pitanje vezano za terapiju!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Ned Mar 27, 2011 11:35 am

To su ti ljudi koji su izgubljeni u vremenu i prostoru.
Isto što onaj koji pije alkohol, popije pivo i to je njemu normalno i svakodnevnica. Isto što ti napraviš kafu i sjedneš da odmoriš. Znači nisu ni oni svjesni šta rade :D

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Ned Mar 27, 2011 11:48 am

Haris napisao:To su ti ljudi koji su izgubljeni u vremenu i prostoru.
Isto što onaj koji pije alkohol, popije pivo i to je njemu normalno i svakodnevnica. Isto što ti napraviš kafu i sjedneš da odmoriš. Znači nisu ni oni svjesni šta rade :D
A vjerujem da je tako ali opet nemože moj mozak da razumije takve ljude! :) !

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Ned Mar 27, 2011 12:29 pm

Moj ne može da razumije one kojima je zanimljivo sjedit i tračat po vazdan o nekom, šta je radio, s kim je bio i slično.

Valjda nisam toliko dorastao da mogu to razumjet. To je previše za mene. :D

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od hurma » Ned Mar 27, 2011 1:23 pm

Ma takve ljude ne treba ni pokusavati razumjeti. Samo treba reci da Allah sacuva, i to je to. Ne trositi energiju u razmisljanju o takvim ljudima, jer nista dobro ne donese. Ja sam u pocetku bila preopterecena, pitajuci se ko i zasto, kako moze? I nikakva mi to dobra nije donilo, vjerujte mi. Samo, kad se shvati da je ko takav, udaljiti se od njega.

Ne treba se ni opterecivati zato sto si pod sihirom, i sto dolaze rekcije prilikom ucenja i slusanja Kur'ana. Reakcije moraju biti, kako kome, opet zavisi. Uceno mi je neki dan, reakcije velike. Ali hafiz mi rece:" nemoj se opterecivati sa reakcijama. Kaze, smatraj sihir pobjedjenim, jer nije dostigo ono zasto je poslan. Ako je za rastavljanje, nije vas rastavio, elhamdullilah, ako je za ludilo, niko nije poludio itd. Ne gledaj negativno na ovo, nego pozitivno'' .I tako jos puno toga.

I tako i jeste, sigurno. Reci cu vam isto, da elhamdullilah u zivotu nikad nisam bila sretnija i smirenija. HVALA ALLAHU NA SVEMU OVOME !!!!!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Ned Mar 27, 2011 1:39 pm

Pa da. To je milost Njegova. Da je On htio da propadneš ne bi ti dao ono od čega ćeš se vratiti vjeri, nego bi i sama bila sahirka, pa ti ne bi bilo spasa :)

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od hurma » Ned Mar 27, 2011 4:22 pm

Haris napisao:Pa da. To je milost Njegova. Da je On htio da propadneš ne bi ti dao ono od čega ćeš se vratiti vjeri, nego bi i sama bila sahirka, pa ti ne bi bilo spasa :)

Tacno tako, nikada se ne zna koje se dobro krije u kakvom zlu. Samo treba biti zahvalan na svemu sta insana snadje, sta je-da je od Allaha je. Ali samo Harise, ne skonta ja ovo ''nego bi i sama bila sahirka''. Da me Allah sacuva i pomisliti na to, a ne uraditi. Uvjek sam se bojala i pomisliti nesto lose nekome, a ne uraditi. Da Allah sacuva!!!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Ned Mar 27, 2011 5:21 pm

Ma samo želim reći, da je Allah swt htio da propadneš, ne bi ti dao milost (sihr) da bi se ti vratila vjeri. Nego bi ti dao nevjerstvo, pa bi se počela baviti time, pa bi na kraju propala zbog širka. Na to sam mislio.

Nije ovo nikakvo zlo što nam se dešava. :)

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od hurma » Ned Mar 27, 2011 5:43 pm

Haris napisao:Ma samo želim reći, da je Allah swt htio da propadneš, ne bi ti dao milost (sihr) da bi se ti vratila vjeri. Nego bi ti dao nevjerstvo, pa bi se počela baviti time, pa bi na kraju propala zbog širka. Na to sam mislio.

Nije ovo nikakvo zlo što nam se dešava. :)
Aha, ma nemoj zamjeriti da ne skontam odmah, znas kako je poslje ucenja, nekad ne mozes hodati a ne misliti razborito. A sto je reko Senad, svaka ti zlata vrijedi. :)

A sve je to tacno, samo zavisi od insana kako ce se postaviti, hoce li shvatiti poruku, i vratiti se na pravi put, ili ce, da bi se sve brze zavrsilo otici po zapis kakvome ''hodzi'', i tako otici u jos vecu propast. Nazalos, toga je mnogo danas, narod je neupucen.

A samo malo da mucnu glavom, dokazi su su pred nama, sve tako jasno. A Allah je Milostiv, i odaziva se na dove vjernika u nevolji. Elhamudullilah, nisu prosle godine, nego par mjeseci, otkada smo saznali za sihir, ali nas se zivot samo poboljso od tada. Jos uvjek je sihir u meni, (jer sam pojela), i naravno trazim i dovim za lijek, ali sam se i pomirila sa cinjenicom da se mozda nikad i ne izlijecim. Ali to me ne sekira, od Allaha je, sta god da je. Jer tacno, sto nas je snaslo nije nikakvo zlo.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Ned Mar 27, 2011 6:23 pm

Ja sam sebi rekao da neću prihvatiti hamajliju, i kojekakve naučene končiće i slične stvari, pa makar se nikad ne izliječio.
A prihvati u glavi da je rečeno da za svaku bolest ima lijeka, pa tako je nemoguće da se ne izliječiš, ako ispravno postupaš.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Ned Mar 27, 2011 8:00 pm

Haris napisao:Moj ne može da razumije one kojima je zanimljivo sjedit i tračat po vazdan o nekom, šta je radio, s kim je bio i slično.

Valjda nisam toliko dorastao da mogu to razumjet. To je previše za mene. :D
:D joj nemogu ni ja a možeš misliti radim sa more žena i svaka voli ono ? gdje živiš,koliko djece imaš,odakle si ...Itd.
Od tih silnih pitanja koja dolaze sve zaredom osjećam se kao osuđenik na osuđeničkoj klupi!

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Ned Mar 27, 2011 8:09 pm

hurma napisao:Ma takve ljude ne treba ni pokusavati razumjeti. Samo treba reci da Allah sacuva, i to je to. Ne trositi energiju u razmisljanju o takvim ljudima, jer nista dobro ne donese. Ja sam u pocetku bila preopterecena, pitajuci se ko i zasto, kako moze? I nikakva mi to dobra nije donilo, vjerujte mi. Samo, kad se shvati da je ko takav, udaljiti se od njega.

Ne treba se ni opterecivati zato sto si pod sihirom, i sto dolaze rekcije prilikom ucenja i slusanja Kur'ana. Reakcije moraju biti, kako kome, opet zavisi. Uceno mi je neki dan, reakcije velike. Ali hafiz mi rece:" nemoj se opterecivati sa reakcijama. Kaze, smatraj sihir pobjedjenim, jer nije dostigo ono zasto je poslan. Ako je za rastavljanje, nije vas rastavio, elhamdullilah, ako je za ludilo, niko nije poludio itd. Ne gledaj negativno na ovo, nego pozitivno'' .I tako jos puno toga.

I tako i jeste, sigurno. Reci cu vam isto, da elhamdullilah u zivotu nikad nisam bila sretnija i smirenija. HVALA ALLAHU NA SVEMU OVOME !!!!!
O hvala na savjetu svakako će dobro doći :) Ja kažem,nanijeto mi je zlo ali iz toga je izašlo jedno dobro! Da nisam imala na sebi to što sam imala nikada nebih naučila ništa o svijetu koji nevidim i nikada nebih naučila niti jednu suru,a sad znam mnogo toga pa čak i klanjati! E to je dobro koje je došlo! Ja sam svoje djetinjstvo proživjela prije rata kada se vjera nije baš prakticirala pa tako nisu ni moji roditelji ništa znali! Ali eto hvala dragom Allahu ja dosta toga naučih!

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od hurma » Ned Mar 27, 2011 8:14 pm

Haris napisao:Ja sam sebi rekao da neću prihvatiti hamajliju, i kojekakve naučene končiće i slične stvari, pa makar se nikad ne izliječio.
A prihvati u glavi da je rečeno da za svaku bolest ima lijeka, pa tako je nemoguće da se ne izliječiš, ako ispravno postupaš.

U pravu si. Opet!!! Ali mozda sam se i ja krivo izrazila. Ne da se ne nadam lijeku, i Allahovoj milosti, ali samo kazem sve je u Njegovim rukama, i podarice mi lijek kada On to odredi, i kada ja budem spremna. Samo sam htjela reci, da se puno toga promjenilo, na dobro, elhamudullilah, za kratko vrijeme, jer moj najveci problem u pocetku je bio pomiriti se sa tim, estagfirullah, i ko je to napravio. Da mi Allah oprosti za moje neznanje i greske koje sam pravila u pocetku.

@Milada-drago mi je da tako razmisljas.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Ned Mar 27, 2011 8:18 pm

hurma napisao:
Haris napisao:Ma samo želim reći, da je Allah swt htio da propadneš, ne bi ti dao milost (sihr) da bi se ti vratila vjeri. Nego bi ti dao nevjerstvo, pa bi se počela baviti time, pa bi na kraju propala zbog širka. Na to sam mislio.

Nije ovo nikakvo zlo što nam se dešava. :)
Aha, ma nemoj zamjeriti da ne skontam odmah, znas kako je poslje ucenja, nekad ne mozes hodati a ne misliti razborito. A sto je reko Senad, svaka ti zlata vrijedi. :)

A sve je to tacno, samo zavisi od insana kako ce se postaviti, hoce li shvatiti poruku, i vratiti se na pravi put, ili ce, da bi se sve brze zavrsilo otici po zapis kakvome ''hodzi'', i tako otici u jos vecu propast. Nazalos, toga je mnogo danas, narod je neupucen.

A samo malo da mucnu glavom, dokazi su su pred nama, sve tako jasno. A Allah je Milostiv, i odaziva se na dove vjernika u nevolji. Elhamudullilah, nisu prosle godine, nego par mjeseci, otkada smo saznali za sihir, ali nas se zivot samo poboljso od tada. Jos uvjek je sihir u meni, (jer sam pojela), i naravno trazim i dovim za lijek, ali sam se i pomirila sa cinjenicom da se mozda nikad i ne izlijecim. Ali to me ne sekira, od Allaha je, sta god da je. Jer tacno, sto nas je snaslo nije nikakvo zlo.
Uh neznam kako da se složim s tom tvojom rečenicom,jer ja sam osjetila zla na svojoj koži toliko da bih knjigu mogla napisati! Kada Imaš pakao u kući ,zdravstvene probleme,ogovaranja,otkazi na poslu,ITD....Uh Uh Neponovilo se!!

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od hurma » Ned Mar 27, 2011 8:29 pm

sa kojom recenicom se ne mozes sloziti milada ?

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Ned Mar 27, 2011 8:58 pm

hurma napisao:sa kojom recenicom se ne mozes sloziti milada ?
Nije ovo nikakvo zlo :)

Odgovori