LIJECENJE KURANOM

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Senad » Ned Mar 13, 2011 9:00 pm

Esselamu alejkum

Fikrete nemoj ti čekat da se izliječiš može to otići u gore . Nego ti podastri sva imena ovdje koji su ti ispraznili novčanik , Ime i prezime , i mjesto, da vidimo kakvi su .

Ako ovo ne napišeš onda si ovdje samo da reklamiraš hadžihanumu Zlatiju , NIje problem da se reklamira , de bolan malo nam opiši taj njen rad,,, Mene jako interesuje imao bih dosta njih da usmjerim na njenu adresu, ali ne mogu tek tako morao bih da znam njen metod rada kako ne bi izgubio povjerenje.

Selam

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Pon Mar 14, 2011 2:30 pm

selam alejkum evo me opet bio sam reko da je to sa pricom zavrseno ali radi reda brate harise hvalati od srca nemam rijeci za tebe lose ,evo brate senade ja bogami nikog ne reklamisem govorim istinu ko mi je dobro ispraznio dzepove evo neke.ahmed srabovic -gradacac,aljo efendija iz doboja selo susnjari,hasan babajic hodza tuzla,sejh mensur osmani radi u zagrebu,larisa bionergicarka tuzla,rasim hadzic tuzla,ima njih jos desetak ono u prolazu uzmuti 100-200 eura ali to je sica sta sve ovi gore navedeni uzimaju imaih jos ovamo i u njemackoj i tako ,e kad sam ja ove sve nabrojo osto ja baz dinara .prije 3 godine odem po preporuci moja rodica bila jako bolesna od sihra i ona je imala par promasaja u lijecenju.cuj sam sebi kazem nejmam sta izgubiti odem u srebrenik kod zlatije pa ja da probam ,ja nisam spomenuo bio sam kod -karamujica u brckom nema govora ljudi uce rukiju nista ne neplate das od srca i kupis med dadnuti vodu i ulje da se masiras,bio sam samo jednom nemogu nista lose reci ono sto sam vidio mislim ispravno rade ali eto alah najbolie zna ,poslije ja imo sam 1 mjesec mi je jedan hodza isto ucio rukiju isto metoda ulje ,med i voda nije bilo pomaka,evo mene ponove kod zlatije ,zena uci isti na vodu ulje i med sto mi se jako svidza nepise zapise i nepitate za roditelje.eh sad kako ona radi malo je to cudno znam poslije ovog mog pisanja bice ponove udri po fikretu nezna on sta radi sejtan mu sapce -hhahhahaahhahhh.ona sto radi ima moc u nogama i rukama i tako sto i nauci na sve to imas prave reakcije,e slusaj te me tako doso ja nije bilo par pacijenata terapiju sto radi za mnoge je cudno ali ljudi provjerite nije bosna amerika eto vam srebrenika ispred nosa ,ja sam lego i zena te nogama cepa od glave do pete i kasnije okrenes se na stomak ljudi moji imo sam tolike bolove u tijelu kad sam doso kuci i kad se to umeni pokrenulo boze moj mislio sam da cu umreti 7 dana mije radila svaki dan sta je izmene izaslo pogani krv je bila kod mene po cijelom tijelu a oci su mi bile krvave da sam moro uzeti naucare na mokracu ,na stolicu ma nema gde nije izaslo ta zlatija gde ti stavi ruku na pbolesno tijelo tu ti gori tjelo i,i na kraju koliko me kostala 7 terapija mozda 50 maraka a ovi gore nabrojani i jos njih 20 pa mozda jedno10-hiljada maraka mozda i vise,e sad sta sad i vratim se u njemacku meni je bitno da je se to umeni pokrenulo i da je se ta bolest razbila u komade i sad fala bogu ostalo je jos malo i to pomalo izlazi najvise isto kad je zlatija radila na gore navedeno nasto eto moja braco to je samo mali dio sto sam napiso bog i zlatija su mi najvise pomogli a ovi njih 20 veceru su mi uzimali,zapravo bio sam u sanskom mostu kod jedne sto izljeva srtavu prezime zejnilovic ko bajagi zena sto izljeva strvu daje sve za dzamiju uzela mi je 800 evra otvori ti zena kuran pacaj pare dok ti nekaze stop ,itd itd itd itd to je to ja bih volio da ovo sve zaboravim ali nebi volio da drugi nadrljaju ko ja ,eto braco moja nadam se da nisam nikog povrijedio sa ovim veliki selam svima fikret.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Pon Mar 14, 2011 3:56 pm

Fikrete, to sto Zlatija radi je haram isto kao i salijevanje strave. Zenino cijelo tijelo je avret i haram ne mehremu. Ta rukja je serijatski nistavna i cak je veliki grijeh ili sirk. Prije da je sirk uz asistenciju dzina na dalaletu i sejtana, a Allah Subhane opet najbolje zna.

Za Karamujica sam cuo da je dobar, ostale ne poznajem. No, najvise je sihribaza, to se zna.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Pon Mar 14, 2011 6:43 pm

akhi ti je dobro rekao, ali imaj u vidu da Allah svt daje lijek,a ne zlatija i slicni.A ti bi preko harama do lijeka?nece ici!!
i zato kad te neko kritikuje,ne shvacaj to lose (" bice opet po fikretu"..da bice, kad radis gluposti...i bice tako uvijek, dok ih se ne okanis i budi zahvalan onima koji ti ukazu na pogresku)lijeci taj kompleks.
Onaj ko te kritikuje nasamo,da ljudi ne cuju, taj ti cini dobro.Onaj ko te kritikuje da svi vide, taj ti nije dobronamjeran. Ovo vrijedi uzivo. Ovdje smo ionako pod nickovima. Zato ovu "kritiku" od akhija i mene, shvati kao blagodat, okani se te zlatije, corava posla.
Sto si isao drugom, jos k zeni!, a imas te ljude u brckom,koji su navodno kako kazete dobri i ispravni??????????
ko te tjero da opet skrenes??razmisli malo...ovo su retoricka pitanja, ne trebam ja odgovore na njih, ok? samo razmisli! i ne ocekuj da ce sve do tako lako...idi tim ljudima u brcko, ustraj u tome...i zatrazi oprosta sto si isao tim sihirbazima, razno raznim "zlatijama"...
ako hoces do necega stici, nema toga preko harama,posebno tako velikog kao sto je sirk, grijeh za kojeg oprosta nema, ili da budem precizniji nema bericeta u haramu!!!a eto nekima je to lahko rec kao da nisu nista lose napravili, i jos kukaju ako ih se kritizira...subhanallah!
ukapirao?...a pouku ce primiti samo razumom obdareni....

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Pon Mar 14, 2011 7:58 pm

da vi niste slucajno sto kritikujete neki slucajno boziji poslanici ,pa ljudi moji sto vi to sve znate blago nama ,sto vas takve imamo, kad ste takvi dobri masala pola bosne bolesno ovo nikad prije nije bilo ,boze dragi ovo nisam nigde vidio ,ma ljudi moji utkud vi znate ko je i kakav,ili ste mozda bili na onom svijetu pa se mozda vratili pa ama sve znate daj molim vas cast pojedinim ali braco nemojmo bas toliko pretjerivati mozda sam ja prije vas vidio sunce,a sad poslije rata boze dragi pametnjakovica pa gde smo onda mi rasli medzu vukovima da mi ostali nista neznamo da smo ko neki gursuzi,e pa braco draga sad cu reci moje misljenje e zato smo se u bosni mi muslimani podjelili i niko nas ne sastavi ima neki grupa na desetine da to nije mozda bozija kazna ,pa smo ratovali jedni protiv dugih itd itd itd ,nemoj mo molim vas da toliko punimo drugim glave kakav je ko nek svako pomete svoj bunjak ispred svoje kuce pa onda neka kaze za nekog ,ovo je moja zadnja poruka sto pisem i molim moderatora da me pod hitno izbrise ,svaka cast pojedincima a ovim pojedinim znam vas poveliki broj do jucer ste bili svakakvi a sad ste kobajagi sveci,vidoviti ste toliko ,da nemate pojma ,ma u ostalom ovo je moja greska sto sam se u opste raspravljo .selam

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Uto Mar 15, 2011 10:11 am

dzaba....Allah svt te uputio.Nemam ti sta drugo reci, ponadao sam se da ces razmisliti,ukapirati,ne zelimo ti mi nista lose ako te kritiziramo,ali...Allah svt te uputio.Amin

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od sadaka » Uto Mar 15, 2011 11:44 am

Selam alejkum brate Fikrete.

Brate Fikrete.Mi svi tebi zelimo samo dobro a ne loso.Moras odustati od ovog sejtanovog ubjedzivanja koji te vodi pogresnim putem.Ti si ovde na pravoj adresi Elhamdullilah, i niko tebe ovde na forumu ne potcenuje,omalozava ili vredza,naprotiv toga Mi svi tebe zelimo samo ukazati na ispravno ljecnje,a ispravno ljecenje je samo jedno i jedino ,a to je ljecenje sa Casnim Kur`anom -Rukija i nema druge,samo sto moras u to cvrsto vjerovati da nema drugog ljecenja i ljeka osim njega Elhamdullilah.Hvala Dragom Allahu ,sto je takvo ljecenje doslo na nasim prostorima,pa hajde onda da Mi to postujemo i uvazamo kako treba da bi se nama Dragi Allah smilovao zbog toga ,oprostio grijehe i dao ozdravljene,a ne suprotno od toga biti ,pa da bude srdit na nas.
Veliku gresku covek pravi ,ako On zeli da po svakoj ceni njemu bude bolje ili ozdravi,zato Brate batali te Zlatije ,nema pomoci kod nje i u tome sto ona to radi.
Pomoc i Spas je samo u Dragog Allaha Brate a ne u nekog drugog ili u nesto drugo brate,citaj brate vise o ovoj tematici ,tako ces se domoci do nekog orudza ,da bi sve Ti to razjasnio ,shvatio kako teba InsaAllah.

Selam alejkum Brate i sve najlepse ti zelim iz svijeg srca.
Amin

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od kani » Sub Mar 19, 2011 11:17 am

Selam Alejkum

Evo da samo kazem,ne bi htjela da Fikret me pogresno shvati,ali slucajno sam procitala post,i mogu samo da kazem,bez da se neko naljuti.
Fikrete ako ti je bolje otkad te ta zena izljecila sto onda trazis broj od nekoga u njemackoj?Ne zelim nikoga kritikovati nego dati savjet,jer sam bila istog ubjedenja da ti kojekakvi ljudi mogu pomoci,a to je pogresno.

Ja sam bila par puta na rukji,porazgovarala sa Imanom,i uhvatila se terapije koju mi je on preporucio,ni sama tada nisam bila Muslimanka.
Kod njega smo ja i muz izgovorili sehadet.

Savjet Imana je bio posto je jak dzinn,da klanjamo svih pet namaza.
Poceli smo uciti Kuran i kupili smo sebi knjigu LIJECENJE KURANOM,MEDOM,I LJEKOVITIM BILJEM.
U knjizi ima jako dobrih savjeta ujedno i rukja,zikrovi i sure za zastitu.

Kako je moj muz stranac ucimo sa sljedecih stranica

die wahre religion
pierre vogel
Imaju jako dobra predavanja i covjek moze da puno nauci,i da prakticira vjeru.

Otkad to radimo mi smo se jako promijenili,na bolje! Allahu Ekber

Moj savjet ti je Fikrete ne odlazi nekome ko to radi za pare,to su sve jako uspjesni poslovni ljudi,naravno uspjesni su u sluzenju Sejtana ali oni nemaju nikakve vrijednosti,i ne mogu nikoga izljeciti!!!!

Ja sam sama shvatila da covjek mora krenuti od sebe poceti se mijenjati,promijeniti lose navike,smiriti se i saburiti,i da je Allah taj koji lijeci,ali pod uvjetom da i mi shvatimo sta je dobro sta nije,kada ti svakodnevno upucujes dovu Allahu i ostavis se grijesenja vidjeces kako se situacija pocne mijenjati,polako ali sigurno.

Uostalom sam se i sama ucvrstila,da mogu smao reci,ko je sejtan ili dzinn da mene unistava,i kad osjetim da mi pokusava dosaptavati onda se izderem na njega i pocnem ja njemu dosaptavati,ukljucim Mekka Live i udarim po njemu,prije je bilo da mi pokvari kompjuter cim ukljucim,ali sad vise ni to ne moze,oslabio je totalno.

Eto to je od mene,mozda nisam bas dobra u pisanju,sto se tice pregleda ili redosljeda,ali eto bar par savjeta zelim dati,jer sam sama dosla do spoznaje da nikakvi vracari,hodze,vidovnjaci babe....mogu bilo sta da urade osim da te usmjere u krivi put,i da pokupe pare,ja vise nikad ne bi otisla tako nekome.

Fikrete moj savjet ti je da pocnes sljedece prakticirati
--Klanjaj svih pet namaza
--Svako jutro 7 Hurmi-Datteln-ja narucujem iz njemacke,Hurme iz Medine,ne mogu se usporediti sa onim iz trgovine,a imaju na sljedecoj stranici
islamische-kleidungen.de

--Redovno si uci rukju
--Zikr-ujutro i uvecer
--Nucena voda,maslinovo ulje,i ulje curekota.
--Redovno gledaj predavanja o vjeri (Pierre vogel,die wahre religion,einladung zum paradies).
--i sto je najbitnije ostavit se kojekakvih grijesenja.
Ja se nadam da se niko nece uvrijediti zbog necega,sto sam mozda pogresno napisala.

Eto to je od mene,zelim da ti bude bolje,kao i svima braci i sestrama.
Selam Alejkum svima :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Haris » Sub Mar 19, 2011 1:53 pm

Sve regulara sister :)

Allah te nagradio i pomogao. Samo nemoj se derat na njeg :D Ostani i tad saburli, potraži utočište kod Allaha i pljucni na lijevu stranu tri puta.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od sadaka » Sub Mar 19, 2011 2:08 pm

alejkum ve Selam Sestro Kani.

Veoma,veoma je meni drago ,sto je vama bolje Elhamdullilah.
Samo tako nastavite Sestro ,nikada predati se Sestro NIKADA.
A kako vam je cerka Sestro.
Selam alejkum i sve najlepse zelim vam iz svijeg srca.

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od kani » Sub Mar 19, 2011 4:04 pm

Selam Alejkum

Cerke su isto bolje hvala Allahu,ucim im rukju,i koriste vodu i ulje,i puno puno sa starijom pricam o svemu,i ona dosta slusa i ima zelju da krene sa svojim kolegama,jer ih ima par muslimana u skoli,i druzi se samo s njima,pa cu je dat da ide sa njima da uci o vjeri pocela je vec da uci Arapski,da pise,zanima je pa brzo uci,pocela je da klanja i naucila je kako se uzima abdest.
Meni je drago da je moja kcerka tako i zelim da ostane tako i da ne dode nikada na krivi put,a u skoli se ispisala iz vjeronauka katolickog,kad su je upitali,zasto vise ne dolazi,ona je jednostavno rekla: Ja vjerujem u Kur´an!
Eto!

Zelim svima sve najbolje na ovom i na onom svijetu,i zelim svima onima koji lutaju i traze pomoc kod kojekakvih babetina da se okrenu vjeri,i da ih Allah uputi na pravi put kao sto je i mene uputio,i da osjete tu slast...

Jer takva sam i ja bila,i sad znam zasto mi Allah tada nije dao izljecenje,bas iz tog razloga,da Mu se vratim,i da se popravim kao osoba...ko sto se kaze tek nakon nekoliko godina vidis zasto ti se to sve desavalo.
A ne,kupi ove novine,zovi ovog iz oglasa zovi onog,ajde kod ovog pa kod onog,nemas ti od tog nista,ama bas nista.Allah nas je stvorio i njemu moramo da sluzimo,i da slijedimo upute,a ne od kojekakvih biznismena koji prodaju macka u vreci,kobajagi imaju Bozje sposobnosti....joj nasmijavaju me sto o sebi pisu...lomi sihire rukama i nogama jasta.Te price ne bi ni moja kcerka progutala,ismijala bi se i okrenula!
Ako na lijecenje,onda samo kod Enesa i kod ispravnih Imana koji uce Rukju,prakticirat vjeru,i znati da je lijek kod Allaha,i da On odlucuje koga ce izljecit.

Selam svima od kani

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od hurma » Sub Mar 19, 2011 4:08 pm

Alejkumu selam,

i sama sam dosla na forum, ne znajuci puno o onome sta me bilo snaslo. Hvala Allahu, ni ja ni muz nikada u zivotu nimo bili kod nekih sto zapisuju, strave razlivaju itd. Ali eto, Allah dragi dade da nadjosmo koga treba, i pravoj osobi odemo. Ali opet, ne ide to sve tako jednostavno kao sto mnogi misle. ''Proucice mi se, i ja cu biti u redu". Nije tako. Rukja ce pomoci, olaksati stvari, uzburkati i poceti ''strugati'' svu onu necist, ali lijek daje samo Allah dz.s.

I tacno, slazem se sa sestrom Kani, svako treba, ako zeli sebi dobro, promjeniti nacin zivota i neke stvari u svome zivotu. Nemojte krivo shvatiti, i da se ne bih niko uvrijedio, evo ja cu poceti od sebe.

Prvo, rijesili smo se kredita i kamate. Iz kuce posklanjali glupe figurice (znam da mnoge zene vole te ukrase, bila sam jedna od tih), slike. Poceli redovno obavljati namaz (prije je bilo, namaz samo ponekad-''kad imama vremena'' estagfirullah,) zikr, citanje islamske literature, slusanje predavanja i hutbi. DZEMAT i namaz u dzematu. Jako vazno!!!

Da ne nabrajam vise, ali znaci prvo treba neke stvari rascistiti sam sa sobom, i ibadet ciniti. Jer Kur'an je spusten ljudima kao milost i lijek. Tu je pred nama, i znaci samo je do nas kako cemo se postaviti.

Ali opet, ko novi dodje na forum, ne treba mu odmah ''skakati za oci'', polako, doce sve na svoje, ali treba vremena. Nekome malo manje, nekome malo vise.

Bili smo kritikovani i Haris i ja sto ponekad poslusamo Merlina. I neki dan, upitamo jednog hafiza o muzici i ilahijama sa muzikom.
Kako nam insan fino i blago sve objasni, ne koreci nas ni zasta, nego nam objasni, a sad je do nas sta ce biti dalje, i kao cemo se mi postaviti. I od tada ja ne slusam ni ilahije sa muzikom. A evo sta nam je reko;

''Muzika je haram, o tome nema price. A ilahije sa muzikom neki odobravaju, jer vele, bolje slusati i ilahije sa muzikom, nego neki folk, rok ili ostalo. Ali kaze, ''slusajuci ilahije sa muzikom, jest isto da za kurban zakoljes svinju!!! Jer spominjes Allahovo ime uz nesto sto je haram. I kaze, ''ali insan mora pronaci svoj neki nivo, gdje se trenutno sad nalazi, pa otale krenuti. Polako, ukidati stvari koje ne valjaju malo po malo. "Mic o mic'' i Enes mi je tako govorio. Znaci nista naglo, i drekom.

Evo za sad toliko, nadam se da ste shvatili sta hocu reci, i nemojte zamjeriti, jer jos mi se muti u glavo od jucerasnje rukje. A jesmo ih i isprzili!!!!! :D

Selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Haris » Sub Mar 19, 2011 10:07 pm

:mrgreen: :D

Drago mi je da ste im pokazali. I treba.
Ne želim opet počinjati, ali o tome je i bilo priče. Neko shvata u glavi da će svijet propast ako se čuje pjesma, pa makar i slučajno na javnom mjestu, marketu, prevoznom sredstvu i sl.
Nebitno! :D

@kani, već u par postova vidim grešku kod tebe pa čisto da te ispravim.

Iman je vjera, a imam je onaj koji predvodi džemat.

Pa možda želiš reći ovdje:
kani napisao:Ako na lijecenje,onda samo kod Enesa i kod ispravnih Imana koji uce Rukju,prakticirat vjeru,i znati da je lijek kod Allaha,i da On odlucuje koga ce izljecit.
... onda samo kod Enesa i kod ispravnih imama... :)

Tako npr. možeš reći:

- Bila sam kod imama na rukji, on je dobrog imana. :mrgreen: Elhamdulillah

Allah da te nagradi za trud.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Čet Mar 31, 2011 10:22 am

ma pored jasnih rijeci, neko ce pouku da primi sa drugih strana.taj hafiz ti nista drugacije nije rekao, neg ja il akhi. Samo sto je on imao glas,govor tijela, a ovdje vidis samo tekst.
Ali eto, vazno je da ne slusas, a kako si do tog dosla, vise nije bitno.Allahu ekber!
kako je krenulo, kada ljudi insaAllah dodju do upute,moracu otvoriti posebnu temu gdje cete nam se izvinjavat.hehehe.al eto,halal olsun.
sad ce i oni kada cuju pjera vogela o facebooku,morati razmisliti i ako dodju pameti reci, izvini mesha. bili smo nepravedni.
zakoljes svinju, ili necemu pridodas pridjev islamski, ne znaci da je to postalo halal. islamski alkohol ne postoji, tako ni islamska muzika. jer pivo ako ga nazoves islamsko, ne postaje halal.
a sad, ako neko to ne shvaca to je druga prica...i ne mozes grijehe pravdati svojim ljudskim rezoniranjem.
Vjera je izricito Allahovo pravo. ako je On propisao pravila, ti ih ne mozes sebi priredjivat, pa rec ovo moze, ovo ne moze, moze ovo malo. Niko ne govori da je neko losa osoba, samo se covjeka upozorava na pogubnost stavova lahko cemo, moze malo, haj ba sta fali, vidio sam od nasih starih, to je nas obicaj, to ulema kaze, to je mal grijeh itd.Oni koji znaju ce samo reci, upozoriti, a tvoje je hoces li to primiti od akhija, meshe , nekog hafiza il pak trece osobe ili neces uopste.Kada iman podje da stanuje u srcu tvome, onda on brise pristup grijesima, tako neces osjecati primjera radi muziku,neg ces slusasti kur an, i bice ti jasnije sta su one bradonje mesha i akhi govorili. To dolazi sa imanom.Niko nije rekao da si ti (neki ti) losa osoba ako slusas muziku(doduse ovisi koliko slusas, nek ti se kaze da ce te to odvest u propast i fno ti se objasne razlozi, slozio se ti sa tim razlozima il ne, to nije bitno, tako je kako je.Ali ti to ne daje pravo da cinis zulum drugima.Mozes slusati muziku, ja necu odgovarati za tebe neg tvoj muz, a ti sama u konacnici, a posto ti je bilo receno sta je muzika i ti unatoc tome recimo ne dao Allah nastavis slusati, pa to je dokaz protiv tebe na Sudnjem danu.
ne pisem ovo da bi raspravljali, meni je drago da vise ne slusas, to je bio cilj.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od hurma » Čet Mar 31, 2011 10:50 am

Selam alejkum,

ne zeli niko raspravljati, i uvjek smo se svi slozili oko toga da je muzika haram. O drugim stvarima i ne zelim pisati,(alkohol, itd) jer hvala Allahu sa tim nikad nismo imali problema.

Samo hocu reci, kako je fino nam reakao,''ti znas na kojem si nivou, pa otale podji''. Znaci, objasnio, nije se izdero na nas ili nas osudio, reko nam vaki ste naki ste, niste muslimani itd. Fino, blago i tiho posavjetovo, a sad je na nama. I svima ostalima.

Oni koji nisu nikada sa sihirom i dzinima se borili, tesko je shvatiti nas malo ''napukle''da kazem. Svasta se desava, ne samo sa tijelom, to je najmanji problem, ali gadno je kad ti se uvuce u glavu. Treba se sa tim izboriti, jer prokleti bili, tako su uporni i nedokazni, pa na svakakav nacin pokusavaju. I kad onda neko na takvu osobu jos plaho napane, govoreci da je lud ili nemusliman, itd, vjeruj mi, nikakve pomoci tom opsihirenom. Ali je velika pomoc za dzine.

Ali da ne duljim, hvala Allahu neizmjerno na svemu.

Odgovori