San

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
bosnianrose
Posmatrač
Pridružio se: Sub Okt 13, 2007 4:18 pm

San

Post od bosnianrose » Čet Avg 27, 2009 11:43 am

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu,

Moze li mi neko raci sta znaci izgovaranje Allahu ekber u snu i izgovor sehadeta? Da vas Allah dz.s nagradi. Amin.

Haris
Veteran
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Kontakt:

Re: San

Post od Haris » Sub Avg 29, 2009 11:59 pm

Ako neko sanja da ući "Allahu ekber" , postići će ono što želi i pobijediće neprijatelja.

Nisam našao za šehadet, ali pošto u šehadetu imaju ove riječi, i ovo sam dodao:

Ako neko sanja da izgovara "La ilahe illallah" , biće izbavljen iz briga u koje je za­pao i umrijeće sa šehadetom.

bosnianrose
Posmatrač
Pridružio se: Sub Okt 13, 2007 4:18 pm

Post od bosnianrose » Ned Avg 30, 2009 7:56 pm

Da te Allah s.w.t obilato nagradi za tvoj trud i podari Dzennet insAllah. Amin!

selver123
Posmatrač
Pridružio se: Ned Nov 01, 2009 9:11 pm

Post od selver123 » Ned Nov 01, 2009 9:29 pm

Esellamu Alejkum moze li da mi protumacite jedan san pa da vas Allah nagradi. Sanjao sam da sam otisao s Muhamedom saws kod Allaha dz.s a Muhamed saws mi je rekao da samo cutim i da slusam Allhove rijeeci i sjedili smo na nekoj klupi a ispred nas je bila neka tama iz te tame pocelo je da nesto govori na arapskom jeziku tako da nisam nista razumio. Mozete li da mi pomognete na tom tumacenju sna. Allah vas nagradio.

eott
pisem pomalo
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 5:39 pm

Post od eott » Ned Nov 01, 2009 9:55 pm

selver123 napisao:Esellamu Alejkum moze li da mi protumacite jedan san pa da vas Allah nagradi. Sanjao sam da sam otisao s Muhamedom saws kod Allaha dz.s a Muhamed saws mi je rekao da samo cutim i da slusam Allhove rijeeci i sjedili smo na nekoj klupi a ispred nas je bila neka tama iz te tame pocelo je da nesto govori na arapskom jeziku tako da nisam nista razumio. Mozete li da mi pomognete na tom tumacenju sna. Allah vas nagradio.
Evo našao sam na forumu nešta..

Što se tiče snivanja Allaha evo šta kaže tumač snova.

Ko sanja Allaha uzvišenog; to simbolizira dobro, radosnu vjest o njegovom dunjaluku i lijep svršetak u svojoj vjeri, pod uvjetom da se sanja onako kako je On sebe opisao u Kur'anu, da Mu niko nije ravan , da ničemu ne sliči, niti Mu je bilo šta na ovom svjetu nalik.
Ako se pak sanja opredmećen, da liči na bilo šta od ovog svijeta i onoga što mi znamo, onda taj san upućuje na nešto loše i negativno. Tako ako neko sanja neki lik ili sliku , pa mu bude rečeno: To je tvoj Bog ! ili on pomisli da je to njegovo Bog, pa ga počne obožavat i sedždu mu činiti, smatrajući da je istina- ta osoba je ogrezla u lažima i neistinama..

Ko sanja da stoji pred svojim Gospodarom i da je Allah Uzvišeni posmatra: ako je ta osoba dobra-njnegov san je san milosti, a ako nije dobra osoba- neka se pripazi. itd.

evlad67
Mlađi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Kontakt:

Post od evlad67 » Uto Nov 03, 2009 1:59 pm

Selam aleikum,
eto i ja bi da pitam nesto u vezi mog sna, da ne otvaram novu temu, mislim da je ok da samo nastavim, pa ako neko ima neke informacije ili zna nesto vec o tome rec bujrum, sam sam okusao da nadjem po internetu al nista nisam mogao da nadjem!
Evo ovako:
Sanjao sam jedan proplanak okruzen lijepom zelenom sumom, mislim zelenom jer lisce nije palo sa drveca pa je sve bilo zelenilo i to!
A na tom proplanku stojala je srna okrenuta svojom lijevom stranom prema meni i glave zakrenute prema meni tako da je gledala u mene, a ispred nje je onako spokojno paslo malo lane, onako posve neduzno i mlado!
A trava zelena, friska nekakva, nije tamne boje zelene bila kao kad ljeto poodmakne i to, nego vise kao u Aprilu kad bude :D
To po sebi nije nista neobicno, samo je to sto sam osjetio u snu, kao na javi bilo: prema tom lanetu sam u snu osjetio iste osjecaje kao kad gledam svoga sina!! A srna je u mene gledala kao u nekoga kome je ona podredjena, osjetio da sam ja njoj vazan kao da sam ja njoj nekakav "sef" neznam kako da se izrazim, ona je u snu meni bila podredjena!
Nisam sebe u snu vidio i to i nisam i ja bio u zivotinjskom obliku ili slicno, znao sam da sam covjek, ljudsko bice!!
Kao sto rekoh, nista posebno dok ne pocnem o tim osjecanjima da kontam, tako sam osjetio samo prema svojoj zeni prije i jos uvijek prema svom sinu kad ga gledam!
Ocevi koji su na forumu, kad gledate svoj evlad i hanumu svoju i ono sve ok, sve pase, tako sam i ja osjetio zadovoljstvo u snu, nekakav smiraj i spokoj, SVE JE U REDU! A Allah dz.s najbolje zna, samo eto nigdje nista da nadjem o srnama, ima o jelenima i divljim svinjama :D itd. al nista o srnama, eto ako ima neko neku info ili misljenje bujrum!

Selam aleikum
evlad67

Senad
Veteran
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Kontakt:

Post od Senad » Uto Nov 03, 2009 7:07 pm

evlad67 napisao:Selam aleikum,
eto i ja bi da pitam nesto u vezi mog sna, da ne otvaram novu temu, mislim da je ok da samo nastavim, pa ako neko ima neke informacije ili zna nesto vec o tome rec bujrum, sam sam okusao da nadjem po internetu al nista nisam mogao da nadjem!
Evo ovako:
Sanjao sam jedan proplanak okruzen lijepom zelenom sumom, mislim zelenom jer lisce nije palo sa drveca pa je sve bilo zelenilo i to!
A na tom proplanku stojala je srna okrenuta svojom lijevom stranom prema meni i glave zakrenute prema meni tako da je gledala u mene, a ispred nje je onako spokojno paslo malo lane, onako posve neduzno i mlado!
A trava zelena, friska nekakva, nije tamne boje zelene bila kao kad ljeto poodmakne i to, nego vise kao u Aprilu kad bude :D
To po sebi nije nista neobicno, samo je to sto sam osjetio u snu, kao na javi bilo: prema tom lanetu sam u snu osjetio iste osjecaje kao kad gledam svoga sina!! A srna je u mene gledala kao u nekoga kome je ona podredjena, osjetio da sam ja njoj vazan kao da sam ja njoj nekakav "sef" neznam kako da se izrazim, ona je u snu meni bila podredjena!
Nisam sebe u snu vidio i to i nisam i ja bio u zivotinjskom obliku ili slicno, znao sam da sam covjek, ljudsko bice!!
Kao sto rekoh, nista posebno dok ne pocnem o tim osjecanjima da kontam, tako sam osjetio samo prema svojoj zeni prije i jos uvijek prema svom sinu kad ga gledam!
Ocevi koji su na forumu, kad gledate svoj evlad i hanumu svoju i ono sve ok, sve pase, tako sam i ja osjetio zadovoljstvo u snu, nekakav smiraj i spokoj, SVE JE U REDU! A Allah dz.s najbolje zna, samo eto nigdje nista da nadjem o srnama, ima o jelenima i divljim svinjama :D itd. al nista o srnama, eto ako ima neko neku info ili misljenje bujrum!

Selam aleikum
evlad67
Esselamu alejkum

Može da simbolizira otuđenost, usamljenost, melanholiju istrah,
Kroz poboljšanje vjere doći će i odagnavanja briga.
Nemoj da zbog nekih osjećaja prema obitelji zapostaviš načela vjere i kako se treba odnositi prema istoj
Shodno ajetu ....
i neka znate da su bogatstva vaša i djeca vaša samo iskušenje, i da je samo u Allaha nagrada velika. Al-Anfal -- Plijen 28.

evlad67
Mlađi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Kontakt:

Post od evlad67 » Uto Nov 03, 2009 7:18 pm

Selam aleikum,
hvala puno na odgovoru, neka te Allah dz.s. nagradi onako kako On samo zna za tvoj odgovor, tacno je da sam na iskusnji velikoj, bas su i djeca u pitanju!!!
I opet sam nesto naucio, tj. podsjecen sam tim ajetom koji si naveo, za bogatsvo sam znao naravno da je iskusenje, sa tim nemam problem, al za djecu to mi je nekako promaklo!!
Hvala jos jednom na odgovoru!!

Selam aleikum
evlad67

Odgovori