DILEMA

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:07 pm

Dzemat je zajednica muslimana. Ne znam odakle si pa cu ti dati preporuke za trazenje materijala na netu. alghurabaa.com dosta ima pouzdanog materijala, probaj .net ili org ako ne radi. Potrazi komentar knjige tewhida na stranici :..?"#4%.com za osnove

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:12 pm

Na toj stranici ces naci i pouzdane knjige Te audio kao i video materijale. Za sada ce ti ove dvije str biti dovoljne. Bojim ti se dati jos koju jer na dr. ima dosta neadekvatnog materijala uz onaj dobar, bojim se da bi se gubila u tome. Drzi se ovih

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: DILEMA

Post od kani » Uto Avg 24, 2010 1:15 pm

Hvala vam puno na savjetima puno ce mi pomoci to sto mi savjetujete,odmah cu poceti.
zanima me samo jedno da li mogu moja djeca vec sada pocet sa vjeronaukom u dzematu ili treba nesto da se obavi,posto bi htjela da odmah krenu sa ucenjem,ako to zna neko kako to ide,hocu da ucim,sve o islamu i da moja djeca isto tako,moje dijete je vec pocelo Kuran da cita i jako se zanima zato je i htjela izaci iz katolickog vjeronauka....
hvala na savjetima i na podrsci,neka vas Bog nagradi
pozdrav svima na forumu

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:17 pm

i dobro pazi od koga ces uzimati savjete jer ima svakakvih ljudi koji se zovu muslimanima pa i sihribaza i onih koji su lazno prihvatili vjeru samo novca radi. takvih ima medju povratnicima vjeri, bivsim krscanima i sl. Ima i efendija koji nisu muslimani!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:23 pm

Zahvali se Allhu swt, je zelim da i drugi osjeti ljepotu kao i ja. napisao sam ti gore da neznam odakle si tako da ne znam za dzemate. cuvaj se bosnjackih dzemata u dijaspori, ima ih jako dobrih ali i jako losih. neka ti one dvije stranice budu etalon.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 1:24 pm

akhi napisao:Tek kad covjek praktikuje vjeru postane zadovoljan, potpun. Ako zelis saznati o islamu trebas tragati iz pouzdanih izvora. Islam je savrsen, ali obicni muslimani nisu. Recimo od sencija gore navedene knjige imaju opasnih defekata,znam jer sam ih sam citao.
Molim? Obrazloži i nepiši napamet. Opasni defekata??

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:30 pm

Prioritet je da sebe educiras. Djeca koja nisu punoljetna, ne odgovaraju za svoja djela, a slijede roditelje u postupcima. Napominjem da trebas uzimati informacije samo iz pouzdanih izvora. Sam sam lutao kroz razne pravce da bi dosao na najispravniji.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 1:32 pm

kani napisao:Hvala vam puno na savjetima puno ce mi pomoci to sto mi savjetujete,odmah cu poceti.
zanima me samo jedno da li mogu moja djeca vec sada pocet sa vjeronaukom u dzematu ili treba nesto da se obavi,posto bi htjela da odmah krenu sa ucenjem,ako to zna neko kako to ide,hocu da ucim,sve o islamu i da moja djeca isto tako,moje dijete je vec pocelo Kuran da cita i jako se zanima zato je i htjela izaci iz katolickog vjeronauka....
hvala na savjetima i na podrsci,neka vas Bog nagradi
pozdrav svima na forumu
Naravno da možeš i to je vrlo pohvalno. Kao što sam ti napisao, tude gdje jesi nadji Islamsku zajednicu i tamo odi i pitaj. Pitaš na koji način tvoja djeca mogu da se školuju. To se zovu mektebske nastave. Linka koje ti je postavio akhi ingnoriraj, za početak ti je dovoljno ovo što sam ti naveo. Previše znanja ti samo može pobrkati mozag. Sljedi svoje srce. Važno da imaš Kur'an sa prevodom, ilmihal za učenje vjeronauke. A ostale knjige što je naveo akhi razni tewhid i to-to je kako bih ti opisao ko da skačeš iz prvog razreda u osmi. To su već islamske nauke, koje ti sad zasad netrebaju već ti treba osnova. I da izgovoriš kelime-šahedet. Da vjeruješ u jednog Boga to jeste Allah dž.š. i da je Muhammed sallalahu alejhi ve sellem Božiji rob i Poslanik.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 1:33 pm

akhi napisao:Prioritet je da sebe educiras. Djeca koja nisu punoljetna, ne odgovaraju za svoja djela, a slijede roditelje u postupcima. Napominjem da trebas uzimati informacije samo iz pouzdanih izvora. Sam sam lutao kroz razne pravce da bi dosao na najispravniji.
Ako si već htio u ovoj temi nešto, da napišeš pametno onda napiši u jednom postu više stvari a ne 50 postova po par rečenica.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:36 pm

@senci pogledaj sta samo pise na korici knjige lijecenje kuranom, a da ne govorim o novotarijama lijecenja u tekstu-neka ti Enes objasni ako hoce, a ilmihal sadrzi doosta izmisljenih stvari kao abdestrke dove koje uz to sto su novotarija uzimanje abdesta

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 1:40 pm

akhi napisao:@senci pogledaj sta samo pise na korici knjige lijecenje kuranom, a da ne govorim o novotarijama lijecenja u tekstu-neka ti Enes objasni ako hoce, a ilmihal sadrzi doosta izmisljenih stvari kao abdestrke dove koje uz to sto su novotarija uzimanje abdesta
Uredu je čovječe de se okani toga. Knjige su ispravne i ne otežavaj sa svojim načinom. Nepiši napamet nešto što neznaš. Ovdje je govora o osobi koja nema pojma o Islamu, kamoli da se joj sad ide razlagati koje su pravne škole, dal je to hanbelijska, hanefijska, šafijska ili malkijska.

Njezino srce je prihvatilo, da postoji jedan i Jedini Bog.. Jasno je meni šta su novotarije, ali to će ona sama morati da sazna, da uči, da čita forume, da čita knjige .Nemožeš ti suditi šta je ispravno i šta nije.

Plus knjiga Lječenje Kur'anom i ljekovitim biljem je 100% ispravna knjiga. Neznam o kakvim koricama ti govoriš nit neznam šta ti nije tude jasno? Samo otežavaš ženi umjesto, da olakšavaš.
Poslednja izmena od senci u Uto Avg 24, 2010 1:42 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:41 pm

Povratniku u vjeru cine nemogucom misijom. Prosudit ce ona sta je ispravnije, inshAllah @kani pogledaj auf deutsch stranice pierra vogela bivseg boksera, povratnika islamu. kontaktiraj ih da ti daju adrese dzemata i vjeronauke, a ostavi se ove tkz. I.Z.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 1:44 pm

akhi napisao:Povratniku u vjeru cine nemogucom misijom. Prosudit ce ona sta je ispravnije, inshAllah @kani pogledaj auf deutsch stranice pierra vogela bivseg boksera, povratnika islamu. kontaktiraj ih da ti daju adrese dzemata i vjeronauke, a ostavi se ove tkz. I.Z.
Pa niko joj ni nije rekao, da ide u tu IZ. Nego tamo je online način kupovanja knjige i to joj je najlakši način. I ti vidim da bubaš napamet. Nit poznaješ ti IZ nit imaš pojma. Ako misliš o tome voditi raspravu imaš druge teme.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:46 pm

@senci ja postim, ne zelim se prepirati. Neka te Allah swt uputi, amin. Pokusavam joj sto je moguce vise olaksati jer sa i sam povratnik. @kani neka ti one dvije str budu uvijek mjerilo u prosudivanju ispravnosti. sadasnji problemi sa dzinima ce nestati

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od Haris » Uto Avg 24, 2010 1:47 pm

Ja bih da se izvinem za lapsus koji sam gore naveo. To sam dao pretpostavku, ali drago mi je da je nađen odgovor. Allah da nam svima prosti..

Odgovori