,,,,,to je iskusenje ako mislis da je to mogao neko da napravi a da nije u Allahovom znanju onda grijesis...........

......ALI NISU MOGLI TIME NIKOME BEZ ALLAHOVEW VOLJE NAUDITI, UČILI SU ONO STO ĆE IM NAUDITI......... Bekare 102.

Obavezno iskoristi ramazan za dodatni ibadet , zikrovi, dove , nafile,nema prepreka nikakvih u ramazanu pa to je mjesec milosti, rahmeta, oprosta.

klanjaj hadzdze namaz od dva rekata,,,,,,,,,,klanjaj istihare ,,,,,,, pokusaj da prije zore klanjas dva rekata , moli i trazi sta ti duse zeli samo nek je halal.....Traži od Allaha da ti pokaze uzrok bolesti i da ti pokaze ukoliko postoje negdje ostavljeni sihiri,,,,, to sto si pojela dug je proces da se to izbaci al isplati se vjeruj ..Moras biti ustrajna.

Posjeti Enesa dobit ćes pravi lijek za zeludac.

Koristi dnevno 1litar vode na koju je naučeno,( nevjerovatno kako przi dzine)

Obavezno kupanje vodom na koju je naučeno


Koristi med do 7 supeni kasika u toku dana svaki put kada ezan uči , neka bude naučeno na med ( ljekovitost meda netreba plaho pojasnjavat)

Koristi maslinovo ulje obavezno ujutro uz obroke i pred spavanje,,idealno bi bilo kada bi mogla čitavo tjelo da mažes maslinovim uljem pred spavanje i jutrom,,, treba da bude naučeno na ulje (upotreba maslinovog ulja pospjesuje izlučivanje zuči , laksativ , čisti kožu

Koristi ćurokotovo ulje pospjesuje rad cijelokupnog probavnog trakta i niz druugih vrijednosti

Koristi laneno sjeme (jača imunoloski sistem)

Posebno koristi propolis 20% 3x dnevno po 20 kapi u čaj , mlijeko, kocka secera , ako budes koristila odvoji ovu terapiju od ostali na kojima je naučeno =provjereno uz propolis dzini nemaju mnogo mogućnosti da djeluju ,

Sabura sestro , iskoristi svoje pravo kod Allaha s.w.t....


Esselamu alejkum!

Odgovori