Imad Ebu Tesnim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Ummah » Ned Feb 12, 2012 2:29 pm

Esselamu alejkum.

sjetila sam se jos neceg vezano za imada. pozitivno je. znam da je tad, te godine kad sam isla kod njega, kod njega bio jedan momak o kojem je on vodio racuna. lijecio ga je. sjedio je ispred njegove kuce i pod jednim stablom je ucio kur'an.

jos bih da kazem kako ne mislim nista lose o imadu, niti bih smjela da bilo sta osudjujem, samo sam eto prenijela to vezano za cijenu. nekad bilo... ocigledno je da on radi i bez novca za posebne slucajeve.da ga Allah nagradi. amin.

razni ucaci razlicito postupaju glede novca, a mi smo tu da razmijenimo iskustva kako bismo znali ko nam odgovara i sta je to sto mozemo da ocekujemo.

kako neko rece bilo bi dobro da postoji neka opsta tarifa, pa da covjek ne 'mozga' koliko ce i sta ce.

nejse. toliko od mene.selam svima!

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Pon Feb 13, 2012 6:28 pm

Selam, možda je prebrzo reći da je sihirbaz bez još dovoljno podataka, ali ako prodaje flašu tamne tekućine za 500 maraka, e to je veoma sumnjivo ali ne zbog cijene već zbog tajnog napitka koji možda sadrži SIHR. Ne ide to tako braćo i sestre, liječenje je Kur'anom a ne tajnim napitcima. Musliman mora znati što unosi u svoje tijelo.
Slučajno sam i travar pa znam o čemu pričam. Liječenje travama ne ide tako što ti travar pravi tajni čaj, već ti sam sebi praviš čaj i piješ svaki dan. Opet kažem, nije problem u cijeni, već u načinu liječenja. Ne bi bio problem ni da traži milion maraka, ali metod i način liječenja su mu sumnjivi na osnovu podataka iznesenih na ovoj temi.

Allah svakako najbolje zna.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Pon Feb 13, 2012 6:31 pm

Miran napisao:ne daje naučenu vodu ali daje neko piće, ne bih znao reći šta je. Ne znam je li išta naučeno na njega.
A kakvo je to piće, koka kola u prahu? :lol:
To što on daje nekakvo piće je veoma sumnjivo jer se tako ne liječi od sihra.
Tako sihirbazi sihrom liječe sihr.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od akhi » Pon Feb 13, 2012 7:27 pm

Zasto bi pice kao pice bilo sumljivo?

Nema neosnovanog sumljicenja.

Allah, subhanehu ve te'ala, kaže: „O vjernici, klonite se mnogih sumnjičenja, neka su sumnjičenja, zaista, grijeh. I ne uhodite jedni druge i ne ogovarajte jedni druge!" (Prijevod značenja El-Hudžurat 12)

Ako osoba ispolji javno islam, nema optuzbi bez jasnih dokaza.

Ne treba se ni ici nepoznatim ucacima, jer je dosta sahira po BiH.

Moze se pitati u vezi Imada neku bracu iz mjesta u kojem zivi.

Abdurrezzak je poznat kao dobar ucac iz tog kraja, a Allah najbolje zna njegovo stanje.

Napitak moze biti recimo caj od senne ili istucani listovi sidra sa vodom.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Sre Feb 15, 2012 4:57 pm

akhi napisao:Zasto bi pice kao pice bilo sumljivo?

Nema neosnovanog sumljicenja.

Allah, subhanehu ve te'ala, kaže: „O vjernici, klonite se mnogih sumnjičenja, neka su sumnjičenja, zaista, grijeh. I ne uhodite jedni druge i ne ogovarajte jedni druge!" (Prijevod značenja El-Hudžurat 12)

Ako osoba ispolji javno islam, nema optuzbi bez jasnih dokaza.

Ne treba se ni ici nepoznatim ucacima, jer je dosta sahira po BiH.

Moze se pitati u vezi Imada neku bracu iz mjesta u kojem zivi.

Abdurrezzak je poznat kao dobar ucac iz tog kraja, a Allah najbolje zna njegovo stanje.

Napitak moze biti recimo caj od senne ili istucani listovi sidra sa vodom.
Može biti čaj, a može i sihr.
Senna se koristi za kupanje, a ne da se pije. Travar sam i znam dosta o ljekovitom bilju.
Pa mene je odmah neko optužio da sam novi Turavi, bez ikakvih dokaza iako imam porodicu i djecu, učitelj sam i aktivan u dawi kako na internetu pa tako i na javi, pa je poslije obrisao. Nema problema. Ne ljutim se jer sve nas spopadaju džini, i mene napadaju kad god im se ukaže prilika. A ne smeta mi ni ko radi iz koristi jer je po Islamu dozvoljeno da se plati i naplati. Znači ponavljam, nije problem u plaćanju i to nije znak korupcije.

Ono što je nedozvoljeno po Islamu je da ne znaš šta je to što piješ i jedeš, musliman mora znati šta unosi u svoje tijelo. Nije nikakva pamet učiti Kur'an, to i mala djeca znaju, ali je problem u eventualnoj korupciji i pogrešnoj metodi rada.

Znači ako je ovo liječenje Kur'anom, hajdemo o tome razgovarati. Opet ponavljam, šta je to što je dao da pijete, pitajte ga i ne bojte ga se jer je i on običan čovjek kao ti i ja.
Ako je nekome dao nepoznati tamni napitak, pa to je dovoljno za čovjeka koji je obazriv i pazi šta unosi u svoj organizam.
Drugo, bilo je slučajeva da hodža siluje žene kojima uči rukje, zato bez pratioca muškog ne idite. Opet ponavljam braćo i sestre, nije neka pamet naučiti učiti Kur'an ili biti hodža. Džinski šejtani koruptiraju i mnoge tvrđe i jače u vjeri od nekih seoskih hodža.

Treće, ne bojim se nijednog sihirbaza, u americi su legalni i rade otvoreno. Protiv njih se borim Kur'anom nakon što sam vidio koliko je sihr odnio ljudskih života, svako malo se može čuti kako je u naletu džinskog napada čovjek silovao svoju ženu pa zatim zaklao svoje četvero djece ili majka ubije svoju djecu. Ja se ovim ozbiljno bavim i nikoga ne optužujem bez razloga, već vas savjetujem da budete obazrivi i to je sve.

I na kraju, halalite ako se nađete uvrijeđeni. Nisam došao da se svađam, i ako se ja ne ljutim, pa nemojte ni vi.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Enes » Sre Feb 15, 2012 6:17 pm

Olako donosi zakljucke, prvo skocis pa kazes hop.NE ide to tako.
Brate dragi, znas da u islamu moras imati dokaze prije nego sto nekoga optuzis.A i ovo sto pise po forumu, trebas da znas da je javna rasprava, ne poznajes nikoga od ovih ljudi, pa s toga treba da provjeris informaciju, od koga dolazi, je li tacna.A ne da se odmah hvatas i osudujes.Svka prica ima i drugu stranu.

Niko nije rekao da ne smijes da znas sta jedes i sta pijes, ali ako je covjek musliman, uci kur'an, pa ima i odredenih rezultat u njegovom, ne mozes samo zato sto je neko pio ''tajni sastojak'' odmah ga proglasiti nevjernikom....a kazes ne bavis se tekfirom???
Da, nevjernikom, jer onaj tko se bavim sihrom-sihrbaz je nevjernik.Pogledaj prevod 102a jeta sure Bekare.

Sto se tice hidzame, ne znaci da ako nije dio arapske tradicije, bosnjacke, da ako je to nesto sto se krostilio stoljecima kako kroz kinesku medicinu pa kasnije i dalje, da to ne treba koristiti, da to treba odbaciti.Tvojom logickom, mnogi kazu danas sihr ne postoji, o cemu pricaju muslimani, to je nakd bilo i nekad postojalo, to danas nema, izumrlo je....tako i tvoja izjava da hdizama ne moze koristiti pri rukji.

Brate, sve ima svoje zasto i svoje zato.Zao mi je sto ti moram reci ali ti si vrlo ''mlad i nezreo'' po pitanju rukje, rada sa ljudima a mozda i u vjeri.
KAzes, ako je lijecenje Kur'anom probaj to raditi sa hadisom?
Da te upitam, tvojim slijedom i tvojom logikom: STo nisi naucio klanjati iz Kur'ana, nego si to naucio tako sto su ljudi prenosili kako je poslanik saws klanjao?

A znamo da je namaz stub vjere i sta ulema govori o onima koji svjesno izostavljaju samo jedan namaz?Znaci namaz je osnova a nema u KUr'anu opisan kako se obavlja, bez namaza si izgubljen.A ako ne ucir rukju, nisi izgubljen, nigjde ne pise da si propao.Cak ima slucajva kroz hadise gdje je zena imala padavicu pa trazila od poslanika da joj pomogne.Pa je poslanik saws za njih uputio dovu samo da se ne skida gola, jer je to radila usljeda napada koji je imala.

Nitko te ne napada, ti si krenio da osodujes tek tako sve zaredom a tvoje znanje je skromno.Ti to htio prihvatiti ili ne.Sto prije prihvatis to, prije ces ispraviti gresku koju cinis.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Sre Feb 15, 2012 10:42 pm

Selam. Enese, zašto me napadaš i sumnjičiš bez razloga, kao moram se prvo dokazati. Šta da dokažem i kome? Čime? Šta sam uradio loše? Dok braniš čovjeka koji liječi tajnim napitcima? Ja sam rekao zašto je taj čovjek sumnjiv i samim time je sihirbaz dok se ne dokaže suprotno, jer musliman mora znati šta unosi u svoje tijelo i on vam mora reći šta je to što vam daje. Je li ne moramo znati? Reci mi?

Kako to da ti je ovaj čovjek ispravan iako ti lijepo navodim ispravne razloge zašto je sumnjiv, ali ti to ignorišeš. Ako liječi travama, pa i ja sam travar pa znam o čemu govorim. Mora vam reći koje su trave i kako se piju, i zašto se piju, koliko dugo se piju i šta liječe. I pored svega morate vi praviti sebi čaj i piti svakodnevno, a ne da vam veliki Štrumph pravi tajni napitak.

Ne poznaješ me, niti znaš moje znanje, tako da prebrzo donosiš sud. Opusti se malo. Ne želim nikom od vas ništa nažao. Halalite na smetnji, ali mnogo ste nagli i nervozni iako razgovaram sa vama na lijep način.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Enes » Sre Feb 15, 2012 11:38 pm

Senad5 napisao:Selam. Enese, zašto me napadaš i sumnjičiš bez razloga, kao moram se prvo dokazati. Šta da dokažem i kome? Čime? Šta sam uradio loše? Dok braniš čovjeka koji liječi tajnim napitcima? Ja sam rekao zašto je taj čovjek sumnjiv i samim time je sihirbaz dok se ne dokaže suprotno, jer musliman mora znati šta unosi u svoje tijelo i on vam mora reći šta je to što vam daje. Je li ne moramo znati? Reci mi?

Kako to da ti je ovaj čovjek ispravan iako ti lijepo navodim ispravne razloge zašto je sumnjiv, ali ti to ignorišeš. Ako liječi travama, pa i ja sam travar pa znam o čemu govorim. Mora vam reći koje su trave i kako se piju, i zašto se piju, koliko dugo se piju i šta liječe. I pored svega morate vi praviti sebi čaj i piti svakodnevno, a ne da vam veliki Štrumph pravi tajni napitak.

Ne poznaješ me, niti znaš moje znanje, tako da prebrzo donosiš sud. Opusti se malo. Ne želim nikom od vas ništa nažao. Halalite na smetnji, ali mnogo ste nagli i nervozni iako razgovaram sa vama na lijep način.
SAmo cu slijediti tvoju logiku (koja je neispravna) tvojim postom cu ti pitati i odgovoriti:
Senad5 napisao:Dok braniš čovjeka koji liječi tajnim napitcima? Ja sam rekao zašto je taj čovjek sumnjiv i samim time je sihirbaz
pa kazes:
Senad5 napisao: Enese, zašto me napadaš i sumnjičiš bez razloga, kao moram se prvo dokazati. Šta da dokažem i kome?
Znaci, ti tog covjeka sumnjicis i okrivljujes da je sihrbaz a i ne znas ga, a nalazis se uvrijedenim time sto se od tebe trazi da se dokazes ko si i sta si da nisi neznalica...sto je puuuuno blaze od nazvati nekog sihrbazom - nevjernikom.Boj se Allaha!

Ako si travar, ako pomazes ljudima, pa niko ti nije branio da pises svoje iskustvo, da kazes ta i ta trava koristi za to i to.Daj da se okoristimo o tvom znanju.Pa kad ubijedis ljude da nesto znas i da im to koristi, sigurno bi te cijenili i postovali.Niko te nije optuzio ni zasto, osim da ne oznajes odredene propise.Tvoja reklama(tvoj kontakt br) i dalje stoji, opravdaj svoje povjerenje koje si dobio na ovom forumu a ne da pokusas da mene dikreditujes time sto ti skrecem paznju da se popravis gdje imas propusta.

A sve tesktove koje sam procitao na internetu govore o tome da se se-na caj pije i da se koristi za ciscnje tijela, kao vrst klistira, ti tvrdis da se on uposte ne pije, nego se koristi za kupanje.OK, ne osporravam da mozda nema koristi i kada se okupa njime, ali kako mozes tvrditi da se ne pije?Pa samim time pobijas znanje svih drugih, cak i famraceuta i tvrdis nesto suprotno.


I da ti kazem na kraju, da nisi spominjao da lijecis Kur'anom, da ne stavljas akcenat na sebe, vjerovatno ne bih ni komentarisao tvoje postove.Ali tvrdis da znas o rukji, dijelis savjete onako iz rukava, ne moze ti proci.RAzumijem i zelju i volju da zelis pomoci, ali ne ide to tako.

Cak sam ti zadnji post, postavio odgovor sa stranice rijaseta, da ne mislis da sam previse radikalan, nego da cak i IZ koja puno toga tolerise, ipak po pitanju transkripcijce, osuduje njeno koristenje.

Ako uzmes pa prelistas forum, pa pogleds broj postova pojedinih clanova foruma, vidjet ces da su pisali puno vise nego ja.Ali su pisali stvari koje su ok i niko im nije stajao na putu.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Sre Feb 15, 2012 11:57 pm

Enese, može biti opasno piti čaj od Henne. Znam da ga neki preporučuju piti, ali ja ne. Zašto si nervozan? Sačekaj da odgovorim i objasnim, a ne odmah sa napadom.
Hajde eto da te upitam, je li u redu liječiti tajnim napitcima? Da ili ne?

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od kenan79 » Čet Feb 16, 2012 6:20 pm

Senad5 napisao:Enese, može biti opasno piti čaj od Henne. Znam da ga neki preporučuju piti, ali ja ne. Zašto si nervozan? Sačekaj da odgovorim i objasnim, a ne odmah sa napadom.
Hajde eto da te upitam, je li u redu liječiti tajnim napitcima? Da ili ne?
Mene interesuju dvije stvari, je li u pitanju senna ili henna? Inace, za sta sluzi?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Enes » Čet Feb 16, 2012 6:33 pm

Se-na je caj koji se koristi za ciscenje crijeva i mrsanje a Henna je kana za farbanje kose tetoviranje - one tetovaze koje traju 15tak dana :)

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Enes » Čet Feb 16, 2012 6:35 pm

Za šta se upotrebljava sena?
Sena, majčin list - koristi se kod zatvora, iritabilnog crevnog sindroma, kod evakuacije crevnog trakta pred dijagnostičke testove, u čajnim mešavinama za čišćenje i redukciju telesne težine.

Kako deluje sena?
List sene se koristi kao laksativ. Efikasno stimuliše pražnjenje creva, a dejstvo se ispoljava 6-10 sati po upotrebi. Utiče na pojačano izlučivanje kalijuma, pa u slučaju predoziranja dolazi do pojave grčeva u stomaku. Kod dugotrajne primene dovodi do gubitka prirodne pokretljivosti creva i pojave “lenjih creva”.



Šta kažu naučna istraživanja?
Komisija E je odobrila upotrebu sene kod opstipacije.

Kako se uzima sena?
Koristi se u obliku čaja, instant čaja, tableta. Čaj se pije uveče pre spavanja, jedna šolja. Senu ne treba koristiti stalno, jer dovodi do stvaranja navike, pa creva izgube normalne peristaltičke pokrete. Pravilo je da se koristi 3 dana do nedelju dana, a za dužu upotrebu bi trebalo konsultovani stručno medicinsko osoblje. Dnevna doza preparata sadrži 20-30mg antrahinonskih derivata, računato na senozid B.

U kojim slučajevima se ne sme koristiti sena?
Senu ne treba koristiti kod različitih oblika opstrukcija, ulceracija i upala organa digestivnog trakta (Hronova bolest, ulcerativni kolitis, abdominalni bol nepoznatog uzroka, krvarenja iz rektuma). Takođe, kod dece mlađe od 12 godina. U toku trudnoće i laktacije ne treba primenjivati senu, jer može dovesti do grčeva kod trudnice, odnosno izlučiti se u mleko i dovesti do grčeva kod dojenčeta.

Koja neželjena dejstva mogu da se jave pri primeni sene?
Kod stalne upotrebe dolazi do pojave grčeva i to je znak da treba prestati sa upotrebom sene, tj. koristiti je samo po potrebi. U nekim slučajevima može doći do pojave mučnine i povraćanja. Hronična upotreba sene i drugih laksantnih biljaka dovodi do povećanog izlučivanja kalijuma, što ima za posledicu nastanak grčeva, slabost mišića, poremećaje rada srca. Dugotrajna upotreba dovodi do gubitka prirodnog refleksa pražnjenja creva i izaziva „lenjost creva“. Takođe, može dovesti do dijareje, intenziviranja menstrualnog krvarenja, pojave krvi i albumina u urinu.

Sa kojim lekovima istovremeno ne treba primenjivati senu?
Senu ne treba duže koristiti sa lekovima koji dovode do gubitka kalijuma (diuretici, kardiotonični lekovi, kortikosteroidi). Takođe, treba obratiti pažnju kod primene sa antiaritmicima i kardiotonicima, jer može potencirati njihovo dejstvo.

Napomena
Kod zatvora se savetuje promena načina ishrane (što više biljnih vlakana – voće: smokve, suve šljive, povrće, proizvodi od celog zrna: integralni, seme lana), dovoljan unos tečnosti, kuvane hrane, a primena laksativnih sredstava treba da se ostavi kao krajnja metoda i samo povremeno, jer stalno korišćenje dovodi kratkotrajno do grčeva, a dugotrajno do stvaranja navike. Upotrebom biljnih vlakana povećava se zapremina crevnog sadržaja, koji vršeći pritisak na zidove creva dovodi do stimulacije refleksa pražnjenja.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Enes » Čet Feb 16, 2012 6:37 pm

Što je kana?

Henna engelski nas Kana (Lat Lawsonia inermis), je biljka koja raste u području Afrike i Azije.
U egiptu se koristila još prije 5000g, za njegu i bojanje sijede kose.
Jača korijen kose i daruje kosi visoki sjaj. Potpuno je prirodna i bez aditiva.

Kupi u Ethno web shop-u.



Priprema

Kanu zamiješajte s limunovim sokom. Smjesa treba biti gustoče jogurta. Boja kane pomiješane s limunovim sokom će postupno potamniti u tamnu, prirodnu duboko crvenu boju. Nakon što ju zamješate pokrijte kanu folijom i ostavite preko noći na sobnoj temperaturi od 21°C, a najkraće 2 sata na 35°C. Dok kana stoji, otpušta boju. Polagani proces u kiselom daje najbolje rezultate. Nemojte miješati kanu s kipućom vodom, jer ćete dobiti kanu žućkasto narančaste boje.



Kupi u Ethno web shop-u.

Primjena

Nanosite ju u razdjeljcima. Počnite odostraga i utrljajte sve do vlasišta te ju nanosite u debelom sloju.
Zatim kosu skupite i umotajte u plastičnu foliju a kožu operite vodom. Na taj način kana će ostati topla i vlažna a kosa će upiti više boje. Na kosi je treba ostaviti da djeluje barem sat vremena, a najbolje i do dva.

Za kratku kosu dovoljno je 100g kane, a za dužu kosu 200g ili više ovisno o željenom učinku.

Ukoliko vam se ne sviđa miris, prokuhajte žličicu cvijeta lavande u vodi, procijedite, te isperite kosu.
Kaniranje opušta, hladi i postoje medicinski dokazi koji govore da kana opušta i umiruje glavobolje.
Obavezno koristite rukavice jer će vam kana obojati kožu.

Kana je izvrstan regenerator za kosu, jer je jača zahvaljujući njegujućim sastojcima. Također, sadrži i antifungicidalna svojstva koja pomažu u borbi protiv peruti.



Kana za body art

Kanu zamiješajte sa vodom uz dodatak 2 žlice limunovog soka tako da dobijete pastu koju ćete moći istiskivati po koži. U smijesu možete dodati 5 kapi esecijalnog ulja eukaliptusa koje se smije nanositi na kožu . Možete dodati i maslinovog ulja da dobijete bolju konzistenciju mješavine. Ostavite tako smijesu 2 sata na 35 C. Dok kana stoji, otpušta boju. Polagani proces u kiselom daje najbolje rezultate. Nemojte miješati kanu s kipućom vodom, jer ćete dobiti kanu žućkasto narančaste boje. Koža na koju se aplicira mehndi preporučljivo je namazati eukaliptusovim uljem ili limunom. Nakon što ste oslikali kožu kanom ne smijete upotrebljavati svoje ruke ili stopala nekoliko sati dok se smijesa ne osuši. Ovaj proces može trajati 5 i više sati, ili čitavu noć.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Čet Feb 16, 2012 7:04 pm

Senna i Henna, uvijek me to zbunjuje. Ovdje u Portlandu ima selefija iz Somalije koji Hennom farbaju bradu. Neki imaju tako crvene, a neki žute brade. :)
Čitao sam da se Sennom kupa protiv sihra, a može i listovim nekih drugih biljki. Neki piju Sennu da protjeraju sihr ako su ga popili i nije zastario, ali to može biti opasno u nekim slučajevima.
Liječenje Kur'anom je bolja opcija jer Kur'an može spaliti i uništiti sihr u tijelu čovjeka.

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od lavica21 » Pon Okt 01, 2012 6:04 pm

lavica21 napisao:Selam,
I ja sam bila kod ovog Imad Ebu Tesnim, prije 3-4 god. Ucio mi je par min, i pricao puno o sihru. Njegova prica mi je puno pomogla, stvarno zna dosta o toj temi. Sljedeci put kad sam dosla pripremio mi je neki caj, neku vodu -par flasa. Rekao mi je da platim koliko mogu, ja sam tada imala samo 100$ kod sebe, tako da sam mu toliko dala.
Njegova voda mi je puno pomogla, i za 1 god mi je nestalo te vode. Poslije toga isla sam na par rukji od koji mi je bilo lakse, ali nista mi nije pomoglo kao ta voda. Prije par dana sam ga nazvala i pitala dali mi moze dati jos te vode, on je rekao da moze ali "treba da sabere neke trave". Par dana mi kao nije mogao reci cijenu, dok nije napokon javio da dodzem po vodu/trave, i da je 500 eura (700$) . Vjerujem da tako naplacuje samo onima koji su van Bosne.
Eselamu alejkum
Vidim ima 3 stranice o Imadu, halalite nisam citala ja sam dosla samo da ispravim svoju gresku (svoje iskustvo s tim covjekom). Covjek je od mene trazio 500e tacno, al ja nisam znala o cemu se radi jer mi je on to javio preko jedne sestre, ja se razocarala i odustala. Poslje odredzenog vremena sam napokon dosla do snage i nazvala ga sama , Naime on je znao da sam ja daleko od Bosne tako da je za 500e nakupio puno puno trave koja ce mi trajati dugo, od koje bi sama ja pravila taj caj, a ja sam mislila da ce mi poslati samo 1 flasu tog caja. Nesporazum!

Opet da kazem ko ima problema s sihrom, njegova voda mi je pomogla jer kad izbacis sihr, iako imas dzine, dzini ti nemogu nauditi bez tog sihra. Taj Imad je doktor, psiholog i ucac Rukje, zna sta radi i zna sta prica, sama njegova prica mi je puno pomogla i bez caja. On naplacuje puno -istina, njegova metoda lijecenja traje dugo, ali se insAllah isplati. Pare koje dajete ucacima rukje neide u pogresne ruke, pa cak i ako platimo previse to je ko sadaka, ja imam osjecaj da ti ucaci odvoje koliko njima treba a ostalo daju na Allahovom putu.
Koliko bi samo platila kad bi se pojavio doktor koji kaze da moze s jednom operacijom izvaditi sav sihr iz stomaka!? -sve sto imam u dzepu.
Al nemoze tako jer ovo je Allahovo iskusenje, ako ga se tako lahko kutarisemo, doce neko drugo, mozda i teze... Mi sihr vidimo kao nesto ogromno sto nam smeta na ovom svijetu, a kako cemo pred Allaha stati? Sta ce nas spasiti od vatre ako budemo samo uzivali bez brige i problema na ovom svijetu.?

Ovo je nasa borba, nas dzihad. Za svaku bol nanesenu od sihra cemo insAllah biti nagradzeni od Stvoritelja koji Nas je Stvorio.

Odgovori