Lječenje "akni"

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Lječenje "akni"

Post od senci » Sre Nov 11, 2009 5:49 pm

Selam alejkum svima.

Opet se obraćam vama uz nadu, da će mi ko dati kakav savjet ili svoje iskustvo. E ovako radi se o mojoj ženi, koja ima problem sa "aknama". Sad zašto pišem pod navodnim znakovima, jer još nismo dobili nikakav odgovor koji bi reko 100% su akne.

Par doktora je reklo, da su to akne i da su povezane sa hormonima i to je sve što smo dobili informacija i neke kreme (Skinoren), koje nisu pomogle ništa. Nije išla na nikve analize ili slično.

Opet elhamdullilahi nema toga baš po čitavom licu ali se ipak dosta vidi. E sad kako napred, u knjizi koju je napisao Madžid Matar - Lječenje Kur'anom uz upotrebu meda i ljekovitog bilja, ima nekoliko recepata za lječenje. Koristi se ćurukotovo ulje ili prah, maslinovo ulje, pa med.

Evo da navedem primjer lječenja bubuljica, sad jel to kod nje opet neznam.

Potrebno je uzeti sitno samljeveni ćurekot i zamijesiti ga u ulju susama (simsim) i dodati jednu kašiku šenišnog brašna i ta smjesa nanosi se na lice jutrom i večero, a sapire se mlakom vodom i sapunom i to u toku jedne sedmice. Usto, bilo bi ljepo da se uz tople napitke uzima i ulje ćurekota.

Kakvi su vaši savjeti oko toga, dali je ko imo problemo sa time? Najviše me muči to, jer pokušavamo rješiti posljedice nečeg a za uzrok se nemore 100% ništa reći.

Selam alejkum.

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od medina22 » Sre Nov 11, 2009 7:12 pm

odes normalnom ljekaru koji ce je pregledati i odmah ce joj propisati ono sto joj treba,,a to je antibiotika..to je jedini lijek protiv akni sve drugo je mazanje ociju.Dakle i vi zahtjevajte nesto od ljekara jer on je tu zbog vas a ne vi zbog njega

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od senci » Sre Nov 11, 2009 7:26 pm

Ma najlakse je antibiotike prepisati i to da se pije. A nepita se niko koliko su stetni antibiotici za čitavo tjelo.

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Lječenje "akni"

Post od Sunna » Čet Nov 12, 2009 12:50 am

Es Selamu alejkum,

Poslanik a.s. je rekao : " da ima lijek od smrti bio bi to corekut " To izgleda dobar recept, uz dovu Allahu ja bi to probala. Bilo je na stranici studio-din da je corekut dobar za kozne bolesti izmedju ostalog, pa nadjem li javicu. Mozda nas ekspert za med Senad zna vise informacija za alternativu s medom, a trebalo bi jer i to je vrsta infekcije.
Poslije terapije antibiotike, organizmu treba mjesec dana da se oslobodi, precisti od antibiotike.
Hajr inshalla

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od medina22 » Čet Nov 12, 2009 6:15 am

Ma najlakse je antibiotike prepisati i to da se pije. A nepita se niko koliko su stetni antibiotici za čitavo tjelo.

a to bi moglo biti sta ? nisam jos cula da je nekome antibiotik naskodio,ali eto imas svoje,,nastavi kako si do sada

samo kazem,razne kreme i maze ti nece pomoci protiv akni kao ni "kucna medicina",antibiotika lijeci razloge akni,a razlozi su u tijelu,nevidljivi

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od senci » Čet Nov 12, 2009 7:16 am

Selam alejkum.

Da antibiotiki lječe ko što ti navodiš medina22, nebi pito ovde na forumu za alternativu. I vjeruj antibiotici više štete neg što lječe. Probala je i antibiotike i ništa nije pomoglo. Ja sam uzimo antibiotike, pa sam imo 2-3 mjeseca sami problema sa crjevima. Koga god znadem pa kad kažem rječ antibiotik, samo kažu bježi od toga ako nije 100% potreba po tome.

Jedino nedaj Bože, ako se ti šta desi pa imaš operaciju, pa nakon operacije ti daju antibiotike tako u flašama ko u tableta zbog infekcije. Jel ti medina22 misliš, da je u vrjeme nešeg poslanika Muhammeda s.a.w.s. bilo antibiotika. Tad se je sve lječilo na bolji način nego danas. Sama sigurno i vidiš kako zavode narod za tu "svinjsku" gripu, da se narod cjepi i neznam šta još. A niko nezna, da je u tom cjepivu i živo srebro, koji loše utječe na naše ćelije.

Još mi juče farmacevtkinja je sama priznala da današnja medicina ništa nije. A to je i istina živa. Ako si bolestan lječiš posljedice a ne uzrok bolesti. Ja vjerujem u Allaha subhhanehu we te ala, da sigurno postoji sastojak koji bi mogo pomoći uz njegovu pomoć.

Pa od Senada i očekujem kakav koristan odgovor, jer mi je i još jednoj temi fino odgovorio, a naravno i drugi bujrum pa odgovorite, ako imate kakvo iskustvo.

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od medina22 » Čet Nov 12, 2009 7:44 am

ja sam koristila antibiotiku protiv akni koje nisu htjele da prestanu godinama,radila sam prije toga svasta preko "kucne medicine" i nije pomoglo,..jedino antibiotik .Doktorica cim je vidjela odmah je propisala to,i hvala joj

A ako tvojoj hanumi ni to ne pomaze onda treba ozbiljno da ode ljekaru da je lijepo pregleda,,nazalost neki ljudi ne mogu nikada skroz izljeciti,ali bar mogu umanjiti

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od medina22 » Čet Nov 12, 2009 7:52 am

Jedino nedaj Bože, ako se ti šta desi pa imaš operaciju, pa nakon operacije ti daju antibiotike tako u flašama ko u tableta zbog infekcije. Jel ti medina22 misliš, da je u vrjeme nešeg poslanika Muhammeda s.a.w.s. bilo antibiotika. Tad se je sve lječilo na bolji način nego danas. Sama sigurno i vidiš kako zavode narod za tu "svinjsku" gripu, da se narod cjepi i neznam šta još. A niko nezna, da je u tom cjepivu i živo srebro, koji loše utječe na naše ćelije.

previse si sklon teorijama zavjera,nije to islamski...muslimani su uvijek vjerovali nauci! prije 100 godina nije bilo akni,taj problem je nastao zbog modernog doba...moja nana to nikada nije imala,zivjela prirodno na selu itd...nova doba novi problemi i novi lijekovi

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od senci » Sub Nov 21, 2009 10:41 am

Nemali niko nikvi informacija. Vidio sam jedan produkt od ćurukot ulja pravo za akne. Ali neznam, dali je to ok, mazati ulje na mastnu kožu.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Lječenje "akni"

Post od Senad » Sub Nov 21, 2009 6:59 pm

senci napisao:Nemali niko nikvi informacija. Vidio sam jedan produkt od ćurukot ulja pravo za akne. Ali neznam, dali je to ok, mazati ulje na mastnu kožu.

Kod: Obeleži sve

Pa od Senada i očekujem kakav koristan odgovor, jer mi je i još jednoj temi fino odgovorio, a naravno i drugi bujrum pa odgovorite, ako imate kakvo iskustvo.

Esselamu alejkum

Prvo da se zahvalim seki sunni na komplimentu, moram da priznam da mi je teško da preproučujem kozumiranje pčelinji proizvoda na ovom forumu obzirom da sam jedan od rijetkih u BH pa i šire koji proizvodi sve od pčela (med,polen,propolis,matičnu mliječ, i uzgoj/reprodukcija matice kao i inhalirannje zrakom iz košnica i apitoksinoterapija) nekako sam u zadnje vrijeme to forsirao iz jednog razloga što vidim neke stvari uživo iz farmacije i domova zdravlja .

Što se tiče akni, ako je seka Medina22 upravu glede antibiotika u liječenju akni onda ništa bolje nema od PROPOLISA , Propolis je 10 x jači prirodni antibiotik od bilo kog antibiotika proizvedenog u farmaciji a o kvaliteti da i negovorim i još dodatnim elementima koji su bitni za čovječiji organizam.
Propolis u organizmu nepravi nikakvu štetu prilikom djelovanja , neveže za sebe nikakve mikroelemente kao što to rade lijekovi iz farmacije,na jednoj strani kao liječe dok na drugoj prave probleme.
Propolis u ljduskom organizmu samostalno djeluje i blagotvorno ima dejstvo. Nisu ga džaba prozvali lijekom 21 stoljeća, Nema te bakterije i virasa kao i gljivica koja na naletu propolisa može preživjeti.
Ništa bolje nema protiv gripe pogotove ove sada H1N1 da joj ne spominjem ime, od propolisa i pečelinjih proizvoda a posebice matične mliječi.

Preporučujem da ako ti žena puši cigarete neka to ostavi,
NAći 30%propolis vajska upotreba po aknama 3x (ako se to mjesto pere vodom ond a poslije svakog pranja nakapati propolis) oralno 3x 30 kapi na kocku šećera nakon 10 dana 2x 30kapi

Med 5x 1 s.k. u mlakoj vodi 2 dcl. zašto med , djeluje kao laksativ
MAtična mliječ 500 miligrama na dan pod jezik . ZAšto preporučujem matičnu mliječ? Akne se mogu pojaviti i iz razloga hormonskog poremećaja a ništa bolje nema z a hormonski poremećaj od matične mliječi.

Neka se testira na džisno šejtansko djelovanje ,skini sebi rukju sa ove stranice i neka posluša.

Neznam da li je umjesno da te pitam ? da li tvoja supruga ima menstrualni problema , je su li ciklusi pravilni ili postoji neki poremećaj , stalni poremećaj ili se to povremeno javi???

Da li tvoja supruga osjeća blagu nervozu da li ima osjećaj uznemirenosti.

NAuči na vodu fatihu, ajetul kursij, ( 105,106,107 ajet sure ta-ha)ihlas , felek i nas , neka se kupa svaki drugi dan.

Ukoliko se brzo povuku neka nastavi ta mjesa posebno mazati maslinovim uljem a onda samo oralno koristiti propolis i ostalo, povremeno ta mjesta mazati i medom.

Cijelo tjelo neka maže maslinovim uljem bar svaki drugi dan.

Namaz redovno, zikrovi dove, neka uči ovu dovu, Bismillah; ALLAHUMME 'AFINI FI BEDENI, ALLAHUMME 'AFINI FI SEM'I , ALLAHUMME 'AFINI FI BESARI. LA ILAHE ILLA ENTE,
ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE, MINEL KUFRI VEL FAKRI VE E'UZU BIKE MIN 'AZABIL KABRI LA ILAHE ILLA ENTE,


Javi nam rezultate posebno na test džinsko šejtanskog djelovanja a iostalo ako budeš primjenjivo . Mišljenja sam da je povratna informacija korisnija za učesnike foruma nego bilo što ,što preporučujemo.

Odmene toliko mad aje sve to teško ovko na neviđeno , veoma je bitno detaljno stanje svisimptomi iosalo prateće što bitrebalo ,alieto tako je to pa d se okoristite inšaAllah.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od Amraa » Sub Nov 21, 2009 8:32 pm

Esselamu alejkum,

Senade, dali maticna mlijec lijeci i bolest stitne zlijezde? Radi se o oslabljenoj funkciji stitne zlijezde, ne znam kako se to tacno kaze na nasem. Bolest traje vec oko tri godine.

Nabavila sam sebi maticnu mlijec i zanima me koliko mm na vrhu cackalice je 1 g? Mozes li uslikati pa da postavis sliku? Ili da izmjeris koliko milimetara od vrha cackalice treba umociti u maticnu mlijec?

I dali je istina da maticna mlijec pospjesuje mrsavljenje? Ja u zadnje tri godine imam problema sa kilazom, puno sam se udebljala i pravila sam i razne dijete koje nisu pomagale. Ostala je samo jos solucija tableta za mrsavljenje, sto mi moja doktorica nije preporucila, jer od njih se moze postati depresivan, a ja i sa depresijom znam i bez tih tableta imati problema.

Selam

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Lječenje "akni"

Post od senci » Ned Nov 22, 2009 10:15 am

Esselamu alejkum,

testiro sam je jednom sa rukjom. U 30 min nije pokazivala ni jednog simptoma, jos je tamo oko 20minute zaspala. Ona klanja 5 dnevni namaza, ako nestigne naklanja. Ne puši cigarete.

Sto se tice menstrualni tegoba dosad je sve bilo redovno, otićemo još na testiranje za hormone, kako to ide nemam pojma ali pitat će svoju doktoricu. Pa ako bude to u pitanju poslužit ćemo se matične mliječi.

Senade, gdje da nadjem propolis. Jesil to imo u mislima samo propolis ili kakve masti od propolisa ili ono sto se kupi u trgovini pa se nakapa? Jer kad gledam po internetu, nadjem samo mast sa propolisom. Nije mi baš jasan tvoj recept što se tiče upotrebe propolisa.
Akne su po obrazu, dali mora to 3x davati na dan po obrazu?

Dali sam pravilno razumijo za med (5x na dan po kašiku u 2deci vode) i koliko dana? Inače konzumiramo oboje med u čaju znači do 1kašika velika na dan.

Pa sto se tice nervoze mislim, da je osjeća ono blago, pa kad je pitam šta ti je kaže nije ništa.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Lječenje "akni"

Post od Senad » Ned Nov 22, 2009 6:32 pm

Amraa napisao:Esselamu alejkum,
Senade, dali maticna mlijec lijeci i bolest stitne zlijezde? Radi se o oslabljenoj funkciji stitne zlijezde, ne znam kako se to tacno kaze na nasem. Bolest traje vec oko tri godine.
Nabavila sam sebi maticnu mlijec i zanima me koliko mm na vrhu cackalice je 1 g? Mozes li uslikati pa da postavis sliku? Ili da izmjeris koliko milimetara od vrha cackalice treba umociti u maticnu mlijec?
I dali je istina da maticna mlijec pospjesuje mrsavljenje? Ja u zadnje tri godine imam problema sa kilazom, puno sam se udebljala i pravila sam i razne dijete koje nisu pomagale. Ostala je samo jos solucija tableta za mrsavljenje, sto mi moja doktorica nije preporucila, jer od njih se moze postati depresivan, a ja i sa depresijom znam i bez tih tableta imati problema.
Selam
Esselamu alejkum
Seko , tvoji problemi sa štitnom vezani su indirektno uz tvoje probleme sa džinsko šejtanskim djelovanjem(sihiri).
Želio bih da te pitam da li si imala i jedan spontani pobačaj ili komplikacije da si morala ostraniti plod ?

Naučna istraživanja potrvđuju da matična mliječ potpomaže centre hipotalamusa gdje se "sakupljaju" podaci o svim endokrinim hormonima. Hipotalmus neprekidno prima različite informacije od centralnog nervnog sustava (o tjelesnoj temperaturi , krvnom tlaku, količini šećera u krvi te drugim hormonskim vrijednostima u organizmu ). Na sve te informacije hipotalmus reagira svojim izlučevinama koje potiču rad hipofize te time i drugih žlijezda s unutarnjim izlučivanjem. Evo malo od niza povoljni učinaka;
Djelovanje
* Regulira rad svih vitalnih organa itkiva
* Vraća snagu i energiju
* Jača imunološki sustav
* Uništava bakterije i viruse
* Pogodno utječe na živčani i kardiovaskularni sustav
* Poboljšava prokrvljenost
* Normalizira krvni tlak
*Potpomaganje oplodnje, afrodizijak
* Djeluje na dišne organe, jetru, bubrege i gušteraču
* Potiče djelovanje žlijezda sa unutranjim izlučivanjem
( štitna, doštitna i nadbubrežna žlijezda, hipofiza , Langerhansovi otoci.....)

Što se tiče konzumiranja MM treba razlikovati u kakvom je obliku, svježa,liofilizirana ili mješana u medu,
Koliko vizuelno iznosi jedan gram teško je precizno odrediti, 1 gram ne može da stoji na čačkalici :P a evo slika kako to izgleda na specijalnoj lopatici za vađenje MM
matična . 1gr.JPG
(46.59 KiB) Preuzet 5202 puta
Ovo što vidiš na slici mislim da je nešto malo više od 0,5 grama. Ova bočica ukoju se stavlja je 10-gramska kod mene a kod nekih je 8 i 9 gramska .
Opet ćeš ti najlakše da sebi odediš kad potrošiš jednu bočicu ,na slijedećoj već ćeš da vidiš koliko treba da se izme, JA preporučam da se zavisnood oboljenja ipotrebe 10 grama potroši za 10-15 dana tako daje i to odrednica zavisno od pakovanja MM. Preporučam da uzmeš štapić od sladoleda, i da sebi rasporediš 0,5 ili 1 gram na 2x na dan ili da poslije sabaha uzmeš cijelu dnevnu dozu.
Što se tiče MM i kilaže tobi izgledaloovako. Uprkos sirokoj skali bolesti i stanja kod kojih efikasno deluje, MM je vrlo visokovredna hrana koja je u stanju da ljudskom organizmu normalizuje poremecaje njegovim pravilnim funkcionisanjem.
MIšljenja sam da će ti matičan mliječ pomoći bez obzira što se ista preporučuje osobama sa slabim apetitom jer će normalizovat određene poremećaje.Ićiće mo malo unazad kako bi došli do uzročnika i njega treba liječiti; Tvoja pretilost je uzrokovana poremećajem oslabljena funkcija štitne zilijezde, oslabljena funkcija uzrok je nervoza, depresija, sihiri najviše djeluju na nervni sistem . Da nebi ovaj post bio predugačak i da nebi bio dosadan ; Preporučujem , uzimanje , konzumiranja, MM ZAšto? Evo samo neki razlozi ,
1. - POBOLJŠAVA RAD ŠTITNJAČE. 2.SMIRUJE UZNEMIRENE OSOBE. 3.NEUTRALIZIRA TOKSINE U ORGANIZMU. 4.MATIČNA MLIJEČ U SEBI IMA PRIRODNI TRANSMITOR ACETIKOLIN.
Samo ovi učinci mogu doprinijeti bržem oporavku svake oboljele osobe.
http://www.pcelarstvo-nahl.com/zdravlje.php

Sestro preporučujem ti ako nisi u braku da se vratiš u brak (bivši ili novi) moli Allah da ti da još potomstva, ako brak nije moguće onda idi sa postom ponedjeljak i četvrtak,, namaz, zikrovi dove, ako nisi pokrivena razmišljaj o instituciji hidžaba i napravi taj korak.
Ako uđeš u brak uz to budeš postila,redovno namaz obavljala i uspostavila hidžab tako ćeš se najlakše sačuvati od bolesti, . Nemoj se ustručavat da ponekad napraviš pregled kod doktorice za ženske bolesti i napravi ako si u mogućnosti sve nalaze detaljno to će ti pomoći kod prevazilaženje mnogi nedoumica i sigurno pomažu kod bržeg oporavka od poslijedica sihira

Esselamu alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Lječenje "akni"

Post od Senad » Ned Nov 22, 2009 7:32 pm

senci napisao:Esselamu alejkum,
testiro sam je jednom sa rukjom. U 30 min nije pokazivala ni jednog simptoma, jos je tamo oko 20minute zaspala. Ona klanja 5 dnevni namaza, ako nestigne naklanja. Ne puši cigarete.
Sto se tice menstrualni tegoba dosad je sve bilo redovno, otićemo još na testiranje za hormone, kako to ide nemam pojma ali pitat će svoju doktoricu. Pa ako bude to u pitanju poslužit ćemo se matične mliječi.
Senade, gdje da nadjem propolis. Jesil to imo u mislima samo propolis ili kakve masti od propolisa ili ono sto se kupi u trgovini pa se nakapa? Jer kad gledam po internetu, nadjem samo mast sa propolisom. Nije mi baš jasan tvoj recept što se tiče upotrebe propolisa.
Akne su po obrazu, dali mora to 3x davati na dan po obrazu?

Dali sam pravilno razumijo za med (5x na dan po kašiku u 2deci vode) i koliko dana? Inače konzumiramo oboje med u čaju znači do 1kašika velika na dan.

Pa sto se tice nervoze mislim, da je osjeća ono blago, pa kad je pitam šta ti je kaže nije ništa.
Alejkumu selam.

Brate uradi još koji test rukjom i reci joj neka ne spava tokom slušanja, ponovi to par puta pa nam javi.

Brate da li imate djece?

Bez obzira kada ćeš raditi nalaze neka troši matičnu mliječ .
Sve ukazuje na neki poremećaj ,mada u većini slučajeva doktori neznaju uzrok (svakako javi nam kakvi su nalazi),
Ja bih to više pripisao nekakvom džinsko-šejtanskom djelovanju, da li dodir ili ima isijavanje od tvojih sihira u principu to jest neugodno ali bolje je da ta nečist izlazi vani nego da se kupi unutra. Ako budeš posjećivao Enese podvrgni i suprugu testu kod Enesa.

Što se tiče propolisa nikakve komercijalne kreme ne dolaze u obzira koje nose naziv sa porpolisom jedini izuzetak je neki pčelar koji zna da napravi kremu sa ekstraktom propolisa.
Mnogo toga danas se pojavljuje u komercijalne svrhe s a nazivom pčelinjih proizvoda a unutra nema skoro ništa od pčela nažalost,

Mislim da možeš u apotekama naći tinkturu propolisa to kod mene izgleda ovako
propolis.JPG
(42.76 KiB) Preuzet 5201 put
Nađi nekog poštenog pčelara pa kodnjega si kupi.

Preporučujem 30% propolis i to tako da na kocku šećera nakapaš 30 kapi i ostaviš pored izvora toplote bar 30 minuta da se oslobodi etanol. oralno 3x na dan po 30 kapi na kocku šećera nakon 10 dana 2x na dan po 30kapi . Znači 10 dana 3x na dan po 30 kapi nakon 10dana po 2x na dan po trideset kapi

30%propolis vajska upotreba po aknama 3x (ako se to mjesto pere vodom ond a poslije svakog pranja nakapati propolis) Nema veze nakojem se mjestu nalaze akne , dovoljno je ovakvog u tečnom stanju propolisa kao na slici postaviti samo toliko kopljice da prekriva aknu, ako je na licu onda ćeš ti da uzmeš i lagano dok ona leži naleđima postaviš kapljicu na svaku aknu samo tik d a je prekrije , sačekati malo da se etanol ispari i ostaje jako fin film na svakoj akni od propolisa, u koliko ima radno vrijeme onda neka se prilagodi bar naveče p a ujutro neka to sapere ako joj smeta zbog vizeuelnog efekta pa opet kada dođe sa posla da joj nakapaš. Prilagodite se situaciji, ako bi upotpunosti koristio gore navedenu terapiju permanentno mislim dabi to trebalo brzo da se riješi.

Što se meda tiče da ,, 5x na dan po jedan supena kašika u 2 dcl vode. Znači svaki put kašiku meda rastopiti u vodi i piti a koliko dana , neko bi rekao dok ima nafake, med treba da je stalno prisutan na trpezarijskom stolu.
Brate, sramota :P :lol: reći da konzumirate 1 .s.k na dan to ti je oko 20 grama. Apiterapeutsrka preporuka dnevne doze je TT/grama meda , znači ako imam 80 kg TT trebao bi konzumirati 80 grama meda dnevno, svakako neka se svako prilagodi svojim mogućnostima.

Ako ima nešto nejasno slobodno pitaj

Esselamu alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Lječenje "akni"

Post od Senad » Ned Nov 22, 2009 7:46 pm

Amraa napisao:Ja u zadnje tri godine imam problema sa kilazom, puno sam se udebljala i pravila sam i razne dijete koje nisu pomagale. Ostala je samo jos solucija tableta za mrsavljenje, sto mi moja doktorica nije preporucila, jer od njih se moze postati depresivan, a ja i sa depresijom znam i bez tih tableta imati problema.
Selam

Zaboravio sam da dodam i ovo što se tiče suvišnih kilograma, pročitaj tekst na ovom linku.
Dokazano je da med topi suvišne kilograme.

http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... d=865#p865

Da se okoristiš inšaAllah

Selam

Odgovori