pitanje- vase misljene

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
miki
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Mar 15, 2011 11:31 am

pitanje- vase misljene

Post od miki » Sre Mar 16, 2011 10:50 am

selam alejkum,

neka vas dragi ALLAH dz.s. nagradi i nas sviju sacuva od kaznji.

moja situacija: imam cesto puta svadju sa djevojkom. ona je svabica, ja bosanac. znaci dvije razlidite vijere. svadja mo se zbog sitnica, cesto se svadjamo, raskinemo vezu pa opet krenemo u vezu. kada imamo vezu ja nisam zadovoljan, kada se raskinemo, ja placem. ja zbog toga u zadnije vrijeme dosta placem. imamo dosta puta razlidzito mislenje. ali kada smo skupa mi se rijetko svadjamo. kada smo skupa mi se smijemo i volimo.
samo kada svak ode svojoj kuci mi se svadjamo, preko poruka itd.
na telef je 50/50.. ja joj uvijek trazim neku manu i napadam, zato
sto meni nije logicno kako se ponasa. Ona se boji moga stana, kaze da nesmije sama ostati. osjeca se ko da je neko prati i gleda.

naso sam u heilbronnu jednog ef. koji ima dzemat. bio sam kod njega.
klanjali smo jaciju u dzematu pa sam mu isprico sitatuciju. reko je da
legnom. stavio mi je kuran na prsa i poceo je da uci sure na moje lijvo uho. dosta sura znao sam ja napamet. dodirno me je na vratu u uhu po jednom. ali nista nije bilo. ja sam se dobro osjeco. reko je da meni hvala
ALLAHU dz.s. nije nista.

kako vi mislite o tome?
sta da radim u vezi stana? ef. iz heilbrona kaze, da bi mogo prouciti
dovu na vodu, koju bi ja poprsko pa coskovima u stani i na vrata.
i da ucim suru el-bekare itd.
jel to sve moguce? mozeli biti sihr na stanu a da mene hvala ALLAHU dz.s.
direktno ne napada? mozeli djevojka nesto imati, sta meni negodi??

ili je to sve ok, samo smo totalne druge kulture i misljena
pa zato je tako kakoo jeste. i jednostavno nije ona za mene, i ja nisam za nju

hvala vama unaprijed na odgovor i neka vas ALLAH dz.s. nagradi.

mirzet

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje- vase misljene

Post od Haris » Sre Mar 16, 2011 11:03 am

Esselamu alejkum,

Nemoj da te išta iznenadi. I sve je moguće da bude.
Uzmi tu vodu pa pršći, isto tako vezano i za El-Bekare.

Nekako mi je nelogično da je ok kad ste skupa, a kad se odvojite svađate se.
Malo je to sumnjivo.

A Allah najbolje zna..

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: pitanje- vase misljene

Post od sadaka » Sre Mar 16, 2011 2:04 pm

Selam alejkum Brate Mirzete.

Dobro nama dosao na forumu i svako dobro zelim ti.

Evo posto kazes da je tebi Efendija ucio rukju i da si dobro Elhamdullilah,sto me bas raduje hvala Dragom Allahu,e sada moguce da je ona opsihrena ili da je sihir u stanu,to Dragi Allah najbolje zna,nego to ti kazem,zbog toga,sto se ona boji sama u tvom stanu biti.
Najbolje da i ona ode na rukju.

Brate,sada ja bih tebi dao jedan savjet,prepuruka ili kako jos da kazem,jedna veoma bitna stvar opcenito svima,koji nisu jos u braku.,samo neznam kako ces ti to sve primiti,nadam se ,da neces imati nista protiv ovih mojih rijeci.

Brate,ako mislis da ste jedno za drugo i da tebi Ona odgovara ,ozvanicete tu vasu vezu sa brakom,jer Brate asikovanje prije braka je haram,.Jerr svaka stvar ,koji mi radimo a da stime Dragi Allah nije zadovoljan,znaj da zbog toga onda ,kada nas nesto snadze,nije onda ono nepravedno prema nama.
Dragi Allah kaze,kada se vama nesto dobro desi ,to je od mene,a kada vas nesto lose pogodi,to je od vasih ruku.

Brate,Bojimo se Dragog Allaha mnogo i popravimo nase stanje sa bogobojaznoscu.
Sve je ovo brate sa moje strane dobro namerno,nista sa ovim nisam hteo,da tebe omalozavam,ucenujem ,ponizavam itd .Allaha mi.
Nadam se ,da se ne neces osetiti povredzenim sa ovim mojim postom.

Selam alejkum i sve najlepse vama oboje zelim iz svijeg srca.

miki
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Mar 15, 2011 11:31 am

Re: pitanje- vase misljene

Post od miki » Sre Mar 16, 2011 2:42 pm

selam haris, selam sadaka,

mnogo hvala na odgovorima.

@ haris: akoBOGda uradicu to sa vodom u el-bekare

@ sadaka: hvala tebi na savjetu. znam da dobro mislis. sve je ok.

neka vas dragi ALLAH dz.s. nagradi

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: pitanje- vase misljene

Post od Senad » Sre Mar 16, 2011 3:55 pm

Esselamu alejkum

Ako ta švabica nije muslimanka bolje bi bilo da odustaneš od te veze, Što je bilo bilo je,halal te jedno drugom!

Svako dobro!

Selam

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: pitanje- vase misljene

Post od sadaka » Sre Mar 16, 2011 11:00 pm

Selam alejkum

Brate Senade,i ako ta svabica nije muslimanka,sme da je On uze sa zenu,ako ona veruje u Boga ,ako ona poseduje neke dobre vrline za njega,moze je ozeniti,nije haram.
Mada sam negde pre neko vreme citao ili cuo na netu,da Musliman ne sme uzeti za zenu druge vjeroispovjesti,ako ta Drzava nije Muslimanska,to jest ,ako u toj drzavi ima malo Muslimana na odnosu drugih ,koji nisu muslimani.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: pitanje- vase misljene

Post od Senad » Sre Mar 16, 2011 11:25 pm

sadaka napisao:Selam alejkum

Brate Senade,i ako ta svabica nije muslimanka,sme da je On uze sa zenu,ako ona veruje u Boga ,ako ona poseduje neke dobre vrline za njega,moze je ozeniti,nije haram.
Mada sam negde pre neko vreme citao ili cuo na netu,da Musliman ne sme uzeti za zenu druge vjeroispovjesti,ako ta Drzava nije Muslimanska,to jest ,ako u toj drzavi ima malo Muslimana na odnosu drugih ,koji nisu muslimani.

Esselamu alejkum

Pita učenik alima ; da li je muslimanu dozvoljeno oženiti djevojku druge vjere, kaže alim ne može,, ,učenik; u Kur'anu piše da je dozvoljeno.

ponovo učenik pita , a da li je dozvoljeno muslimanki udati se za momka druge vjere, kaže alim ne može nikako

Razlika između ne može i ne može nikako postoji, u pravo zbog činjenice da se odgoj djeteta ne može prepustiti nekome ko nije u islamu. Svako živo biće na zemlji je rođeno kao musliman ili u islamu samo što roditelji zavisno od vjere usmjeravaju svoju djecu.

Ako oženi drugu vjeru mora joj obezbjediti sva prava i vjeroispovjest,, sa druge strane djete će da ima dedu,baku,tetke,dajdže ili rodbinu sa majčine strane koji nisu u islamu,

RAdo bi upoznao neki bračni par sa djecom koji su različite vjeroispovjesti a da su djeca u islamu?!

Ovim ne podcijenjujem druge i drugačije. Jednostavno to nije dobro i neide na dobro.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje- vase misljene

Post od Haris » Sre Mar 16, 2011 11:28 pm

Zar ti ne znaš da je u Njemačkoj sad većina muslimana, Turci preuzimaju vlast :)

Ne sad baš da ih ima više, ali sve više i više je Turaka. Po nekoj statistici očekuje se da bi do 2050 možda, Njemačka mogla postati Islamska zemlja, radi Turaka :)

Elhamdulillah. I Hitler je bio naš čovjek, a mi ga proklinjemo. Da je završio šta je započeo, haman bi svijet bio mirniji :D

miki
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Mar 15, 2011 11:31 am

Re: pitanje- vase misljene

Post od miki » Čet Mar 17, 2011 8:53 am

selam

draga braca... hvala vam mnogo na odgovorima, samo se nemojte zbog ove teme "svadzati" ne znam da li je "svadza" ispravna rijec, ali znate sta mislim.

koliko je znam bice pored muslimana i ljudi drugi vjera u dzennetu.

mislim da je jednostavno lahkse imati supruga/suprugu iste vjere.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: pitanje- vase misljene

Post od Senad » Čet Mar 17, 2011 9:16 am

miki napisao:selam

draga braca... hvala vam mnogo na odgovorima, samo se nemojte zbog ove teme "svadzati" ne znam da li je "svadza" ispravna rijec, ali znate sta mislim.

koliko je znam bice pored muslimana i ljudi drugi vjera u dzennetu.

mislim da je jednostavno lahkse imati supruga/suprugu iste vjere.

Esselamu alejkum

Ne, ovo nije svađa.

Živio kršćanin među muslimanima , toliko je uvažavao muslimane da je jedne prilike svog sina ošamario koji je za vrijeme posta izašao na ulicu sa komadom hrane i jeo . Izružio ga i da to više ne smije da radi iz poštovanja prema muslimanima za vrijeme posta/ramazana.

Netom taj kršćanin je umro. Jednu veče poznati učenjak tog vremena sanja tog kršćanina kako uživa u dženetskima baščama, upita ga odakle ti u džennetu kada si bio kršćanin.

..ovaj mu odgovara da ga je Allah s.w.t. počastio islamom prije nego je ispustio dušu , sebeb je bilo što je svoje rođeno djete ošamario zbog ramazana i posta a iz poštovanja prema muslimanima.

Niko od nas ne zna kako će preseliti,, zato postoje dove koji ma se moli da umiremo samo kao muslimani. KOme će se Allah smilovat to mi ne znamo.

ZAto moramo se na vrijeme truditi, i poduzeti sve što je u našoj moći.

JA i dalje mislim da binajbolje bilo, a Allah najbolje zna, da od te švabice tražiš halal za bol koju si jo nanio u ne znanju Nađi ono što ti pripada, tebi i tvojoj djeci ako te Allah s.w.t. obraduje potomstvom.

Selam

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: pitanje- vase misljene

Post od akhi » Čet Mar 17, 2011 9:42 am

Mirzete, pokazi ti toj svabici video materijal sa http://www.diewahrereligion.de

Pitaj je sta misli o Islamu. Pokazi joj da si dobar musliman. Obavljaj sve vjerske propise na vrijeme. Bez namaza nema Islama. Reci joj da je zelis ozeniti ako prihvati Islam. Ne ulazi s njom vise u haram odnose. Nalazite se na javnom mjestu ili s njenom porodicom.

P.S. Pokazalo je se da se povratnici vjeri daleko cvrsce pridrzavaju vjerskih propisa nego oni koji su odrasli u porodici s islamskim imenima. Mada, daleko je bolje i lakse da ozenis lijepu, mladu i cestitu vjernicu koja obavlja sve propise Islama, ako si ti vjernik prakticar i ako si cestit.

Ako volis svabice koje su se vratile Islamu, imas ih dosta u dzematima Pierra Vogela. Na stotine neudatih. Biraj.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje- vase misljene

Post od Haris » Čet Mar 17, 2011 11:32 am

Eh.. nije to da odeš u salon pa biraš auto.
Šta kad je čovjek već zaljubljen i osjeti ljubav prema toj osobi.

Bolje pokušat privolit je na Islam, pa usput još bolje ako ona radi tebe prihvati da promjeni vjeru.

Čuo sam jedno predavanje, pa sam prokomentarisao sa prijateljem koji se složio samnom u nekom "narodskom prihvatanju".
Veli predavač: nema ašikovanja, nema viđanja, nema razgovora, nema facebooka, nema sms-a, nema msn-a, nema ama baš ništa i nikakve komunikacije sa osobom sa kojom bi sutra trebao provesti ostatak života.

I ti prvo sebe upitaš jel normalno da oženim osobu o kojoj ne znam ni kakva je, ni kako razmišlja, ni da li je vrijedna, nemaš ama baš pojma nikako. Dođem kući i uvidim da je ta žena lažljiva, neuredna, lijena, ovakva, onakva. I šta si dobio, osim veliko ništa. Samo trošak. A veća je žalost što je danas otišlo u vraga sve, pa da imaš rendgen, ne možeš naći dobrog insana muškarca/ženu.
Nije to drvo da izrežeš i izložiš, pa će do godine doći novo. Nema veze ako nije visokokalorično :Đ

Čisto me zanima da li je taj dotični izašao na ulicu i prvu koju je vidio, zaustavio i pitao da se uda za njeg, bez puno priče.

P.S. - Svjestan sam da ću biti kritikovan ponovo da pomažem šejtana, ali šta ću ;) Barem imam prateću ekipu seoskog filozofskog ludaka.

A ako se malo razmisli o problemu, i ne razmišlja se površno, kako se razmišlja, vidjet će se da je sasvim normalno upoznat osobu prije nego stupiš u život sa istom, ali naravno u dozvoljenim radnjama.

Ne bi bilo normalno prihvatit Islam, pa tek onda proučavat šta Islam zagovara, na čemu se zasniva i slično.
Realnije je pročitat i naučit, pa tek onda prihvatit.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje- vase misljene

Post od hurma » Pet Mar 18, 2011 1:16 am

''''Barem imam prateću ekipu seoskog filozofskog ludaka'''' :lol:

ma tu smo!!!!

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: pitanje- vase misljene

Post od sadaka » Pet Mar 18, 2011 7:02 am

Haris napisao:Eh.. nije to da odeš u salon pa biraš auto.
Šta kad je čovjek već zaljubljen i osjeti ljubav prema toj osobi.

Bolje pokušat privolit je na Islam, pa usput još bolje ako ona radi tebe prihvati da promjeni vjeru.

Čuo sam jedno predavanje, pa sam prokomentarisao sa prijateljem koji se složio samnom u nekom "narodskom prihvatanju".
Veli predavač: nema ašikovanja, nema viđanja, nema razgovora, nema facebooka, nema sms-a, nema msn-a, nema ama baš ništa i nikakve komunikacije sa osobom sa kojom bi sutra trebao provesti ostatak života.

I ti prvo sebe upitaš jel normalno da oženim osobu o kojoj ne znam ni kakva je, ni kako razmišlja, ni da li je vrijedna, nemaš ama baš pojma nikako. Dođem kući i uvidim da je ta žena lažljiva, neuredna, lijena, ovakva, onakva. I šta si dobio, osim veliko ništa. Samo trošak. A veća je žalost što je danas otišlo u vraga sve, pa da imaš rendgen, ne možeš naći dobrog insana muškarca/ženu.
Nije to drvo da izrežeš i izložiš, pa će do godine doći novo. Nema veze ako nije visokokalorično :Đ

Čisto me zanima da li je taj dotični izašao na ulicu i prvu koju je vidio, zaustavio i pitao da se uda za njeg, bez puno priče.

P.S. - Svjestan sam da ću biti kritikovan ponovo da pomažem šejtana, ali šta ću ;) Barem imam prateću ekipu seoskog filozofskog ludaka.

A ako se malo razmisli o problemu, i ne razmišlja se površno, kako se razmišlja, vidjet će se da je sasvim normalno upoznat osobu prije nego stupiš u život sa istom, ali naravno u dozvoljenim radnjama.

Ne bi bilo normalno prihvatit Islam, pa tek onda proučavat šta Islam zagovara, na čemu se zasniva i slično.
Realnije je pročitat i naučit, pa tek onda prihvatit.
Selam alejkum Brate

Slazem se stobom Brate,samo i u tome mora postojati granice i sledetiti istih,koji su zasnovane na Kur`anskim ajetima i hadisa Muhameda.a.s.
Evo jedan link o ovome.


http://www.youtube.com/watch?v=ynfEFKMX ... re=related

Odgovori