Pomozite mi, sta da radim???

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Sre Okt 07, 2009 10:44 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Imam drugarka koja ima 16g i mislim da ima sihr ili ogram.Ima sve simptome na sihr.Stalna glavobolja,bol u zeludci,nekakvo trzanje,kaze da gleda nekakve angele,samovile,ima veliki, veiliki strah,boji se od sve,mnogo zaborava,silno se smije bez razloga i svi joj kaze: sta se smijes kao luda.Doktori je salje na neuroprsihijata,ali znam da nema nisto od toga.Sinoc sam i dala naucena voda,kad se napila kaze da je voda tamna,da moja je cista,da cuje neke glasove i kaze: vidi moja noga(valjda je osetila nekakvo trzanje).Bila sam kod njena majka i objasnila sam joj da je sihr u pitanje, a da nema nikakva bolest.Prihvatila je da idemo kod Abu Amr Ibn Fadl.Al problem je to sto je ona krcanka.Bojim se da ne uradi nesto zasto sinoc je trazila upalac da zapali neko cvijece sto njoj smeta.
Dali moze da joj dam naucena voda,maslinovo ulje i med dok ne idemo kod Abu Amr..Ima li veze sto je ona krcanka ili ne????Zbunjena sam i ja.Ne znam sta se desava oko mene?Sihr je bilo nesto sasvim nepoznato u nas grad.Sada prvo moj decko,onda moja drugarka i to krcanka.Ne znam,ne znam sta da radim vise sa ove prokleti dzinove. Molim vas dajte mi neki savet,bilo sta jel mi je stvarno tesko gledati je u takvom stanju.
Pomozite, molim vas
Nek vas ALLAH dz.s nagradi za svaki vas odgovor
Selam alejkum

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od bajro17 » Sre Okt 07, 2009 12:14 pm

nemojte ljudi proklinjati dzinove to ne valja jer dzina ima i muslimana zato bolje nemojte a sejtani su nesto drugo

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Sre Okt 07, 2009 12:29 pm

mislila sam na dzinne sta udze u tjelo.Da su pravi muslimani ne bi radili to

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od siba » Sre Okt 07, 2009 3:55 pm

Moj savjet je ako si ti meli muslimanka uči joj koliko možeš i daj joj tu naučenu vodu dok je ne odvedeš nekom sposobnom ko je obučen za te poslove.
Allah prima molbu od svakog svog roba ako mu je srce čisto. Moje ime sa prevoda znači iskrena, časna, poštena i tako se ponašam kroz život, svakakve sam probleme i jade dočekala i uvjek sam iz njih uz Allahovu pomoć izašla kao pobjednik. Moli i bitće ti uzvraćeno. AMIN ,AMIN, AMIN da Stvoritelj ukabuli i moju želju za ozdravljenjem tvoje kolegice, evo pred iftar je a od postača se želje ispunjaju. :idea:

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Sre Okt 07, 2009 4:24 pm

Selam alejkum
Hvala Siba nek te ALLAH nagradi za posveceno vrijeme.Ma jesam elhamdulillah.Pokrila sam se vec nekoliko dana.Molicu se jos neka min i ja danas postim.Zvala sam Abu Amr DA GA ALLAH NAGRADI i inshaAllah oticemo kod njega,al nerviram se,danas je moja drugarka u Sk na neuropsihijatrija i jos se nija vratila.Mozda je ostala u bolnici

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od siba » Čet Okt 08, 2009 9:21 am

Selam sestro i meni je danas 6 dan posta, nisam pokrivena nikako nemogu da dođem do tog stepena, pokrijevam se samo u namazu.
Trudim se u pravom smislu biti čovjek i Allahova robinja a šejtan mi neda da se pokrijem, valjda mi smeta i obaveze koje radim jer ipak pokrivena žena treba biti pošteđena veći poslova. SELAM

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Čet Okt 08, 2009 4:19 pm

Ma ne daj da te shaytan pobedi,sve dok mislis na ovaj dunjaluk nikad neces se pokriti.I ja sam tako mislila.Nisam ni vjerovala da cu se jednog dana pokriti.I ja sam mislila samo o tome da se dobro oblacim i sada vjeruj nemam sta da nosim,imam samo kafirska odeca.
Sestro Siba ne mozes poneseti dunjaluk u kaburu.Ne zaboravljaj ono najbitnije NASA BUDUCA SMRT.To je nasa realnost.Uvjek planiramo za nesto,a mozda da to ne docekamo.Planiraj za tvoja buduca smrt.Sta ces ponjeti???
Sestro Siba ne smeta nikakva obaveza,to ti je samo izgovor od shaytan.Ja sam medicinska sestra,a radim u fabrika za paprike.Nisam jos trazila posao u bolnici,ali u nas grad pokrivena zena je sasvim neobicno.Jednom sam se posvadzala sa sefom o vjeri.Pita me nesto,ja mu odgovorim i kad ga upitam nesto o krcanstvo nije znao da mi odgovori,pa onda se nervira.Ma ta tema mi niko ne moze dirati,ne sef, ma ko hoce neka bude.Sve nek mi dira, al ALLAHA nek ga ostavi na mira.
Molim ALLLAHA da se sto prije pokris.
Selam alejkum

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od Amraa » Čet Okt 08, 2009 8:57 pm

siba napisao:Selam sestro i meni je danas 6 dan posta, nisam pokrivena nikako nemogu da dođem do tog stepena, pokrijevam se samo u namazu.
Trudim se u pravom smislu biti čovjek i Allahova robinja a šejtan mi neda da se pokrijem, valjda mi smeta i obaveze koje radim jer ipak pokrivena žena treba biti pošteđena veći poslova. SELAM
Esselamu alejkum,

ne znam sta mislis pod "... treba biti postedjena vecih poslova". Mislis na posao u firmi ili privatno? I zasto mislis tako, zasto bi joj smetao hidzab? U svakom slucaju poznajem sestru pokrivenu koja i radi, a jos je i samohrana majka, sto znaci da i privatno mora sve sama stizati, a ipak je pokrivena. I ja sam elhamdulillah pokrivena i bilo je vremena kad sam i ja u firmi radila pokrivena. Ako zelis hidzab da nosis, zamoli Allaha dragog da ti olaksa da se pokrijes i da bez problema nosis hidzab i On ce ti inshaAllah pomoci u tome. Tako sam i ja ucinila kad sam se pokrila i elhamdulillah dosad ide. Naravno, nadje se ponekad neko kome smeta moj hidzab pa nesto dobaci, ali sve je to vjerovatno ispit od Allaha swt kako cemo reagovati, hocemo li skinuti hidzab radi toga ili cemo ostati cvrste u nasoj odluci. Nista se ti neboj da ce ti biti tesko nositi hidzab, to te samo sejtan prepada kao sto rece sestra Meli, pokusava da te odvrati od toga. Samo ti iskrenog srca ucini dovu Allahu dragom da te podrzi i pomogne ti u tome i vidjeces kako ce ici inshaAllah.

Mahsuz selam!

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od siba » Pet Okt 09, 2009 12:55 pm

Živim na selu, domaćica sam i tu spadaju poslovi gdje treba dobro zapeti da bi se opstalo. Allah daje nafaku a valja nama svima ustati za nafakom.
Pred kućom mi muž ima s.z.r u kojoj ima zaposlenike koje ja moram nahraniti a još u nju dolaze ljudi svi nacijonalnosti, pa sijem bašču i da ne nabrajam dalje kakve sve poslove obavljam. Moje mišljenje je da je Allah naredio hidžab da bi se smanjio blud i čuvajmo se njega, onda dobra i loša djela se vagaju a pokrivena žena je normalno dobro djelo i neka ste nagrađene za njega... nemam ama baš ništa protiv hidžaba čak se divim tim ženama što imaju tako jak karakter. Moja utjeha je u namazu , postu, milosti prema nemoćnom i siromašnom ne činjenju nikome što nebih željela sebi i nadam se da će to prevagniti s Allahovom milosti jer On najbolje zna kakvi smo mi. Poznajem osobe koje se mole i misle da su vjernice a još su i pokrivene a nemaju ama baš nimalo ljudskosti kod sebe uvjek su one velike a ponižaju sve oko sebe, ne obazirimo se na ove moje riječi jer neželim nikoga povrijediti od vas... drago mi je da imam sa kim pisati na ovu temu.
Možda je za mene i kasno jer sam već prešla 40 g života, zašto da se sada krijem kada sam svoju ljepotu mladosti dala da vide svi, mislim svačija mladost je ljepota bez obzira na izgled jer to su najljepše godine. SELAM i opet mi pišite svoje mišljenje.

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od siba » Pet Okt 09, 2009 2:59 pm

Čitala sam po forumu i pročitah ovi tekst i ponovo se vrati ovoj temi

to je još jedan dokaz da se za maramu dobija nagrada a nagradu za ostala djela isto imaju vrijednost, molim Svemogućeg da nas spoji u obećanom nam dženetu.

NEKI UČENJACI
nenošenje mahrame, smatraju da njihovo činjenje kvari post, što je neispravno. Činjenje spomenutih grijeha sigurno umanjuje nagradu posta, ali to ne znači da je post osobe koja to učini neispravan.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od bajro17 » Pet Okt 09, 2009 4:19 pm

procitaj malo kur'an pa ces vidjeti da je hidzab farz a farz je stroga duznost pa zato je i hidzab farz svake punoljetne i pametne zene a nemoj se obazirati na godine jer se neko vrati Allahu u 40 neko u 20 neko odmah i cjeli zivot je vjernik a neko nikada to sto si napisala to nista ne znaci ali samo da se zna da je hidzab farz sada vidim kako je sejtan mudar sta sve on nece da dosapne samo da se to izbjegne
ima i kod nas jedna cura pokrivena ja zivim na selu i ona je u istom selu on cak cjepa drva sve radi ko i mi svi ostali ali je pokrivena jer ne vidim sta tu hidzab sprijecava da se radi nije nista tjesno da te sputava vec bas suprotno
izvinite sto je malo duzi post ali morao sam jer vidim kako se danasnje zene izvlace

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Pet Okt 09, 2009 8:42 pm

Selam
Nikad nije kasno za teoba,al pazi da ne se pokajes kad ti dodze dusa do klucni kostiu,e tad ti je vec kasno.Nije samo hidzab da se smanji blud nego i da zena ne se shvati kao predmet za zavodjenje,nego da je voli muz iz srca,ne za to sto ima dobro telo.Kao sto sam ti pisala prije nikad nisam vjerovala da cu se pokriti.Uvjek sam zelela da istaknem svoje tjelo..... kao sto neke kaze: sta je ljepo nek se vidi, nek mi ALLAH oprosti inshaAllah.Imala sam vise udvaraca krcane nego muslimana.Niko nije znao da sam muslimanka.Prije oko 8 mjeseca sam pocela da klanjam 5 puta elhamdulillah.Citala sam kur`an i bojala sam se i stidila od ALLAHA kad sam citala da je farz nositi hidzab.Kao sto je prolazilo vrijeme ja nisam ni otvorila kur`an iz straha.Jednog dana sam pocela da razmisljam kako ja klanjam, a ne nosim hidzab,do kada necu da otvoram kur`an,kako cu da se razlikujem od krcane koji samo govore da nema Bog estagfirullah????Kad sam se pokrila nisam osjetila ta griza na savjest vise.Sada ponosna sam sto se vidi iz daleka da sam muslimanka i stidim se i cudim se kako sam se oblakala prije.
Sestro Siba nema nikakav razlog da ne nosis hidzab,ma koliko hoces posla da imas.ALLAH ce da ti poslaji posao gde ces imati hajr.Samo se ne boj.I ne misli sta ce ljudi da kaze.U nas grad ja sam prva cura pokrivena, druge su samo udate i to ima ih oko 2 ili 3 zene.Jedne kaze da imam rak pa za to sam se pokrila, druge kaze da sam se udala.Za to sestro Siba ne misli na ljudi,misli samo na ALLAH da postignes ono sto on voli da radis.
Nek ti ALLAH olaksa
Amin
Selam alejkum

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od siba » Sub Okt 10, 2009 7:29 am

bajro17 napisao:procitaj malo kur'an pa ces vidjeti da je hidzab farz a farz je stroga duznost pa zato je i hidzab farz svake punoljetne i pametne zene a nemoj se obazirati na godine jer se neko vrati Allahu u 40 neko u 20 neko odmah i cjeli zivot je vjernik a neko nikada to sto si napisala to nista ne znaci ali samo da se zna da je hidzab farz sada vidim kako je sejtan mudar sta sve on nece da dosapne samo da se to izbjegne
ima i kod nas jedna cura pokrivena ja zivim na selu i ona je u istom selu on cak cjepa drva sve radi ko i mi svi ostali ali je pokrivena jer ne vidim sta tu hidzab sprijecava da se radi nije nista tjesno da te sputava vec bas suprotno
izvinite sto je malo duzi post ali morao sam jer vidim kako se danasnje zene izvlace
Poštovanje vama ... čitam ja kur'an. Pročitajte svoj post i valjda će te prepoznati da ste me tu ponizili ... sav moj ibadet pada u vodu zbog marame i nisam pod Allahovoj zaštiti i u vjeri Islamu. Preoštri ste, i vaš post uopšte nije dugačak, samo vi pišite jer meni je zadovoljstvo čitati teme o vjeri.

Reci vjernicima da obore svoje poglede i čuvaju svoja stidna mjesta. To je čestitije za njih.
Sigurno je Allah uvijek obaviješten o onom što oni rade.
I reci vjernicama da obore svoje poglede i čuvaju svoja stidna mjesta, i da ne pokazuju svoje
ukrase osim onog što je vidljivo od toga, i neka prekrivače svoje spuste na grudi svoje, i neka
ukrase svoje ne pokazuju osim muževima svojim.., I neka ne udaraju nogama da se (ljudima)
ukaže ono što (žene) skrivaju od svog ukrasa (24:31-32)
Drugi ajet kaže: O Vjerovjesniče! Reci ženama svojim, i kćerima svojim, i ženama vjernika,
da navuku svoj ogrtač na sebe. To je najbolje da budu prepoznate, pa da ne budu vrijeđane. A
Allah najviše prašta (i) milostiv je. (33:60)

''Ja nikad neću poništiti rad nekog radnika, bilo muško ili žensko..'' ( Ali-Imran 3:196)
O ljudi! Bojte se Gospodara svoga, koji vas je stvorio od jedne duše i od nje stvorio
njenog partnera, i od to dvoje raširio mnoge muškarce i žene; (Al-Nisa 4:2)

Zaista, muslimanima i muslimankama, i vjernicima i vjernicama, i pokornim muškarcima i
pokornim ženama i iskrenim muškarcima i iskrenim ženama, i strpljivim muškarcima i
strpljivim ženama, i poniznim muškarcima i poniznim ženama, i muškarcima koji daju
milostinju i ženama koje daju milostinju, i muškarcima koji poste i ženama koje poste, i
muškarcima koji čuvaju svoja stidna mjesta i ženama koje čuvaju svoja stidna mjesta, i
muškarcima koji mnogo Allaha spominju i ženama koje (Ga) spominju – Allah je za sve njih
pripremio oprost i uzvišene nagrade (AlAhzab 33:36)

Pisala sam da me tješi ibadet a Allah najbolje zna, mi njegovi robovi znamo onoliko koliko se on smiluje i da nam trunku od svog znanja. Nemam namjeru da vas provociram, to nam ni vjera ne dozvoljava čak bih voljela da vi dobijete sevap za nagovor mahrame.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od bajro17 » Sub Okt 10, 2009 9:19 am

ja nisam zelio da nikoga povrijedim ali i vi ste naveli ajete koji govore o mahrami i sami vidite da je duznost ali ipak svak ima svoje to je sigurno samo nemoj da cekas i da govoris pokrit cu se kad ostarim otici cu na hadz kada ostarim i to jer nikada ne znamo kada nam moze doci smrtni cas

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Sub Okt 10, 2009 4:44 pm

Selam alejkum
Sestro siba,nije za provociranje ili ponizavanje nego da se preporuci ono sto ALLAH voli da radimo.Upravo tako brate Bajro kod nas svi tako govore da kada ostare da ce ici u hadz i klanjace i sve sto ALLAH voli da radis,ali uvjek.Pa gde pise to????Gde pise da ce ALLAH da oprosti na te ljudi.Pa ljudi nema pazar sa ALLAH.Kako mi cemo zivjeti sa shaytan 50 g i posle oticemo u hadz i sve je izbrisano.Smijesno.Kao na pr ja cu biti sihirbazka cjeli moj zivot i kad budem vise hodala sa stap oticu u hadz i sve je gotovo.Stvarno zalosno,ali prava istina.Svi mi govore zasto sam se pokrila tako mlada.Ma osvestite se malo moi braca i sestri.Zasto,zasto da mislimo na ALLAH 5min prije smrti?

Odgovori