Pogledaj neodgovorene postove | Pogledaj aktivne teme Danas je Sub Nov 18, 2017 4:50 am

Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
 pitanje 
Autoru Poruka
Posmatrač

Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 11:40 am
Post pitanje
Selam alejkum,

Razgovarala sam sa jednom zenom koja mi je rekla da je najbolja zastita od sejtana da proucim sure nas i felek i to da na pocetku umjesto 'euzubillahi...' kazem 'neuzubillahi...' nisam do sada nikad tako ucila, niti namjeravam, jer po mom misljenju nema opravdanog razloga. sta vi mislite?

Ned Dec 18, 2011 11:42 am
Veteran

Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Post Re: pitanje
Esselamu alejkum,

Da tako treba u Kur'anu bi pisalo tako kako ona kaže. To je direktno iskrivljavanje Allahovog swt govora. To je maximum zablude. Pogledaj da se ne družiš sa tom i takvim osobama jer će i šejtan umiješat svoje prste pa ćeš počet sumnjat u ispravnost toga.

Npr. Šejtan će se potruditi da obezbijedi da se džini povuku svaki put kad ti nepravilno proučiš samo da bi ti pomislila kako je to ispravno. To je jedan primjer do čega može doći.

Ako se može se tom osobom pričat na ljudskoj razini, postavjetuj je da se pokaje zato što je to rekla. Allah je rekao u Kur'anu da je Kur'an sačuvan od iskrivljavanja, dodavanja i oduzimanja, pa znači nema niko pravo da dodaje. Ako Poslanik s.a.w.s. nije ništa dodao na svoju ruku, kako neko drugi ima pravo. Ona čak nema pravo da uvede neki propis u vjeru, a kamoli ovo direktno nijekanje vjere.

Samo mogu reći, subhanAllah. :S

Ned Dec 18, 2011 10:09 pm
Profil WWW
Posmatrač

Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 11:40 am
Selam alejkum,

Hvala vam puno na odgovoru. Inace, ta zena je obavila hadz, pokrivena je... Pa me bas zacudilo sto me 'posavjetovala' s necim takvim. Neka vas dragi Allah dz.s. nagradi!

Uto Dec 20, 2011 4:59 pm
Veteran

Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Ma naši bošnjaci su specifični u pogledu Islama.. Dosta ima neke tradicije, gatki, praznovjerja i td., a sve nekako u "dobroj" namjeri.

Uto Dec 20, 2011 6:47 pm
Profil WWW
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Odgovori na temu   [ 4 Posta ]