LIJECENJE KURANOM

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od sadaka » Pet Sep 10, 2010 5:00 pm

mesha napisao:U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
eto mene ponovo...da kontriram sam sebi, i promijenim misljenje il da dopunim, prosudite sami.
U vezi ovog izljecenja, cista srca i slicno...ipak sam bio u pravu prvi put!
sto? pa nadjoh na forumu tekst kojeg je postavio haris, e, sada kad vidis sta ljudi govore o muzici i pjevanju i pjesmama, onda draga braco i cijenjene sestre, nema halala u haramu. Zamisli covjeka koji se bavi muzikom, makar pjevao ilahije, pjesma i muzika je sejtanovo l.a. i kako onda uz to mozes spominjati Allaha svt? I onda takav covjek ide da lijeci!?!??!?!?!?!?!??! Pa njemu treba lijeka. A i meni :-)
eto zato kazem...a Allah svt najbolje zna.
viewtopic.php?f=3&t=1932
P.S. Bajram Serif Mubarek Olsun
Selam alejkum Mesa
I tebi takodze Serif Mubarek Olsun.
Neznam dali si primetio ovaj moj post na temu Ucaci rukje sirom svijeta
viewtopic.php?f=3&t=1168

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Pon Sep 13, 2010 4:05 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
Alejkum selam, sadaka.
Vidjeh to, al nikakve fajde, svejedno hvala ti, nesto su mi misli smusene. Polomio me onaj ko beba zvecku, a ja sam lud ak je to normalna metoda.
Dje Enes, da mi / nam pojasni malo to sa motkom, rukama i mlacenju pacijenta, ispravno il ne....??
ooo, jedem ti kolac...boli zeludac.
dje mi zeludac?a, evo ga tu je...hajd sinko nazad..:-) da se od muke nasmijem

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Haris » Pon Sep 13, 2010 4:50 pm

Smiri se mesha brate. Mislim da udaranje u toku rukje može pomoći, te da se može koristiti i strujni udar. Neko je nekad nešto tako spominjao ovdje.

A Allah zna najbolje..

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Pon Sep 13, 2010 5:40 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
ok, smirio sam se :-)

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Uto Sep 14, 2010 3:05 am

U ime Allaha Milostivog, Samilosnog,
hajd da malo osvjezim temu sa informacijom koju sam ja trazio a nisam nasao neg sam ju nasao kad sam gledao nesto totalno drugo i ne vezano :-)
http://www.ruqyah.org/
mozda bude od neke koristi, nisam je stigao pregledat, pa halalite ipak je 5 ujutro, ak je beskorisna stranica.

Evo jednog posta iz teme bojim se samoce i Bozje kazne:
Selam alejkum!
Procitah na ovoj stranici http://www.n-um.com da u Stuttgardu ima učač rukje, Hamza Subašić se zove i Abu Sufian: 01625365432 (Bonn).Probaj stupiti u kontakt sa nekim od ovih ispravno lijece.
This brother is in Bonn; Abu Sufian: 01625365432 (Bonn)

This is Bosnian Masjid and Imam does rukya look for Imam Hamza Subasic;
Glockenstr. 6
Bad Canstatt
70369 Stuttgart


_CONTACT_TELEPHONE 0711 956 1104

These too; Omara Bonn-a: 0172-4419821
Rizah Kassel-a: 0160-1712798

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od sadaka » Uto Sep 14, 2010 6:37 pm

Selam Alejkum

Braco i Sestre u samoljecenju veoma su bitne mnoge stvari ,koje na marimo zato ili njih nezelimo da shvatimo ozbiljno.
Mi smo takvi ljudi da jedva cekamo, da dodze onaj zakazani sastanak sa Ucacem rukje i da nam Allahovom voljom bude bolje ili nas sasvim ozdravi ,to je nasa velika zelja i razmisljamo samo o tome ,dok sa neke druge strane u pogledu samoljecenja postajemo slabi iz dana u dan ,i nepitamo se zbog cega .
Pored cinjena ibadeta Dragom Allahu ,nadamo se da cemo i neke odgovore na svemu ovome naci u sledece: (bar ja tako mislim ,a Dragi Allah najbolje zna).
Strogo i bogobojazno izbegavati od malih i velikih grijeha i grijhovi kao sto su laz,ogovaranje ,neiskrenost ,pokudzena ljutnja itd.Verovatno ce neko reci na sve ovo znam to ,slazem se i ne potcenujem nikog .ali to nije dovoljno znati sve ovo samo, a ne raditi na ovome ,moramo krenuti iz naseg srca ,koraci su bitni ,da nase srce bude pokretac na svemu ovome do koje ce neke promene i poboljsanje doci sa Allahovom voljom i miloscu.

Druga stvar koji moramo o tome razmisljati i raditi na tome u samoljecenju su cinjena dobrih dela kao sto su:
Kad susretnemo brata pozurimo sa Selam ,pre nego sto on to ucini i nasmeseti se njemu toplo,otkloniti neku zapreku sa puta ,nemariti na to dali nas neko sa strane gleda ,pa da na to osetimo kao neko ponizenje ,naprotiv to je veoma lepo i dobro delo,radovati se o svom bratu i njegovoj zaradi na halal nacin ,novine koje citamo i naisli smo Allahovom voljom ,na neke oglase koje daju nemoralne usluge a mi to pocepamo i bacimo u kantu ,itd.
Sve ovo sprovesti u delima sa Allahovom voljom i miloscu ,bicemo na velikoj pozitivnoj razini od prijasnog stanja InsAAllah ,i za ovo mozemo slobodno reci jednimdelom rukja na nase poboljsanje.
Selam Alejkum i da svima nama Dragi Allah olaksa ,kako na ovom svetu ,teko i na onom svetu.
Amin.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od elma np » Sre Sep 15, 2010 6:27 am

sadaka napisao:Selam Alejkum

Braco i Sestre u samoljecenju veoma su bitne mnoge stvari ,koje na marimo zato ili njih nezelimo da shvatimo ozbiljno.
Mi smo takvi ljudi da jedva cekamo, da dodze onaj zakazani sastanak sa Ucacem rukje i da nam Allahovom voljom bude bolje ili nas sasvim ozdravi ,to je nasa velika zelja i razmisljamo samo o tome ,dok sa neke druge strane u pogledu samoljecenja postajemo slabi iz dana u dan ,i nepitamo se zbog cega .
Pored cinjena ibadeta Dragom Allahu ,nadamo se da cemo i neke odgovore na svemu ovome naci u sledece: (bar ja tako mislim ,a Dragi Allah najbolje zna).
Strogo i bogobojazno izbegavati od malih i velikih grijeha i grijhovi kao sto su laz,ogovaranje ,neiskrenost ,pokudzena ljutnja itd.Verovatno ce neko reci na sve ovo znam to ,slazem se i ne potcenujem nikog .ali to nije dovoljno znati sve ovo samo, a ne raditi na ovome ,moramo krenuti iz naseg srca ,koraci su bitni ,da nase srce bude pokretac na svemu ovome do koje ce neke promene i poboljsanje doci sa Allahovom voljom i miloscu.

Druga stvar koji moramo o tome razmisljati i raditi na tome u samoljecenju su cinjena dobrih dela kao sto su:
Kad susretnemo brata pozurimo sa Selam ,pre nego sto on to ucini i nasmeseti se njemu toplo,otkloniti neku zapreku sa puta ,nemariti na to dali nas neko sa strane gleda ,pa da na to osetimo kao neko ponizenje ,naprotiv to je veoma lepo i dobro delo,radovati se o svom bratu i njegovoj zaradi na halal nacin ,novine koje citamo i naisli smo Allahovom voljom ,na neke oglase koje daju nemoralne usluge a mi to pocepamo i bacimo u kantu ,itd.
Sve ovo sprovesti u delima sa Allahovom voljom i miloscu ,bicemo na velikoj pozitivnoj razini od prijasnog stanja InsAAllah ,i za ovo mozemo slobodno reci jednimdelom rukja na nase poboljsanje.
Selam Alejkum i da svima nama Dragi Allah olaksa ,kako na ovom svetu ,teko i na onom svetu.
Amin.
selam alejkum,evo da se nadovezem na tvoj post,jos bi trebalo dobro paziti sa kim se druzimo,kom dajemo nase slike,nakit,posebno je medju zenama i devojkama rasprostranjeno davanje slika jedni drugima,ili postavljanje na msnu,facebooku,narocito kod zena koje imaju decu pa ih zele reklamirati da se pohvale ne shvatajuci u kakvoj opsanosti stavljaju svoju decu,menjanje ili pozajmljivanje nakita,odece itd,chatanje sa muskarcima,ispijanje kafe kod komsinica,prijateljica,mnogo opsani sihri su kad nam neko postavi na slici,u kafi,hrani,narocito u mnogo vrucoj hrani se sihri postavljaju,u slatkisima,jednostavno treba dobro otvoriti oci,sihirbazi i sihirbazice su osobe koje izgledaju kao i mi ostali,imaju majke,oceve,sestre,bracu,decu,muzeve,a najbolje sihre vezbaju na porodici jer naravno ko bi posumnjao na nekoga iz svoje rodbine,treba zikriti stalno,bez obzira imao sihr ili ne,ako se covek izleci treba nastaviti sa zikrom, i terapijom meda,vode i maslinovog ulja,jer tako ce spreciti sledeci sihr ako neko proba da mu napravi,mozda to bude zla komsinica,zla ``prijateljica``,svekrva,sestra,ujna,tetka ili teca,nikad se nezna ko nam je neprijatelj,nece nam takva osoba reci u oci da nas mrzi,pravice se fina da bi dosla do nasih slika,nasih stvari,kuca,dece itd.zato oprez! :lol:

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Sre Sep 15, 2010 8:08 am

U ime Allaha Milostivog, Samilosnog,
Esselamu alejkum ve rahmetullai ve barakatuh (ovdje je problem transkripcije al eto) muslimanima,
sve to stoji sto ste rekli, ima jedno divno predavanje o pogledima (grijesni pogledi), samo ne znam sa koje sam je stranice skinuo. Smijes uputit jedan, to svi znamo, ostali nisu tvoji, ali koliko samo to ostavlja traga na srce, ljudi moji!
Pored svega ovoga sto covjek napadnut sihirima mora radit, zamisli onda da li je moguce lijeciti nevjernika. Ja idalje ostajem kategoricki kod negacije prethodnog pitanja i prikljucujem se misljenju dijela ucaca rukje da je to nonsense, bez obzira na onaj hadis kako je ashab izlijecio onoga sa fatihom, jednostavno mi nije logicno. Ako musliman mora da popravi svoju vjeru, zena da bude pokrivena, da ne izlazi iz kuce bez neke prijeke potrebe itd., najbolje sto nemusliman za sebe moze uciniti jeste da cita o islamu i moli za uputu, pa ako bude upucen to mu je prvi korak, onda da se podvrgne lijecenju. Al posto nisam ucac rukje niti imam namjeru biti, proci cu se "corava "posla i odustati od onoga sto me ne zanima, ali cu se drzati svoga stava. Isto tako o muzici. Ljudi ce uvijek traziti opravdanje za svoje grijehe, tako ce hafiz koji slusa muziku i pjevusi pjesme, ma kakve one bile, naci opravdanje za svoje (ne)djelo, zena koja nije pokrivena za svoje ne pokrivanje, onaj koji je nemaran prema namazu za svoju nemarnost, onaj koji pusi trazit ce opravdanje za pusenje itd. A niko nece da se zapita i kaze, sta ako su ljudi koji mi sugeriraju drugacije upravu? Mogu li probati biti kao i oni, pa necu slusati muziku, bicu pokrivena, klanjacu, necu pusiti itd. pa da vidim sta ce biti, jer vallahi mogu nabrojat poprilican broj stetnih stvari u vezi navedenih grijeha, a neka mi neko navede opravdan jedan razlog.Nece moci.
Usput da se nadovezem za ovo nazivanje selama, vidim da su mnogi nemuslimanima nazivali selam, jer nisu znali da su nemuslimani, ali zbog one svoje ustrajnosti i pametovanja o nazivanju selama nazivali ...a nisu ni znali da grijese, toliko o tome.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Senad » Sre Sep 15, 2010 6:18 pm

Ja idalje ostajem kategoricki kod negacije prethodnog pitanja i prikljucujem se misljenju dijela ucaca rukje da je to nonsense, bez obzira na onaj hadis kako je ashab izlijecio onoga sa fatihom, jednostavno mi nije logicno.
Esselamu alejkum.

Buraz ako ti nije logično onda je bolje i šutjeti . Zašto?

Osobe XXXX sa ovog foruma svojim ponašanjem ubije i ono malo nade osobama koje se nadaju Allahovoj milosti,uputi, To je toliko izraženo da se dižu ,subhanallah iznad ARŠA,,čime sebi pripisuje Božanstvo kao da će nju Allah s.w.t. da pita kome će oprostiti ,koga uputiti, koga izliječiti itd.

Kršćanka XXXX sa diagnozom karcinom dojke,, prije zadnje kontrole na kojoj je trebalo da se vidi stanje i evntualni zahvati na ostranjivanju dojke dotična je posjetila učača rukje,, uradilisu tretmane i na kraju je urađena i hidžama,,,,, Uslijedio je najvaljeni termin za kontrolu .. Kada su dotičnu podvrgli x-zrakama nitraga nije ostalo od karcinoma,,,, Ista ta kršćanka je prihvatila-vratila se islamu Allahovom voljom..

mesha dobro bi bilo da pregledaš na you tube o Jusufu Estesu, kršanskom svešteniku koji je prihvatio-vartio se islamu.

Ipak je Muhammed a.s. poslan cijelom čovječanstvu,svim svjetovima.

Esselamu alejkum

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od kani » Sre Sep 15, 2010 7:08 pm

Selam

Senad ima pravo.

Imam jedno pitanje,danas me zove ucac i kaze ima nesto za vodu sto se stavi i kad se okupas ides spavati i sutra si ko novi....to navodno ubija dzinove,e sad sljedece on je meni reko prosli puta da ja vise nista nemam :lol: a u mene jos uvijek simptomi i to jos mi gore...problem je sto on trazi za 14 dana po osobi da to napravi za kupanje 250chf,to znaci 500chf,za dvije osobe..sta da ja mislim o tome,jer nisam tako nesto nikad cula ja se jesam kupala ali to je bila naucena voda,a sta je sad ovo tako skupo,bojim se davat pare za nista,jer i ovako sam dala za njegovu rukju 400chf a nista,znaci reko mi je da nemam nista vise,a danas mi nudi ovo za ubijanje dzina,sta vi mislite o tome?

Pozdrav svima Kani

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Sre Sep 15, 2010 7:29 pm

bismillahi @senad: pazi sta govoris bratu muslimanu!! @kani:postoji prdaja da su ashabi potapali kuranske ajete u vodu i mazali se time. Ali, mi ovdje na forumu ne znamo sta taj arap potapa, pretpostavljamo da radi kao i ashabi. Sto ti nije bolje to je

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od kani » Sre Sep 15, 2010 7:35 pm

ne znam sta on potapa ali radi se o nekim mirisima sto ubijaju dzinove...eto to je to,al meni je to skupo!!!!TAKO DA NECU ZASADA TO KUPITI

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Sre Sep 15, 2010 7:37 pm

tako Allahovom voljom. Mozda ti sahir obnavlja sihr ili se dzini sami vracaju sto im je lako kada nisi zasticena abdestom, namazom, dovama, zikrovima, nikabom ostavljanjem grijeha i sl.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Senad » Sre Sep 15, 2010 7:51 pm

kani napisao:ne znam sta on potapa ali radi se o nekim mirisima sto ubijaju dzinove...eto to je to,al meni je to skupo!!!!TAKO DA NECU ZASADA TO KUPITI
Esselamu alejkum

kani ti lijepo sa tim tvojim "šejhom" dogovori oko tog,,ako on tebi daje garanciju da poslije tog nećeš imati probleme predložio bih ti da uzmeš to, ako ti nebude bolje i vrate se simptomi neka ti vrati novac,,
Liječenje bolesti izazvane džinsko-šejtanskim djelovanjem je proces,,, neko to riješi u kratkom roku, nekome treba duže vremna , neko se neće riješiti do smrti,,,, Allah s.w.t. zna mi neznamo,naše je da se trudimo , Nekada mislimo da je nešto dobro po nas ono ispadne loše, nekada mislimo daje loše a ono dobro ,,Allah s.w.t. najboljezna

UKljuči razum kani

Esselamu alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Sre Sep 15, 2010 8:40 pm

kada bi joj dao kakve garancije da ce biti izlijecena, onda bi bio neispravan-samo Allah swt zna gajb i on lijeci.(gajb-nepoznato) U osnovi nije ispravno praviti biznis od ruqye-odredjivati tarife unaprijed.

Odgovori