Imad Ebu Tesnim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od kamilica » Sub Sep 21, 2013 4:12 pm

miran posalji mi broj tog imada ,mozda mi zatreba nek se nadze pri ruci,mozda covijek ima neki savijet bas koji covijeku zatreba,niko nije rodzen da sve zna,ko pita taj ne skita,selam

Edin75
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 03, 2013 11:08 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Edin75 » Ned Nov 03, 2013 11:55 pm

Selam aleykum!

Bez ikakve skrivene i zle namjere , a obraćam se ljudima koji traže pomoć kod učača rukje ....

Većina , velika većina ljudi nema problema ni sa dzinima ni sa sihirom nego su sami sebe ubijedili da imaju takav problem , a u stvari imaju određen psihijatrijski problem ...
Neki ljudi bi platili svim što imaju da im neko , bilo ko kaze da nisu psihijatrijski slučaj nego da je u njima dzin , da im je napravljeno i slično ...

S druge strane , večina velika večina učača rukja izvlači i posljednju marku iz takvih ljudi , uče im nebrojen broj rukja , godinama se uče rukje ljudima , uče se rukje ljudima koji ne klanjaju nema veze platio je , nije klanjao nije se pridrzavao uči mu ponovo rukju platio je itd , za primjer su neki moji prijatelji kojima su uzeli imad , abdurrezak i slični 5 hiljada maraka kroz odredjen vremenski period liječenja , kod imada su plaćali po 100 euro po rukji , kod abdurezaka 40 km tarifa , posalje te po med koji kosta 30 km itd , kad je jedan dobio otkaz u sloveniji u vrijeme recesije nije imao dobrodoslicu nijednom od učača bez plaćanja ... Nema para nema rukje hehe , a sve ijedan učač su mu rekli sihr dzini ... a čovjek beš vakat klanja ...
Moje mišljenje je da su učači rukje nakon iskrenog nijjeta upoznali neograničenu količinu novca koju mogu izvuć iz ljudi , izgubili su nijjet , stekli veliko bogatstvo i primakli se vrlo blizu nadri hodzama i sličnima barem po uzimanju para od ljudi ...

Uzrok psiholoških problema kod većine ljudi je stres , neimaština , neuredjen društveni život , nerealnost samog tog čovjeka u vremenu i prostoru , ne negiram postojanje dzina , sihra , i prije posjete bilo kakvog učača rukje trebali bi se javiti psihijatru da zatraže mišljenje ... Većina problema koje imaju riješe se običnim antidepresivom što je bio slučaj kod mog prijatelja kome sam ja preporučio odlazak psihijatru , da bi nakon mjesec dana uzimanja redovne terapije nestali svi simptomi ... sada povremeno popije persen na biljnoj bazi - persen lijek za sihr hehe - nije persen lijek za sihr nego taj moj brat i prijatelj nije ni imao sihr .... sihr je bio put da mu uzmu pare ...

Inače u životu sve funkcioniše na principu ubjedjenja , ako si došao sa ubjedjenjem da imaš sihr ili dzine s tim uvjerenjem češ i otić od učača rukje , opet napominjem ne negiram postojanje takvih problema kod ljudi ali su rijetki , recimo u 1 % slučajeva , jedna sestra je u komentaru rekla " lakše joj bilo nakon razgovora " čisti psihijatrijski slučaj , nju je samo neko trebao saslušat , vjerovatno dotad nije niko i to joj je pomoglo ...

Braćo i sestre ; tražite od učača rukje da vam napismeno daju da ste bolesni od sihra , dzina , da vam napismeno daju koju terapiju da pijete sa njegovim potpisom imenom i prezimenom , i tražite da vam napismeno daju koliko ste platili terapiju i da vam napismeno daju da će vas izliječiti u roku u kojem kažu .... nedajte da vas farmaju i ubjedjuju i beskonačno učenje rukje , beskonačno plaćanje dokle imate novca ... kad nemate novca prepušteni ste sami sebi , jedna je rekla , nabrao joj trave za 500 eura šta je taj marihuanu brao hehe ...

Ako ima neko od učača što su rijetki da radi radi Allaha swt , pa prouči rukju ne traži naknadu pa mu neko da hediju ok , njegov nijjet je nadat je se dobar , ali određivanje tarife liječenja kod takvih je nijjet jako sumnjiv , desetine ljudi prime dnevno i uzmijau stotine maraka dnevno nema tu čistog nijjeta tu je samo novac ...

Ako se neko našao u mojoj prići neka mi se javi mogu mu preporućit dobrog psihijatra , koji izda napismeno dijagnozu , napismeno odredi terapiju i garantuje da će čovjeku bit mnogo bolje ukoliko bude pio lijekove ... ne uzima novac za badava ...

Inače i ja sam bio teško bolestan i sada sam hvala Allahu swt dobro , beš vakat klanjam , obavio hadzdz , redovno idem na posao , čvrsto stojim na nogama ...

Selam aleykum ...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad » Pon Nov 04, 2013 6:45 pm

Edin75 napisao: Većina problema koje imaju riješe se običnim antidepresivom što je bio slučaj kod mog prijatelja kome sam ja preporučio odlazak psihijatru , da bi nakon mjesec dana uzimanja redovne terapije nestali svi simptomi ... sada povremeno popije persen na biljnoj bazi - persen lijek za sihr hehe - nije persen lijek za sihr nego taj moj brat i prijatelj nije ni imao sihr .... sihr je bio put da mu uzmu pare ...
Selam

Možeš li malo objasniti kako ferceraju psihijatriski slučajevi. NA forumu smo čuli svakojaki priča o stanju oboljelih od sihira.

Možeš li pobliže objasniti stanje tog tvog prijatelja, Ukakvom se sada stanju nalazi glede vjere i kakve trenutno ima probleme.

Opšte je poznato da HAsan uzima velike svote novca,

Edin75
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 03, 2013 11:08 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Edin75 » Pon Nov 04, 2013 9:15 pm

U ovom vremenu ubrzanog života , kad brat brata nepozna niti gleda , kad se trci za imetkom , neki jedva prezivljavaju , neimaština , svi traže svoje , ljudi se preforsiraju , neki su rodjeni slabi labilni , ne snadju se ljudi jednostavno u vremenu u prostoru , neki nemaju nikakvih osjecaja takvi ne oboljavaju ni od psihe ni od dzina , na drugoj strani neki super osjecajni sve ih pogadja , neki previše troše energije i novca da budu ono što ustvari nisu , predstavljaju se jakim u stvari su slabi , dovedu sebe u bezizlaznu porodičnu , ekonomsku , društvenu i dr situaciju ...
Psiha je jedna čaša koja ima zapreminu različitu od osobe do osobe , kod nekog velika kod nekog mala , i kad se napuni prolije se a kad se prolije nastaju razni problemi ...

Taj moj prijatelj je počeo redovno klanjat prije više od 10 godina i nije ostavljao namaz ni u vrijeme težih problema , a ni nakon izliječenja , stabilan je u vjeri on , to je ubjedjenje u čovjeku , odraz ubjedjenja su njegova djela ...
Njegovi problemi su bili gušenje u prsima bez fizičkog razloga , lupanje srca , zujanje u ušima , nesvjestica , dezorjentacija , bukvalno zablokira na par sekundi nezna gdje je i sl
i svi su ga ubijedili od braće oko njega do učača rukije da je u pitanju sihr , sve dok nije iznio meni slučaj znajući da sam ja imao sličnih problema ... dovoljno mi je bilo pola sata da shvatim da on ima psihicki problem nakon što sam mu dao list papira i podijelio ga linijom na pola , i rekao mu na jednu stranu piši loše stvari koje su ti se desile u životu a na jednu stranu dobre ... nisu mogle stat na papir loše stvari koje su mu se dogodile .... I liječili ga par godina uzeli mu kako je on vodio evidenciju 5000 km za taj period , hodao od jednog do drugog dok nije ostao bez posla u vrijeme recesije i tad više nije imao kud , ostavljen od svih
Bolestan čovjek bio dao sve da se izliječi , a loši ljudi od pojedinih doktora, nadri hodza i pojedinih učača rukije jedva čekaju takve ... i farmaju ih sve dok im ne uzmu i zadnju marku ...
Opet napominjem da ne negiram postojanje problema sihra i dzina , ali je to vrlo mali procenat ljudi manji od 1 % , ostalo su psihički problemi ...

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od kamilica » Pon Nov 04, 2013 10:14 pm

edine procitao sam tvoje izlaganje,ima dosta istine sto si napisao,o tim koji lijece i koji skidaju sa oprostenjem i gace sa ljudi u stanju su da covjeku uzmu i zadnju veceru sa stola,ali ja poznajem neke ali bih svakom preporucijo mehmedaliju karamujica iz maoce ,covjek u opste nejma cijenu nit trazi ,bijo sam licno kod njega par puta,i za drndica u gradaccu isto garantujem,zato sto sam licno ocima gledao i bijo kod njih.ali odkud poslije rata ovolika oboljenja u bosni ,i odkud da se stvore te hodze i koji lijece da ih ne nabrajam,na takvom malom prostoru bosne i hercegovine ima ih na hiljade ,rat je ucinijo svoje tu nejma govora,poslije ratni sindom ,neimastina,nezaposlenost,sve je to igra sa zivcima,ali ima ih dosta koji su fasovali od dzina i sihra,i ja sam jedan od zrtava,kad sam radijo rukiju tresao sam se ko jermenija,ipak to nisu zivci.tako je to.selam

Edin75
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 03, 2013 11:08 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Edin75 » Pon Nov 04, 2013 10:43 pm

Upravo o tome ja pricam , ucenje rukija , tjeranje dzina , lijecenja sihra mjesecima , godinama sve dok ima para , kad nestane para zaboravi kod vecine učača , to je bruka i sramota za one koji se izjasnjavaju sljedbenicima ehli sunneta ... a nadri hodze ne komentarišem oni su davno prodali dušu ...
Ok rukija ima dzin ili nema ima sihr ili nema , kakvo farmanje novca , istjeraju ljudima i zadnju kravu iz štale ... kad nestane novca cesta i to bas od ovih sto se izjasnjavaju sljedbenicima sunneta , našli su oni hadis da je ok naplatit , da ok je naplatit ali nije ok izvlacit novac iz ljudi , poigravat se sa psihom ljudi ...
Ima dosta ljudi koji su na rubu zivaca i trest ce se ko fukushima kad im se uci rukija jer si u polumracnoj prostoriji okruzen hiljadama knjiga na policama , učen čovjek ti uči na uho , oči ti zatvorene , dosta ljudi ce se trest iako nema dzina u sebi ni sihr , zasto zato sto su na rubu brate ...
Na kraju kazu nisi se pridrzavao ... do tebe je nikad nije do njega ...
Ljudi koji se bave liječenjem Quranom trebali bi prije toga završiti studij medicine -psihologije i onda se baviti liječenjem ljudi da znaju napravit razliku ... sve ostalo je igranje sa zdravljem i sudbinama ljudi

Ako ima neko da je se izdavao novca učačima rukije , lošim doktorima ovima onima , a nije mu bolje , nek se meni javi ja cu ga uputit pravom i odgovornom psihijatru , a ja sam kroz svoje liječenje upoznao loše doktore i nadri ljekare , učače rukija , šteta kad se napravi teško ju je popravit

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Enes » Uto Nov 05, 2013 12:30 pm

Na ovom forumu, sve manje i manje uzimam ucesca jer vidim da niko nista ne cita. Ako odgovorim, u mom odgovoru mnogi prepoznaju grubost i oholost. A oni koji su imali prilike da me upoznaju uzivo shvataju da se moje pisanje na forumu i uzivo uveliko razlikuje.
Nije isto nesto procitati i gledati u covjkea kad ti objasni.

Pokretac ove teme, osoba pod nickom ''Miran'' pokrenio je nekoliko tema u kojima trazi novog ucaca, jer ni sa jednim nije bio zadovoljan.
Cak je bio i kod mene i prepoznao sam, kako to Edina navodi da treba biti spiholog, da momak ima prolem ali da ga resava na pogresnom mjestu tj putem rukje ga nikada nece otkloniti...drugim rijecima da se obati psihijatru.
Na fin nacin pokusao docarati, nije bilo koristi, kada sam otvoreno to rekao na nekoj od tema, mnogi su se zacudili mom nastupu, jer ne mogu da vjeruju da neko ''zeli'' da bude bolestan.

Kao prvo savjetujem ti Edine da procitas ovu temu i ostale, pa da vidis da nisu svi isti i da postoji razlika od ucaca do ucaca.
Sa dosta toga se slazem sa tobom, osim da je puno vise bolesnih nego sto je on napisao, 1%.

Nije kriv rat za ovo stanje kod naroda, kriva je demokratija!
Mnogi ce se nasmijati i reci sta valjam gluposti, ali posljedica danasnjeg stanja ovog naroda je posljedice prevelike slobode.
A ta posljedica dovodi do ne znanja a ne znanje dovodi do bezobrazluka i nepostivanja osnovih ljudskih vrijednosti.
Ne postuju se roditelj, pa se to nepostovanje prenosi na ucitelje, nastavinike, prof a samim time ako se neko ne postuje, ne uzima se od njega da taj nesto zna pa postaju svi pametni i svi traze svoje ''pravo.'' A to pravo je zasnovano na kojim ljudksim vrijednostima???

Kao sto si mogao osjetiti na svojoj koži, nažalost i tvoji prijatelji, svaka greska se skupo placa.
Prodavao covjek kospice od jabuke par komada po cijeni od 3 km i tvrdi da se od njih pametni. Kupi to jedan prolaznik i pocne da jede. Kad je pojeo shvati da je prevaren i vrati se onom prodavacu i kazemu:
''Ti si mene prevario. Za te pare sam mogao da kupim kilogram jabuka, pa iz svake jabuke mogao sam da izvadim puno vise kospica! Vrati mi moje pare.
A prodavac mu hladno odgovara:
''Jesam li ti rekao da se od ovih kospica pametni.''

Na ovoj istoj temi, ako si procitao i na mnogim drugama, napisao sam da ima ljudi naplacuju velike sume ali niko mi se ne vjeruje. Da ljudi nakon sto procitaju o nekom lose iskustvo ne vjeruje, nego ide ''izmislajti toplu vodu'' pa kada se opece sa losim iskustvom i potrosenim hiljadama maraka dode ovdje i sve trpa u isti kos (Tema koju je pokrenila osoba pod nickom dragon).
Prvo sto im prolazi kroz glavu, da to sto sam rekao o doticnom) jeste da sam ljubomoran na njega i njegovo popularnost i slicne gluposti. Daleko od toga ali istinu je tesko prihatiti.

Samo na ovoj temi postoji covjek koji ne zna nista uciti pa je u pocetku bio ''travar'', poslije je bio ''efendija'' pa za kratko vrijeme je postao ''hafiz.'' Pokrenio svoju stranicu i djelio savjete i naplacivao ljudima declitar ''naucene vode'' i declitar maslinovog ulja, za samo 700 USD...da se grubo izrazim :''Svaka roba ima svoju budalu!''

Vracamo se opet na pocetak o ucenju i postivanju odredenih ucaca. Ne pisano ''pravilo'' kod nasih bosnjaka jeste da ako neko uci rukju i arap je, one je enciklopedija znanja...a bosnjo kad uci...samom cinjenicom sto je arap, automatski se pomislja da je najbolji i njemu se slijepo vjeruje. Kada se izgubi povjerenje u tog covjeka, onda se gubi povjernje i prema drugima.

Mnogi na ovom forumu, ide kod raznoraznih ucaca i nakon toga ovdje se raspituju o odredenim stvarima sto im je ucac rekao. Pa valjda bi bio red da taj neko ko im je dao terapiju i da im objasni sta i kako i da im da priliku da ga pitaju o evenutalnim nejasnocama a ne samo proucena rukje, idemo sljedeci...

Zaista treba biti psiholog, poznavati u najmanju ruku obicaj jednog naroda. Naš(balkanski ili bošnjacki) mentalitet je jako specifican. Kako mi ne mozemo razumijeti odredene obicaje u arapskom svijetu, tako ni oni ne mogu razumijeti odredene stvari u nasem svijetu.

Tacno je da nisu svi bolesni, nemoguce je za sve sto se desi da su krini dzini i sihiri! Ima dosta stvar koje su do nas. Svakom ko se lijeci na provm mjestu skrenem paznju da mora da promijeni sebe, da ne treba da ide od ucaca do ucaca i da u tim ljudima traze spas.
Nazalost i kod mene ima dosta ljudi koji dolaze mejsecima na rukju. Kad me pitaju kada zavrsimo sa rukjom, kad cu opet doci, odgovaram vrlo drsko: ''Sta ces mi?''

Zasto?

Pa zato sto nije resenje da dolazi meni nego da se mijenja i trazi resenje u sebi sta nije u redu. Stalan odlazak ucacu je isto kao da zivite godinama u nekoj stranoj drzavi i necete da naucite jezik, stalno nekog trazite i molite ga da ide sa vama da vam prevodi.Svi ce pomoci par puta, ali da ce biti stalno za vas???
NECE!
Netko ce se izvlaciti i traziti kojekakva opravdanja i ispasti licemjeran a netko ce biti ''drzak'' kao ja i reci ce nauci i ti sta god, sta ti fali, nisam ja nista bolji ni pametniji od tebe!

Ako se problem ne rijesi na par rukji, nece se rijesiti ni godinama.

Vidim izmedu ostalog da je cesto puta zamjerka nekom sto naplacuje ogromne novce.Slazem se da je to drsko i bezobrazno. Mozda u nekim situacijama opravdano ali u vecini bezobrazno.

Znam da mnogima nece biti drago ni ovo sto cu napisati ali da se samo malo pozabavimo matematikom, nije tezak zadatak:

a x b = c

ako uzmemo da je:
a – broj ljudi koji dodu na grupunu rukju i krece se u prosjeku 30 osoba
b - je kolicina novca koji ce svaki koji prisustvije rukji ostaviti a krece se od (10 do 200 KM) a uzecemo neki prosjek od 20 KM
c – cijena jedne grupne rukje

vrlo lako se da izracunati i shvatiti da se, nazalost, sve vrti oko novca i to velikih cifara...malo je onih koji su krenili da to rade iskljucivo radi pomoci covjeku u nevolji i iskreno ostali pri tome....
Molim Allaha da nas sacuva svakog zla, da nam snage i odrzi nas na pravom putu!
Amin.

Samo pogl4eajte ajet koji je na vrhu foruma, sve ce biti jasno...a samo razumom obdareni pouku primaju...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad » Uto Nov 05, 2013 3:36 pm

Edin75 napisao: Opet napominjem da ne negiram postojanje problema sihra i dzina , ali je to vrlo mali procenat ljudi manji od 1 % , ostalo su psihički problemi ...
Ne znam kako si došao do ovog procenta od 1% ai bi biloidealno da je to tako, U društvu bi sve bilo potamam , sihirbazi ne bi imali posla učači rukje takođe. Ovdje bi se moglo zarotirat ovaj procenat ali opet bi bilo netočno:

Danas imamo na tisuće sihirbaza ,prevaranata i kojekavih glupaka. Ako se fokusiramo na BH 1% na dva miliona bošnjaka islamske vjeroispovjesti to dođe 20 000 pojedinaca. Ova cifra bi se mogla odnositi samo na one koji traže lijeka na ispravan način , Šta je sa ostalim!? koji idu od sihirbaza do sihirbaza.

Treba vidjeti šta znači terminološki sihir . Evo jedna link pa koga interesuje neka pročita;

http://islamomponosna.blogspot.com/2013 ... -sihr.html

Ako pogledamo koliko smo ovisni o TV , fb koliko se naš pogled zalijepi za tog jednookog dedžala jasnoje da se radi o obmani , ( sihir = obmana)

Danas, sigurno problem sa sihirma, ako pogledamo terminološko značenje ima 90% populacije . NA koji način će se to liječiti to je drugo pitanje. Sve halal metode su dozvoljene.

U ovoj raspravi akcenat je na učačima koji uzimaju novac. UVjek sam bio zagovornik da čučač bi tebao da ima svoju cijenu ,kolika je ta cijena lahko je utvrditi, ima tržište rada time bi se mnoge dileme riješile . Liječenje sihira treba shvatiti kao školu i tu učač dolazi do izražaja ,:

Uglavnom radim sa osobama koje su "medicinski slučajevi" i sve i jedna osoba kojoj sam preporučio da posjeti nekog od učača je bila opravdana i tačno. Sinergijom terapija može se postići daleko više i brže .

Ono što je možda važno shvatiti je to da danas ogromna većina opsihirena, samo je pitnaje koliko procentulano djelovanje na svaku pojedinačnu osobo, a može se kretati od 1-10% i manji broj osoba koje imaju uticaj sihira na psiho fizičke sposobnost sa 70 %. Postoje osobe sa prirodnim poremećajem u kombnaciji sa sihrima .

Kako na koji način sihir deluje to je ne poznanica , koliko se gubi enzima, minerala , vitamina, kolika je sposobnost ćelija da noralno funkcioniše sa i bez utjecaja sihira

Ako pogledamo samo enzime u ljudskom tjelu dovoljno je da nam bude jasnije oko određenih poremećaja kojem je sigurno uzrok sihir,zavist, ljubomora,
Enzim je biološki katalizator, protein tj. može utjecati na brzinu kemijske reakcije.
Enzim acetilkolinesteraza se nalazi u krvi i živčanim stanicama

Enzimi su neophodni za život kakav poznajemo, jer su mnoge reakcije koje se odvijaju u stanicama organizma prespore te bi vodile do bitno drugačijih produkata koje organizmu ili ne trebaju, ili bi štetili. Pogreška (genetske mutacije, nedovoljna proizvodnja, ili hiperprodukcija enzima) jednog jedinog enzima može biti glavni uzrok teških genetskih poremećaja. Tako je, primjerice, poremećaj fenilketonurija rezultat pogreške enzima fenilalanin hidroksilaza, koji katalizira prvi korak u degradaciji aminokiseline fenilalanina. Ako ovaj enzim ne radi kako treba, i ne degradira aminokiselinu na predviđeni način, neograničena proizvodnja fenilalanina će dovesti do mentalne retardacije. Postoji i još čitav niz oboljenja, pod zajedničkim nazivom enzimopatije, čiji je uzrok mutacija gena, a posljedica nedostatak nekog enzima.
kamilica napisao:ali odkud poslije rata ovolika oboljenja u bosni ,i odkud da se stvore te hodze i koji lijece da ih ne nabrajam,na takvom malom prostoru bosne i hercegovine ima ih na hiljade
Uvjek je toga bilo , Sada je to isplivalo na površinu zbog interneta i boljeg protoka infomacija.
Malo je onih koji se bave ispravnim načinom liječenja u BH.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Haris » Uto Nov 05, 2013 6:35 pm

Čudno je to što kad odemo doktoru medicine on nam da svoju prognozu ili uputi nas dalje drugom specijalisti, i mi to sve vjerujemo, ali kad te neko posavjetuje ljudski, tu smo tanki i obići ćemo 1000 učača ne bi li šta postigli.

Uzmeš za primjer doktora koji ti kaže da ostaviš duhan, alkohol ili bilo šta, i ti to bez problema ostavljaš, jer istina, doktor je školovan. A uzmeš sa druge strane za primjer Enesa ili nekog drugog učača sa iskustvom od 10 i kusur godina, i kad te posavjetuje kako postupit, nema tu, oni su tanki, ništa oni ne znaju, idemo dalje do sljedećeg.

Problem je što mi uzimamo ono što nam godi. Doktor kaže ono što nauka otkriva, a npr. Enes govori ono što je Kur'an davno rekao, kaže ti ostavi alkohol, popravi svoje stanje, upostavi namaz, al' ne.. Šta ti znaš Enese? Šta ti Almine? Šta ti Nisade? Svi ste vi tanki..

Oni ti nasavjetuju ono što je Allah rekao, pa zar doktor medicine ide ispred Allaha i zna bolje od Njega??

Kao što veli Enes, ima tu na vrhu jedan ajet, krupno napisan. Tu je ključ lijeka. Na svojoj koži sam osjetio. Samo treba pronaći postupak kako se dolazi do tog. Neko treba promijeniti svoje ponašanje, kod mene je bio slučaj da sam se moram borit sa problemom 1 na 1, direktno opirući se. Ali na kraju se isplatilo. U svakom slučaju je važio ajet za mene.

Edin75
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 03, 2013 11:08 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Edin75 » Uto Nov 05, 2013 11:06 pm

Brate Enese ovo si dobro rekao ;
"Ako se problem ne rijesi na par rukji, nece se rijesiti ni godinama"

Upravo o tome ja prićam , ljudi dolaze da kupe sreću , da im se kaže da je sihr iako i on sam zna da nije , ali se osjeća bolje kad mu neko od autoriteta kaze da nije psihicki poremecaj,
dosta tih ljudi je upravo samo krivo što se dovelo na rub psihicki , porodični i svaki drugi ali ih ipak ne treba farmat ...

Ali svi vi koji pokušavate pomoć ljudima sa iskrenim nijjetom , trebate sa posebnim oprezom da pristupate ljudima koji vam dolaze , ljudi koji boluju od psihickih poremecaja cesto nisu u stanju da shvate stvarnost iz opravdanog razloga jer ih je bolest dotukla , njihov intelekt je u tim momentima na nivou djeteta od 5 godina izgubljenog u mrkloj šumi , lahko ga je ubijedit u bilo šta , zašto on je došao po " NADU" kod bilo koga ko mu je moze dati , oni ne mogu razumno da postupaju , razumno da shvataju ...
Ako oni ne mogu razumno da postupaju postupajte vi ...

Allah swt smilovao nam se svima ...

Selam aleykum

Odgovori