LIJECENJE KURANOM

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Pon Sep 20, 2010 3:19 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
neka je salavat i selam na Muhammeda s.a.v.s., na njegovu porodicu i na njegove ashabe i na one koji ga slijede sve do Sudnjega dana,
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu muslimanima
deder da zaradim jos koji sevap, nesto danas nisam dobar i svadjalacki samraspolozen :-(
mozda se neko okoristi linkom,ko sto sam i ja, halalite ako sam na krivoj temi postao link.
http://tewhid.blogspot.com/p/download.html

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od mesha » Pon Sep 20, 2010 5:03 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
neka je salavat i selam na Muhammeda s.a.v.s., na njegovu porodicu i na njegove ashabe i na one koji ga slijede sve do Sudnjega dana,
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu muslimanima,
skrenuo bih paznju na knjigu Zastita od dzina i sejtana,zanimljivo na odlomak zabranjeni postupci tokom lijecenja,pa bi zamolio Enesa da prokomentira ako stigne i kad stigne, mozda i on dopuni sta god.Mislim da je knjiga korisna i da ce biti od koristi svima onima koji se zanimaju za ovu tematiku.

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Sub Mar 12, 2011 1:18 pm

selam alejkum moja braco i sestre ja sam skoro se ukljucio na ovu stanicu lijecenjem kuranom,pa gotovo svaki dan listam i citam na tanane polahko,da ne odugovlacim i ja sam licno zrtva sihra i lijecim se bogami oko 4-5 godina ,mogu reci sad da ne imenujem sve koji imaju probleme sa sihrom,bio sam kod par njih koji uce i koji lijece ovu bolest,prvo da kazem ucili su mi i po mjesec dana na meni razni ucaci ,ali nije bilo neke fajde sve dok nisam otiso u SREBRENIK KOD JEDNE ZENE ZOVE SE ZLATIJA PREZIME NEZNAM U PREDGRADZU SREBRENIKA ZIVI DOBRO VI KOJI IMATE PROBLEMA ZAPAMTITE IME ZLATIJA ZATO SAM UVELICO VELIKIM SLOVIMA:ona mi je radila terapije 7 dana zena nogama i rukama razvaljuje sve sto je u tebi bolesno,moj boze sta je sve izaslo iz mene pogani na mokracu na tijelo neke ospice u vidu krvi itd itd.ona JE TO U MENI RAZBILA NA VISE DIJELOVA I STO JE NAJBITNIJE RAZBILA TAJ BEDEM -SIHR-e sad se pomalo i sam lijecim i kad slusam rukiju ovo sto je u meni ostalo kako se uzbuni i ostatam izbacujem na urin i jako znojenje,i jos nesto ta zena ne uzima pare nit kaze koliko da joj 5 maraka a ima njih koji i nista joj ne daju ovo govorim iz iskustva pojedine su mi osobe uzimali veceru sa stola ja sam iskusan u tome imam puno iskustva pa cak mogu reci da sam sampion u tim promasajima selam svima fikret.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Sub Mar 12, 2011 3:14 pm

Ima li ovdje moderatora?!

Brisi ovo iznad.

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Sub Mar 12, 2011 3:21 pm

selam alejkum pisem ponovo zasto da se nesto brise moze biti nekom od koristi sve sto je isprobano i sigurno a i provjereno to netreba da se brise,selam.

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Sub Mar 12, 2011 3:29 pm

neznam sta to nekom smeta ovo moja poucna prica brate-akhi demi reci sta to tebi smeta mozda moja istinita prica i sve sto sam dozivio na svojim ledzima ja nisam ni djelic napiso ono sve sto me je snaslo u zivotu i svi ti prevaranti koji su mene i mnoge nase sestre i bracu tako reci prevarili,treba to napisati i kazati da drugi nebi nagrebusili ko ja ,selam svima .

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Sub Mar 12, 2011 4:50 pm

eh sto bih volio u cetiri oka sa tobom brate popricati-akhi digo si mi pritisak nisam neki pisac ali nisam ni glumac nikad ne glumim i neznam glumiti ja sam od onih sto je bio na prvoj borbenoj u bosni ,a jos nesto prava sam ljudeskara i patriota nase drzave i jos nesto dobar imam dosje koliko sam ljudima valjo u zivotu i da danas pomazem ,halalosom i ti se naso da nesto pametujes sram te bilo prvo skoci pa reci hop,ja imampravo na moje misljenje,ali nismo svi isti fala bogu nadam se da nisam uvredio ostalu bracu veliki selam za dobre ljude ma gde oni bili.fikret -minhen

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Haris » Sub Mar 12, 2011 5:22 pm

Samo sabur fikrete, nemoj se srdit i nervirat.
Nemaš razloga.

Gospodine akhi, umjesto da naređuješ šta da se radi, bolje da si iskoristio post pa objasnio dotičnom šta je ispravno liječenje, a šta neispravno. Da je jedino ispravno i šerijatski priznato učenje Kur'ana.
S tim da i učači Kur'ana primjenjuju neke metode "fizičkog liječenja", npr. lomi ti prst da bi se bol preneo na džine, udari po leđima i tako neke stvari.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Ned Mar 13, 2011 10:41 am

Kao prvo, fikrete, nije vazno gdje si bio, vec gdje si sada i kakav si sada covjek ili bolje musliman. Klanjas li svaki vakat? Fikrete, nijedan ashab nije za covjeka koji ne klanja svaki vakat govorio da je musliman. Znas li koliko vjerske propise? Znaj da je kod Allaha jedino mjerilo bogobojaznost ili takwa.



No, to je vise tvoj problem. Ovdje je vaznije publici dati do znanja da ZENA NE MOZE UCITI SERIJATSKU RUKJU MUSKARCIMA, VEC SAMO SEBI ILI DRUGIM ZENAMA! Nazalost, kod nas mnoge stravarke (sejtanske sluskinje) tvrde da lijece. No, ona koriste sejtane u svome poslu. Ko biva uce Kuran, ali ti tiho prosaptaju da i ne primjetis najvece sirkijate! To se svidi sejtanu pa im sluzi, a s time odvodi naivne i neuke Bosnje jos dublje u dalalet!

Ovakve zene se prepoznaju po tome sto cesto gataju(reci ce ona tebi da klanja istiharu), a sudbinu ni poslanik nije znao. Gajb samo Allah zna! Takoder traze da im ostavite kojekakve predmete.

Da ponovim: ZENA NE MOZE UCITI SERIJATSKU RUKJU MUSKARCU!

A, lijek je samo od Allaha Subhane.

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Ned Mar 13, 2011 5:14 pm

selam svima e drago mi je burazeru sto si se javio ,kao prvo kakav sam ja covjek bogami -akhi sad cu ti reci za mene kao muslimana i kao covjeka bitna su djela i samo djela a bogami ja ih imam polijepo i to-dobra i vrlo dobra djela ,a jedno djelo kao prvo branio sam bosnu cijeli rat ,drugo doso sam na zapad ,placam hodzarinu i sve sto jednog muslimana sleduje ja to izvrsavam itd itd,onda gde se god daje sergija za bolesne za bosnu prvi sam gde se daje nije bitno u akcijama sam prvi za dzamiju medzu prvim i dan danas saljem i pomazem dole svojim ne svojim kad odem na godisnji dajem kapom i sakom koliko god mogu imam alaha za svjedoka a imaju i svjedoci.trece imam ja ovamo na zapadu njih na stotine koji sjede po coskovima i samo pametuju sta treba da se radi i kako treba da se ponasas ko bajagi ko musliman,a otidzi im i trazi neki dinar za neku sergiju,bogami kod njih nemozes popiti ni sok a kamoli da danu jedan evro za dole u bosnu itd itd.i onda neka ta publika zna ja nisam neki sad da sam hodza,ili sejh ja znam ono sto znam i svaki dan se popravljm i ucicu dok sam ziv,ali znaj te ljudi cinite samo djela ,djela i djela.a sto se tice te zene sto mi je pomogla,kao prvo zena nepise zapise ne uci rukiju i ona se bori protiv tih koje kakvih to sto rade i trce zena je isla na hadz 3-4 puta nisam siguran,ako koga interesuje neka proveri dobro ko je ta doticna hadzinca iz srebrenika ZLATIJA i na nebranim ja pravo ove zene ja znam od njih 15 -stak sto su mi uzimali ogromne pare i pare ,hafizi,hodze sejhci ona me nije kostala ni 20 maraka a pomogla mi polijepo i jos nesto ako bogda jos je malo ostalo do mog izlijecenja pa se spremam imam zelju da objavim imena tih prevaranata sto varaju dole po bosni dali ce to biti za novine ili neka knjga zivi bili pa vidjeli ,ja se nadam da nikog nisam povrijedio sa ovim svojim izlaganjem,veliki selam svim dobrim ljudima ,selam fikret

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Ned Mar 13, 2011 5:53 pm

Dobro, fikrete, samo Allah Subhane zna nase pravo stanje. Nekad sejtan covjeku daje lazne nade i dosaptava mu da je bolji od drugih vjernika. A, zna se zasto je sejtan proklet.

Nego, ako ti nije tesko, mozes li kako reci kakav metod te Zlatije? Detaljno? Od pocetka do kraja?

Prema onom sto napisa, ni zenama nije dozvoljeno njoj ici jer ne uci rukju. Sta uci?

Izvini ako ja djelujem previse arogantan ili ako imas osjecaj da te vrijedjam. U ovim pitanjima covjek treba biti veoma, veoma oprezan. Cak i ucen vjernik zna ofulati nekad o nekom ucacu.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Haris » Ned Mar 13, 2011 7:55 pm

Fikrete, moram prokomentarisati akhijev prijašnji post u tvoju korist, ako poslušaš.

Rečeno je: Prvo za šta će čovjek biti pitan na Sudnjem Danu je namaz, pa ako je namaz dobar, dobra su i ostala djela.
Znam ja dobro da je teško se natjerat na redovan namaz, pogotovo kad imaš problem. Jer vesvese i napadi su češči i veći nego kad je insan dobro.
S druge strane gledišta, čovjeku se nekako i lakše natjerat na namaz kad ima problem, jer kad te pritisne muka, nema ti šta drugo ostat, nego da se okreneš Allahu swt, dok čovjek dok je zdrav gleda sa druge strane, ma hajde, dovoljno džuma sedmično.

Nismo rekli da ti ne obavljaš, akhi je samo upitao, a ja ti govorim ovo iznad. Pa ti znaš šta ti je činit. Ne treba ni sergija da propadne radi ostavljanja namaza.

Opet imaš slučajeva kad se kaže da će biti onih koji su u vjeri čitav život i na kraju će se ogriješiti i vatre zaglavit, dok ima onih koji čitav život vode na stranputici, a opet će stići u Džennet. To samo Allah zna ko, šta, kako i gdje.
Nama je dužnost trudit se.

I namaz je sam po sebi djelo. Pa treba obratit i na to pažnju.

A što se tiče onih koji rade na neispravan način. Nećemo reći da to ne može pomoć, nego samo da je neispravno. Možda će pomoć i prije nego ono legalno šerijatski, ali se čovjek ogriješi na drugu stranu, tipa čineći širk nošenjem hamajlija, vjerovanju kojekakvim vračarima i slično.
To ti je sličan primjer: Imaš dva načina da dođeš do novca.
Da zaradiš legalno i pošteno, ili da obiješ banku i dođeš prije do veće količine.

Pa ti ako si savjestan razumjet ćeš koji od ova dva načina je ispravan.

Tako ti je isto sa tim.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od akhi » Ned Mar 13, 2011 8:12 pm

Selamu alejkum, Harise. Lijepo si ovo napisao, da te Allah nagradi dobrim, amin!

fikret
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 10:21 am

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od fikret » Ned Mar 13, 2011 8:31 pm

selam alejkum evo mene ponovo nema veze ja se u opste neljutim dali sam ja u pravu ili neko drugi ja sam samo stio prenijeti moj mukotrpni put lijecenja i na sta sam sve nailazio na sva obecanja nedaj boze nikom koliko sam ja prevaren sa strane tih i takvih,i da zavrsimo sa ovom raspravom ona nevodi nicemu ja vas selamim puno zelim svima sve dobro u zivotu,nadam se ako bogda da cu i ja sa ovim sto je ostalo sto prije zavrsiti,a sad da ja objasnjavam sve kud sam proso i da objasnjavam sta ko radi dali je ispravno ili ne meni treba mjesec dana da pisem ,necu vise da se vracam u proslost idem samo napred ali neko ko ima istih problema ko ja samo kazem pazite se ljudi prevaranata je na svakom cosku nema vise sigurni malo ih je barem ono sto ja znam,valjda me sejtan ne navraca ovo sto pisem ja sam svjestan sve ovo sto sam napiso i normalan sam ,i da zavrsim selam svima i nema potrebe za replikom zivi bili meni moji bosanci ma gde se nalazili selam fikret.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: LIJECENJE KURANOM

Post od Haris » Ned Mar 13, 2011 8:56 pm

Amin akhi. :)

Fikrete, molim Allaha da ti pomogne i da to što prije riješiš belaja. Nemoj shvatit kao zlonamjerno ovo gore. Tu smo da razmjenjujemo mišljenja i dajemo savjete ako se može i kome se može :)
Svjesni smo da ima prevaranata, zavaljuju narod za velike svote novca, kao što kažeš, ostaje se bez večere da bi se platilo. Ima i onih koji rade na pogrešan način. Pa je to gore od ovog što zavali 500 KM po rukji.

Svako treba naplatit svoju uslugu, jer i ovo je jedna vrsta posla. S tim da je to u okvirima ljudskih mogućnosti.
Svako dobro.

Esselamu alejkum.

Odgovori