Trudnoca i sihiri

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Ama
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 26, 2010 8:56 am

Trudnoca i sihiri

Post od Ama » Uto Nov 02, 2010 10:12 am

Esselamu alejkum!
Dali je opasno za bebu i/ili zenu , ako je zena koja je trudna pod sihirma/ima dzina u sebi i u toku je lijecenja? I ne samo dali je opasno , dali moze biti nekih komplikacija ili sta ja znam dalje.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Trudnoca i sihiri

Post od akhi » Uto Nov 02, 2010 10:58 am

Tekst samo radi ibreta: Sterility caused by sihr: The Jinn settles in the womb and destroys the ovum, so fertilisation does not take place. Sometimes, the Jinn lets the process of fertilisation and pregnancy take place. However, after several months of pregnancy, he stomps a vein in the womb, causing bleeding and thus prompting a miscarriage. The repeated miscarriages which women had in the past are mostly caused by the interference of Jinn. As a matter of fact, similar cases have been treated. This presence of Jinn in man's body is confirmed by the tradition: The Satan circulates in man's body like blood."

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trudnoca i sihiri

Post od Haris » Uto Nov 02, 2010 11:05 am

Koliko sam upućen, kao da je neko spominjao da možda može doći do toga da džin uđe i u dijete dok je još u majci preko pupčane vrpce.

A Allah zna najbolje..

Nemoj se ti puno sikirat oko toga da ne bi bilo baš komplikacija. Što nas sikirancija može uništit to je čudo jedno.
Sve je Allahova volja, i džin, i bolest i dijete, zato se ne brini. Sve se to gore kontroliše.

Ama
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 26, 2010 8:56 am

Re: Trudnoca i sihiri

Post od Ama » Uto Nov 02, 2010 12:13 pm

Hvala vam na odgovorima.
Izgleda da je ipak bolje cekati dok se ne izlijecis i onda pocinjati sa tim.
Mene to i najvise brine da dzin ne udje u bebu , mnogom i je tesko zbog toga. Sad se osjecam kao kriva sto nanosim mozda bol djetetu, posto znam da imam ili imala sam dzina u sebi. Lijecimo se od kraja augusta tako da je to jos rano da bih mogli reci da smo izlijeceni. Muz mi nikad nije htio trece dijete a sad kaze da mu je zelja nenormalna za tim...

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trudnoca i sihiri

Post od Haris » Uto Nov 02, 2010 1:28 pm

Elhamdulillah, neka nas je što više :lol:

Iskreno nisam siguran, ali bolje ne rizikovati. S druge strane, ne možemo utjecat da neko ima ili nema problema. Znači ono ako je zabilježeno neko će imat problema, dobio ono tim putem, ako se može, ili nekim drugim.

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Trudnoca i sihiri

Post od Lane » Uto Nov 02, 2010 11:16 pm

Postoji opcija "pretraznik", prosvrljajte malo po forumu: :)

viewtopic.php?f=3&t=1194

viewtopic.php?f=3&t=1432

viewtopic.php?f=4&t=1846&hilit=trudnoca

"A ko se u Allaha uzda, On mu je dosta."

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Trudnoca i sihiri

Post od Lane » Uto Nov 02, 2010 11:36 pm

Od ovih linkova, sto sam ti navela, meni je najbolji Alminov odgovor.
Insan ceka i ceka nesto da se desi, al sta znas kad je Allah dzs odredio da da lijek. Jedino sto sa sigurnoscu znam, da, ako se iskreno, ono iskreno oslonis na Allaha dzs, sigurno ce biti bolje od onog sto si ti mislila da je najbolje. Jer On nikad ne ostavlja Svoje robove. Zato sam ti citirala onaj ajet "Ko se u Allaha uzda, On mu je dosta".
Al nisam ja plaho kompetentna na ovu temu da dam opsirnije misljenje, kad se i sama lomim oko ovog.
Da vam Allah dzs da ono sto je najbolje za vas, amin.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Trudnoca i sihiri

Post od hurma » Sre Nov 03, 2010 12:09 am

Ama napisao:Hvala vam na odgovorima.
Izgleda da je ipak bolje cekati dok se ne izlijecis i onda pocinjati sa tim.
Mene to i najvise brine da dzin ne udje u bebu , mnogom i je tesko zbog toga. Sad se osjecam kao kriva sto nanosim mozda bol djetetu, posto znam da imam ili imala sam dzina u sebi. Lijecimo se od kraja augusta tako da je to jos rano da bih mogli reci da smo izlijeceni. Muz mi nikad nije htio trece dijete a sad kaze da mu je zelja nenormalna za tim...
Sestro Ama, ja bih licno malo sacekala. Ne zelim te plasiti, ali vidim da si tek ljetos pocela sa lijecenjem kao i ja. I potpuno te shvatam kad kazes da se osjecas krivom, ista me briga mori. Ali i to je jedan od dzinskih ciljeva.
Procitaj ove linkove sto ti je Lane poslala, jer mene licno, dok bih slusala rukju, je toliko trzalo, da bih imala probleme hodati tri dana poslje toga, velika iscrpljenost i nemoc.
A akoBogda bice i trece, samo se u Allaha uzdaj.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Trudnoca i sihiri

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Dec 15, 2010 12:55 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Neka zena maze stomak maslinovim uljem tokom trudnoce. nad kojim je naucena rukja ili samo Fatiha,Ihlas Feleq ,Nas Ayyetul Krsiyya .

Odgovori