Pomozite mi, sta da radim???

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od siba » Sub Okt 10, 2009 8:30 pm

Slažem se ja sa tobom što se tiče hadža, ima puno hadžija što se naprovode i zuluma drugim načine pa kad se vrate sa hadža kažu da su bez grijeha. Živim u kući sa jednom hadžihanumom koja i posle obavljenog misli da je uvaženija kod Allaha pa se često iskali na meni, da joj se Svemogući smiluje pa dođe tevbe.
Ja sam svoju mahanu rekla, to je nenošenje marame i još ponekad volim pričati sa prijateljicama o nekom događaju a i to je grijeh, obično prepričavam baš to njeno ponižavanje i uvrede. Nečini čovjeka boljim titula ni marama već dobrota, čistoća duše i pokornost Gospodaru svjetova. Niko nije savršen pa eto ni ja, navela sam gore mahane i opet Allah najbolje zna šta je u srcu svih njegovih robova.

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Sub Okt 10, 2009 9:10 pm

Sestro Siba ne sudim te ja i ne kazem ti to ja,nego ALLAH kaze da treba to da se uradi.Pa ALLAH je dao pravo da biras dal ces otici po dobro ili zla.Nase je da kazemo,a tvoje da odbijes ili prihvatis.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od Senad » Sub Okt 10, 2009 9:12 pm

Esselamu alejkum

Boj se Allaha koliko možeš,
Moli za razum , znanje i mudrost.
Budi pokorna svome mužu .
Kada budeš spremn a za mahramu stavit ćeš ti nju inšaAllah, za početak ti može nešto onako da povežeš preko glave, pa ako te budu zezali ti reci to je cool :P

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od siba » Ned Okt 11, 2009 5:44 am

meli napisao:Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Imam drugarka koja ima 16g i mislim da ima sihr ili ogram.Ima sve simptome na sihr.Stalna glavobolja,bol u zeludci,nekakvo trzanje,kaze da gleda nekakve angele,samovile,ima veliki, veiliki strah,boji se od sve,mnogo zaborava,silno se smije bez razloga i svi joj kaze: sta se smijes kao luda.Doktori je salje na neuroprsihijata,ali znam da nema nisto od toga.Sinoc sam i dala naucena voda,kad se napila kaze da je voda tamna,da moja je cista,da cuje neke glasove i kaze: vidi moja noga(valjda je osetila nekakvo trzanje).Bila sam kod njena majka i objasnila sam joj da je sihr u pitanje, a da nema nikakva bolest.Prihvatila je da idemo kod Abu Amr Ibn Fadl.Al problem je to sto je ona krcanka.Bojim se da ne uradi nesto zasto sinoc je trazila upalac da zapali neko cvijece sto njoj smeta.
Dali moze da joj dam naucena voda,maslinovo ulje i med dok ne idemo kod Abu Amr..Ima li veze sto je ona krcanka ili ne????Zbunjena sam i ja.Ne znam sta se desava oko mene?Sihr je bilo nesto sasvim nepoznato u nas grad.Sada prvo moj decko,onda moja drugarka i to krcanka.Ne znam,ne znam sta da radim vise sa ove prokleti dzinove. Molim vas dajte mi neki savet,bilo sta jel mi je stvarno tesko gledati je u takvom stanju.
Pomozite, molim vas
Nek vas ALLAH dz.s nagradi za svaki vas odgovor
Selam alejkum
Otišli smo mi predaleko od tvoje teme draga, piši kako je tvoja kolegica.
Selam tebi meli i mogu slobodno reći komšiji Senadu jer smo po lokaciji skroz blizu.

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od Sunna » Ned Okt 11, 2009 2:08 pm

Es selamu alejkum wrwb,

Da ti inshalla sestro Siba s mahramom na glavi provedes ostatak svog vremena, pronosaj je tako kroz nasu lijepu Bosnu, sta te briga : u svom si na svom si. Osjetices inshalla slast vjere i bices jos vise zahvalna Allahu kako te je uputio pa te ojaco da savladjujes prepreke. Velika je mudrost Allahova u svakoj Njegovoj naredbi, ne zamaraj se to sto kontas na godine, nas Poslanik a.s. poceo je objavu dobijati u svojoj 40-toj. Da je tema mahrame ( i nikaba ) mala stvar pa ne bi se cijela evropa tresla zbog toga.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od Senad » Ned Okt 11, 2009 4:54 pm

siba napisao: Otišli smo mi predaleko od tvoje teme draga, piši kako je tvoja kolegica.
Selam tebi meli i mogu slobodno reći komšiji Senadu jer smo po lokaciji skroz blizu.
Esselamu alejkum

Svakako treba se vratiti temi da nebude off topic. Samo da uzvratim na selam i možda smo još i bliže komšije .

Što se tiče drugarke MELI slobodno ti nju vodi na rukju nema prepreke što je kršćanka.


Esselamu alejkum

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Ned Okt 11, 2009 10:05 pm

Pa ja Siba imas pravo.Moja drugarka je u ludnici nekoliko dana.Ja idem kod njena mati i molim je svaki dan da idemo na rukja,a ona mene ne sisa cak prevrti oci kad idem kod nje sta sam vise dosadna.Ne znam kako da je ubedim.Njena mati kaze da i je sada bolje,al znam samo da laze.Sta da radim nemam izlaz.Rekla mi je da ce u petok da izadze na vikend i da cemo otici kod Abu Amr.. tada inshsaAllah.Molim ALLAHA da pomogne meni i na moja drugarka.
Pa Senad znam da nema veze sta je krcanka da ide na rukja,ali znam da treba i da klanja za to sam i pitala.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od Senad » Pon Okt 12, 2009 4:08 pm

meli napisao: Pa Senad znam da nema veze sta je krcanka da ide na rukja,ali znam da treba i da klanja za to sam i pitala.
Esselamu alejkum
Ko je to rekao da kršćani trebaju da klanjaju. To je nemoguće. Prvo se mora postati musliman da bi se klanjalo :mrgreen:
Nema prepreka da se uči kršćanima rukja. Allahova milost obuhvata sve drugo je pitanje naše svjesti i savjesti. Vodi je gdje si naumila i nemoj plaho da insistiraš na njenom odlasku . ako hoće hoće,,, neće nemora sebi neće....
Takavvid liječenja nerazumiju mnogi muslimani šta bi trebalo reći za inovjerce .

eott
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 5:39 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od eott » Pon Okt 12, 2009 8:48 pm

Senad napisao:
meli napisao: Pa Senad znam da nema veze sta je krcanka da ide na rukja,ali znam da treba i da klanja za to sam i pitala.
Esselamu alejkum
Ko je to rekao da kršćani trebaju da klanjaju. To je nemoguće. Prvo se mora postati musliman da bi se klanjalo :mrgreen:
Nema prepreka da se uči kršćanima rukja. Allahova milost obuhvata sve drugo je pitanje naše svjesti i savjesti. Vodi je gdje si naumila i nemoj plaho da insistiraš na njenom odlasku . ako hoće hoće,,, neće nemora sebi neće....
Takavvid liječenja nerazumiju mnogi muslimani šta bi trebalo reći za inovjerce .

Pravoslavni hrišćani, u sastavu molitve, klanjaju, možda je na to mislila.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od Senad » Pon Okt 12, 2009 8:55 pm

eott napisao: Pravoslavni hrišćani, u sastavu molitve, klanjaju, možda je na to mislila.
Ako budemo razglabali ovu temu o njihovom klanjanju onda smo off topic..

Dovoljno je da kažemo da je Poslanik a.s. rekao da klanjač /musliman/ ima od namaza koliko je bio prisutan u namazu.
KAkvo je to njihovo klanjanje .kada nerazumiju ni svoju vjeru kako će islam.....nije to namaz :mrgreen: ili ja nerazumijem :arrow:

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Pomozite mi, sta da radim???

Post od meli » Pon Okt 12, 2009 10:50 pm

Ne, nisam htela to da kazem,steta sta ne mogu da objasnim ono sto hocu da kazem.
Moja drugarka je tako mirna,gde da je odvedes ona ce da dodze,problem je kod njena majka,ona ne vjeruje mnogo o sihr,pa sada ne znam sta ce biti.A inace znam da moze da ide krcane na rukja,mislila sam na to da posle rukja treba da klanja,da bude sta vise pod abdestom,da zikri, da ne slusa muzika t.j da se izolira od grijeha.Brate Senade i ja to kazem,kako kad nije muslimanka????Mora da bude muslimanka da bi klanjala.A Nije samo dovolna rukja da bi se covjek izlecio. Mora da klanja pet puta na dan.To je naredba Uzvišenog koju moramo izvršavati.
Brate Senade bas dobro razumjes,ma kakva molitva,kakvo njiho klanjanje,ne znaju nista o sebi,a ne o vjeri.Znaju samo da ide u crkva jednom godisno,a mozda i to je mnogo i da zapale jedna cvijeca, zar je to namaz?????????????????

"A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati!" (Ali 'Imran, 85)

Odgovori