PItanje O Mukama !

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

PItanje O Mukama !

Post od aljo78 » Pon Okt 25, 2010 1:23 am

Selam aleykum

Da nebi duboko ulazio sta i kako interesuje me jedna stvar .
"Ako je insan u nekoj vrsti muka (kao bolovi na primjer )da nevidi izlaza vani a nije na smrtnoj postelji kako toj osobi olaksati .Znam dovama prvo ali dali se toj osobi moze olaskati stime sto bi mogao ukratiti zivot .
Kao na primjer osoba na postelji primjer coma nezna za se a znas da je u bolovima dali se moze toj osobi olaksati .

JazakAllahkhair

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: PItanje O Mukama !

Post od Haris » Pon Okt 25, 2010 8:23 am

Ko ubije onog ko nije ubio nikog, ko da je pobio čitav dunjaluk. Pa ti izvoli, rokaj koga stigneš :)

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: PItanje O Mukama !

Post od akhi » Uto Okt 26, 2010 10:48 am

@Haris

Ubijeni treba biti musliman. Hadis se odnosi na ubistvo muslimana.

Eutanazija je strogo zabranjena u jedinoj priznatoj vjeri kod Allaha swt-Islamu!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: PItanje O Mukama !

Post od Haris » Uto Okt 26, 2010 2:11 pm

Vjeruj da pita za muslimana. A ako je neko nemusliman, a ipak vjeruje po njihovmo nahođenju, nije životinja.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: PItanje O Mukama !

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jan 27, 2011 7:30 pm

Allah subhanehu we te`ala daje zivot i daje smrt,daje zdravlje i bolesti,Od najiskusavanijih ljudi na ovome svijetu su bili Poslanici salawatullahi alejhim pa onda vjernici, kako kaze resulullah saws,Bolest je Milost Allahova za Muslimana,jer tom bolescu Allah subhanehu we te`ala cisti svoga roba od grijehova tako da ga zeli ocistiti skroz,pa makar on bio i u komi.Kada Meleci bericeta rizka prestanu trazit za njega bericeta,vode,hrane pa i da je jedna kap ostala negdje na svijetu za tu osobu ta osoba nece umrijet..Dok Ubistvom se nece rijesit nista,a to narocito mora znati onaj koji potpisuje eutanaziju,da je On razlog smrti.Svaka smrt ima svoje ime,pustite osobu koja je u komi Allah zna najbolje sta se sa njim,nemojte da njegova/njena smrt dobije ime Ubistvo.a Allah najbolje zna

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: PItanje O Mukama !

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Jan 30, 2011 8:57 pm

selam alejkum we ahmetullahi webrekatuhu

Hasan el Basri veli: “Kada osoba umre a njeni se ukućani okupe i počnu stenjati i plakati, Melek smrti stane na vrata i kaže im:
‘Nisam ga otkinuo od njegovih najdražih (već je pojeo sve svoje porcije na Ovome svijetu), niti sam mu skratio život. Naređeno mi je da u ovu kuću dolazim i uzimam ukućanima duše jednu po jednu sve dok niko živ ne ostane.’ ”

Hasan el Basri kaže: “Tako mi Allaha dragog, kada bi oni koji tuguju mogli tada vidjeti Meleka smrti i čuti šta priča, zaboravili bi preminuloga i zabrinuli se za sebe.”

Odgovori