sta je mora???????

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

sta je mora???????

Post od bajro17 » Pon Nov 23, 2009 2:24 pm

zanima sta je ono sto u narodu zovu mora

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: sta je mora???????

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Dec 01, 2009 7:44 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu Bajro

Mora je Dzinski Napad koji te zadesi u snu. Dovoljno?

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: sta je mora???????

Post od bajro17 » Uto Dec 01, 2009 7:46 pm

u mene kaze jedan prijatelj kaze kada je krenuo spavati i bila je jaka mjesecina pa je se dobro vidjelo kaze vidio je sjenu kako ide prema njemu i dosla je na njega nije mogao da dise kaze isto ljudska sjena

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: sta je mora???????

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Dec 14, 2009 3:18 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Dragi moj brate bajro, evo malo opsirnije sto se tice tvog pitanja,rekao sam da je to vrsta dzinskog napada ili opipavanja pulsa napadnute osobe od strane dzinna,kojim ce konstatovati dali ce i u buduce posjecivat izabranu osobu ili ce napadnuta osoba prekinuti napade time sto ce staviti kraj nezeljenim posjetama.Znamo da su dzinni znatizeljni,nekim nasim cinom mi pridobijemo njihovu paznju pa oni sacekaju pogodan trenutak kako bi izvrsili prvi kontakt,a najbolja prilika za kontakt je ta kada lijezemo u postelji trenuci izmedju jave i sna,moze biti i duboki san al je cesce ona situacija izmedju jave i sna,tada napadnuta osoba biva ukocena od strane dzinna,nepomicno tijelo,strah,nemogucnost govora,sve to traje kratko vrijeme,u tim trenutcima dzin pokusava probit barikadu tijela kojim je zelio da se nastani u tijelu.Napadanuta osoba u tim trenutcima nemoci zatrazi zastitu kod Allaha pa se cesce napad prekine i osjeti se polagano popustanje ukocenosti sto je znak da je napad odbijen,jedne mi je prilike jedan musliman rekao da je osjetio tu vrstu napada,bio je premoren a uz to i malo popio,kaze dosla je neka senka i bacila se na njega.Kaze musliman ja sam izgovorio Bismillah ,a onda je cuo glas od te senke koja mu je rekla Ti i Bismillah i pocela da mu se smije..napadi nisu prestali bili su ucestaliji.Nekome se desava da osjeti zebnju prilikom spavanj ,jezu,neko cuje korake ,neko vidi sjenu koja stoji ispred kreveta..Sve su ovo metodi kojima dzinn posjetilac daje do znanja da ceka pogodan trenutak pokusaja ulaska u tijelo zeljene osobe.Sta je na nama cinit? i kako se spasit ?Allahov Poslanik salallahu alejhi we selem je rekao da se abdestimo prije lijeganja u posteljuj,er je prvi stit od ovih nezeljenih posjeta abdest..onda nas Allahov Poslanik salallahu alejhi we selem poducava sta reci da bi se zastitili od napada,Allahov Poslanik salallahu alejhi we selem bi puhnuo ,plucnuo u svoje dlanove tri puta pa bi proucio suru Ihlas -Kul hu wallahu ehad-suru el Felek i \Suru en- Nas,ovo bi ponovio tri puta..onda nas je Poducio Allahov Poslanik salallahu alejhi we selem da proucimo Ajetul Kursiju za koju je rekao da je stiti za onoga koji spava od sejtansko dzinskih napada sve do sabaha, a u drugom hadisu je rekao salallahu alejhi we selem ko prouci zadnja dva ajeta sure bekare da mu je to dovoljno.Ako su napadi ucestali ostavite uplajeno svjetlo u sobi u kojoj spavate,kao sto je jedna sestra pitala u poslanoj privatnoj poruci..Naucite na vodu Suru el Fatiha suru Ihlas,suru El Felek,suru En Nas i Ajetul kursiju,pa vodom poprskajte svaki cosak sobe ,,jer se je jedne prilike desilo jednom ashabu koji je dosao kasno kuci pa nij htio budit ukucane pa je zanocio u jednoj napustenoj kuci..kad je legao osjetio je prisustvo dzinna i vidio senke ,ustao je i naucio na vodu i poprskao svaki cosak mjesta gdje je legao,senki vise nije bilo niti je osjetio prisustvo dzinna..eto dragi moj brate bajro nadam se da ce ti ovo koristiti,a ujedno je ovo i odgovor sestri koja mi je poslala poruku..selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Odgovori