Zakleo se da vise nedolazi

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Zakleo se da vise nedolazi

Post od sadaka » Pet Okt 01, 2010 10:45 pm

Selam Alejkum Enese

Hteo bih da te pitam za tvoje misljene o ovome .
Kad sam bio na rukja pre dve nedellje ,dzin je bio Musliman i pokajao se i hteo da izadze,ucac njemu reko da se zaklinje u Dragog Allaha da vise nedolazi i on je to ucinio.
Posle nedelju dana rukja je meni opet ucena oko pola sata ,ali nisam imao neke reakcije i dzin nije progovorio ,znaci da nije bio unutra.

E sada moje pitanje .
Znamo da dzini lazu ,ali kada se zakljinu ,jeli je to isto kod nih ,kao i kod nas Muslimana kada se zakljinemo.

I mene je bolje i onj simtom koji sam imao na usta nemam vise Ellhamdulilah ,samo dva puta mislim da je doslo.Samo nekad imam lose misli i ponekad vesvese ,ali ne u tolikom obimu to sve kao ranije Ellhamdulilah.
Ja sam veoma sretan i Zahvalan Dragom Allahu sto mi ne dolazi vise na usta kao ranije Ellhamdulilah ,jer to je bilo najveci problem i poteskoca kod mene .
a sve ovo drugo insAAllah procice polako i strpljivo sa Ibadetom i cinjenih dobrih dela.
Selam Alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Zakleo se da vise nedolazi

Post od Haris » Sub Okt 02, 2010 8:58 am

Selam alejkum,

Vidim da se obraćaš Enesu, ali eto mislim da ti mogu pomoći u odgovoru.

Imaš ti i ljudi koji se zakletu Allahom pa opet prekrše kasnije. Znači nemoj da ti to bude neko mjerilo, ali recimo da je istina. Strpi se još neko vrijeme da vidiš hoće li bit promjena, možda se i ušutio čisto da pomisliš da je izašao pa čeka pogodan trenutak za napad.

Ne želim ti sad crnjak bacat, ali eto da imaš i tu opciju pred očima.

Što se tiče vesvesa, njih ćeš imat uvijek, bio zdrav, ne bio.. jer je to uloga šejtana da vrši razne nagovore. Čim ti se jave neke misli nepoželjne samo izgovori LA HAVLE VE LA KUVETE ILLA BILLAHI ALIJI AZIM.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Zakleo se da vise nedolazi

Post od sadaka » Sub Okt 02, 2010 8:10 pm

Haris napisao:Selam alejkum,

Vidim da se obraćaš Enesu, ali eto mislim da ti mogu pomoći u odgovoru.

Imaš ti i ljudi koji se zakletu Allahom pa opet prekrše kasnije. Znači nemoj da ti to bude neko mjerilo, ali recimo da je istina. Strpi se još neko vrijeme da vidiš hoće li bit promjena, možda se i ušutio čisto da pomisliš da je izašao pa čeka pogodan trenutak za napad.

Ne želim ti sad crnjak bacat, ali eto da imaš i tu opciju pred očima.

Što se tiče vesvesa, njih ćeš imat uvijek, bio zdrav, ne bio.. jer je to uloga šejtana da vrši razne nagovore. Čim ti se jave neke misli nepoželjne samo izgovori LA HAVLE VE LA KUVETE ILLA BILLAHI ALIJI AZIM.
Alejkum ve Selam brate Harise

Hvala ti brate na odgovoru,Dragi Allah te nagradio.
Jeste moze i to biti Dragi Allah najbolje zna.
Prvi put kad sam bio kod ovog ucaca na rukju ,on je slagao,pravdajuci da je on hteo da izadze ,ali njega zaustavio sihirbaz ,nije njemu dao da izadze.
Onda je reko ,ne vredi da ostaje vise u meni ,kaze da cu ja opet doci,jer znajuci mene da sam ja uporan Ellhamduliah da sam ja isao cetiri puta u bosni ,tri puta kuci,prelazio kilometre i kilometre u Svacarskoj i Njemacku zbog rukje ,zato ne prestavlja uopste ta prepreka od 50 km kojih imam od stana gde zivim ,da bih dolazio svake nedelje.I kaze zbog toga da mora sa sihirbazom suociti i razresiti ,jer njemu rukja ne odgovara i zbog toga sve mislim ,da se on pokajao i zakleo Dragom Allahu da se vise nevraca.
Da svakome Dragi Allah olaksa i ozdravi u potpunosti pa i mene.
Amin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Zakleo se da vise nedolazi

Post od Haris » Sub Okt 02, 2010 10:46 pm

Ako se on utječe Allahu od sihrbaza onda nema brige. Nema se on šta bojat sihrbaza kad ga sihrbaz i ne vidi :) Čini mi se da on neku politiku prosipa.

A Allah najbolje zna..

Zaključana tema